Помилки в текстах з точки зору SEO

 1. Як контент допомагає в SEO?
 2. Основні помилки при створенні і розміщенні контенту
 3. Прийоми написання якісних текстів
 4. Вимоги до заголовків
 5. Підзаголовок 2 рівня
 6. Вимоги до текстів
 7. резюме
 8. Бонус для тих, хто дочитав до кінця: чек-лист для виявлення помилок

Автор: Іван Севостьянов, генеральний директор і власник компанії «  вебпроектів  »

Автор: Іван Севостьянов, генеральний директор і власник компанії « вебпроектів ».

Тим, хто планує успішно працювати в умовах сучасного ринку, добре б засвоїти просту істину: без контенту SEO немає. Часто я і мої колеги отримуємо на просування сайти, де майже або взагалі немає контенту. Це говорить про те, що оптимізатори не утрудняли себе збором хоч якийсь семантики. Результат подібного бездіяльності завжди плачевний: клієнт «приводить» до нас сайт практично з нульовою відвідуваністю, дивуючись, чому так вийшло.

Для мене все очевидно: на сайті немає контенту, а працював з ним сеошник зосередив свої зусилля на закупівлю посилань замість роботи з семантикою. Велика семантика дає великий масив контенту - десятки, а то і сотні сторінок для середньостатистичного сайту не надто вузькою тематики. Інтернет-магазини і портали мають свою специфіку, де ми можемо отримати тисячі і десятки тисяч сторінок контенту.

Як контент допомагає в SEO?

Чим більше хорошого контенту на сайті, тим:

 1. Вище відвідуваність.
 2. Вище позиції.
 3. Краще поведінкові чинники.
 4. Вище продажу - якщо у вас є хороші і привабливо оформлені тексти, це сприяє підвищенню конверсії.
 5. Вище прибуток Клієнта.

Все це прописні істини, проте при аналізі сайтів я стикаюся з банальним нерозумінням очевидного. І, як наслідок, з повторенням одних і тих же помилок. Найстрашніша - це тотальна відсутність контенту на сайті або всього кілька текстових сторінок, на яких лежить тягар відповідальності за роботу всього веб-ресурсу. Який же це бізнес-інструмент?

На скріншоті можна чітко простежити, як одна маленька хитрість зіграла на шкоду подібним очікуванням. Творці сайту просто взяли реальний паперовий каталог, відсканували потрібні сторінки і виклали їх в мережу.

Творці сайту просто взяли реальний паперовий каталог, відсканували потрібні сторінки і виклали їх в мережу

Зрозуміло, що текст у вигляді картинки не буде адекватно сприйнятий пошуковою системою, хорошого ранжирування і високою конверсії від такого сайту чекати не доводиться.

Один з найбільш негативних сценаріїв роботи SEO-фахівця зводиться до наступного: він збирає так зване ядро ​​з 10-20 або навіть 30 запитів, по них створюється 4-5 сторінок контенту і на цьому робота завершується. Як правило, далі слід закупівля посилань і гра з поведінковими чинниками. Однак справжня завдання оптимізатора - зробити так, щоб сайт відповідав на будь-які питання, задані пошуковій системі потенційним клієнтом.

Як це зробити? Дайте відвідувачеві сайту текст! Якісний, а не написаний «таджика-копірайтером» в стилі «наші пластикові вікна самі пластикові в світі пластикових вікон». Створіть нормальний, людський, насичений змістом текст, прочитавши який, клієнт захоче купити пропоновану продукцію або зробити інше цільове дію. Приготуйте велику кількість текстів, написаних з урахуванням потреб вашої цільової аудиторії.

Основні помилки при створенні і розміщенні контенту

Як правило, помилки, які допускають фахівці при розміщенні контенту на сайті, зводяться до наступного:

 1. Виділення ключових слів жирним.
 2. Переспа контенту ключовими фразами.
 3. Безглузді тексти для роботів.
 4. Переоптімізацію тексту SEO-копирайтерами.
 5. Повна відсутність форматування або псевдоформатірованіе.
 6. Наявність граматичних помилок. Тексти з помилками не потраплять в топ. Ніколи.
 7. Відсутність заголовків і підзаголовків.
 8. Вода замість корисних текстів.

Розберемо всі ці помилки по пунктам.

1. Виділення ключових слів жирним шрифтом

Тексти, в яких ключові слова для наочності виділені жирним шрифтом можна сміливо назвати «класикою жанру». Тексти, в яких ключові слова для наочності виділені жирним шрифтом можна сміливо назвати «класикою жанру»

Мабуть, кращого способу потрапити під санкції пошуковика не придумати! Важливо поставити себе на місце потенційного клієнта і подивитися на подібний текст критично. Можна задати собі питання: «Чи готовий я читати текст, де ключове слово вжито десять разів, та ще й виділено»?

Звідки такий підхід? Копірайтер пише текст, виділяючи ключові слова (так елементарно зручніше їх вважати, відразу видно, скільки разів, де і як вони використані в тексті та ін.), А потім віддає його SEO-фахівця. Той, в свою чергу, бездумно ставить його на сайт в форматі «як є». Не робіть так ніколи! Ви ризикуєте втратити відвідувача, який просто не захоче читати ваш матеріал. Це виділення не має для нього ніякої практичної користі, а візуальне враження - псує:

Виділяйте жирним тільки те, що потрібно: ключові фрагменти тексту, найважливіше - але не ключові слова. Так ви можете звернути увагу потенційного клієнта на те, що має вирішити його проблему - і принести вам прибуток.

2. Переспа контенту ключовими словами

У цьому пункті йдеться про ті випадки, коли в статті на 2000 символів ключове слово зустрічається 20 разів. Безумство? Мабуть. Але такі приклади непоодинокі:

Але такі приклади непоодинокі:

Читати такі тексти важко, навіть якщо їм спробували надати читабельну форму. За Переспа легко можна потрапити під фільтр пошукової системи. У моїй практиці був випадок, коли сайт виявився під фільтром через те, що на 2000 знаків тексту ключ зустрічався 3 рази. Знизивши частотність до 2, ситуацію виправили. Створюючи текст, важливо писати його для людей!

Золота пропорція така: достатньо використовувати від одного до трьох входжень на 2-3 тисячі знаків.

Робіть упор на якість тексту, а не кількість входжень. Якщо у вас однотипні запити - розподіляйте їх логічно, щоб не допустити багаторазових повторень. Перефразуйте запит, імпровізують. Працюйте за правилом: одна сторінка вирішує одну проблему клієнта. Як зразкового компромісу читабельності і входжень ключових слів можу навести такий приклад:

Як зразкового компромісу читабельності і входжень ключових слів можу навести такий приклад:

Ми бачимо, що текст читабельний навіть при високій частоті входжень ключа. Він розбитий на абзаци і розміщений не в верхній частині сторінки сайту.

Які аргументи використовувати в розмові з замовником? Має сенс розповісти йому про ризики, переконати в тому, що сірі методи і накрутка поведінкових факторів можуть швидко підняти сайт в топ, але обов'язково викличуть на нього справедливу кару у вигляді санкцій пошукової системи. Трафік буде загублений не на день і навіть не на тиждень.

3. Тексти для роботів

Спеціально для ілюстрації цього пункту наведемо приклад, взятий з презентації асессоров.

Написати ключ «сантехніка» в підзаголовку латиницею - хід оригінальний, м'яко кажучи. І неефективний - якщо говорити по суті. Це вже перебір з боку оптимізаторів, і читача подібні тексти ніколи не знайдуть. На жаль, подібного контенту в інтернеті сьогодні - в достатку.

На скріншоті можна побачити і виділення ключів жирним, і відсутність структури висловлювання. З таким підходом не буде ні позицій, ні продажів. Єдине, що підтримує сайти з текстами для роботів, - їх авторитетність у пошукачів, хоча і це не назавжди.

4. Тексти пишуть SEO-копірайтери

Не можна не помітити й інших прикладів: тексти на сайті є, і написані вони, начебто, на російській мові, але вже зовсім якось не по-російськи. Це пов'язано з використанням неузгоджених стилістично словоформ в якості ключів. Зустрічаються і слова з орфографічними помилками, допущеними навмисно або випадково:

Всі подібні маніпуляції автоматично розпізнаються Matrix.net завдяки тому, що асесори працюють з подібними сайтами кожен день і «навчають» цього пошукових роботів.

5. Погане форматування

Відразливе враження на читача справляє «моноліт» букв і слів, без підзаголовків і абзаців.

Це відбувається тоді, коли текст викладається на сайт бездумно, не "від клієнта». Як результат, низькі поведінкові фактори і високі показники відмови. Природно, в топі цей сайт не буде ніколи.

Вихід тут може бути лише один: потрібно завжди форматувати тексти, що розміщуються на сайті!

Корисно створювати помітні заголовки, списки, виділення кольором, графічні елементи, стрілки - все те, що сприяє кращому сприйняттю тексту:

6. Коли граматика «кульгає» ...

У неписьменних продавців з великою ймовірністю нічого не куплять навіть самі нехитрі клієнти. Найчастіше причиною прикру помилку стають елементарні помилки:

Найчастіше причиною прикру помилку стають елементарні помилки:

Ось чому фахівця з SEO або контент-менеджеру важливо обов'язково перевіряти всі тексти. Цілком припустимо використовувати елементарну функцію перевірки орфографії в Word або ж інструменти Яндекс. Вебмастера.

7. Відсутність заголовків і підзаголовків

Текст без заголовків вводить читача в ступор: людина просто не розуміє, на що йому пропонується витратити дорогоцінний час (і гроші) прямо зараз:

Текст без заголовків вводить читача в ступор: людина просто не розуміє, на що йому пропонується витратити дорогоцінний час (і гроші) прямо зараз:

Тема привертає 80% уваги потенційного читача. Бачачи його, людина приймає рішення, читати матеріал далі чи ні. Тільки 20% читацького інтересу дістається безпосередньо тексту. Отже, саме заголовок - це 80% успіху сайту.

Має сенс приділити більше уваги складання назв для матеріалів на сайті. При цьому всі заголовки і назви повинні працювати на користь бізнесу:

8. Вода замість корисних текстів

Велика помилка - писати тексти заради обсягу. Копірайтер отримує ТЗ на певну кількість текстів заданого обсягу з ключовими словами і починає писати. У справі і без діла вставляє вступне слово, доповнює обсяг порожніми, що не несуть смислового навантаження пропозиціями:

У справі і без діла вставляє вступне слово, доповнює обсяг порожніми, що не несуть смислового навантаження пропозиціями:

Як видно на малюнку, обсяг тексту витриманий, але люди не будуть це читати. Нікому не хочеться читати п'ять вступних абзаців, замість шуканої інформації про холодильнику, наприклад. Тому писати потрібно по суті:

Тому писати потрібно по суті:

Прийоми написання якісних текстів

Існує ряд конкретних прийомів, що дозволяють писати хороші тексти.

Пишіть грамотно

 1. Завжди пишіть «ви» з маленької літери;
 2. Перевіряйте закривають коми у вступних конструкціях;
 3. перевіряйте написання брендів і фірми Клієнта: iPad, Samsung;
 4. Якщо ви не можете скласти граматично правильна пропозиція, де включення потрібного слова буде природним, то не йдіть вимогам SEO. Однак строго дотримуйтесь правил сучасної російської мови.

Не починайте абзац з вступного слова

Це перша ознака води. Як приклад розглянемо 2 фрагмента тексту до редагування:

Як приклад розглянемо 2 фрагмента тексту до редагування:

І після неї:

І після неї:

Додавайте в текст факти

Це стимулює інтерес користувача. Не пишіть загальновідомих істин, розповідайте саме про вашу компанію або ж про пропонований товар або послугу.

Пишіть тексти без води

Віджимайте зайве безжально. Тексти з високою «водністю» - не рідкість. Нижче на скріншоті червоним відзначений текст, що не несе смислового навантаження; а зеленим - контент, який має значення для потенційних клієнтів.

Вступний абзац нагадує вузівський підручник, де перша глава присвячена проблемі миру в усьому світі і іншої діалектиці. В інтернет-тексті, більш того, в комерційному інтернет-тексті зайвої інформації бути не повинно.

Вимоги до заголовків

Базові вимоги тут такі:

 • Тема в обов'язковому порядку повинен бути в текстах, адже він привертає до 80% читацької уваги;
 • Заголовок повинен бути зрозумілий;
 • Тема зобов'язаний «продавати» відвідувачеві сайту.

Продають заголовки просто зобов'язані бути на сторінках акцій і спецпропозицій, на сторінках опису послуг і в картках товарів:

Заголовок повинен кидатися в очі. Це означає, що читачі повинні помічати його першим. І це вже питання верстки та дизайну:

Не варто оформлювати навіть дуже хороші заголовки і підзаголовки тим же шрифтом, кольором і кеглем, що й основний текст контенту. Це не правильно:

Можна оформити підзаголовки наступним чином: як основний заголовок і нумерований список з підзаголовків:

Заголовки і підзаголовки з точки зору SEO повинні бути оформлені за допомогою тегів (всього існує 6 рівнів заголовків):

Підзаголовок 2 рівня

Візуально все вони повинні бути різними за розміром шрифту. Це дає розуміння структури тексту. Не варто робити все в h1 - вийде плутанина, навіть якщо задати різний стиль заголовків. Код пишеться не для очей відвідувачів, а для пошукових машин, які будуть розпізнавати структуру тексту, оцінюючи сайт.

Вимоги до текстів

 1. Обсяг. Текст повинен бути в 2 рази коротше, ніж якби він був надрукований на папері.
 2. Загальна логіка і структура. Текст повинен бути структурований. Кожен абзац - закінчена думка.
 3. Підзаголовки. Якщо у вас більше 3 абзаців тексту - використовуйте підзаголовки.
 4. Наявність списків.
 5. Ключові слова. Вони мають бути. Але не варто вживати одне і те ж слово десятки разів.
 6. Простота і грамотність. Текст повинен легко читатися представником вашої цільової аудиторії.

Отже, розберемо вимоги по пунктам.

обсяг тексту

Насправді, стандартів тут немає, але занадто довгі тексти не читають. Оптимальний обсяг з точки зору надання інформації 2-3 тисячі знаків. Але є й нюанси - все залежить від тематики та форми контенту. Для оглядів і Лендінзі можна більше. І все ж, правило «В2-3 рази менше, ніж друкований текст» як і раніше працює.

Приклад того, як зменшити текст без втрати сенсу представлений на цьому малюнку:

Приклад того, як зменшити текст без втрати сенсу представлений на цьому малюнку:

Приклад взятий зі статті фахівця з юзабіліті Якоба Нільсена, прихильника скорочення інтернет-текстів.

2. Логіка і структура тексту

Кожен абзац - це закінчена думка. Щоб створений текст була «правильним» можна користуватися концепцією «перевернутої піраміди»:

Щоб створений текст була «правильним» можна користуватися концепцією «перевернутої піраміди»:

При використанні даного підходу спочатку описується основна суть тексту, а вже потім додаються деталі, але без зайвої «води». Оповідання ведеться за принципом: від більш цікавого - до менш цікавого. Подібний «маршрут» обумовлений особливостями читання в інтернеті, про які вже йшлося вище.

3. Форматування тексту

Цей аспект включає в себе три пункти. На сприйняття тексту у читача йде всього дві секунди, за цей час він встигає «зачепитися оком» за так звані «гачки» - елементи форматування тексту. Ними можуть бути:

 • заголовки;
 • виділення жирним;
 • списки;
 • абзаци;
 • картинки, діаграми, відео, інфографіка.

Читання буде продовжено користувачем тільки, якщо йому подобається оформлення тексту. Якщо ж читач не розуміє структуру тексту, то він або йде зі сторінки, або відчуває дискомфорт.

Першим за значущістю завжди йде заголовок тексту. Виділення жирним дають уявлення про те, на що потрібно звернути увагу в першу чергу. Важливо й наявність списків - це ідеальний спосіб для перерахування послуг.

Так, Google сьогодні пропонує найрізноманітніші маркери для ефектного оформлення тестів:

Блочне форматування (виділення тексту рамкою з використанням фону) дозволить підкреслити важливі думки і виділити інші важливі фрагменти тексту. Це спрощує орієнтування користувачів в інформаційних блоках, особливо якщо кожен блок має власний заголовок.

Вставка картинок в текст дозволяє урізноманітнити контент. Природно, вони повинні бути підібрані, виходячи з тематики тексту. Це покращує сприйняття:

Також ви можете зробити кілька блоків з відгуками, розмістивши окремо текстові та відеоблока:

Такий підхід надасть користувачеві можливість вибору, який контент споживати на сайті.

Використання іконок - це ще один прийом, який помітно покращує сприйняття контенту на сайті. Ви можете, наприклад, отрисовать іконки для найбільш важливих розділів.

Використання простий графіки часто набагато ефективніше відображає суть, ніж значний текстовий фрагмент. Ну а графіка в дизайні форм замовлення - це спосіб акцентувати увагу потенційного споживача на найважливіших елементах сайту.

Абзаци рятують довгий текст від гортання. Якщо думка закінчена, краще поставити пробіл і почати наступний абзац. Через Кожні 3-5 абзаців доцільно створювати наступний підзаголовок.

Відступи між частинами тексту дуже важливі. Не можна лякати читача величезним текстовим масивом. Важливо розбити матеріал на логічні блоки та оформити це графічно.

Важливо розбити матеріал на логічні блоки та оформити це графічно

Візуалізація послуги дозволить наочно прорекламувати поточну пропозицію.

Візуалізація послуги дозволить наочно прорекламувати поточну пропозицію

Цілком припустимо малювати графіки, придумувати «коробочки», буквально символізують пакет послуг. Корисно використовувати 3D-моделі.

Використання стрілок - це ще один хороший спосіб привернути увагу до форм. Навіть звичайнісінька статична червона стрілка допоможе підвищити конверсію зі сторінки.

Сьогодні сервіс Google.Картінкі пропонує достатню кількість привабливих символів-стрілок для вставки на сайт. Можна навіть не малювати ці елементи самостійно.

Можна навіть не малювати ці елементи самостійно

Використання стрічок для виділення заголовка над формою замовлення дозволить зробити його яскравим і привабливим.

Текстові бокси і пунктирні рамки дають можливість візуально виділити той чи інший фрагмент тексту. Це додатково полегшує сприйняття навіть складного тексту - як варіант блочного форматування.

Для оформлення технічних характеристик, тарифних планів, прайсів доцільно використовувати таблиці. Однак робити це потрібно грамотно: забезпечуючи зображення відступами, списками і виділенням важливих елементів.

Якщо на сайті є акції або спецпропозиції, позитивно впливає на конверсію таймер зворотного відліку. Готові скрипти подібних таймерів є в інтернеті.

Помітна кнопка «Бабло» - вона ж «Замовити» або «Купити», яка на багатьох сайтах не дуже-то впадає в очі, не дивлячись на те, що саме від неї залежить весь успіх бізнесу. Має сенс зробити її червоною або, хоча б, контрастною.

Ще один важливий момент: Векста + графіка - завжди краще, ніж просто текст:

Ще один важливий момент: Векста + графіка - завжди краще, ніж просто текст:

Тематично узгоджена графіка, яка доповнює текстові блоки, покращує і сприйняття тексту, і конверсію. Потенційні клієнти, як правило, сприймають таку графіку, як візуальну інформацію. Зоровий нерв товщі слухового в 50 разів! Так що, будь-яка візуалізація працює на бізнес.

Важливо ділити весь контент на блоки. Сухий текст завжди програє соковитим блокам. А завдяки їх використанню, контент розташовується на ресурсі логічно і компактно.

резюме

Завершуючи статтю, хочеться зробити короткі висновки:

 1. Якщо на сайті немає текстів - то про якісну і результативному SEO можна забути. Сайт не потрапити в топ, що не буде лидов і заявок, а бізнес приречений на провал.
 2. Тексти пишуться для конкретних людей. Тому важливо завжди оцінювати контент з позиції читача, який в ідеалі після ознайомлення з контентом повинен здійснити цільове дію.
 3. Важливо форматувати тексти. Завжди.
 4. Копірайтер зобов'язаний писати для людини, а не для пошукового робота.

Бонус для тих, хто дочитав до кінця: чек-лист для виявлення помилок

Ну а щоб нічого не упустити, автор статті пропонує бажаючим використовувати наступний чек лист . З його допомогою можна легко перевірити свій сайт на наявність перерахованих помилок і виправити всі недоліки, пов'язані з подачею контенту і не тільки.

Як контент допомагає в SEO?
Як контент допомагає в SEO?
Який же це бізнес-інструмент?
Як це зробити?
Звідки такий підхід?
Безумство?
Які аргументи використовувати в розмові з замовником?