Пошукове просування групи ВКонтакте в світлі «спектра»

 1. Перший етап
 2. Другий етап
 3. Отже, результат за 3 місяці:

Технологія «спектр» - це пошуковий механізм Яндекса, який дозволяє вирішувати проблему неоднозначних запитів.

Даний механізм видає користувачеві результати, що покривають цілий спектр можливих тем, до яких запит може мати відношення (звідси і назва механізму).

«Спектр» працює за наступним алгоритмом:

 1. На першому етапі проводиться семантичний аналіз, на підставі якого будуть виділені об'єкти. Всі виділені об'єкти потрапляють в ті чи інші категорії.
 2. На другому етапі для кожної категорії виділяються потреби - дії, які можна здійснювати над об'єктами.
 3. Отримані пари «категорія-потреба» є можливі відповіді на запит. Назвемо ці пари темами спектра. Наприклад, темами спектра для запиту «гольф» є: «купити автомобіль», «правила гри» і ін. Іншими словами, тема спектра - це те, що, можливо, має на увазі користувач, вводячи запит. На третьому етапі для кожної теми на підставі зібраної Яндексом статистики розраховується популярність. В результаті у видачі та чи інша тема спектра представляється в обсязі, пропорційному своєї популярності.

Більш наочно схема роботи «Спектра» відображені на наведеному нижче малюнку:

За словами представників Яндекса, технологія «спектр» виробляє аналіз запитів повністю в автоматичному режимі, тобто Яндекс автоматично враховує неологізми, які виникають в природній мові. Наприклад, часто імена загальні стають іменами власними. Або, наприклад, відносно недавно під запитом «мадагаскар», в першу чергу, цей бачили острів (або однойменна держава), а тепер під цим запитом часто мають на увазі мультфільм.

Пошукова система враховує такі зміни в мові і на даний момент у видачі за запитом «мадагаскар» присутні в рівній мірі обидва значення цього слова. Дуже часто одну з тем спектра (як правило, інформаційну) представляє ресурс Вікіпедія (за тим же запитом «мадагаскар» Вікіпедія займаємо першу позицію). Також було відмічено, що іноді інформаційну частину спектру представляють сторінки з, зокрема, «».

Викладені вище принципи наштовхнули нас на думку провести експеримент: спробувати просунути групу в соціальній мережі ВКонтакте за комерційним геонезавісімому запитом.

Сам по собі задум не новий - вже є вдалі приклади реалізації подібних ідей, але приклади ці виглядають, швидше, як виняток, причина якого - недоробки у формулі ранжирування ПС. Головна мета експерименту - довести, що це зовсім не виняток, і наведені вище аргументи дають підстави вважати, що завдяки технології «Спектр» сторінки ВКонтакте можна просувати цілеспрямовано.

Отже, завдання: просунути комерційний СЧ запит по регіону Москва, використовуючи групу ВКонтакте.

Реалізація:

Перший етап

 1. Була створена група ВКонтакте (саме група, а не персональна сторінка)
 2. Було вироблено наповнення контентом - невеликим інформаційним текстом (приблизно 1000 символів), роз'яснюють саме поняття, яка згадується в запиті.
 3. Додатково був розміщений комерційний текст, що описує пропозицію тієї чи іншої послуги, переваги компанії, інструменти і т.д.
 4. Були створені декілька тем для обговорення, додані фотографії з сертифікатами та грамотами співробітників компанії, додані промо-ролик і аватарка групи.

ПРИМІТКА: Текст для просуває групи не адаптовані під - ключ був ужитий тільки в назві групи і кілька разів в описі групи. Також в урле групи латиницею було прописано ключове слово.

Другий етап

Спочатку було вжито заходів для прискорення індексації сторінки групи в пошукових системах. Наступним кроком стала закупівля посилань на бюджет $ 3 в декількох популярних довідкових агрегаторах, в тому числі в системі Rookee.

ПРИМІТКА: Незважаючи на авторитетність ресурсу, вперше в індекс Яндекса група потрапила через приблизно 1 місяць. YOще через півтора місяці сторінка потрапила в ТОП-50.

Отже, результат за 3 місяці:

Група по СЧ комерційному запитом була просунута в ТОП-20 Яндекса. На даний момент група займає 15 місце, кращий результат за період просування - 11 місце. В силу ряду причин автори статті залишають за собою право не розкривати запит. В якості ілюстрації рішення аналогічної задачі нижче наведений результат просування по НЧ запитом «контекстна реклама в Москві», див. Скріншот:

На закінчення варто відзначити деякі особливості пошукового просування сторінки в соціальній мережі:

• Позитивні фактори:

 1. Просувається внутрішня сторінка авторитетного ресурсу.
 2. Чи не загрожує контрольний вибух, як наслідок, можна з перших днів закуповувати посилання для просування ключового запиту.
 3. Є можливість потрапити за комерційним запитом в некомерційний спектр

• Негативні фактори:

 1. Неможливо надати користувачеві функціонал, доступний на повноцінному сайті.
 2. Обмежена можливість аналізу поведінки відвідувачів на сторінках групи.
 3. Соціальна мережа «ВКонтакте" не потрапляє по безлічі комерційних запитів до відповідних спектри, тобто не по всіх групах запитів можна просувати сторінку.
 4. Важко створити велику кількість сторінок і зробити внутрішню перелінковку в групі.
 5. Потрібно боротися зі спамерами в яку просуває групі.
 6. Є ймовірність потрапити під санкції з боку самої соц. мережі.

Григорій Міхолап, керівник департаменту аналітики