Працюємо по професії. Уфімец - про те, як створив гру для смартфонів

Руслан Хакимов закінчив УГАТУ не просто так, уфімец створив додаток-гру для смартфонів і це тільки початок його шляху ...

Тим не менш, хто ви за професією?
Навчався в УГАТУ на факультеті інформатики та робототехніки, спеціальність: математичне забезпечення й адміністрування інформаційних систем, так що за професією я програміст, довгий час працював веб-розробником, писав на Javascript. Cейчас я в пошуку роботи в ігровій індустрії. Хотів би працювати гейм-дизайнером або Unity-розробником.

Як вирішили створити гру?
Я часто беру участь в ігрових конкурсах. Розробка Reviver почалася на одному з таких заходів - Gamintor 16. На конкурсі була представлена ​​незавершена версія, проте багатьом вона сподобалася і я вирішив, що допрацюю її і випущу для мобільних платформ.

Завантажити гру можна ТУТ

Розкажіть про гру детальніше!
Reviver - це музичний Раннер. Вашу дівчину краде робо-пірат і ви біжите за ним, щоб наподдать негідникові. По дорозі ви стрибаєте через пастки і штовхає інших роботів-поганців. Гра виконана в ретро стилі, тут і піксельна графіка і 8-бітний саундтрек. Найголовніша фішка - синхронізація музики і того, що робить гравець. У певному сенсі вся гра це інтерактивний кліп.

Скільки часу пішло на її створення?
Робив 2,5 місяця. А фактично пішло приблизно 1,5 місяці робочого часу.

Чому саме цей жанр?
Мені хотілося зробити що-небудь не дуже складне і акцентувати увагу на музиці. Я граю в групі і спеціально для гри ми зробили 8-бітний ремейк однієї з композицій. Також на мене сильно вплинула гра Rayman. У ній є музичні рівні зі схожою концепцією. Ось, наприклад, один з них:

Чи плануєте на грі заробити?
З самого початку не планувалося, основна мета створення гри (крім фана, звичайно) - показати потенційним роботодавцям, що я вмію. Щоб заробити на такій грі потрібно непогано вкластися в маркетинг, до того ж в грі замало контенту (гра дуже коротка, пройти можна за 4 хвилини). Однак, можливо, я додам коли-небудь трохи платного контенту або навіть зроблю продовження.

Чим займаєтеся крім розробки ігор?
Музика моє хобі. Граю в пост-рок групи і трохи пишу електронну музику .

Як вважаєте, в Уфі розвинена індустрія створення ігор?
Чи не розвинена абсолютно. Я знаю єдину компанію розробника ігор і кілька хлопців інді розробників. Упевнений, що їх більше, однак, немає активної спільноти, немає тусовки. Пора з цим щось робити, якщо ви пов'язані з іграми, то підписуйтесь на групу .

Пора з цим щось робити, якщо ви пов'язані з іграми, то підписуйтесь   на групу

Чи потрібні якісь грошові вкладення в те, щоб створити і запустити гру-додаток?
Все залежить від гри. Зараз є купа безкоштовних інструментів високого рівня, так що, якщо постаратися можна практично не вкладати в розробку грошей. Але, навряд чи ви все зможете зробити самі. Вам просто може не вистачати часу. Тому, скоріше за все доведеться витратитися, наприклад, на хорошого художника. Що стосується запуску, тут як мінімум потрібно буде купити ліцензію розробника, для Google Play це 25 $, а для Apple store - 99 $ на рік. Просування ігор теж коштує грошей. Подекуди можна засвітитися безкоштовно, але, по справжньому масові медіа, просять грошей за публікації і огляди. Загалом, у мене особисто, склалося враження, що запустити комерційний проект самому, безперечно буде коштує грошей. Добре, що є безліч майданчиків для збору коштів, тому, якщо у вас гарна ідея і ви можете її красиво донести, не все втрачено.

Можете що-небудь послветовать початківцям розробникам з Уфи?
Я і сам ще початківець розробник, тому раджу побільше практики, беріть участь в джемах, он їх скільки . Намагайтеся не відволікатися на деталі, поки не буде готова основа і частіше показуйте свої творіння.

Пограти і оцінити гру Reviver можна ТУТ

Тим не менш, хто ви за професією?
Як вирішили створити гру?
Скільки часу пішло на її створення?
Чому саме цей жанр?
Чим займаєтеся крім розробки ігор?
Як вважаєте, в Уфі розвинена індустрія створення ігор?
Чи потрібні якісь грошові вкладення в те, щоб створити і запустити гру-додаток?
Можете що-небудь послветовать початківцям розробникам з Уфи?