Правильна дефрагментація жорсткого диска (вінчестера) ноутбука.

Дефрагментація жорсткого диска ноутбука є одним з найшвидших, простих, і ефективних методів для збільшення продуктивності вашого ноутбука Дефрагментація жорсткого диска ноутбука є одним з найшвидших, простих, і ефективних методів для збільшення продуктивності вашого ноутбука. На сьогоднішній день на ринку представлені сотні дефрагментаторів, що пропонують дефрагментацію жорсткого диска і оптимізацію налаштувань ноутбука. Чи знаєте ви що підходить для вашого ноутбука і які функції із запропонованих вам варто використовувати, для підтримки вашого жорсткого диска в найкращому стані?

У цій статті ви дізнаєтеся як правильно дефрагментировать ваш жорсткий диск і отримати результати, які ви шукаєте.

Ви напевно чули про фрагментацію і її вплив на продуктивність ноутбука, і нарешті вирішили, що з цим треба щось робити. Насамперед ви шукаєте в інтернеті поради по дефрагментації вінчестера, і виявляєте, що вам потрібен дефрагментатор для цього завдання. Ви також виявляєте, що одна з подібних програм вбудована в о.с. Windows. При детальному вивченні цієї програми і багатьох інших, вам швидше за все захочеться знайти програму з більш широкими можливостями і більш швидку. Якщо ви вирішили використовувати безкоштовну програму Auslogics Disk Defrag ця стаття буде особливо корисна для вас, тому що ця програма буде використовуватися в якості прикладу.

Рада №1: Чи не дефрагментируйте сміття.

Насправді це не завжди очевидно для більшості користувачів, поки хтось не пояснить в чому сенс. Все, що ви робите на ноутбуці створює тимчасові файли, які не завжди видаляються автоматично. Очищення кошика, кеш браузера і інших тимчасових папок повинні бути частиною ваших стандартних робіт перед дефрагментацією, якщо ви не хочете витрачати час і зусилля на дефрагментацію непотрібного мотлоху. Тому візьміть за правило - дефрагментація після очищення. Деякі дефрагментатори дозволяють автоматизувати завдання, пропонуючи можливість видалити тимчасові файли до дефрагментації. При використанні Auslogics Disk Defrag, ви можете встановити функцію для автоматичного очищення, перейшовши на вкладку Налаштування в головному меню, потім вибравши програми - алгоритми і встановивши галочку поруч з написом видаляти тимчасові файли перед дефрагментацією. Це буде гарантувати, що ви ніколи не пропустите цей важливий крок при дефрагментації.

Рада №2: Дефрагментуйте тільки те, що необхідно.

Дефрагментація певні файлів має нульовий ефект на продуктивність, тому їх обробка не тільки марна трата часу і зусиль, але також може скоротити термін служби жорсткого диска в результаті надмірної перезапису файлів. Що це за файли? Великі файли, які розбиті на великі фрагменти, як правило, не потребують дефрагментації. Microsoft встановлює 64 МБ, як поріг, після чого фрагменти вважаються занадто великими, щоб навіть бути включеними в статистику фрагментації, так що вбудований дефрагментатор системі Windows не буде обробляти фрагменти файлів розміром більше 64 МБ або включати їх при підрахунку в відсоток фрагментації диска. Auslogics Disk Defrag дає вам більше можливостей у визначенні розміру файлів, що вважаються занадто великими, або дефрагментировать всі файли, незалежно від розміру. Ви можете встановити свій власний поріг величини файлів перейшовши в Налаштування - Налаштування програми - алгоритми і встановити мінімальний розмір файлів. Це може бути число від 1 МБ до 10 ГБ, або ви можете не відзначати цю настройку, в цьому випадку програма буде обробляти кожен файл.

Рада №3: Точки відновлення системи в Windows.

Втрачені точки відновлення системи в Windows, є поширеною скаргою людей, що використовують дефрагментатори на ноутбуках з Windows Vista і більш пізніми версіями Windows. При операції дефрагментірованія файли на диску переміщаються, що змушує службу тіньового копіювання Volume Shadow Copy Service (VSS) робити нові знімки дисків і перезаписувати їх поверх старих, що призводить до їх втрати. Якщо у вас включена служба тіньового копіювання VSS, або ви не впевнені в правильності своїх дій, перше що вам потрібно зробити після установки Auslogics Disk Defrag - зайти в налаштування програми-алгоритми і встановити режим сумісності VSS. Це запобіжить надмірний ріст області зберігання VSS і гарантує, що ваші точки відновлення системи залишаться недоторканими. Не всі дефрагментатори мають цю опцію, так що ніколи не використовуйте ті, які цього не мають таких опцій, якщо у вас включена підтримка VSS.

Рада №4: Якщо ви боїтеся працювати з SSD краще нічого не робити.

Дефрагментація твердотільних накопичувачів (SSD) є спірною темою і більшість експертів погодилися, що це приносить більше шкоди, ніж користі. Оскільки SSD не мають рухомих частин, читання даних у них відбувається інакше і значно швидше. Читання фрагментів файлів розташованих в сусідніх блоках, як правило, не відрізняється від читання фрагментів, розкиданих по всьому диску. Більш того, сучасні SSD можуть навіть розбити файли на фрагменти з метою розміщення в осередках пам'яті, які використовується менш активно, це робиться для рівномірного зносу осередків пам'яті, який неминуче виникає при кожній операції запису. Програма Auslogics Disk Defrag дозволяє виключити накопичувачі SSD зі списку видимих ​​дисків за допомогою меню налаштувань. Це допоможе запобігти випадковий запуск дефрагментації для таких накопичувачів.

Рада №5: Розміщуйте файли там, де вони повинні знаходитися.

Звичайна дефрагментація це тільки половина справи. Для більшого ефекту файли на вінчестері повинні розташовуватися в потрібному місці для швидкого доступу до них. Різні дефрагментатори використовують різні алгоритми оптимізації. У програмі Auslogics Disk Defrag на ряду з функціями дефрагментації і оптимізації реалізована функція консолідації вільного місця на диску. Ця функція призначена для переміщення звичайних файлів з області, призначеної для основної таблиці файлів Master File Table (MFT), і премещенія системних файлів в початкову область диска.

Системні файли - це файли операційної системи, необхідні для її функціонування. Їх правильне розміщення може зробити багато чого для поліпшення продуктивності системи. Ці файли можуть бути розкидані по всьому диску, що буде приводити до уповільнення роботи Windows. Правильна дефрагментація дасть вам можливість розмістити системні файли в передній частині жорсткого диска, де читання відбувається швидше. Однак ця опція значно сповільнює процес дефрагментації, тому рекомендується використовувати цю опцію не частіше ніж один раз на тиждень або на місяць, в залежності від інтенсивності використання ноутбука.

Рада №6: Вам не потрібно чекати закінчення дефрагментації.

При використанні сучасних програм дефрагментації, таких як Auslogics Disk Defrag ви можете продовжувати користуватися ноутбуком під час роботи програми, все ж бажано обмежити використання ноутбука, або дефрагментировать диск в такий час, коли ноутбук не використовується, для отримання кращого результату. Багатьом людям подобається запускати дефрагментацію в кінці дня, також багато хто радить робити це вночі. З програмою Auslogics Disk Defrag вам не доведеться чекати закінчення дефрагментації, або турбуватися про включений всю ніч ноутбуці. Ви можете легко встановити галочку в налаштуваннях для виключення ноутбука після закінчення дефрагментації.

Рада №7: Налаштуйте колірні профілі за своїм бажанням.

Auslogics Disk Defrag дозволяє налаштовувати відображення карти кластерів, так чтови можете вибрати один або з десяти варіантів, або вибрати новий вид при кожному запуску програми. У стандартному дефрагментатори Windows ви не знайдете таких налаштувань. З Auslogics ви можете натиснути на окремі блоки на карті і подивитися, які файли там знаходяться, наскільки вони фрагментовані, який їхній статус. Також ви можете отримати звіт після кожної операції, щоб мати можливість бачити, що було зроблено, де і які фрагментовані файли залишилися.

Нагадуємо, що сервісний центр ASKAND виробляє обслуговування та ремонт ноутбуків всього модельного ряду таких виробників: APPLE, ACER, ASUS, COMPAQ, DELL, EMACHINES, HEWLET PACKCARD, ROVERBOOK, FUJITSU, MSI, IBM, LENOVO, LG, SAMSUNG, SONY, TOSHIBA.

Чи знаєте ви що підходить для вашого ноутбука і які функції із запропонованих вам варто використовувати, для підтримки вашого жорсткого диска в найкращому стані?
Що це за файли?