Правильна перелінковка сторінок сайту: що це таке, навіщо потрібна, аналіз видів і схем

 1. Що таке зовнішня перелинковка і навіщо вона потрібна
 2. Внутрішня перелінковка
 3. Схеми внутрішньої перелинковки
 4. Популярні сервіси для автоматичної внутрішньої перелинковки
 5. Прості, але важливі правила внутрішньої перелинковки, які допоможуть поліпшити ранжування

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Перелінковка - це процес зв'язування посиланнями сторінок інтернет-сайтів.

Більше відео на нашому каналі - вивчайте інтернет-маркетинг з SEMANTICA

Слово походить від англійського link (посилання). Це один з обов'язкових процесів пошукової оптимізації сайту. посилальна маса впливає на позицію в пошуковій видачі, надає вага і авторитет. Продумана і правильно реалізована перелинковка істотно збільшує шанси інтернет-ресурсу ранжуватися вище.

Виділяють зовнішню і внутрішню ручну перелинковку.

Що таке зовнішня перелинковка і навіщо вона потрібна

Зовнішня перелинковка - це коли посилання пов'язують сторінки різних сайтів, тобто, один вебсайт посилається на інший.

Пошукові системи враховують контрольний профіль сайту та його авторитетність. І якщо сайт з високими параметрами посилається на ресурс з більш низькими, то він передає йому частину своєї ваги.

якщо обмін посиланнями роблять сайти з рівними характеристиками, або молодий посилається на шановний інтернет-ресурс, авторитет в тій чи іншій мірі отримають обидва, хоча і не такий високий, як у першому варіанті.

Головне, це правильно організований процес перелинковки сайту.

Раніше популярним був наступний метод. Створювалася ціла група сайтів, на яких публікувалися посилання на просувний ресурс. На ньому не повинно бути зворотних посилань на сайти в сітці. Однак зараз пошуковики відстежують такі системи і накладають санкції.

Пошукові системи високо цінують анкорний посилання. Посилання з анкором - це такий вид перелинковки, коли клікабельним роблять ключове слово. Пошуковик зіставляє це, релевантність і збіг впливають на ранжування.

Внутрішня перелінковка

Це розстановка посилань усередині сайту. Посилання між статтями на порталі, меню навігації і т. Д.

На що впливає внутрішня перелінковка:

 1. Підвищення юзабіліті.
  Продумайте переходи між статтями, розділами сайту. Зробіть перебування користувача на порталі приємним і зручним.
 2. Просування сторінок.
  Чим більше посилань на сторінку, тим більший вага вона має. Але все посилання повинні бути органічними - бездумне їх розміщення погіршить позиції сайту.
 3. Збільшення посилальної ваги сторінок.
  Будь-який зв'язок зі сторінкою на увазі, що їй додасться вага. Грамотно розміщуйте посилання, щоб просувалися потрібні сторінки.
 4. Скорочення часу індексації.
  Посилання допомагають ПС в тому числі швидше знайти нові сторінки і додати їх в індекс.

Щоб точніше розуміти, про що йдеться, наведемо кілька прикладів внутрішньої перелинковки.

 • Навігація: хлібні крихти, посилання в хедері і футере.
 • Карта сайту або sitemap. Сторінка, на якій генеруються посилання на всі сторінки сайту. Довгий час вважалася обов'язковим етапом настройки сайту. На сьогоднішній день все більше оптимізаторів вважає її необов'язковим елементом. Якщо розглядати її з позиції ваги, з урахуванням кількості посилань на неї, вага її був мінімальним.
 • Обробка сторінок (помилка 404). Обов'язковою є налагодження сторінки помилок. Потрібно це для того, щоб, коли пошукова система не зможе проіндексувати сторінку, яка була видалена, роботу в якості альтернативи за допомогою перенаправлення запропонували альтернативу. Так він буде бачити, що все в порядку, все процеси відпрацьовані, немає битих посилань тощо.
 • Сторінки питань-відповідей. Додатково дозволяють зробити посилання по конкретним ключовим запитам.
 • Посилання в тексті матеріалів, оформлені у вигляді слів або словосполучень. З точки зору просування це один з оптимальних способів, який оцінять і ПС і користувачі.
 • Додавання в кінці текстів списку посилань.
 • Оформлення розмітки елементів меню, блоків супутніх товарів і тп.

Схеми внутрішньої перелинковки

Відомі три класичних методи розміщення посилань всередині ресурсу:

 • Кругова схема передбачає послідовну зв'язок сторінок один за одним, при цьому вони все посилаються на одну, просувається, як правило, по високочастотному запиту.
 • Зірочкою. У цьому варіанті всі сторінки посилаються один на одного.
 • Ієрархія. Класичний варіант від головної послідовно розділи, з них на підрозділи-контент. З них проставляють лінки на титульну.

Але насправді такі схеми, як показує практика вже давно не дають якогось помітного ефекту. Для кожного сайту схема повинна розроблятися індивідуально.

Популярні сервіси для автоматичної внутрішньої перелинковки

Такі сервіси допомагають оптимізатора оцінити стан справ на сайті. Вони не автоматизують повністю процес перелинковки, але дають необхідні звіти. Це дозволяє вибудувати грамотну стратегію нарощування посилального профілю.

Сервіс вебмастера Google Search Console згенерує звіт по посилальної масі вашого ресурсу. З нього стане ясно, які розділи добре один з одним пов'язані, а які - ні.

Там же є дані аналізу пошукових запитів, на його підставі можна визначити, які ключові слова робити розмітки.

За допомогою Keycollector, Яндекс Метрики і Яндекс Вебмастера, Serpstat можна оцінити семантичне ядро, знайти високочастотні запити.

В інтернеті можна знайти плагіни і скрипти, які автоматизують процес перелинковки. Але сподіватися на них не варто. Пошукові системи уважно дивляться на те, як збільшується контрольний профіль. І при підозрі у використанні чорних методів пессімізіруют ресурс.

Прості, але важливі правила внутрішньої перелинковки, які допоможуть поліпшити ранжування

 • Чи не ставити зі сторінки більше одного посилання на одну і ту ж сторінку. Використовувати принцип кільця.
 • Якщо просуваємо конкретну, проставити кілька посилань з різних сторінок і передати їй побільше ваги. І навпаки, видалити зовнішні гіперпосилання з тих розділів, які просуваємо.
 • Використовувати анкор = ключові запити, писати їх нормальною мовою без спамних конструкцій, використовуючи порядок слів для людей.
 • Перевіряти посилання, чистити биті.
 • Прописувати лінки оптимально там, де їх точно побачать відвідувачі.