Правильна внутрішня перелінковка сторінок сайту: схеми і правила

 1. Що таке перелинковка сторінок сайту?
 2. Навіщо вона потрібна?
 3. Стандартні способи перелинковки
 4. ієрархія
 5. кільце
 6. зірка
 7. аналіз перелинковки
 8. елементи перелинковки
 9. 1. Блок схожих матеріалів
 10. 2. Блоки популярних, рекомендованих і нових матеріалів
 11. 3. Контекстна перелинковка
 12. 4. Хлібні крихти
 13. 5. Навігація по матеріалу
 14. Поради та поширені помилки
 15. сучасні варіанти

Вітаю вас, друзі. Сьогодні ми поговоримо про тему, уваги якої багато приділяють вкрай мало в своїй роботі, упускаючи додаткові можливості на терені внутрішньої оптимізація. А маю я на увазі перелинковку сторінок сайту. Що це, навіщо потрібна, які стандартні способи перелинковки існують, а також як змінився підхід до цього аспекту пошукової оптимізації в умовах сучасного SEO.

Що таке перелинковка сторінок сайту?

Перелінковка сайту - система внутрішньої взаємозв'язку між сторінками сайту, статус посилальних відносин кожної окремо взятого документа до всіх інших. До елементів перелинковки відноситься навігація по сайту, хлібні крихти, а також блоки виду «статті по темі», «популярні матеріали» і т.п.

Навіщо вона потрібна?

Цілей її застосування кілька:

 • Підвищення зручності сайту. Хочеться думати, що для всіх це номер один в списку. Перелінковивая сторінки, пропонуючи користувачеві матеріали по темі переглядається, ми тим самим дозволяємо краще зорієнтуватися на ресурсі, збільшуємо глибину перегляду і час, що проводиться відвідувачем на сайті.
 • Тематичний вага. Працює, мабуть, лише в разі внутритекстовой перелинковки, коли зі слова або словосполучення, близького до теми цільової сторінки, проставляється посилання, тим самим збільшуючи тематичний вага реципієнта в очах пошукового робота.
 • статична вага . Теж саме, що і тематичний, тільки тематика тут ні при чому. Проста залежність - чим більше на сторінку внутрішніх посилань, тим вона, ймовірно, важливіше.
 • Підвищення швидкості індексації. Швидке збільшення кількості внутрішніх посилань на нову сторінку зменшує терміни її потрапляння в поле зору пошукового робота. Пояснювати, думаю, не потрібно.

Стандартні способи перелинковки

Скажу чесно, стандартними способами я вже не користуюся ще з бородатих часів скрупульозного вираховування PR для кожної сторінки сайту. Сьогодні важливо лише одне - щоб перелинковка була звернена на благо відвідувачів, а без цього вона марна, будь вона хоч кільцем, хоч кренделі.

Стандартні моделі, звичайно, теж допомагають в цьому питанні, але вони не орієнтовані на нього. Їх завдання - розподіл статичної ваги. Вага, звичайно, добре, але його вплив на ранжування сайту можна визначити як «символічне».

ієрархія

ієрархія

Червоним на схемі відзначена просувається сторінка. Вага з декількох сторінок концентрується на цільової, а сама вона ділиться своєю вагою лише зі сторінкою-хабом, який з неї потім розподіляється по тому набору сторінок, залінкованних на просувається, утворюючи тим самим замкнуту систему. Однак в підсумку виходить досить-таки тендітна система, при якій якщо щось трапиться зі сторінкою-хабом, то все інше летить в тартарари.

Даний варіант можна масштабувати, вибудовуючи прогресію. Наприклад, кожна сторінка, яка на схемі вище посилається на просувається, посилається спершу ще на кілька сторінок, які потім вже лінкуются на цільову. Таким чином виходить більше посилань на потрібний документ, але через збільшення кількості перевалочних пунктів, підвищується крихкість системи і складність її реалізації.

кільце

кільце

Популярна схема, при якій сторінки найнижчого рівня облінкований один з одним за принципом кільця сторінка А посилається на Б, та на С, яка, в свою чергу, замикає коло, посилаючись на А. Одночасно з цим, кожна з них акумулює свою вагу на яку просуває сторінці. Схема відмінно підходить для просування будь-яких типів запитів. Особливо ефективна для низько- і середньо частотних.

зірка

зірка

Досить хаотичний метод, при якому, як і в випадку з кільцем, сторінки залінковани по колу, віддаючи при цьому частина ваги просуває сторінці, але при цьому елементи кільця також додатково і в випадковому порядку облінкований між собою. При цьому необхідно все вибудувати так, щоб на кожен документ посилалося приблизно рівну кількість елементів того ж рівня, а також зв'язок між двома сторінками не дублювати. Дуже добре підходить для просування інформаційних сайтів.

аналіз перелинковки

Отже, ви збудували перелинковку на сайті і тепер необхідно перевірити розподіл внутрішніх посилань по сторінках. Тут варіантів декілька - або скористатися Page Weight, який розрахує статичну вагу для кожної сторінки, або ж NetPeak Spider і Xenu, які покажуть кількість вхідних і вихідних посилань на внутрішні сторінки. В якості безкоштовного аналога Page Weight можу запропонувати сервіс від Megaindex.

Особисто я не переймаюсь з розрахунком ваги, а тільки вивчаю загальний контрольний профіль - кількість вихідних посилань в цілому по сторінках (я намагаюся робити не більше 150), а також, що важливіше, кількість вхідних на основні цільові.

елементи перелинковки

Отже, а звідки, власне, посилатися? Стандартних варіантів кілька.

1. Блок схожих матеріалів

Найпопулярніший метод, при якому під матеріалом виводяться преамбули «Схожих статей» з посиланнями на них. Основна біда цього варіанту в тому, що, як правило, вони ніфіга не схожі. І ще добре, якщо це хоча б записи з тієї ж категорії, але ж часто так і взагалі випадкові. Ефективність цього блоку необхідно регулярно відстежувати, так як наявність таких посилань, але відсутність кліків по ним, зіграє вам на шкоду. Що з цим робити - я розповім нижче.

2. Блоки популярних, рекомендованих і нових матеріалів

Ще один стандартний метод, що полягає в розміщенні наскрізних посилальних блоків на сайті, в яких будуть виводитися або останні матеріали (має сенс для прискорення індексації, але багато посилань в такий блок краще не ставити), або популярні матеріали (хороша кликабельность, акумуляція ваги на трафіконесущіх сторінках сайту), або рекомендовані сторінки сайту (акумуляція ваги на тих розділах, які ми хочемо просунути).

Загальний для всіх цих трьох варіантів мінус - низька ефективність. Пошукова система прекрасно розуміє, що це «протяг», знижуючи його ефективність. Намагайтеся чергувати блоки і місця їх виведення - в категоріях одні, на сторінках матеріалів інші. Таким чином не доведеться нічим жертвувати.

Таким чином не доведеться нічим жертвувати

3. Контекстна перелинковка

Найдієвіший спосіб, при якому ми прямо з тексту матеріалу, з тематичного анкора , Посилаємося на іншу сторінку сайту. Цей метод дуже погано автоматизується. Я бачив скрипти, які пропонують подібне рішення (HTracer, наприклад), але не пробував, та й якийсь скепсис у мене присутній в їх відношенні. Так чи інакше цей пункт завжди потрібно тримати на озброєнні - наявність таких посилань і переходів по ним дуже складно переоцінити.

Куди посилатися? Відповісти на це питання дуже просто. Береться тема сторінки (наприклад, «meta title»), з якої ми будемо проставляти посилання на інші, і вводиться в пошук по сайту на Яндексі. На першому місці ми, найімовірніше, побачимо документ-донор, а ось все що нижче на першій сторінці результатів - потенційні реципієнти, так як Яндекс вважає їх принаймні побічно релевантними заданій темі.

На першому місці ми, найімовірніше, побачимо документ-донор, а ось все що нижче на першій сторінці результатів - потенційні реципієнти, так як Яндекс вважає їх принаймні побічно релевантними заданій темі

Запам'ятовуємо тему сторінки-реципієнта і з донора ставимо посилання з максимально релевантного їй анкора.

4. Хлібні крихти

Всім знайомий модуль під назвою «хлібні крихти» - відмінний варіант розподілу ваги по сайту від самого верхнього рівня (головної сторінки) до передостаннього (категорія або категорія). Вони дуже часто використовуються відвідувачами, що апріорі знімає з них бирку «даремний спам».

5. Навігація по матеріалу

Що стало популярним в останній рік-два рішення, при якому для довгих матеріалів (орієнтовно від 3000 тисяч символів), формується своє персональне меню для навігації по сторінці. Перехід здійснюється за якорів, проставлених у різних смислових частинах тексту.

Безпосередньо до перелинковке даний варіант не відноситься, тому що якірні посилання не індексуються і, що очевидно, людина залишається на одній і тій же сторінці, але, тим не менш, це дуже зручна і корисна річ, іспульзумая зараз повсюдно інформаційними сайтами.

Я її рідко використовую просто тому, що мені лінь - досить клопітно заняття формувати таке меню вручну. Користувачам же WordPress все це легко налаштувати шляхом установки плагіна TOC +, який автоматично формує меню для довгих постів на підставі містяться в них підзаголовків.

Завдання даних заходів проста - підвищити зручність сприйняття матеріалу користувачем. Людина відразу бачить короткий огляд статті, має можливість швидко перейти до цікавого для його ділянці.

Людина відразу бачить короткий огляд статті, має можливість швидко перейти до цікавого для його ділянці

Поради та поширені помилки

Тут розписувати особливо нічого, так що просто зроблю вичавку правил, частина з яких я вже торкався вище:

 • Не робіть занадто багато вихідних внутрішніх посилань на сторінках (не більше 150). Особливо це стосується наскрізних блоків перелинковки - по 3-4 в кожному буде цілком достатньо. Для блоку схожих матеріалів можна побільше 4-6. З внутритекстовой перелінковкою переборщити складно - частіше вона просто не робиться. Тим не менш, не варто перетворювати текст в решето, сполосоване посиланнями. Також намагайтеся розміщати їх рівномірно по тексту, а не пхати все в один абзац.
 • Працююча, природна внутрішня посилання - та, за якою є переходи. Це справедливо як для зовнішньої, так і для внутрішньої пошукової оптимізації. Якщо ж вона є, але по ній не буває кліків взагалі, то з точки зору пошукової системи це сміття, спам. Тому потрібно виводити дійсно схожі матеріали, на які люди, дочитавши поточний матеріал, з високим ступенем ймовірності перейдуть. Теж саме відноситься і до наскрізним блокам, але в меншій мірі, так як до протягам уваги з боку ПС менше.
 • Намагайтеся використовувати різні анкор. У випадку з автоматичним виведенням посилань у функціональних блоках це буде важко, але для контекстної перелинковки - цілком піддається реалізації. Коли на одну сторінку десятки посилань з одними і тими ж анкором - це просто спам. Зрозуміло, тут не йдеться про навігації та інших статичних довідкових елементах.
 • Не посилайтеся на одну і ту ж сторінку двічі. Мова тут, природно, про простановке посилань в рамках одного і того ж. У більшості випадків це, знову ж таки, спам.
 • Не потрібно сторінці посилатися саму на себе. Вже й не пам'ятаю, в чому був фетиш цього методу, але він вже гаранірованно давно віджив своє.
 • Найчастіше посилайтеся на трафіковий сторінки. Більша ймовірність здійснення переходу по ним. Це припущення, засноване на тому, що трафіковий документи досить затребувані в рамках тематичної осередку сайту. Отримуючи більше переходів і переглядів, ми тим самим прокачуємо весь сайт, а не окремі його розділи.
 • Анкор посилань обов'язково повинен бути релевантним ключовим словами сторінці, на яку йде посилання - брехня. Ані трохи не гірше котируються безнакорние посилання або посилання з простих & laqup; тут »,« тут «і т.п. Пошукова система в будь-якому випадку буде порівнювати тематики і шукати перетину між донором і реципієнтом, гарантуючи передачу не тільки статичної, але і тематичного ваги.
 • Сторінки товарів або статей не повинні посилатися один на одного - брехня. Посилання з інформаційних сторінок на комерційні прекрасно вопрінімать пошуковими системами. Про це навіть якось Google писав.
 • По можливості намагайтеся посилатися на головну сторінку - брехня. Якщо на сайті грамотно вибудувана навігація і присутній хлібні крихти, то головна сторінка в будь-якому випадку буде акумулювати багато ваги. А ось повсюдні посилання на головну виду «наша компанія», «магазин побутової техніки» і т.п. - спам.
 • Прості текстові посилання теж враховуються. Неактивні посилання виду https://pingoblog.ru/ також враховуються пошуковими роботами.

сучасні варіанти

Дуже мені сподобався сервіс relap.io, який представляє з себе безкоштовне рішення по розумною автоматичної перелинковке сторінок сайту. З огляду на, що рівно такий же функціонал недавно запустив і Google (але поки що він доступний лише через інтерфейс Google Adsense і лише для сайтів з високою - від 1000 чоловік в день - відвідуваністю), то такий підхід має право на життя.

Суть методу прозора - одна людина в процесі навігації по сайту відвідав сторінки А і Б. Відповідно другого, який відвідав Б, варто порадити А. Ця схема масштабується в міру накопичення статистики - перший відвідувач переглянув А, Б і В, а другий А і В , ну і потрібно йому підсунути Б в такому випадку.

Ця схема масштабується в міру накопичення статистики - перший відвідувач переглянув А, Б і В, а другий А і В , ну і потрібно йому підсунути Б в такому випадку

Таким чином, даний метод повністю заточений під поведінкові інтереси відвідувачів, маючи на меті не просто передати вагу від однієї сторінки до іншої, а провести користувача по цікавих йому тем, збільшити час перебування на сайті і глибину перегляду.

Така перелинковка буде цінуватися пошуковою системою, а поведінкові показники сайту - рости. Сервіс безкоштовний, живе за рахунок можливості показу в блоках перелинковки реклами, але ця опція отключаема. Варіантом таких блоків багато, а тому числі всередині контенту. Ну це вже кого зацікавить - подивіться, в кінці кінців це не огляд даного сервісу.

Ну це вже кого зацікавить - подивіться, в кінці кінців це не огляд даного сервісу

Що таке перелинковка сторінок сайту?
Навіщо вона потрібна?
Що таке перелинковка сторінок сайту?
Навіщо вона потрібна?
Куди посилатися?