Правильна внутрішня перелінковка сторінок сайту

 1. Навіщо потрібна внутрішня перелінковка
 2. Автоматична внутрішня перелінковка
 3. Ручна внутрішня перелінковка

Зміст статті

Навіщо потрібна внутрішня перелінковка

Правильна внутрішня перелінковка сторінок сайту є одним з найважливіших факторів, який безпосередньо впливає, як на його пошукове просування, так і на здатність ефективно взаємодіяти з цільовою аудиторією.

Що ж ми отримаємо, якщо не полінуватися і зробити цю горезвісну перелинковку правильно:

 1. Зручність відвідувачів. Зручно, коли можна перейти за посиланням для отримання додаткового матеріалу, а не шукати його ще десь.
 2. поведінкові чинники . Переходячи по посиланнях, читач переглядає більше сторінок і довше знаходиться на блозі.
 3. Підвищення ваги сторінок (PR) і відповідно позицій цих сторінок в пошуковій видачі. Внутрішні посилання передають статичну вагу нарівні з зовнішніми. Ви зможете непогано заощадити на покупці посилань.
 4. Повну і поліпшену індексацію сторінок сайту.
 5. Додатковий захист контента від злодійства з RSS-стрічок автонаполняемимі майданчиками. При наявності внутрішніх посилань в статті, її текст буде опубліковано разом з ними. Таким чином, я придбав кілька відкритих зворотних посилань на свій ресурс :-).

Автоматична внутрішня перелінковка

Даний вид перелинковки реалізується найчастіше використанням плагінів і несе велику користь для поліпшення юзабіліті сайту і його поведінкових факторів .

З грамотно виконаної автоматичної перелінковкою користувач ніколи не заблукає на вашому сайті і завжди з легкістю знайде для себе що-небудь корисне.

Отже, нижче моя схема автоматичної внутрішньої перелинковки. Схема з часом може видозмінюватися.

 1. Карта сайту - обов'язкова сторінка для будь-якого проекту (не плутати з картою сайту для пошукових систем). Як в будь-якій книзі присутній її зміст, так і на будь-якому проекті повинна бути карта сайту. Реалізовано за допомогою плагіна Dagon Design Sitemap Generator .
 2. Хлібні крихти. У мене ця функція реалізована через плагін Breadcrumb NavXT . Читач завжди зможе подивитися пройдений шлях від головної сторінки і повернутися на будь-який рівень назад. Корисно при багаторівневої організації записів і дуже подобається пошуковим роботам.
 3. Блок найпопулярніших записів. Якщо запис затребувана, значить, в ній міститься цікавий і корисний матеріал. Відвідувачам пропонується його прочитати. Реалізовано через плагін WP-PostViews .
 4. Підпис автора з посиланням на головну. Ця фішка зроблена в кінці кожної статті. Здорово додає PR головній сторінці.
 5. У нижній частині кожної сторінки виконано дублювання головного меню блогу. Ви це можете реалізувати в футере. Пропишіть там заголовки своїх сторінок з посиланнями на них, ось приклад:

<Div align = "center"> <a href="http://3dstereogramma.ru"> Головна </a> | <a href="http://3dstereogramma.ru/galereya"> Галерея </a> | <a href="http://3dstereogramma.ru/kontakty"> Контакти </a> | <a href="http://3dstereogramma.ru/rassylka"> Підписка </a> </ div>

На мій погляд, цього більш ніж достатньо для автоматичної внутрішньої перелинковки. Багато хто ставить ще блок схожих записів в кінці статті. Я цього не робив навмисно з наступних причин:

 1. Посилання з цих блоків не завжди тематичні.
 2. Зайве навантаження на сервер і внаслідок цього більш повільне завантаження сторінок.
 3. Велика кількість посилань з однаковими анкорами - велика шкода для внутрішньої оптимізації.
 4. Блоки ці вже давно намозолили всім очі і за статистикою кликабельность у них занадто низька.
 5. Зайве нагромадження блогу мотлохом.

Моя вам порада: зносити ці блоки і вдихніть з полегшенням.

Ручна внутрішня перелінковка

Цей вид перелинковки має на увазі під собою проставлення посилань зі статті на статтю вручну. Якщо у випадку з автоматичною перелінковкою робити нічого не треба, то тут доведеться трохи попрацювати. Але зате результат перевершить всі ваші очікування, якщо все робити правильно.

Запам'ятайте, ручна внутрішня перелінковка потрібна, перш за все, для просування в ТОП видачі пошукових систем тих ваших статей, позиції за якими просідають. Тому ручну перелинковку слід робити цілеспрямовано, а не навмання, так, щоб було.

Отже, виберіть статтю, яка не в ТОП 10 (для виходу в ТОП 3 найчастіше доводиться докуповувати зовнішніх посилань). Тут вам допоможе безкоштовний сервіс MegaIndex (вкладка «Підбір запитів»).

Не лякайтеся страшних цифр своїх позицій, сервіс виводить тільки ті запити, за якими просування необхідно.

Або ще мені дуже подобається сервіс Яндекс Вебмайстер . Для вибору просідають сторінок перейдіть Пошукові запитиПопулярні запити.

Для вибору просідають сторінок перейдіть Пошукові запити → Популярні запити

Почніть з статей, які не надто далеко пішли від 10-го місця в позиції видачі.

Припустимо, що ви вже знаєте, за якими ключовими словами ця стаття буде просуватися. Якщо немає, то ознайомтеся спочатку з цієї статтею і тільки потім продовжуйте читання. Раджу внутрішню ручну перелинковку робити по НЧ (низькочастотних) запитам.

Тепер нам треба вибрати кілька сторінок донорів (від п'яти до десяти), на яких ви будете розставляти посилання на просувається статтю. Знайти їх дуже просто. Просто в пошуковий рядок Яндекса вставте: «ваше ключове слово site: http: // ваш домен».

Просто в пошуковий рядок Яндекса вставте: «ваше ключове слово site: http: // ваш домен»

Яндекс видасть всі релевантні статті (по спадаючій зверху вниз) даному запиту. Всі ключові слова в сниппета будуть виділені жирним. З них і робимо посилання.

Для досягнення позитивного результату при ручному внутрішньої перелинковке дуже важливо дотримуватися таких правил:

1. Розбавляйте анкор, наприклад, «тут», «тут», «сюди» і тому подібними. Посилань на просувається сторінку з прямим входженням намагайтеся робити не більше однієї. Решту посилань з однаковими анкорами не повинно бути більше 30%.

2. Кількість відкритих для індексації посилань на сторінці донора має бути з розрахунку 1 шт. на 1000 символів. Наприклад, якщо в статті 3000 символів, розміщуйте в ній не більше 3-х відкритих посилань. Чим більше відкритих посилань, тим меншу вагу передає кожна з них. Зайві посилання закривайте тегом rel = "nofollow".

3. просувати стаття повинна бути якісною і нести реальну користь її читачам. Інакше в ТОПі вона довго не протримається, як би ви її не просували.

4. Перед просуванням перевірте оптимізацію тексту просуває статті. Її релевантність пошуковому запиту повинна бути 100%. Як це зробити я писав тут .

5. Робіть перелинковку поступово за методом проб і помилок. Спочатку отримаєте бажаний результат від просування однієї статті і тільки потім приступайте до наступної.

Далі залишається тільки чекати (в середньому 2-4 тижні). Якщо внутрішня перелінковка статей сайту виконана правильно, вихід в ТОП і маси трафіку вам забезпечені.