Правильне ЧПУ для просування сайту - Блог - Phoenix Creative Group

 1. Визначення ЧПУ (Search Engine Friendly URLs)
 2. Неправильні адреси для юзабіліті і SEO
 3. 6 переваг ЧПУ для користувача сайту
 4. Правила при використанні ЧПУ
 5. ЧПУ в індустрії для інтернет-магазинів і каталогів
 6. Що ефективніше, кирилиця або латиниця?
 7. Яка повинна бути оптимальна довжина ЧПУ?
 8. Що краще використовувати підкреслення або дефіси?
 9. Робота з мультимовними сайтами

Правильне ЧПУ для просування сайту Правильне ЧПУ для просування сайту  Красиві і дружні адреси для сайтів, іншими словами ЧПУ, відомі вже давним давно, але незважаючи на це, мала кількість вебмастером і власників інтернет ресурсів їх використовують

Красиві і дружні адреси для сайтів, іншими словами ЧПУ, відомі вже давним давно, але незважаючи на це, мала кількість вебмастером і власників інтернет ресурсів їх використовують. Це відбувається тому, що навіть при наявності «привабливою» адресного рядка, трапляється велика кількість помилок при переході по ЧПУ адресами сайту.

Визначення ЧПУ (Search Engine Friendly URLs)

Якщо перевести ЧПУ на англійську мову, то вийде розшифровка Search Engine Friendly URLs, що означає дружні адреси для пошуку. Однак у російській мові дана фраза означає інший зміст. В англійській мові головний ухил спрямований на використання SEO, а в російській перевага займає зручне використання і зрозумілість для користувача таких адрес, тобто юзабіліті.

У ЧПУ адрес перевага над іншими адресами, але головне - грамотне використання, уникнення помилок. Отже, наведемо приклади правильних і неправильних адрес сайту.

Неправильні адреси для юзабіліті і SEO

 • www.сайткомпаніі.ру / index.php? id = 08
 • www. сайткомпаніі.ру / page.php? page_id = 08
 • www.сайткомпаніі.ру / index.php? id_catalog = 13 & page_id = 08

Правильні ЧПУ адреси:

 • сайткомпаніі.ру / категорія / названіе.html
 • сайткомпаніі.ру / сторінка
 • сайткомпаніі.ру / категорія / підкатегорія / назва
 • сайткомпаніі.ру / категорія / назва

Такі сайти візуально виглядають зрозумілими, структурованими і привабливими, крім цього у таких назв сайтів є й інші переваги.

6 переваг ЧПУ для користувача сайту

1. Такі адреси легко запам'ятовуються і надовго залишаються в пам'яті.

2. Для збільшення популярності сайту і залучення нових відвідувачів в такі адреси можна включати ключові слова.

3. Якщо вам потрібно повідомити назву сайту по телефону або усно сказати назву іншій людині, то адреси ЧПУ легко диктуються і співрозмовник безпомилково запише назву сайту.

4. Адреса даної посилання є «говорить», тобто до переходу на сайт можна зрозуміти, про що там буде йти мова.

5. ЧПУ рідко можуть стати причиною появи дублів на сайті.

6. Для проведення аналітики ефективності роботи сайту та при складанні звітів, ЧПУ легше засвоюються і допомагають вести облік роботи.

Правила при використанні ЧПУ

При створенні адреси ЧПУ, потрібно правильно враховувати структуру назви.

На першому місці має знаходитися назва сайту, потім назва розділ, якщо він є, а слідом назву сторінки

Приклад: Назва сайту / назва розділу / сторінка з контентом

Такий варіант назви сайту підійде абсолютно для будь-якого інтернет проекту, незалежно від сфери діяльності.

Існують такі структури назв, які містять в собі ID номера бази даних, такі назви не особливо є вдалими, навіть якщо за ними слід яскраву назву сторінки. IDсостоіт з безлічі цифр, які складно запам'ятати звичайному користувачеві або потенційному Вашому клієнту. наприклад:

Наприклад: ХорошійСайт.ру / 4456213 / televizor

Але такі варіанти також актуальні для використання в новинних проектах, в яких заголовки статей періодично повторюються. Такий варіант назви сайту найкраще вважати самим крайнім випадком, якщо інших варіантів для створення ЧПУ немає.

ЧПУ в індустрії для інтернет-магазинів і каталогів

Для роботи з інтернет-магазинами і іншими інтернет-майданчиками актуальна така структура ЧПУ як:

Адреса сайту / категорія / підкатегорія / назва

Наприклад: / catalog / smartphone / yotaphone / yotaphone2-exclusive

Даний приклад з легкістю можна використовувати відвідувачеві або покупцеві, тому що сайт містить в собі логічний ланцюжок опису необхідного продукту. Єдиний недолік цієї структури полягає в тому, що якщо необхідно перенести певний товар в іншу категорію, то замінюється адресу і призначається 301 редирект.

Що ефективніше, кирилиця або латиниця?

Пошукові системи сприймають як кирилицю, так і латиницю. Однак використовувати і кириличні, і латинські символи разом не варто. Кирилиця використовується для ЧПУ, якщо адресна частина не довга і домен написаний кирилицею. Логічно, що й основна назва сайту буде написана таким же чином. Латиниця використовується більшістю сайтів і завжди читабельно відображається при копіюванні урл-адреси сторінки.

Яка повинна бути оптимальна довжина ЧПУ?

Назва адресного рядка не повинно бути довгим. В першу чергу, тому що його важко запам'ятати, а, по-друге, при використанні посилання на форумах довгі адреси обрізаються. Простіше сказати, що такі посилання не зручні для використання. Чим коротше буде ЧПУ, тим краще і зручніше для розвитку і використання сайту. Рекомендована довжина ЧПУ складається з 60-80 символів. Також SEO-фахівцями встановлено, що ЧПУ все-таки побічно впливає на ранжування в пошукових системах Яндекс і Google. Тому урл адресу просуває сторінки повинен містити тільки важливі ключові слова в ЧПУ, без переспама.

Що краще використовувати підкреслення або дефіси?

Складаються ситуації, коли творець ЧПУ стикається з проблемою вибору між використанням підкреслень або дефісів для поділу слів в адресному рядку. Значної різниці Ви не знайдете, але переважно використовуються дефіси. Причина полягає в тому, що дефіс ставиться за допомогою однієї клавіші, а для підкреслення необхідно натискати дві клавіші.

Робота з мультимовними сайтами

Якщо Ви хочете, щоб на вашому ресурсі був не один язик, то необхідно спочатку визначити: чи потрібно вам додавати його на піддомен або залишати на основному сайті. Якщо все-таки хочете залишити іншу мову на основному сайті, то в назві сайту повинна бути прописана частина, яка позначає приналежність до певної мови.

Наприклад: адреса сайту / eng / stranica.html

Формуйте ЧПУ з користю для сайту і це обов'язково позитивно позначиться на поведінкових факторах всього ресурсу, так як відвідувачеві сайту буде простіше орієнтуватися по карті сайту і ділитися посиланнями з друзями.

Яка повинна бути оптимальна довжина ЧПУ?
Що краще використовувати підкреслення або дефіси?
Php?
Php?
Php?
Що ефективніше, кирилиця або латиниця?
Яка повинна бути оптимальна довжина ЧПУ?
Що краще використовувати підкреслення або дефіси?