Про SMM в Моєму Світі з перших вуст

  1. Статистика
  2. Мій Світ vs. Однокласники
  3. Можливості для просування
  4. Бренди в Моєму Світі
  5. Мобільний напрямок
  6. Про плани

Соціальна мережа Мій Світ, проект Mail.Ru Group, входить в трійку найбільших соцмереж Рунета поряд з ВКонтакте і Однокласники. При цьому при такій величезній аудиторії маркетологи не поспішають в Мой Мир, не діляться секретами просування і успішними кейсами. Так чи є SMM в Моєму Світі? Які можливості дає ММ для просування? І хто є основною аудиторією соцмережі?

Ці та багато інших питань ми вирішили задати Денису Алаев, керівнику соцмережі Мой Мир Ці та багато інших питань ми вирішили задати Денису Алаев, керівнику соцмережі Мой Мир.

Денис, ви почали працювати в соцмережі в 2012 році, на той момент Мій Світ існував уже 5 років, з чим вам довелося зіткнутися, і які зміни відбулися за цей час?

Коли я прийшов, у Моєму Світі, як і зараз, була велика кількість користувачів, як денних, так і щомісячних. Але на той момент соцмережа залишалася на стадії розробки 2008-2009 роки. Так вийшло, що соцмережа складалася з великої кількості добре зроблених для того часу функцій (в плані інтерфейсу, швидкості завантаження, сервісу і т.д.), але в контексті 2012 уже не надто сучасних. Тобто за цей час багато що змінилося як в технологіях, так і в підходах до розробки.

Зараз ми багато уваги приділяємо юзабіліті, дизайну, функціоналу. Поточний рік були зайняті тим, що виконали велику роботу саме по оновлень функціоналу, інтерфейсу, сервісів і т.д.

З яким багажем знань ви прийшли, і чому це вам було цікаво?

До цього я працював в компанії AlterGeo (геосоціальних сервіс), яку створив разом з кількома своїми друзями з Іркутська. Робота в Моєму Світі мені була цікава, тому що це третя соцмережа в Росії, величезна кількість користувачів, багато статистики. Коли тут робиш будь-яка зміна, то зворотний зв'язок в достатній кількості отримуєш відразу ж. Це дає можливість вчитися і рости професійно набагато швидше, ніж при роботі над проектом з невеликою кількістю трафіку.

Статистика

Яка на сьогоднішній день актуальна статистика Мого Миру?

Сьогодні ми є третьою соціальною мережею в Росії, першою в Казахстані. За даними TNS (вся Росія, населення у віці 12-64 років, жовтень 2013) аудиторія Мого Миру становить 31,5 млн. Осіб.

Як ви вважаєте, з чим може бути пов'язана така популярність Мого Миру в країнах Азії?

Багато в чому це обумовлено популярністю Mail.Ru в цілому в цих країнах - користувачам зручно, що в одному місці вони можуть спілкуватися з друзями у соціальній мережі, перевіряти пошту, читати новини, дивитися улюблені кіно і серіали тощо.

Користувачі Мого Миру - хто вони? Опишіть середньостатистичний портрет активного користувача ММ.

Якщо говорити про соціально-демографічний склад Мого Миру, то він практично збігається з соцдемом Рунета. Також у нас є велика частка ексклюзивних користувачів, які більше не зареєстровані ні в одній з соцмереж, і останнім часом ця частка зростає. Найбільш активними у нас є жінки 25-40 років. Це, до речі, пояснює популярність тематик груп, пов'язаних з фітнесом, кулінарією, рукоділлям.

А якщо говорити про соціальну складову вашої аудиторії, то це все-таки домогосподарки або працюючі жінки?

Це в основному працюють жінки.

є думка , Що ОК «сама купує соцмережу» Рунета, чи правомірно говорити те ж саме про ММ?

У нас навіть ще більш платоспроможна аудиторія. Жіноча аудиторія насправді хороша тим, що жінки і витрачають більше і активніше поводяться в соцмережі.

Мій Світ vs. Однокласники

Кнопка «Подобається» в ММ виконує аналогічну функцію «Клас» в ОК. Зовні функціонал ММ наближається до ОК, є можливість працювати в ММ не залишаючи ОК. До того ж девіз проекту Мой Мир: «Ваші друзі, однокурсники та однокласники в контакті з вами»! У чому кардинальні відмінності ОК і ММ?

Я не згоден, що ми наближаємося по дизайну або по ідеології. Деякий час тому ми думали про перетин / об'єднанні аудиторії і з'ясували, що користувачі наших соцмереж, навіть якщо це одні і ті ж люди, не бажають об'єднуватися і не хочуть переходити з Мого Світу в Однокласники або навпаки. Чому? Все залежить від того, в якому колі спілкування вони знаходяться. Якщо в ОК ваш коло спілкування це шкільні друзі, вчителі, сім'я і т.д., то в Моєму Світі ті ж люди мають інше коло спілкування і, відповідно, поводяться інакше. І вони не бажають відправляти одні й ті ж посади або фотографії в обидві соцмережі.

Наскільки активна аудиторія Мого Миру, в порівнянні з Однокласниками (або іншими соціальними мережами)?

У нас дуже активна аудиторія. Я бачив, що ви недавно проводили дослідження в порівнянні активності в схожих групах Мого Миру, Одноклассниках і Вконтакте - його результати підтверджують, що в ММ висока активність користувачів.

На весняній конференції РИФ + КІБ 2013 Марія Лапук (екс-прес-секретар ОК) розповідала про особливості аудиторії і контенту різних соціальних мереж в Росії: Facebook - мережа для професійного спілкування, найбільш читаюча соцмережа.
У ВКонтакте переважає агресивне завзяте спілкування. Тут користувачі люблять споживати аудіо і візуальний контент, сарказм, картинки і не люблять довгі пости.
У Twitter багато професійного спілкування, журналістів, служб підтримки. Більш політизована аудиторія.
А Однокласники - це пости про сім'ю, дітей і все, що з цим пов'язано.

Як можна охарактеризувати аудиторію Мого Миру, і який контент найкраще там працює? (опитування, конкурси, ігри?)

У нас користувачі більше грають в ігри, розміщують контент і коментують в групах, менше спілкуються за допомогою чатів і повідомлень. При цьому користувач, який починає щось купувати в іграх, витрачає в середньому на ігри більше, ніж такий же користувач в інших соцмережах.

З контенту, як і в інших соціальних мережах, добре працюють фотографії та відео.

Як йде справа в ММ з ботами? Чи існує проблема фішингу, спаму? Як ви з нею боретеся?

Можна сказати, що в Моєму Світі ботів практично немає, тому що SMM-агентства поки не встигли їх завести. Але у нас вже є механізм боротьби з ними, давно відпрацьований на ботах-спамерів. Спочатку ми виділяємо ботів в окремий кластер і в разі повторного «поганої поведінки» Банимо.

Як здійснюється модерація контенту в ММ (ручна, призначена для користувача)? Від кого вона захищає?

Існуючі у нас інструменти модерації працюють досить ефективно проти спаму і контенту «для дорослих». З одного боку, модерація здійснюється за допомогою власних внутрішніх інструментів. Крім того, у нас досить добре працює соціальна модерація (коли користувачі можуть поскаржитися на контент і в напівавтоматичному режимі це блокується).

Можливості для просування

Перейдемо до одного з головних питань: «Які можливості для просування надає ММ»? Чим принципово відрізняється ММ як майданчик, від Fb, ВК, ОК?

Принципово ми відрізняємося аудиторією - наші користувачі дуже лояльні і активні. Крім того, у нас є менеджери, які працюють персонально з кожної конкретної групою. Якщо у групи хороший контент, то ми можемо її безкоштовно просувати - такого немає в інших соцмереж.

Зіткнулися Чи ви з тим, що створюються якісь незаконні групи?

Іноді створюються клони популярних груп, з такими ж назвами. Ми дотримуємося політики, що не повинно бути двох однакових груп, і тому клони видаляються.

Які рекламні можливості і формати має соціальна мережа?

В Моєму Світі розміщується медійна реклама, а також є широкий вибір можливостей Таргету. Крім того, можна розміщувати рекламу в прероллах до відео.

Як я говорив, у нас є спеціальні умови для розробників ігор і просування груп. Наприклад, ми можемо дати безкоштовно початковий трафік, підняти в каталозі або в блоці «Ми рекомендуємо». Звичайно, це стосується хороших продуктів з високим ретеншеном. Те ж саме стосується і до груп з цікавим регулярно оновлюється контентом.

На чому ще заробляє ММ? Які платні функції надає?

Основний заробіток - це медійна реклама, сервіси (подарунки на свята), ігри, VIP-статуси і різні спецпроекти, наприклад, брендовані додатки.Зараз ми активізуємо роботу з розробниками додатків - у нас для них передбачені дуже хороші умови і спеціальні можливості по просуванню.

Чи плануєте ви вводити платні / обнародувано пости?

Так у нас є такі плани. Групи в Моєму Світі з'явилися тільки в травні, фактично ми в розробці груп відстали років на два. Ми це розуміємо і зараз активно працюємо над введенням актуального SMM-функціоналу.

Скільки можуть заробити розробники на своїх іграх?

Хороша гра може заробляти кілька мільйонів рублів на місяць. Lucky Fields, Війни престолів, Кодекс Пірата, Клондайк вельми популярні у користувачів і таких ігор насправді багато.

Тобто ви зараз в наздоганяючому режимі працюєте, надолужуючи той функціонал, який є в інших соцмережах або у вас інший план розвитку?

По-перше, ми ніколи не працюємо в «наздоганяючому» режимі - в цьому немає сенсу. Ми завжди намагаємося працювати за запитами від користувачів, а, якщо мова йде про групи, то за запитами адміністраторів.

У нас активні користувачі і ми часто отримуємо листи з побажаннями зробити в соцмережі той чи інший функціонал, якого їм не вистачає. Так, періодично запити містять те, що є в інших соцмережах. І зрозуміло, що ми робимо те ж саме, що вже десь зроблено. Але є і запити функціоналу, якого там немає, і вони просять реалізувати це в Моєму Світі. Ми оцінюємо, наскільки це можна і потрібно реалізувати зараз.

Яка аналітика для власників груп в ММ доступна маркетологам і smm-фахівцям?

Аналітика фактично вся є прямо всередині групи (кількість тих, хто підписався, дії, характеристики по соцдему).

Social Bakers недавно почали працювати з ВКонтакте, а ще рік тому про ці плани говорили Однокласники, але так і не здійснили задумане. Чи планує Мой Мир приєднатися до даної системи аналітики?

Ми в процесі переговорів, і, можливо, підключимося до Social Bakers. До речі, насправді ідея цих систем аналітики в тому, що можна один одного порівнювати. І поки ВК не було в Social Bakers, особливого сенсу для нас не було, хіба що з Facebook порівнювати. Денну аудиторію ми вважаємо за допомогою сервісу LiveInternet. Місячну аудиторію ми традиційно вважаємо і порівнюємо з іншими соцмережами по TNS і ComScore.

Чи працюєте ви з сертифікацією партнерів? Хто може стати партнером, чи існують критерії відбору?

Ми відкриті до співпраці і якраз зараз ведемо переговори з digital-агентствами. Відбираємо, безумовно, по успішним кейсам. А які пройшли відбір можемо запропонувати спеціальні умови по просуванню груп.

Бренди в Моєму Світі

Які групи найбільш популярні в ММ? (Чисельність, тематика)

Групи в Моєму Світі з'явилися фактично тільки в травні. Але за півроку було пророблено хороша робота і зараз у нас уже близько 400 груп. Більше 200 з них - це групи з професійним контентом (кулінарія, фітнес, Лайфхак). Є групи, в яких більше 250 тис. Чоловік.

В принципі за 2-3 місяці хороша група набирає близько 200 тис. Користувачів. У таких групах активність становить приблизно 500 лайків і 70 коментарів до кожного посту.

Чому ви вирішили взагалі робити групи, у вас є ігри, реклама, навіщо знадобилися групи?

Користувачі приходять в соціальні мережі за спілкуванням і за контентом. Ігри, фотографії - це контент, який вже дуже затребуваний. Але у користувачів є і інші потреби і інтереси. Групи - це спосіб створити багато професійного контенту, який потрібен нашій аудиторії.

Які бренди, медійні проекти ведуть групи в ММ?

Ми зараз працюємо з величезною кількістю медійних проектів. В Моєму Світі вже присутні Космополітен, КП, Health, Вести.ру, РЕН-ТВ, а також Energy, DFM, Наше радіо. З брендів найбільші, напевно, Rolsen і Panasonic. І це тільки початок.

Як будується робота брендів, медійних персон з аудиторією?

Існує офіційна група «», в якій ми активно працюємо з користувачами, проводимо різні конкурси та спеціальні акції. Наприклад, у нас є рубрика «Мій Світ із зіркою», в якій беруть участь різні зірки, наприклад, Сергій Безруков, Анастасія Волочкова, Тіна Канделакі. У цій же групі ми проводимо різні активності, не так давно був розіграш квитків на бій Кличка і Повєткіна, цілий місяць проходила акція з Panasonic, зараз запущений великий новорічний конкурс, переможець якого отримає можливість відвідати новий офіс Mail.Ru Group.

А крім вашої групи, ведуть свої особисті сторінки / групи в Моєму Світі вітчизняні зірки?

Багато медіа-персони (Олег Газманов, Тіна Канделакі, Максим, Тіматі та ін.), Ведуть не тільки свої сторінки, але і заводять свої групи. Наприклад, Волочкової дуже сподобалося участь в нашій групі, і вона записала відеозвернення до користувачів Мого Світу. При цьому ми ретельно стежимо, щоб всі зіркові акаунти були фейк.

Мобільний напрямок

Як ви розвиваєте мобільний напрямок, наскільки воно пріоритетне? Чи велика на даний момент мобільна аудиторія ММ?

Мобільний напрямок для нас зараз найбільш пріоритетно. В кінці квітня у нас з'явилися мобільні додатки Мого Миру для пристроїв на iOS і Android, які швидко стали популярні серед наших користувачів. До речі, до запуску мобільних додатків ми приурочили зміну стилю соцмережі. І цей стиль поступово буде переноситися на десктопну версію.

А як аудиторія сприймає новий дизайн і зміни, що відбуваються і оновлення?

Ми уважно стежимо за тим, щоб аудиторії Мого Миру було зручно користуватися улюбленою соціальною мережею, і для нас дуже важливо, щоб зміни припали їм до смаку. Так, нову іконку для мобільних додатків вибирали користувачі Мого Миру: думки були зібрані під час онлайн-опитування і юзабіліті-тестування, яке проходило в офісі Mail.Ru Group. Крім того, користувачі брали участь в бета-тесті оновлень. В цілому у всій цій історії було задіяно 20 тисяч осіб.

Наприклад, користувачам iOS-пристроїв дуже важливий дизайн, краса. А користувачам Android набагато важливіше функціонал.

Чи пропонуєте ви будь-які рекламні можливості для просування в мобільному інтернеті?

Так, у нас є можливість показу реклами мобільним користувачам. Ефективно просувати свій продукт дозволяють гнучко настроюються таргетинги. Крім стандартних (стать, вік, геотаргетинг по Росії, Україні і Білорусії з точністю до невеликих міст) можна використовувати популярні мобільні таргетинги (модель телефону, тип інтернет-з'єднання і операційна система). Крім того, оголошення в новинній стрічці виглядають природно і зручні для користувачів Мого Світу.

Про плани

У деяких країнах СНД, соцмережа займає перше місце за популярністю. Чи входить у ваші найближчі плани вихід на Захід?

Поки рано про це говорити.

Чи є у вас прогноз, як будуть далі розвиватися соціальні мережі? Існують теорії про те, що в майбутньому соцмережі витіснять пошукові системи і сайти.

Зрозуміло, що зараз пошуковики і соцмережі конкурують між собою за точку входу користувача в інтернет. Але в силу специфіки споживання вони все-таки будуть співіснувати, а не витісняти один одного. Так, будуть поліпшуватися пошукові механізми всередині соцмереж, але все одно вони будуть більш соціальними, а користувачам не завжди ця соціальність потрібна. У той же час і самі пошукові системи все більше стають персоналізованими і соціальними.

Як розвинений внутрішній пошук в Моєму Світі і що зараз можна в ньому шукати?

Ми користуємося механізмами пошуку Mail.Ru. На сьогоднішній день в ММ можна здійснювати пошук по людях, по групах, по відео, по музиці, по іграх.

Ну і наостанок, не могли б ви поділитися з нашими читачами про прийдешні зміни / оновлення / запусках в Моєму Світі?

Оскільки Mail.Ru Group є публічною компанією, то ми не можемо говорити про плани. Але спеціально для вас трохи відкрию завісу. Так, на початку 2014 року ми плануємо запустити абсолютно нову функцію в мобільній версії Мого Миру, яка буде нас принципово відрізняти від усіх інших соцмереж.

Крім того, безліч невеликих змін чекає маркетологів і SMM-щиків. До речі, якщо читачі Лайкні вважають, що якийсь функціонал дуже потрібен і його у нас немає, то пишіть на адресу: [email protected] .

Якщо говорити в цілому, то Мой Мир за останній рік дуже сильно змінився і оновлення триватиме. Ми дуже сподіваємося, що кількісні результати цих змін будуть помітні вже на початку наступного року.

Так чи є SMM в Моєму Світі?
Які можливості дає ММ для просування?
І хто є основною аудиторією соцмережі?
Денис, ви почали працювати в соцмережі в 2012 році, на той момент Мій Світ існував уже 5 років, з чим вам довелося зіткнутися, і які зміни відбулися за цей час?
З яким багажем знань ви прийшли, і чому це вам було цікаво?
Як ви вважаєте, з чим може бути пов'язана така популярність Мого Миру в країнах Азії?
Користувачі Мого Миру - хто вони?
А якщо говорити про соціальну складову вашої аудиторії, то це все-таки домогосподарки або працюючі жінки?
У чому кардинальні відмінності ОК і ММ?
Чому?