Професія менеджера з реклами: комунікабельність та аналітичні здібності

23 жовтня укладачі реклами, рекламодавці, маркетологи і піарники відзначали професійне свято - День працівників реклами, який існує з 1996 року. Тому сьогодні ми вирішили ближче познайомитися з професією менеджера з реклами. Хто ж ці люди і чим вони займаються?

Як говорив всім відомий Остап Бендер: «Реклама - двигун торгівлі». Завдяки їй продається безліч різноманітних товарів. Але в той же час нітрохи не менше залишається на полицях магазинів через невміле поводження з цим потужним інструментом.

Сьогодні в рекламній галузі обертаються величезні гроші, а майстри створення ефективної реклами, будь вона телевізійної, газетного або інтернет-рекламою, цінуються нітрохи не менше досвідчених бухгалтерів або програмістів.

23 жовтня укладачі реклами, рекламодавці, маркетологи і піарники відзначали професійне свято - День працівників реклами, який існує з 1996 року

Фото з сайту remservic.ru

Опис професії і функціональні обов'язки

Слово «реклама» походить від латинського reclamare - «викрикувати». Найдавніший зберігся до теперішнього часу приклад реклами - папірус, який інформував древніх єгиптян про продаж якогось раба.

Залежно від місця роботи, професійні завдання менеджера з реклами можуть відрізнятися. Якщо брати в загальному сенсі, то такий фахівець займається організацією роботи з рекламування продукції, яку виробляє компанія, або які вона виконувала послуг з метою їх просування на ринки збуту. Менеджер з реклами планує і проводить рекламні кампанії. Він розробляє концепцію заходів, придумує основну ідею, визначає засоби для її реалізації і вибирає рекламні майданчики. Крім того, фахівець вирішує організаційні питання. На кожному етапі він оцінює реакцію аудиторії і вносить зміни в рекламну кампанію для того, щоб домогтися від неї максимального ефекту. Також він піклується про дотримання закону про рекламу.

Часто трапляється, що в іркутських компаніях менеджерам по рекламі доводиться поєднувати свої обов'язки з роботою в суміжних областях: маркетингу, мерчендайзингу, в продажах і копірайтингу. Цього вимагають роботодавці. Але взагалі, класичний менеджер з реклами - це не те ж саме, що маркетолог, PR-менеджер і тим більше менеджер з продажу. Хоча функціональні обов'язки цих фахівців можуть іноді перетинатися, в залежності від компанії, де вони працюють.

Освіта

Найчастіше роботодавці хочуть бачити у себе в компанії фахівців з вищою освітою. У менеджера з реклами може бути спільний гуманітарний освіту, але все ж краще мати профільну освіту. В Іркутську таке можна отримати, наприклад, на факультеті сервісу і реклами в Іркутському державному університеті. В Інституті образотворчих мистецтв і соціально-гуманітарних наук НІ ИрГТУ, в Іркутському державному лінгвістичному університеті і в Байкальському державному університеті економіки і права існує спеціальність «Реклама та зв'язки з громадськістю».

Кар'єра

Є два способи стати хорошим менеджером з реклами. Найоптимальніший для працівника варіант - це коли організація бере людини без досвіду і займається його навчанням. Інший варіант - вчитися самому, на власних помилках. Коли немає людини, у якого можна перейняти досвід, який би ввів в курс справи і вказав на помилки, доводиться набагато складніше.

Ставши профі в своїй справі, менеджер з реклами може дорости до начальника рекламного відділу або директора з реклами, якщо агентство велике. Якщо ж агентство невелике, то це швидше за стартовий майданчик, з якої потім можна перейти в більш велику організацію або ж на бік замовника на посаду бренд-менеджера.

Фото з сайту www.volynnews.com

Місця роботи та графік

Дана професія - одна з найпоширеніших як в Іркутську, так і в цілому по Росії. Менеджери по рекламі можуть працювати в рекламних агентствах і в засобах масової інформації. Крім того, такі фахівці є майже в кожній компанії, яка що-небудь робить, чимось торгує або надає якісь послуги. Практично будь-яка компанія має потребу в залученні нових клієнтів, в підтримці свого іміджу на ринку, в розробці та організації рекламних заходів.

Вакансії менеджера з реклами

В Іркутську для фахівців даної професійної сфери середня заробітна плата становить 22 000 рублів серед тих вакансій, де вказані ці дані. Але взагалі досить складно порахувати реальну зарплату менеджерів по рекламі, так як досить часто вона складається не тільки з окладу, а й з відсотків від укладених договорів і проведених рекламних кампаній. І то, скільки фахівець отримає, залежить багато в чому від нього самого, від того, наскільки активним і ефективним він себе покаже.

На сайті IRK.ru в розділі « Робота »Можна підшукати вакансії в категорії« Маркетинг, реклама, PR ». Крім того, варто заглянути в категорію «Продажі», тому що, як говорилося раніше в статті, в Іркутську багато компаній шукають таких працівників, які розбиралися б у кількох сферах і поєднували обов'язки відразу декількох фахівців. І найчастіше роботодавці хочуть, щоб у претендентів був досвід в області продажів, а також в сфері маркетингу.

Як зазначає дослідний центр рекрутингового порталу Superjob.ru , Ринок інтернет-реклами в даний час розвивається особливо активно. Число вакансій в сфері реклами і маркетингу в інтернеті в період з вересня 2011 по вересень 2012 року зросло на 196%, тобто майже в 3 рази. На другому місці за динамікою числа вакансій - телевізійна реклама (+ 88%), за нею йде реклама в друкованих виданнях (+ 71%), на радіо (+ 68%) і зовнішня реклама (+ 61%).

Незважаючи на активне зростання ринку інтернет-реклами, як і раніше практично половина всіх рекламних бюджетів (48%) припадає на телевізійну. Втім, інтернет займає друге місце - на нього припадає 19,5%.

Хоча інтернет-реклама і розвивається семимильними кроками, наздоганяючи телебачення, роботодавці скаржаться на гострий дефіцит кваліфікованих кадрів. На одну вакансію в області інтернет-реклами припадає лише 1,9 резюме. Для порівняння: в телерекламі цей показник становить 10,9 резюме на одну вакансію. Таким чином, інтернет - один з тих сегментів, де найлегше почати або продовжити кар'єру менеджеру з реклами.

Таким чином, інтернет - один з тих сегментів, де найлегше почати або продовжити кар'єру менеджеру з реклами

Рекламний креатор з фільму «99 франків». Фото з сайту video.m3x.org

Професійні та особистісні якості

Менеджеру з реклами ніяк не обійтися без комунікабельності, наполегливості і чарівності. Цей фахівець повинен вміти невимушено вести бесіду з різними людьми, від секретарів і офіс-менеджерів до перших осіб компанії. Ще одна умова успішної кар'єри - це активність і енергійність.

Крім того, менеджери з реклами повинні володіти креативним мисленням, художнім смаком, хорошою пам'яттю і широким кругозором. Аналітичні здібності, а також організованість і вміння організувати роботу інших будуть абсолютно не зайвими. Ще потрібно згадати стресостійкість, так як робота цих фахівців пов'язана зі спілкуванням з людьми, стресами і постійною напругою.

Робота менеджера з реклами вельми специфічна, і не кожен досягає на цьому терені успіху. Деякі відчувають себе в цій ролі як риба в воді, а кому-то вона категорично не підходить. Важливо правильно оцінити свої особисті якості і визначити, наскільки ця професія підходить саме вам.

Професійні знання, уміння і навички

Обов'язковою є вміння однаково ефективно вести переговори як лицем до лиця, так і по телефону і за допомогою листування. Також менеджер повинен знати пакет стандартних комп'ютерних програм, необхідних для роботи з текстами, графікою і підрахунками. Крім того, передбачається, що такі фахівці вміють планувати і проводити рекламні кампанії для своєї фірми, оцінювати їх ефективність в короткостроковій і довгостроковій перспективі, займатися медиапланированием, бюджетуванням та творчими стратегіями.

Якщо компанія має справу з іноземними партнерами, значить необхідний і хороший рівень володіння як мінімум англійською мовою. Ну і, напевно, не обов'язково згадувати про те, що менеджер з реклами повинен знати основи реклами і PR.

Хто ж ці люди і чим вони займаються?