Прогнозна аналітика (Predictive Analytics)

3 роки тому

Прогнозна аналітика - це технології, які спираються на великі масиви даних і дозволяють передбачити розвиток проекту в майбутньому. Дані технології допомагає приймати оптимальні рішення в поточний період, щоб точно визначити напрям рекламної компанії або передбачити майбутній попит.

Дані технології допомагає приймати оптимальні рішення в поточний період, щоб точно визначити напрям рекламної компанії або передбачити майбутній попит

В пошукової оптимізації прогнозна аналітика допомагає визначити, які запити найімовірніше використовуватимуть користувачі, у якого товару (послуги) більше шансів бути проданим і який трафік буде у ресурсу через півроку.

Головна перевага прогнозної аналітики - це можливість прогнозування будь-яких бізнес-процесів. Недоліком цього методу є те, що правильний підхід і збір даних вимагає багато сил і тому коштує дорого. Дана технологія дозволяє вирішувати складні завдання при прогнозуванні часових рядів, кластеризації, класифікації, скроллинге і регресивному аналізі. В SEO прогнозну аналітику використовують для визначення майбутніх позицій сайту (за кількістю запитів) і аналізі текстових матеріалів (читабельність, спамность, природність). Можна спрогнозувати якість майданчиків, з яких будуть купуватися посилання. Проводячи скролінг або комерційну аналітику, можна визначити які товари і за якими запитами необхідно просувати першими, знижуючи витрати на рекламну компанію.

Для прогнозування можна використовувати сервіси Google Analytics, Яндекс.Метрика та 1C, які допомагають стандартизувати і інтерпретувати дані. при SEO-просуванні краще використовувати прогнози щодо зростання трафіку і зміни позицій проекту в пошуковій вибірці. Прогнозна аналітика допоможе швидко визначити сторінки і текст, який потрібно доопрацювати або виправити. Зазвичай прогнози коригуються кожні 3-4 тижні, а при хороших результатах цей період можна збільшити до двох місяців. Чим довше проводиться прогнозна аналітика, тим практичніше і досконаліша ставати модель комерційного проекту.

Прогнозну аналітику варто використовувати, якщо комерційному сайту необхідно знати, скільки користувачів приверне новий товар, яку виручку дасть використання нового ключового слова, де знаходиться найбільш «клікабелье» частина сайту і яку вигоду дасть розміщення на сайті партнерської програми.