Програма для регулювання швидкості обертання кулера SpeedFan

Сильно шумить процесор - проблема більшості людей, які користуються системними блоками (в народі через незнання називають процесор). Якщо бути точніше, то шумлять вентилятори, які охолоджують систему від перегріву.

Причини, за якими може шуміти вентилятор найрізноманітніші. Найчастіше їх потрібно гарненько почистити від пилу (в тому числі і радіатор охолодження) і змастити. Але є ще один момент, який став причиною шуму на моєму робочому місці - швидкість обертання кулера.

Кулери діляться на два види: з функцією регулювання швидкості програмними засобами та без. На щастя у мене шумерів кулер, який підтримував контроль обертання за допомогою програмних засобів.

Всі прекрасно можна було налаштувати в Біосе, який сам регулював обертання кулера. Але було одне але. Принцип регулювання кулера БІОС полягає в тому, що ви задаєте мінімальну швидкість обертання, якої дотримується БІОС. І при збільшенні температури, швидкість обертання кулера збільшується, щоб знизити її.

А так як я працюю в діапазоні 45-50 градусів, система думає, що це перегрів і вічно крутить вентилятор, значить це не вихід. Це мала бути ручний контроль швидкості обертання кулером без всяких резисторів і т.д. Пару запитів в інтернеті і знайдена програма для контролю швидкості обертання кулером SpeedFan.

На щастя програма виявилася безкоштовною та сумісною з Windows XP і Windows 7 (x32-64). Запускав так само в Ubuntu Linux через Vine, але програма відмовилася працювати.

Для початку перейдіть на сторінку завантаження і завантажте останню версію програми. Тепер, коли програма встановлена ​​вона може завантажуватися близько хвилини (іноді набагато швидше). Перший запуск програма зчитує інформацію про залозі і кулери, які встановлені. Ось яким чином налаштоване у мене:

  • відключені всі підказки
  • скрипт буде працювати разом з Windows
  • запуск програми в треї
  • при «закриття програми» вона згортається в трей

У програмі купа налаштувань і так як інтерфейс російською мовою, підлаштувати під себе її просто. Спочатку програма встановлюється на англійською, що б встановити російську мову натисніть на кнопку конфігурації:

У вікні, знайдіть вкладку «Options» і в ній виберіть потрібний вам мову та натисніть Ok:

Тепер програма працює російською мовою. Вимкніть підказки відбувається в момент їх показу. Вони заважають більше, ніж допомагають. Тому в черговий раз, коли побачите підказку, поставте галочку навпроти «Не показувати більше».

Для того, що б програма завантажувалася разом з Windows, відкрийте пуск і виберіть папку автозавантаження. У цю папку потрібно скопіювати ярлик на SpeedFan. Це найпростіший варіант.

Якщо ви хочете, щоб програма завантажувалася невидимо (в треї), то перейдіть знову на вкладку налаштувань і поставте галочку навпроти «запуск згорнуто».

У цій же вкладці відзначте галочку «згортати при закритті» і коли ви натиснете на хрестик в Windows, програма не закриється, а згорнеться в трей. Вважаю це дуже зручно, так як кожен раз відкривати і закривати програму незручно.

Самі кулера визначаються в головному вікні програми. Ось ці віконечка з відсотками і є регулятори швидкості обертання. У мене в системі три кулера, тому відображається саме три. Змінюючи потужність у відсотках, швидкість буде зменшуватися або збільшуватися. Відповідно 0% вентилятори зупиняються, 100% вентилятори крутяться на повну потужність:

Трохи вище над віконцями у мене у мене бачимо блок з трьома елементами: Fan1, Fan2, Fan3. Як ви здогадалися це мої три вентилятора. Навпроти кожного (крім одного, бо я відірвав третій провід, який відповідає за можливість регулювання швидкості і зчитування інформації про RPM) є число. Це число означає, з якою швидкістю обертається кулер. RPM означає оборотів в хвилину. На останок цікава штука. Ніколи не хотіли дізнатися якої статі ваш комп'ютер? Ось цікавий спсобов дізнатися це :). За сім поки.

Ніколи не хотіли дізнатися якої статі ваш комп'ютер?