Просування бізнесу в соціальних мережах: покрокове керівництво

 1. Просування бізнесу в соціальних мережах: 6 кроків # 1 - Дивимося профілі клієнтів і виписуємо на...
 2. # 2 - Фільтруємо цільові ресурси за ступенем популярності (частоти повторень)
 3. # 3 - Вибираємо найпопулярніший ресурс і знайомимося з адміністратором
 4. 1) Регулярне коментування публікацій
 5. 2) Попросити інтерв'ю
 6. 3) Виконання безкоштовної роботи
 7. 4) Написання відгуку про контент його ресурсу
 8. # 4 - Домовляємося про публікації
 9. # 5 - Готуємо анонс-тизер з посиланням на блог (на блозі повинні бути content upgrades)
 10. 1) Анонс-тизер
 11. а) Згадка про поширену серед цільової аудиторії проблеми
 12. б) Рішення проблеми
 13. в) Посилання на сайт з повним текстом
 14. г) Анонс content upgrades
 15. 2) Content upgrades
 16. # 6 - Зв'язуємося з тими, хто поставив лайк або зробив репост нашої статті
 17. замість післямови

Просування бізнесу в соціальних мережах: 6 кроків

# 1 - Дивимося профілі клієнтів і виписуємо на які ресурси вони підписані (позначки Подобається)

До аналізу завжди можна підходити 2 способами. Перший - проводити мозковий штурм і робити припущення, другий - провести ретельний аналіз ринку і отримати релевантну інформацію. Я - прихильник другого практичного методу.

Для того, щоб провести такий аналіз, я виписую в окремий файл профілі 10 своїх клієнтів в соціальних мережах. Після чого переходжу на вкладку з відмітками "Подобається" та виписую всі ресурси, на які вони підписані і які пов'язані з моєю спеціалізацією.

Після чого переходжу на вкладку з відмітками Подобається та виписую всі ресурси, на які вони підписані і які пов'язані з моєю спеціалізацією

Важливий момент: звертати увагу і виписувати потрібно тільки ті ресурси, які публікують контент сторонніх авторів. Рекомендую також звертати увагу на ресурси з мінімальною кількістю передплатників в 5 000 осіб.

# 2 - Фільтруємо цільові ресурси за ступенем популярності (частоти повторень)

На другому етапі нашим завданням є визначення найбільш популярних ресурсів серед цільової аудиторії. Для цього потрібно вручну підрахувати скільки клієнтів підписано на кожен з ресурсів.

Такий аналіз легко покаже які ресурси найбільш популярні серед ваших клієнтів і на які варто звернути увагу в першу чергу.

Нижче я навів скріншот таблиці, яку використовував для визначення найпопулярніших серед моєї ЦА ресурсів. У ній по спадаючої розташовані ресурси, які найбільш часто перетинаються у моїх клієнтів.


# 3 - Вибираємо найпопулярніший ресурс і знайомимося з адміністратором

Після того як список цільових ресурсів складено можна переходити до етапу піару і просування вашого бізнесу. Тут я зупинюся детальніше.

Цим кроком часто нехтують більшість компаній у зв'язку з чим їх піар-потуги з тріском провалюються. Причина - нетворкінг, вірніше його відсутність.

Безумовно, можна написати гарного листа про те, якими серйозними фахівцями ми є, як багато контенту ми пишемо і наскільки популярними є, але ефективність цього листа мінімальна. З досвіду скажу, що відповідають на подібний лист одиниці.

Я рекомендую спочатку налагодити відносини з власником ресурсу, який ви плануєте використовувати в якості піару, а тільки потім домовлятися про публікації.

Зробити це можна кількома способами:

1) Регулярне коментування публікацій

Наше першочергове завдання - потрапити на радар власника потрібного нам ресурсу. Для цього нам потрібно підписатися на нього в соціальних мережах і стати свого роду його промоутером: активно поширювати його матеріали, коментувати публікації, задавати питання і брати участь в дискусіях.

Таку тактику використовують одиниці, тому ви легко зможете виділитися на тлі інших читачів / передплатників і зможете привернути до себе увагу.

2) Попросити інтерв'ю

Другий спосіб - попросити власника потрібного нам ресурсу про інтерв'ю. Більшість фахівців погоджуються на інтерв'ю так як це зайвий раз підкреслює їх авторитетність, експертність і затребуваність. А для вас це хороший шанс вийти на цільову аудиторію і привернути увагу до свого проекту.

Не буду зупинятися на деталях як підготувати хороше інтерв'ю, так як писав уже про це тут . Хочу лише підкреслити, що якщо ви добре підготуватися і продумає цікаві питання (які не будуть дублювати питання з попередніх інтерв'ю фахівця), то гарантовано заслужите повагу інтерв'юйованого.

3) Виконання безкоштовної роботи

Ще один хороший спосіб налагодити відносини - виконати безкоштовну роботу для власника потрібного вам ресурсу. Подумайте ніж ви або ваша компанія можете бути корисними власнику цільового ресурсу:

 • Якщо займаєтеся інтернет-маркетингом, то зробіть безкоштовний аудит сайту і підкажіть власнику точки підвищення конверсії
 • Якщо займаєтеся копірайтінгом, то покажіть власникові цільового ресурсу як можна поліпшити його тексти

Ідею ви зрозуміли.

Яскравий приклад реалізації подібної тактики - безкоштовна діагностика сайту dodopizza.ru , Виконана компанією Лідмашіна .

Власник Додо Піца - Федір Овчинников. Федір - знаменитий російський підприємець і блогер, герой книги "І ботаніки роблять бізнес".

Пам'ятаючи про те, що достукатися до Федора не так вже легко, Лідмашіна вирішила піти іншим шляхом і зробила детальну діагностику сайту компанії Федора, запропонувавши раціональні пропозиції щодо підвищення конверсії.

Результат: хороші відносини з лідером думок і піар по його аудиторії.

4) Написання відгуку про контент його ресурсу

Останній спосіб, який я рекомендую вам використовувати - ділитися зворотним зв'язком з власником цільового ресурсу про його контенті.

Чому?

Тому що будь-який експерт шукає підтвердження своїм знанням і навичкам у вигляді відгуків і результатів клієнтів. Ваше завдання досить проста - знайти на блозі кілька навчальних статей, застосувати всі поради на практиці і поділитися з власником ресурсу своїми результатами.

Хороші відносини (а, можливо, і публікація вашого кейса з посиланням на ваш сайт) вам точно гарантовані!

# 4 - Домовляємося про публікації

Після того як відносини встановлені можна переходити до активної фази просування і звернутися до власника цільового ресурсу з пропозицією опублікувати ваші статті. До цього моменту вам потрібно підготувати невелику документ з фактами про себе.

У ньому обов'язково повинна бути наступна інформація:

 • Спеціалізація і досвід в конкретній сфері
 • Основні досягнення
 • Посилання на сайт
 • Посилання на найбільш популярні матеріали
 • Посилання на матеріали, пропоновані для республіках на сторінках потрібного вам ресурсу

# 5 - Готуємо анонс-тизер з посиланням на блог (на блозі повинні бути content upgrades)

Якщо всі попередні кроки були дотримані, то ви, напевно, отримаєте позитивну відповідь від власника цільового ресурсу. Залишається тільки питання як вичавити максимум конверсії (кількість переходів на сайт, кількість звернень, кількість нових передплатників) зі своєї публікації.

Я рекомендую використовувати наступну зв'язку: анонс-тизер з посиланням на блог + content upgrades. Давайте розберемо кожен з елементів:

1) Анонс-тизер

Перше правило про який ви повинні обов'язково пам'ятати - довгі публікації в соціальних мережах ніхто не читає. Та й більшість соціальних мереж (особливо, Twitter і LinkedIn) не дадуть особливо вам розгулятися. Тому вам потрібно підготувати такий анонс, який спонукає читача клікнути на посилання і перейти на сайт.

Як написати анонс-тизер?

Я використовую наступну структуру:

а) Згадка про поширену серед цільової аудиторії проблеми

Чим точніше опишіть проблему, тим вище буде читацький інтерес і тим більше цільової аудиторії ви залучите.

б) Рішення проблеми

Під рішенням проблеми ви повинні показати про що піде мова в статті і заінтригувати читача.

в) Посилання на сайт з повним текстом

Я рекомендую все посилання позначати UTM мітками і скорочувати через сервіси типу bit.ly . Таким чином ви завжди зможете дізнатися точну конверсію за обраним цільовим ресурсу.

г) Анонс content upgrades

Обов'язково вкажіть, що читача чекають додаткові безкоштовні матеріали, які він зможе завантажити, прочитавши статтю. Це гарантовано збільшить кількість переходів на ваш сайт.

Ось як виглядає використання подібної структури в одній з моїх публікацій в клубі Директорів :

Ось як виглядає використання подібної структури в одній з моїх публікацій в  клубі Директорів  :

2) Content upgrades

Content upgrades - додаткові безкоштовні матеріали до статті, які можна скачати в обмін на підписку на розсилку.

Детальніше про цей інструмент можна прочитати в статті «Друзі навік: 5 способів перетворити читачів блогу в email-передплатників» .

Від себе хочу додати, що цей інструмент значно підвищить ефективність вашої публікації. Так як більшість читачів, які перейдуть з анонсу на цільовому ресурсі, будуть новими, content upgrades буде ненав'язливо конвертувати їх в передплатників.

Так виглядає content upgrades до згадуваної вище статті «Як створити ефективний план маркетингових заходів?» , Який зібрав 295 передплатників після публікації в Клубі Директорів.

»  , Який зібрав 295 передплатників після публікації в Клубі Директорів

# 6 - Зв'язуємося з тими, хто поставив лайк або зробив репост нашої статті

Зазвичай на 5 кроці робота більшості компаній закінчується. Але я виявив ще одну тактику, що дозволяє отримати додаткових передплатників і клієнтів.

Її суть - додати в друзі кожної людини, який поставив лайк або поділився вашої публікацією на сторінці цільового ресурсу, подякувати йому і запросити підписатися на розсилку.

Її суть - додати в друзі кожної людини, який поставив лайк або поділився вашої публікацією на сторінці цільового ресурсу, подякувати йому і запросити підписатися на розсилку

Ось як це виглядає на практиці:

Ось як це виглядає на практиці:

З мого досвіду 40-45% адресатів відповідають позитивно і погоджуються підписатися на розсилку.

замість післямови

Просування бізнесу в соціальних мережах за допомогою цільових ресурсів - першочергова стратегія, яка має бути присутня в маркетинговому плані будь-якої компанії. Цільові ресурси забезпечують вам не тільки піар і популярність, а й призводять цільову аудиторію на ваш сайт.

Чому?
Як написати анонс-тизер?