Просування доменів РФ і нових доменних зонах

  1. Домени різні потрібні ...
  2. Міф №1: «РФ» - мертва зона
  3. Міф №2: веб-майстри уникають нових доменних зон
  4. Міф №3: в просуванні кириличних доменів «чорт ногу зломить!»
  5. підсумок
Варіант логотипу доменної зони «.рф» від реєстратора reg.ru

Інтернет не гумовий: щороку з'являються тисячі і навіть мільйони сайтів по всьому світу, тому логічно, що виникла потреба в розширенні спектра доменних імен. Наприклад, тільки в 2014 році з'явилося понад 700 (!) Нових доменних зон.

Цілком логічно, що у власників сайтів і у оптимізаторів зародився питання про те, чи є особливості в просуванні ресурсів з такими доменами, або нічого не змінилося? Пропонуємо розібратися в питанні досконально в рамках цієї публікації.

Домени різні потрібні ...

Зовсім недавно світ познайомився з цілою низкою привабливих доменів, які говорять і яскравих, а, головне, що пропонують можливість - індивідуалізувати проект. Ось яскравий тому приклад:

Російські зони: .Діти З 15 жовтня 2014 року .Москва З 01 грудня 2014 року .онлайн З 02 квітня 2014 року .рф Перша в Інтернеті на кирилична доменна зона. З 11 листопада 2011 року відкрита реєстрація. .сайт З 02 квітня 2014 року .орг З 27 травня 2014 року Міжнародні зони: .fashion З 15 квітня 2015 року .guru З 05 лютого 2014 року .business З 10 грудня 2014 року .life З 17 вересня 2014 року

Продовжувати список можна довго. Цікаво, що в деяких зонах можна завести домен російською мовою. Саме час познайомитися з основними міфами і їх розвінчанням в рамках просування.

Міф №1: «РФ» - мертва зона

Дійсно, можна часто почути думку, що, мовляв, сайти в зазначеній зоні набагато гірше ранжуються пошуковими системами, відповідно, і просування може викликати певні труднощі. Чи так це, насправді?

Найбільш об'єктивний крок - запитати у самих пошукових систем. Якщо слідувати заявами Яндекс, то стає зрозуміло, що ніякої упередженості і «міжнаціональної ворожнечі» немає, і бути не може, так як кириличні доменні імена і адреси web-сторінок індексуються на 100% нарівні з будь-якими іншими.

Звичайно, є ряд рекомендацій, з якими вебмастерам треба ознайомитися в обов'язковому порядку, і зробити це можна в допомоги Яндекса .

Яндекс підтверджує «рівноправність» кириличних доменних зон.

Міф №2: веб-майстри уникають нових доменних зон

Ще одна «казка». Користувачі мережі Інтернет можуть говорити, що нові доменні зони незатребувані, адже їх ще не так часто можна зустріти в світовій павутині. Тут досить «включити» логіку.

Звичайно, в пошуковій видачі набагато більше сайтів-«старичків», які вже не перший рік успішно просуваються і зібрали величезну аудиторію. Вони функціонують ще з тих давніх пір, коли і вибору особливого в плані покупки доменів не було. Їх міцні позиції - це результат великої праці і часу.

Пройде кілька років, і видача порадує нас і новими «свіжими» зонами, а поки залишається робити вибір і вміти відрізняти міф від реальності.

Міф №3: в просуванні кириличних доменів «чорт ногу зломить!»

І знову не так. По суті, просування ресурсів в даних зонах нічим не відрізняється від загального формату. Втім, нюанси все-таки є, і вони обумовлюються виключно кириличним написанням.

Наприклад, якщо ви купуєте посилання на біржах, ви можете зіткнутися з тим, що не всі майданчики «розуміють» кирилицю в написанні доменного імені.

Звертаючись знову до Яндексу, згадаємо його рекомендацію про те, що існують випадки, коли об'єктивно слід конвертувати домени, щоб браузери могли «зрозуміти» користувача.

Так, наприклад, використання кирилиці просто неможливо при формуванні файлів robots.txt (має величезне значення для просування) і http-заголовки сервера. У такій ситуації слід використовувати Punycode, тобто адреси самого сайту і всіх його сторінок будуть прописуватися в тій кодуванні, яка відповідає кодуванні безпосередньо структури ресурсу.

Зверніть увагу: слово «інтернет-магазин» як назву сайту закодовано в пунікоде,
а «/ кошик» - в кодуванні URLEncode.

Невелика довідка: що таке Punycode?

Punycode ( «панікод» або «пьюнікод») - це стандартизований спосіб для перетворення символів в належним кодуванням, в нашому випадку в Unicode (тільки алфавітно-цифрові символи). Даний метод був спеціально розроблений для того, щоб однозначно перетворювати доменні імена.

Таким чином, ми бачимо, що єдина складність полягає в тому, щоб прописувати замість, скажімо, сайт.рф - xn - 80aswg.xn - p1ai!

підсумок

Так чи варто використовувати нові доменні зони або віддати перевагу старим добрим перевіреним «динозаврам»?

Тут не може бути єдиного рецепту - ви вільні вибирати в результаті таке ім'я, яке вам більше до душі, в іншому ж, доклавши певних зусиль, ви зможете просунути будь-який з своїх доменів і, відповідно, сайтів. Головне, підійти до справи з розумом і не вірити сліпо усім «міфів і легенд» в мережі Інтернет.

Цілком логічно, що у власників сайтів і у оптимізаторів зародився питання про те, чи є особливості в просуванні ресурсів з такими доменами, або нічого не змінилося?
Чи так це, насправді?