Просування груп Вконтакте

Просування груп Вконтакте - техніка та методи. Настав час розповісти про нюанси SMM просування в соціальній мережі Вконтакте. Просування груп в Вк, має ряд особливостей, не дотримання яких може дати зворотний ефект, знизити конверсію і поховати всі ваші починання на корені. Раніше, я вже розповідав про стратегії, особливості різних соцмереж, методах накрутки груп та ін, але все це, по суті, лише мала частина того що потрібно для розкрутки груп . Сьогодні, я хотів би детально розповісти про методи і техніках просування груп самостійно.

контент

Контент (фото / картинки / відео / текст) - то без чого в принципі не можливо просування груп Вконтакте. Якісний / креативний контент - запорука успіху всіх подальших заходів спрямованих на популяризацію спільноти. Єдиної рекомендації як створити цей самий якісний контент - немає і бути не може. Це голе творчість, з тієї ж причини не існує ідеальної схеми створення фільмів, написання книг або картин. Але парочку рекомендацій все ж варто озвучити. Для початку, необхідно стежити за тим що постять інші, що цікаво публіці, переваги в контенті, тренди і актуальні меми. Маючи ці дані можна починати творити, далі все буде залежати тільки від вашого таланту або таланту вашого контент-менеджера.

- Ядро.

Ядро контенту - це загальний стиль всього того що ви будете заливати в свою групу / паблік. Ядро формується не тільки на основі тематики спільноти, а й на форматі постів (пізнавальні / розважальні / відео / фото / смішні картинки / розповіді та ін.). Різношерстий контент, не є гуд. Якщо людина підписується на щось тематичне, він і надалі планує бачити щось в тому ж дусі. Але якщо він підписується побачивши пізнавальний пост, припустимо що розповідає про "теорії струн", то і потрібно надалі створювати пости в тому ж стилі, а не постити відео про кота, і похрен що воно в топі Ютуб і набрало овер 100500 переглядів. Актуальним в даній ситуації було б створити пост з використання згаданого кота з відео, але об'єднавши з тематикою і форматом вашої спільноти. Об'єднати можна що завгодно, і той же кіт в черговий раз проявив дивина і набрав мільйони переглядів у вашому пості може виступати як головний / другорядний герой. Простіше показати на прикладі, ніж та далі розжовувати. Один приклад: Створюємо картинку - з одного боку-кіт учений - прихильник теорії струн, з іншого боку - химерний кіт з відео, з підписом - кіт, прихильник теорії впливу хвоста на сингулярність. Другий приклад: Робимо з відео гифку / картинку - з підписом - кіт на практиці довів теорію космічної інфляції. На ходу, можу ще штук п'ять варіантів придумати, але не бачу в них сенсу, головне те що я зміг передати загальний зміст створення постів в форматі єдиного ядра. У комерційних тематиках, не варто обмежуватися тільки техподдержкой / консультацією і постингом анонсів подій / знижок / розпродажів. Інакше вийде сумне, сіре співтовариство. Не завадило б публікувати конкурси, а так само по справжньому цікаву тематичну інформацію. Мало кого зацікавить (звичайно є малий відсоток і тих кого зацікавить) якщо сказати про те що в новій моделі телефону збільшений розмір діагоналі, набагато цікавіше новина про те що мобільний телефон Nokia врятував китайця по імені Ген Мін від обвалення стіни - ця людина встиг прикрити голову смартфоном Lumia 920, завдяки чому залишився живий. Такою новиною користувачі будуть більш охоче ділитися, тим самим збільшуючи охоплення, а це важливо хоч при платній, хоч при безкоштовної розкрутки спільнот Вконтакте. Повторюся, на якісний контент припадає основна частка успіху просування груп Вконтакте.

- Дизайн.

У соціальній мережі Вконтакте, є безліч способів красиво оформити ваше співтовариство, надати йому неповторність, зробити незабутнім, виділити на тлі конкурентів. У мережі повно інформації, як за допомогою фотошопу та вікі-розмітки Вк красиво оформити аватар, зробити інтерактивне меню з навігацією, а потім все це гармонійно розмістити в вашому співтоваристві. Розповідати як це зробити, я сьогодні не буду. Сам особисто дивився навчальні відео на YouTube, потім пробував на практиці - чого і вам раджу. Уроків з оформлення груп в мережі предостатньо, і на мій погляд, цілком стерпних і дохідливих, робити точно такий же урок як у всіх, мені не цікаво - цікаво зробити щось краще ніж у інших, але для цього у мене скилл поки занадто маленький . В крайньому випадку, можна замовити оформлення групи у фахівців. Досить в пошуку Вк набрати "оформлення груп" і викластися ціла підбірка паблік з прикладами робіт. Оформлення груп Вконтакте, це не просто нова мода - це важливий елемент допомагає в практичній реалізації питання як розкрутити групу . Красиво оформлене, забрендірованое співтовариство зі зручною навігацією, в будь-якому випадку, швидше запам'ятається і приверне увагу ніж аналогічне але без оформлення.

Інструменти SMM

Інструменти smm просування, це добірка сервісів і дій які здатні істотно спростити вашу роботу, а в більшості випадків є невід'ємною частина при просуванні в соціальних мережах . Існують "білі", "сірі" та "чорні" методи просування. Про останні я написав уже кілька статей, до них відноситься в основному накрутка передплатників , І саме по собі мало впливає на просування груп / брендів / представництв в інтернеті. Білі і сірі методи, дають можливість безпосередньо контактувати з ЦА, і набагато більш ефективні при просуванні, дозволяючи вирішити насущні питання як розкрутити групу , Без побоювань отримати бан.

- Орієнтування.

Таргетована реклама - це можливість не просто розмістити рекламу в соціальній мережі Вконтакте, а й вибрати аудиторію якої вона буде демонструватися. Є можливість вибрати стать / вік / гео. За рахунок таргета істотно підвищується конверсія від показу реклами, економиться бюджет на просування. Найвідоміший, і знайомий напевно багатьом спосіб таргетування реклами Вконтатке - це блок розташований з лівого боку під меню. Нещодавно до цього, додалася можливість ще й рекламувати спільноти в загальній стрічці. Точно така ж фішка як і в Одноклассниках - користувач гортає стрічку новин, і там, крім постів з груп на які він підписаний, новин друзів - демонструється і реклама. Пости на вигляд схожі на природні, видає їх лише напис "реклама". Ціни на подібну рекламу мене порадували - вартість тисячі показів (на момент написання статті) складала всього 16 рублів. Купівля рекламних постів в групах мені обходиться в 20-30 рублів за тисячу показів. Звідси висновок, я буду користуватися, але не завжди, таким способом. Хоча якщо чесно, було б здорово, якщо там крім постів можна було б розміщувати і відео. Але поки цього немає, і дуже шкода. Тут і говорити нема про що, 16 руб за 1000 показів, це по суті копійки, жоден із способів безкоштовної розкрутки і поруч не стояв. Почати працювати з таргетированной рекламою Вконтакте, досить просто. Прокрутіть сторінку Вк до кінця, і там внизу над значком ВКонтакте © 2015 буде розташована посилання "реклама". Перейдіть по ній і далі дотримуйтесь інструкцій.

- Біржа.

Про біржу я згадую досить часто, але я говорю лише про одну, але по факту їх кілька. Існує два основних лідера - це офіційна біржа Вконтакте, і біржа Sociate. Я говорю зазвичай лише про останню, так як тільки їй і користуюся. По-перше, тому що вона з'явилася раніше офіційної, мені подобається її функціонал, є можливість купувати пости / репости за нижчими цінами. Офіційна біржа дере величезну комісію за операції, принаймні так було. Ще один недолік офіційної біржі - там можна купувати / продавати рекламу в спільнотах тільки якщо в них понад 100 тисяч передплатників. І в цьому плані Sociate більш вигідна. Як я вже сказав, на біржі Вконтакте ви визначаєтесь з тематикою, аналізуєте спільноти, переглядаєте статистику, визначаєте ядро ​​передплатників, потім купуєте пости або репости з своєї спільноти. Якщо пости класні - у вас йде приплив передплатників. Це в двох словах, докладніше огляд роботи з біржею Вк можете прочитати тут . Після того як ви розкрутіть свою спільноту, ви так само зможете заробити на паблік продаючи рекламу. Біржа Sociate, як я вже сказав раніше, дає можливість монетизації паблік якщо в ньому понад 1000 передплатників, ця планка куди нижче, ніж у офіційній біржі.

- Букси.

Букси - це онлайн сервіси, аналог біржі Вконтакте, тільки купуєте рекламу не в спільнотах а безпосередньо у користувачів. Багато користувачів, прагнучи заробити в Вк не маючи своєї групи / паблік, просто-напросто ставлять лайки, репости, розміщують пости прямо на своїх сторінках. Вартість такого роду послуг копійчана, але комусь подобається цим займатися замість перегляду картинок з котиками. розглядати цей заробіток у Вконтакте як основний не варто, так як скільки-небудь відчутні дохід отримати складно, але заплатити за інтернет і заробити на пляшку пива, завдяки даному способу монетизації у Вконтакте , цілком можливо. Нас же, в першу чергу цікавить не можливість заробити на сторінці, а можливості буксов як інструменту просування, хоча таким способом можна зібрати і початковий капітал для просування. Покупку передплатників, лайків, репоста можна віднести до сірого або навіть чорного методу просування. Бан заробити за цю справу точно можна, тому потрібно підходити до питання накруток за допомогою буксов з великою обережністю. Накрутка всіляких параметрів за допомогою буксов створює лише видимість активності групи, і буде корисна на перших етапах просування як доповнення до основних методів та інструментів.

- SEO

SEO оптимізація груп Вконтакте зводиться до складання семантичного ядра з набору ключових слів. Слова можна підібрати скориставшись сервісом wordstat.yandex.ru. Прописування релевантного ключа в назві групи, складанні лаконічного опису в якому зустрічаються ключі з семантичного ядра. Постинга контенту зі згадуванням ключових слів все з того ж ядра. А так же наявності зовнішніх посилань з інших спільнот і ресурсів в інтернеті. Хочу сказати, що якісна сео оптимізація паблік здатна привести потенційних передплатників / клієнтів не тільки з пошуку Вк але і з пошукових систем Яндекс і Google.

Сподіваюся моя стаття змогла дати уявлення про методи і сервісах використовуваних при просуванні груп Вконтакте. Багато що можливо пропустив, так як неможливо розповісти про все - все можливо зрозуміти всі нюанси тільки на практиці. Простіше один раз зробити і зрозуміти помилки, ніж сто разів прочитати статті на цю тему.

Моя рекомендація.

Список перевірених і регулярно використовуваних мною інструментів:

Qcomment - біржа коментарів. Заробіток на кліках . На ній можна не тільки замовити накрутку, але самому по виконувати завдання. Якісний і найбільш високооплачуваний букс. Характеризує себе як біржа коментарів. Лайки, репости, вступу в групи по 1 руб. Написання коментарів, в залежності від рангу, до 80 руб. Тут можна без особливих зусиль заробити капітал на просування.

Vktarget - найпопулярніший букс. Зручний для рекламодавців. Є можливість вибрати параметри накрутки - країна, місто, вік, стать, кількість друзів, кількість виконавців в день, супровід групи. Автоматично, сам перевіряє виконання завдань. Лайки по 0,15 руб. Репост - 1 руб. Передплатник - 1 руб.

Sociate - біржа вконтакте. Купити / продати пости, репости в паблік, а так же контекстна реклама Вконтакте

Список всіх статей про просування і монетизації Вк з анотаціями.