Просування компанії: стратегії з довгостроковою перспективою

 1. Реферальний маркетинг або по секрету всему свету
 2. Мерчандайзинг - хитрощі, які варто освоїти
 3. Event-маркетинг - оригінальний комунікативний тренд
 4. Підсумуємо

Минулого тижня ми опублікували статтю присвячену  кращим методам стимулювання продажів

Минулого тижня ми опублікували статтю присвячену кращим методам стимулювання продажів . Методи стимулювання збуту є частиною комплексу просування товарів або послуг і стоять в одному ряду з рекламою, прямими продажами і PR. До того ж їх ефективність обмежена в часі.

Тому, сьогодні ми хочемо розповісти про стратегії просування компанії в довгостроковій перспективі.

Реферальний маркетинг або по секрету всему свету

Перш ніж піти на фільм, купити телефон, вибрати ресторан - ми шукаємо відгуки інших клієнтів. Мабуть, сарафанне радіо - це метод, який буде існувати завжди. Вражаюче, але реальний позитивний відгук про товар або послугу здатний переконати навіть скептиків, так як грає фактор довіри. Найчастіше ми отримуємо рекомендації від близьких знайомих, які є для нас авторитетом.

Щодня в світі відбувається 6 мільярдів розмов, які прямо або побічно пов'язані з обговорення брендів (згідно статистичному опитуванням World of Mouth Marketing Association). І цю інформацію потрібно використовувати з користю для бізнесу.

До сучасних каналах реферального маркетингу відносяться:

 • Соціальні мережі.
 • Форуми.
 • Сайти "отзовікі".
 • Блоги.
 • Відеоогляди.
 • YouTube-канали.

Стимулювати споживачів ділиться інформацій про компанію можна знижкою за "репост", давати бонуси за приведених друзів, але зловживати цим не варто.

Стимулювати споживачів ділиться інформацій про компанію можна знижкою за репост, давати бонуси за приведених друзів, але зловживати цим не варто

Кілька фактів на користь реферального маркетингу:

 • Це один з найдешевших методів стимулювання збуту.
 • Дає можливість в короткі терміни охопити велику кількість потенційних клієнтів.
 • Високий ступінь довіри до інформації.

Але будьте обережні! Керувати таким способом просування досить складно. Реферальний маркетинг - це не замовлені відгуки і не партизанський маркетинг. Спроби імітувати "сарафанне радіо" можуть зашкодити бізнесу.

Мерчандайзинг - хитрощі, які варто освоїти

Шопінг планувати можна і потрібно, але імпульсивні покупки ніхто не відміняв. Грамотний мерчандайзинг підвищує рівень продажів в середньому на 13%, а за деякими даними і на 25%. Саме правильна викладка врятувала торгівлю США в роки Великої депресії. Продавці зрозуміли, що торговий простір має бути не тільки красивим і зручним, але і функціональним.

Мерчандайзингу - це просування товару за допомогою спільних позицій торгового простору і клієнта. Торговий простір - має стати особливим атмосферним місцем, куди хочеться повертатися і де приємно знаходиться.

Завдяки чому формується те чи інше сприйняття торгової локації?

На клієнта проводиться враження за рахунок:

 • Дизайну приміщення.
 • Предметної семіотики (композицій, які дозволяють отримати естетичне задоволення і психологічну теплоту - це тематичні інсталяції або особливе оформлення внутрішнього простору торгової точки).
 • Планування торгового простору. Планування формує маршрут покупця.
 • Викладення товару.
 • Освітлення.
 • Мовного впливу і звукового невербальне впливу.
 • Колірних рішень.
 • Впливу за допомогою ароматів.
 • Тактильних впливів.
 • Уніформи персоналу.
 • POS-матеріалів.

Давайте розглянемо деякі трюки і приклади мерчандайзингу в магазині. Як і маркетинг мерчандайзинг грунтується на психології споживачів.

Перша комунікації клієнта з магазином починається з вітрини. Пам'ятайте героїню фільму "Шопоголік", з якою розмовляли манекени з вітрини? Нехай і Ваші вітрини доносять свій основний посил до перехожих (на фото вітрина нової колекції Sanahunt Luxury Department Store "Ми з майбутнього").

Нехай і Ваші вітрини доносять свій основний посил до перехожих (на фото вітрина нової колекції Sanahunt Luxury Department Store Ми з майбутнього)

Метод "Штучного прогалини". Ми всі перфекціоністи, по крайней мере в магазині. Трапляється так, що у покупця не піднімається рука порушити ідеальний порядок на полицях, де товар коштує бочком до бочку і дотримані всі фейсинга. Інша справа якщо товар уже хтось взяв. Щоб підсилити ефект товар необхідно ставити в кілька рядів, щоб візуально наповнити простір.

Правило витягнутої руки - правило, яке спрацьовує практично завжди. Розміщення на рівні рук і очей є найбільш виграшним становищем для товару. Європейські рітейлери пішли далі і посилили ефект просування товару, розміщуючи на рівні очей також POS-матеріали, які допомагають прийняти рішення.

Event-маркетинг - оригінальний комунікативний тренд

Хочете запам'ятається клієнта або партнера? - не замовляйте рекламу, а організуйте гарне захід. Організація будь-яких подій або презентацій - це продаж емоцій в чистому вигляді. Позитивні враження сприяють формуванню лояльності клієнтів до бренду або компанії.

Маркетинг подій надовго відкладається в пам'яті споживачів. Івент дозволяє спробувати продукт на смак, помацати, побачити, протестувати, а не тільки вірити обіцянкам з рекламних повідомлень. Традиційні канали реклами стають менш ефективними і популярними, так як споживачі навчилися їх ігнорувати.

Як організувати івент? Можна звернутися до професійного агентству, яке спеціалізується на організації заходів, а можна набивати свої шишки. Якщо Ви хочете розвивати даний канал просування і корзинка шишок піде Вам на користь, то наступні поради обов'язково Вам знадобляться:

 1. Завжди майте План Б з будь-якого організаційного питання. Ніколи не покладаєтеся на одного підрядника. Зверніться до кількох виконавцям для підстраховки. Закон Мерфі він же "закон підлості" може спрацювати там, де його не чекаєш: втрачаються костюми, підрядник не встигає надрукувати банер, пропадають списки ...
 2. Не важливо новачок Ваша компанія або досвідчений гравець - у Вас все вийде якщо чітко визначити зони відповідальності кожного співробітника і налагодити взаємодію між ними.
 3. Подивіться очима клієнта на локацію. Коли все організовано, пройдіть за місцем заходи і відчуйте ті ж емоції, які відчують інші відвідувачі. Можливо, щось буде необхідно виправити.
 4. Вичавлюйте максимум з події. Освітіть майбутнє заходи за допомогою прес-релізу, обов'язково замовте фотографа і зробіть публікацію в ЗМІ з описом прошедшедшего заходи, прикладіть фотозвіт. В ідеалі зробіть відеозапис і просувайтеся на YouTube-каналі.
 5. Івент заходи - це не нудні посиденьки, слід подбати про "родзинку", презентація якої стане кульмінацією заходу.

Який захід організувати залежить від мети, яка стоїть перед компанією. Івет допомагає розкритися компанії / бренду і відкластися у свідомості цільової аудиторії.


В2В-заходи сприяють активізації та зміцненню партнерських відносин. З їх допомогою Ви створюєте команду однодумців, підвищуєте свій статус в очах дилерів і їх обізнаність про компанію та продукт. Івенти для потенційних клієнтів, допомагають керувати іміджем компанії, позиціонувати себе експертом в займаній ніші, встановити діалог з клієнтом, дізнатися його справжні потреби.

До заходів цього формату відносяться:

 • конференції;
 • семінари;
 • майстер-класи;
 • тренінги.

Промоушен в форматі гри максимально залучає споживачів і викликає інтерес до бренду або компанії. Якщо налагодити комунікацію стандартними методами не вдається, то можна використовувати метод Гейміфікація. Квест в місці продажів буде досить нестандартним, але ефективним методом стимулювання продажів.

Провокаційний промоушн полягає в запуску чуток навколо бренду, розіграшу провокаційних сценаріїв. Якщо Ви не хочете робити просування занадто явним - замаскуйте його під дивовижна подія. Рекламний вплив на споживачів відбувається за допомогою:

 • випадкових фраз, кинутих перехожим;
 • інсценування дивних пригод;
 • запуску чуток і легенд навколо бренду;
 • графіті на стінах або на асфальті.

Організація спеціальних заходів дозволяє безпосередньо донести цінності бренду або компанії до споживача. На заходах такого типу можна донести свій месидж до клієнтів, а також накопичити певні знання про свою цільову аудиторію.

Підсумуємо

Так, дані методи сильно різні. Але всі вони зачіпають емоційну сторону побудови відносин з брендом / компанією. Емоційна прихильність сприяє формуванню лояльності і розвитку стійкої взаємодії між компанією і покупцем, допомагає налагодити довгострокові відносини з клієнтами.

Що вибрати - залежить від вашої цільової аудиторії, ніші, в якій ви працюєте і цілей компанії. Вивчайте досвід інших компаній, звертайтеся до фахівців, ретельно плануйте і насолоджуйтеся результатом.

Завдяки чому формується те чи інше сприйняття торгової локації?
Пам'ятайте героїню фільму "Шопоголік", з якою розмовляли манекени з вітрини?
Як організувати івент?