Просування мобільного додатка Lini ВКонтакте

 1. Визначення цільової аудиторії, приклади оголошень для кожної її частини
 2. Як вибрати оголошення для основної рекламної кампанії
 3. Статистика інсталл додатки Lini в період запусків реклами

Якщо ви просуваєте мобільні додатки або свій проект за допомогою реклами в групах і паблік Вк, то я вірю, що вам буде корисний цей кейс розкрутки мовної програми для пристроїв на iOS.

Завдання - забезпечувати необхідне для потрапляння в топ App Store кількість інсталл (установок) додатки Lini для вивчення англійської на iPad і iPhone.

Так як цільова аудиторія розосереджена по Росії, то найдорожчі інсталл можна отримати при розміщенні в групах і паблік ВКонтакте, а не за допомогою таргетированной реклами.

Визначення цільової аудиторії, приклади оголошень для кожної її частини

Додаток барвисте, ігрове, з кумедною білкою-лінгвістом і досить великими картинками англійських слів, тому крім логічною аудиторії продукту - людей, які вивчають англійську і знають, як користуватися додатками, ми з замовником виділили ще й аудиторію мам, ну і мандрівників про всяк випадок захопили.

В результаті створили оголошення для кожного сегмента, а для так званого ядра - тих людей, які з більшою ймовірністю встановлять додаток, зробили кілька постів.

Отже, все твердять про сегментації - створення окремих оголошень під різні частини цільової аудиторії і ось як це розумію я.

Оголошення для мам:

Оголошення для мам:

Для мандрівників:

Для людей, які вивчають англійську:

Як вибрати оголошення для основної рекламної кампанії

Наступним кроком були тестові запуски оголошень в недорогих групах, щоб після аналізу статистики завантажень програми:

 • Визначити краще за кількістю і ціною інсталл оголошення
 • З'ясувати групи яких тематик нам підходять
 • Зрозуміти, які дні тижня і час розміщення дозволяють застати в мережі наших потенційних клієнтів

Спільноти для тестування оголошень я підбирала за ціною реклами (від 200 до 700 рублів), за активністю (наявність лайків, репоста, коментарі), по відвідуваності і охопленням (це можна дізнатися з статистики групи), за кількістю щоденних публікацій (3-5 постів в день це норма, менше або більше - треш).

Статистика інсталл додатки Lini в період запусків реклами

Під час перевірки ефективності оголошень в недорогих спільнотах на додаток йшов невеликий трафік. Ми спеціально розміщувалися тільки на одному майданчику в день, щоб розуміти точну цифру завантажень з кожного окремого оголошення і паблік.

В результаті цих запусків стало ясно, що:

 • Кращі дні і час для реклами - п'ятниця і неділя вечір (20-23 години за київським часом)
 • Найкраще оголошення «Use it or lose it», з конкретними цифрами - 25 слів за 20 хвилин, зараз взагалі тенденція до конкретики в текстах
 • Кращі групи - Apple тематики, але розміщення в групах з англійської коштує дешевше, тому ціна установки додатка приблизно однакова

За підсумками тестів я взяла оголошення «Use it or lose it» і стала розміщувати його по п'ятницях і неділях в англійських і Apple-спільнотах з цінником від 1000 до 4000 рублів.

В результаті в вдалі рекламні дні кількість завантажень збільшувалася в 7 разів у порівнянні з днями, коли не було вкладень у просування.

Невелика передісторія - від колег, які дають інтерв'ю або зустрічаються мені на конференціях по SMM з'ясувалося, що вартість інсталл додатки 40 рублів вважається недорогий.

З вдало підібраним оголошенням, часом розміщення і рекламним майданчиком стандартну вартість інсталл вдалося знизити в 3 і більше разів.

Думаю, вам цікаво, які спільноти дали нам максимальний трафік, і я готова поділитися кількома хорошими майданчиками:

 • Apple  Apps
 • English Journal
 • Blog_apple
 • Візуальний англійська
 • Apple | iPhone | iPad

Якщо ви пропонуєте дійсно хороший продукт для широкої аудиторії, то ймовірність досягнення таких цифр прагне до 100%. Lini - прекрасний приклад такого продукту, переконатися в його цінності можна за посиланням https://itunes.apple.com/ru/app/id859912807

Сподіваюся, ця стаття нагадає вам про необхідність тестування реклами в невеликих співтовариствах і докладного аналізу статистики. Адже ефективне просування і грамотний розподіл рекламного бюджету - саме ті вміння, які важливі для SMM-фахівця і власника бізнесу, що просувається в соцмережах.