Просування мобільного web-додатки. Оптимізація веб додатків.

 1. Тут ви дізнаєтеся: Сьогодні ми поговоримо про просування мобільних додатків в межах магазинів App...
 2. Який обсяг органічних інсталяцій можна отримати на виході?
 3. Для чого в принципі потрібні органічні інсталяції?
 4. За яким принципом користувачі шукають web-додаток?
 5. Що включає в себе процес оптимізації сторінки web-додатки?
 6. Оптимізація в межах web-сторінки.

Тут ви дізнаєтеся:

Сьогодні ми поговоримо про просування мобільних додатків в межах магазинів App Store і Google Play.

Підвищення призначеного для користувача попиту на ту чи іншу програму, безкоштовне воно чи ні, забезпечується завдяки комплексу оптимізаційних методів - ASO. Даний інструментарій можна порівняти з традиційним SEO: якщо SEO-фахівці займаються поліпшенням ресурсу з метою зміцнення його рейтингу в пошукових системах, то ASO в свою чергу спрямований на підвищення позицій мобільних додатків в online-супермаркетах.

Першорядні цілі ASO:

 • створення умов для успішного виявлення інтернет додатки по конкретним ключовим запитам;
 • збільшення кількості органічних (безкоштовних) установок web-додатків.

Чи є можливість реалізовувати ASO самостійно?

Так. Однак врахуйте, що просування додатків (крім усього іншого) має на увазі підключення tracking-сервісів, а також розробку оформлення графічних компонентів. Дані заходи передбачають вкладення коштів (якщо ви, звичайно, не є web-дизайнером).

Варто також відзначити, що бюджет на просування в рамках ASO можна зіставити з витратами на контекстну рекламу. У випадку з ASO виділення коштів є абсолютно виправданим, оскільки грамотно виконана оптимізація сторінки web-додатки посприяє формуванню пошукового трафіку навіть по завершенні робіт по розкрутці.

У випадку з ASO виділення коштів є абсолютно виправданим, оскільки грамотно виконана оптимізація сторінки web-додатки посприяє формуванню пошукового трафіку навіть по завершенні робіт по розкрутці

Який обсяг органічних інсталяцій можна отримати на виході?

Процентне співвідношення приблизно становить 70/30 (безкоштовні і платні установки відповідно). Багато що залежить від попиту, що спостерігається в рамках розвитку тематики програми, а також від ефективності функціонування різних джерел трафіку. Більш достовірні відомості можна отримати за допомогою тестування.

Примітка: в цілому число органічних установок визначається поточними позиціями в стрічці результатів online-супермаркетів, показниками частотності і конкурентоспроможності ключових слів.

Акцентуємо увагу на тому, що ви можете отримати обсяг додаткового трафіку за рахунок попадання в розділ «Вибране». У ньому знаходяться додатки, рекомендовані App Store або Гугл Play.

Для чого в принципі потрібні органічні інсталяції?

З їх допомогою формується лояльний споживчий сегмент. Як показує практика, користувачі, що знайшли необхідні додаток завдяки пошуку, більш зацікавлені в його подальшому регулярному використанні (в порівнянні з аудиторією, що надійшла з контекстної реклами). Але це не зменшує значущість контекстної та іншої реклами для просування мобільних додатків.

За яким принципом користувачі шукають web-додаток?

Найчастіше в рядку пошуку вводиться конкретну назву програми. Альтернативний спосіб - пошук за ключовими словосполученнями, що розкриває функціональні особливості, характеристики інтернет додатки. Все це враховується в міру того, коли відбувається розробка web додатки.

Що включає в себе процес оптимізації сторінки web-додатки?

ASO складається з декількох етапів:

 • встановлення KPI (основних показників ефективності);
 • виконання аудиту та дослідження нішевих конкурентів web-програми;
 • стартова оптимізація програми;
 • реалізація A / B-тестування з метою оптимізації конверсії.

Оптимізація в межах web-сторінки.

Насамперед слід зайнятися оптимізацією текстових компонентів. Це можна зробити за допомогою додавання релевантних ключових словосполучень в назву, опис програми та розділ «Keywords» (тільки в межах App Store).

1. Найменування. В App Store допустима кількість символів - до 50. Врахуйте, що в зримою зоні залишається не більше 30 знаків. Що ж стосується Play-маркету, то в ньому назву програми має вміщувати не більше 30 символів з урахуванням відомого сегмента.

Зауважимо, що ефективність просування в обох online-супермаркетах безпосередньо залежить від вищезгаданого текстового параметра, так що найбільш значущі ключові слова краще всього розміщувати на початку назви.

2. Лаконічне опис (для Google). У цьому блоці коротко описуємо необхідні особливості програми. Ключевики також повинні бути присутніми в описі. Максимальна кількість символів - 80.

Повноцінне опис в App Store. Що ж стосується даного текстового супроводу (допустимий обсяг - до 4000 символів), то воно не є параметром ранжирування.

У будь-якому випадку ми б рекомендували створити цікаву презентаційну статтю, мотивуючу аудиторію до більш детального вивчення сторінки web-додатки, як наприклад які фактори потрібно врахувати, щоб створити і просунути мобільний додаток. Короткі пропозиції, інтервали між абзацами, підзаголовки - все це посприяє ефективному сприйняттю текстової інформації.

В Play-маркеті повноцінне опис є фактором ранжирування. Обмеження (як і в App Store) - до 4000 знаків.

Оптимальний параметр щільності ключових слів - 5 на весь обсяг тексту. Якщо роботи виявлять Переспа ключових слів, то ваш додаток стане нормальним в пошуковій видачі.

Примітка: найбільш важливі ключові запити потрібно розташувати в перших 170 символах статті.

3. Форма для роботи з ключовими словами (тільки для Store-маркету). Допустима кількість символів - до 100. Правила щодо заповнення цього поля представлені нижче:

 • необхідно використовувати всі доступні символи;
 • ключові слова прописуємо, розділяючи їх комою (прогалини виключаються);
 • слова, які є в назві web-додатки, в дану форму не включаємо;
 • ключові слова в своєму розпорядженні відповідно до їх пошукової значимістю.

4. Категорія. На цьому етапі вибираємо найбільш підходящий нішевий розділ. Аналіз конкурентів і визначення логіко-смисловий функціональності програми - два методу, що дозволяють підібрати найбільш релевантну категорію.

5. Іконка. Даний графічний елемент визначає характер початкового користувальницького реагування на пропонований продукт. Рекомендації щодо розробки іконки:

 • не варто використовувати текст (він присутній в інших блоках сторінки);
 • намагайтеся не включати в структуру іконки дуже дрібні графічні компоненти;
 • Не робіть іконкою фотографію або скріншот з програми.

6. Скріншоти. Оптимізація розділу з зображеннями - це ефективний інструмент в рамках підвищення конверсії (мова йде про збільшення кількості інсталяцій). На скріншоті аудиторія бачить картинку інтернет додатки на екрані, що супроводжується коротким текстовим анонсом (в ньому також можна розмістити підібрані ключові запити).

В App Store:

 • допустима кількість екранних знімків - 5;
 • найбільш значущими вважаються перші 2 скріншота (вони будуть відображатися на стадії перенаправлення на сторінку web-додатки);
 • якщо ви розмістили в описі відеосюжет, то користувачам буде доступний тільки 1 скріншот.

У Google Play ви максимум можете опублікувати 8 скріншотів.

Інформація, що стосується обох супермаркетів: використовуйте всі пропоновані магазинами ресурси, а також не забудьте сформувати окремий пакет скроневої для кожного типу, розміру гаджета.

7. Презентаційне відео для просування мобільного додатка.

App Store:

 • оптимальна тривалість сюжету - 20-30 секунд;
 • текстові написи переважно не використовувати (універсальний формат подачі матеріалу для різних регіонів - ваша головна задача в рамках просування);
 • виберіть найбільш інформативний стоп-кадр для відеообложкі.

Google Play:

 • довжина відео - до 2 хвилин;
 • є можливість розмістити ролики під всі мови, які підтримуються супермаркетом.
Який обсяг органічних інсталяцій можна отримати на виході?
Для чого в принципі потрібні органічні інсталяції?
За яким принципом користувачі шукають web-додаток?
Що включає в себе процес оптимізації сторінки web-додатки?
Чи є можливість реалізовувати ASO самостійно?
Який обсяг органічних інсталяцій можна отримати на виході?
Для чого в принципі потрібні органічні інсталяції?
За яким принципом користувачі шукають web-додаток?
Що включає в себе процес оптимізації сторінки web-додатки?