Просування особистого бренду | Альянс Вільних Підприємців | Блог

  1. Просування особистого бренду в Instagram
  2. Складові чинники бренду

Бренд потрібен не тільки великим компаніям і масштабним корпораціям. Малий бізнес теж потребує впізнаваності і залученні клієнтів. І навіть вільний фахівець - фрілансер, дієтолог, косметолог, юрист, лікар, копірайтер - теж потребує особистому бренд. Клієнти можуть отримати юридичну консультацію де завгодно, але підуть саме до того, чию допомогу вони хочуть отримати, тому що вони хочуть отримати щось більше, ніж консультацію: вони хочуть отримати рішення їх проблеми завдяки конкретній людині.

Якщо Ви - фотограф, до Вас звернуться люди не тільки для того, щоб отримати фотографії, вони звернуться до Вас, тому що захочуть отримати фотографії саме від Вас. Тому побудова і просування особистого бренду сьогодні просто «must have» для кожного, хто хоче мати більше клієнтів, стати впізнаваним, отримувати більше угод і брати підвищений відсоток за надані послуги. Давайте розглянемо всі «за» і «проти» просування особистого бренду в соціальних мережах, а саме в Instagram.
Навіщо вам потрібен особистий бренд?

1. Впізнаваність. Деякі популярні блогери ведуть свої проекти, грунтуючись на самомилування. Вони впізнавані певною аудиторією, у них багато передплатників. А заробляють вони на рекламі або оглядах косметики, одягу, засобів по догляду. Впізнаваність і популярність - це їх головна мета і бренд вони будують навколо своєї персони, а саме навколо своєї зовнішності.

2. Потік клієнтів. Більшість фахівців просувають свій особистий бренд для збільшення потоку клієнтів, які звертаються саме до них. Припустимо, вчитель англійської просуває свій бренд в Instagram. Передплатники, бачачи компетентність блогера, відгуки та результати клієнтів, звичайно, звернуться за послугою саме до цього фахівця, тому що захочуть дізнатися саме його досвід і працювати саме з ним, тому що він - бренд.

Таким чином, від замовника не буде відбою, якщо фахівець або компанія буде просувати себе як бренд.

3. Підвищення вартості послуг. Звичайна сумка в магазині коштує 3000-7000 рублів, а сумка Louis Vuitton - 100 000 рублів, а деякі моделі навіть більше 227 000 рублів. Бренди коштують дорожче. Хочете продавати свої послуги дорожче? Продвигайте особистий бренд.

4. Відбудова від конкурентів. Сьогодні немає дефіциту фахівців і пропозицій товарів, але якщо у вас є особистий бренд, вас неможливо скопіювати, тому що конкуренти не будуть думати так само, як ви, не зможуть зробити і повторити вас. Бренд - це ви самі.

5. Стабільний бізнес. Не має значення, розвиваєте ви зараз проект, пов'язаний з розробкою сайтів на замовлення, продажем нижньої білизни, навчаєте просуванню особистого бренду в соціальних мережах, якщо завтра ви поміняєте напрямок і створите новий проект, починаєте будувати МЛМ бізнес, ваші клієнти залишаться з вами, тому що їм цікаві саме ви і ваш досвід. Особистий бренд допоможе вам завжди мати стабільний бізнес, незалежно від проекту, який ви розвиваєте на даний момент.

Просування особистого бренду в Instagram

«ЗА»

• Швидка розкрутка. Так-так, в Instagram можна швидко розкрутитися, даючи рекламу в цільових і живих паблік. Питання в тому, скільки грошей ви готові вкласти в усі це. Мабуть, Instagram - єдина соціальна мережа, де можна купити рекламу у авторитетної людини, у лідера думок або у зірки. Якщо ви робите цікавий продукт, то можна відправити його зірці, отримати рекомендацію та одразу ж набрати велику кількість передплатників.

• Самостійне ведення аккаунта. Instagram дозволяє все робити самостійно, без фотографів, без адмінів. Ви можете самі вести свій аккаунт, не витрачаючи гроші на утримання штату співробітників. До того ж, телефон завжди під рукою.

• Дешева реклама. Реклама в Instagram поки ще дешевше, ніж в інших соціальних мережах, а деякі блогери готові прорекламувати вас за подарунок - ваш продукт, який ви їм відправите. Тут важливо навчитися правильно домовлятися.

• Час на ведення аккаунта. Оскільки телефон завжди поруч з його власником, то відправити пост в Instagram можна хоч рано вранці, хоч пізно ввечері. Тому час на ведення аккаунта може займати всього кілька хвилин в день.

Тому час на ведення аккаунта може займати всього кілька хвилин в день

«ПРОТИ»

• Ви завжди на виду. Якщо ви вирішили просувати особистий бренд, то потрібно бути готовим до того, що ви завжди будете прозорим для інших. Тобто, ви висловлюєте своє особисте ставлення до події, і з вашою думкою можуть погодитися не всі.

Однозначно, ви отримаєте негативні коментарі, будете залучені в дискусію, а решта захочуть подивитися, чи зможете ви гідно дати відсіч і відстояти свою точку зору.

Виходячи на сцену, неможливо залишатися в безпеці, і до цього потрібно бути морально готовим. Не всі будуть гладити вас по голові. Це і не потрібно. Якщо ви просуваєте особистий бренд, будьте готові до того, що ви не в безпеці.

• Неадекватні коментарі та тролінг. Розміщуючи пост на блозі, ви можете модерувати коментарі, видаляючи негативні зауваження або СПАМ. У Instagram такої функції немає, тому коментарі на кшталт «ти дура» або «че за фигня» не змусять себе довго чекати, будьте готові до того, що вони будуть з'являтися час від часу і просто видаляйте їх.

• Обмеження тексту і відео. Ви можете додати до опису під фото текст розміром до 2000 символів. Виходом може стати можливість залишати в коментарях продовження поста, але це не зовсім зручно користувачам, яким доведеться розгортати десятки, а то і сотні коментарів в разі, якщо проект цікавий і має тисячі фоловерів. На відео теж є обмеження - це 1 хвилина відео.

• Поширення невдалих постів. Якщо ви опублікуєте не зовсім вдалий пост і розшарити його в Facebook або Вконтакте, забувши його видалити з цих соціальних мереж, то компромат швидко пошириться.

Таким чином, є позитивні сторони просування бренду в Instagram, а є негативні. Які ви виберете для себе - вирішувати тільки вам. Можливо, отримання негативних коментарів для вашого его не стане бути великою проблемою, і ви готові відкрито висловлювати свою думку, або такий плюс як впізнаваність вам зовсім не потрібен, у вас зовсім інша мета просування особистого бренду.

Складові чинники бренду

Будь-бренд має кілька складових, давайте проведемо аналогію з просуванням бренду в Instagram.

Назва і логотип. Це зрозуміло, що кожен бренд має свої відмінні риси - звучне і запам'ятовується назва і простий логотип. Тому, якщо ви просуваєте особистий бренд, то необхідно опублікувати свою особисту фотографію в обліковому записі. Якщо ви - фотограф, відмінно підійде фото з фотоапаратом, якщо ви - лікар, то можна опублікувати фотографію в білому халаті, якщо ви - фітнес-тренер, то відмінно виглядатиме фотографія в фітнес-залі.

Просуваючи особистий бренд, необхідно працювати над тим, щоб люди запам'ятовували саме вас, ваше ім'я. Тому в назві аккаунта необхідно вказати ім'я та прізвище.

Слоган. Слоган повинен відображати основну ідею і бачення компанії, її концепцію, її стиль. У аккаунт Instagram слід додати короткий опис, чим ви займаєтеся і чим ви корисні для інших. Коротко. Ємко. Змістовно. Подивіться слогани відомих компаній: «Є речі, які не можна купити. Для всього іншого є MasterCard »,« Найщасливіший місце на Землі »(Діснейленд),« Поєднуючи людей »(Nokia).

Реклама в ЗМІ. Про брендах говорять. Тому необхідна масова реклама в ЗМІ. Якщо про вас говорять в інтернеті авторитетні джерела і лідери думок, то є сенс до вас придивитися. Тому при розвитку свого персонального Instagram-аккаунта подбайте про масову рекламу - це можуть бути взаімопіар, акції, покупка реклами у лідерів думок.

Позитивне ставлення інших людей. Звичайно, бренд любить велика кількість людей, і вони йдуть за ним. Тому що бренд - це лідер. Люди потребують лідерах, тому що лідер показує напрямок руху, лідер вказує шлях. Люди, колеги, співробітники хочуть чути від лідера: я знаю, я покажу, я зроблю, я дам вам, ви отримаєте, давайте разом.

Тому, коли про вас говорять позитивно авторитетні люди, коли про вас говорять інші люди, то ви ще більше залучаєте до себе уваги і нових послідовників. А позитивно говорять про лідера в тому випадку, коли лідер «закриває» потреби людей. Чим більше базових потреб людей ви «закриваєте», чим більше проблем вирішуєте, тим популярнішими стаєте в своїй ніші.

Негативне ставлення інших людей. Хто з нас любить почісування проти шерстки? Не люблять. Але якщо ви особистість, якщо ви маєте послідовників, якщо ви - справжній лідер і відкрито висловлюєте свою позицію, якщо ви наважилися вийти на сцену, - будьте морально готові, що про вас будуть говорити негативно: конкуренти, люди, які не згодні з вашою позицією, люди, яких ви дратуєте. Це нормально. Але саме страх негативного ставлення інших людей ховає цікаві ідеї разом з людьми.

«Де зариті найдорожчі скарби? Ні, не в золотоносних копальнях. Вони зариті на кладовищі. Там закопані компанії, які так ніколи і не були створені, винаходи, які не побачили світло, книги-бестселери, які не були закінчені, і великі картини, які ніхто не написав ». Проповідник Доктор Майлс Монро.

Ця стаття виявилася корисною для вас? Тоді ставте «Мені подобається» - поділіться з партнерами в соціальних мережах.

Спробуйте свої сили в 10-денний бізнес-грі «Твій Старт», в якій Ви почнете заробляти на своїй справі, використовуючи свої таланти і сильні сторони!

Навіщо вам потрібен особистий бренд?
Хочете продавати свої послуги дорожче?
Хто з нас любить почісування проти шерстки?
«Де зариті найдорожчі скарби?
Ця стаття виявилася корисною для вас?