Просування сайтів: що потрібно знати про SEO?

 1. Давайте розберемося МОЖЛИВО ЦЕ?
 2. Чи можна самостійно розкрутити сайт?
 3. Як працює пошукова система Google?
 4. Що необхідно врахувати при просуванні інтернет-магазину в 2018 році?
 5. Які особливості просування сайтів за допомогою SEO?
 6. Що потрібно знати про ключові слова?
 7. Як вибрати SEO-підрядника і не пошкодувати про це?
 8. На які "граблі" найчастіше наступають замовники?
 9. Як контролювати процес робіт по просуванню?

Сьогодні багато компаній в Україні оцінили переваги просування сайтів в Інтернеті.У першу чергу завдяки тому, що такий спосіб розкрутки значно дешевше, ніж контекстна і Тізерна реклама, прайс-агрегатори або реклама в Facebook і Instagram. Більш того, результати SEO призводять відвідувачів на сайт навіть через певний час, а ось вимкнена контекстна реклама відразу ж обриває трафік користувачів.

Давайте детальніше розберемося в тому, що ж таке SEO і що про нього треба знати перш, ніж звертатися в інтернет-агентство.

SEO (англ. "Search Engine Optimization" - пошукова оптимізація) - це процес, що охоплює комплекс дій як на сайті (коригування верстки, технічної складової, контенту, структури), так і за його межами (написання гостьових публікацій, розміщення зовнішніх посилань і т . Д.), з метою відповідності вимогам пошукових систем.

В Україні найпопулярнішою пошуковою системою є Google. Відповідно, ми розглянемо те, що має значення для максимально швидкого просування в ТОП Google і залучення цільового трафіку на веб-ресурс.

Алгоритми пошукової системи Google удосконалюються і ускладнюються. Так, наприклад, з 2011 року існує і оновлюється алгоритм Panda, а з 2012 - алгоритм Penguin. Стандарти якості Google постійно доповнюються, тому щорічно інтернет-агентства публікують нові рекомендації просування сайтів, дотримуючись яких можна потрапити в ТОП Google або, принаймні, наблизитися до бажаного результату.

Динаміка змін пов'язана з тим, що кількість сайтів, інтернет-магазинів і стартапів стрімко зростає. Нові ресурси вступають в конкуренцію з уже існуючими.

Проте, новачки часто применшують значення SEO і, як результат, не завжди адекватно оцінюють реальний рівень конкуренції в пошуковій видачі.

Одним з перших питань, що виникають у власників інтернет-магазинів стосується просування веб-ресурсу в Google без додаткових вкладень в SEO.

Давайте розберемося МОЖЛИВО ЦЕ?

Ні для кого не секрет те, що Google не тільки фільтрує сайти за певними критеріями, а й встановлює власні стандарти якості. Тому, кажучи про просування, перш за все ми повинні враховувати вимоги Google .

Досвідчений SEO-спеціаліст знаком зі списком умов (який, до слова, містить більше 200 позицій), виконання яких дозволяє піднімати веб-ресурс в ТОП пошукової видачі. Для визначення з чого краще почати пошукову оптимізацію і якою має бути стратегія просування, необхідно провести технічний аудит сайту.

Всі умови об'єднуються в чотири основні блоки:

 1. Технічна сторона. Сюди відносяться: виправлення помилок в коді, усунення дублів сторінок, збільшення швидкості роботи ресурсу, доступність мобільної версії, коректна структура сайту і т.д.
 2. Семантичне ядро. Формування списку ключових слів і словосполучень, які відповідають змісту просуваються сторінок веб-ресурсу.
 3. Якість і кількість контенту. Як відомо, контент - це основа просування сайту. Всі пошукові алгоритми, як і раніше, орієнтуються на тексти, але в 2018 році продовжиться зростання попиту на фото-, відео- і аудіоматеріали. При цьому весь контент повинен бути унікальним, цікавим і (або) корисним.
 4. Usability сайту. Термін, що позначає зручність і простоту користування сайтом або інтернет-магазином. Веб-ресурс може бути дуже оригінальним, незвичайним або навіть екстравагантним, але якщо він складний - навряд чи відвідувачі на ньому будуть довго затримуватися.

Кожен з блоків містить певну кількість завдань, якими займається SEO-спеціаліст для пошукової оптимізації веб-ресурсу. Істотний результат можливий лише при комплексному вирішенні завдань з усіх чотирьох блоків. Без цього не варто сподіватися на потрапляння в ТОП Google.

Правильне просування сайту здатне привернути на ресурс тисячі відвідувачів. У той же час, неправильне може поставити хрест на всіх (навіть найцікавіших) пропозиціях інтернет-магазину. В сучасних умовах користувач буде здійснювати замовлення в тому інтернет-магазині, який працює швидше, виглядає зрозуміліше і, що дуже важливо - викликає довіру.

Чи можна самостійно розкрутити сайт?

Це другий популярне питання, яке хвилює власників бізнесу. На початковому етапі, в умовах обмеженого бюджету, багато власників сайту замислюються про те, щоб самостійно займатися розкручуванням свого веб-ресурсу. З цією метою вони читають тематичні блоги, відвідують курси, дивляться вебінари. Словом, черпають необхідні знання з усіх можливих джерел.

Дійсно, основи SEO цілком доступні для більшості людей. Світ пошукової оптимізації великий і складний, але, навіть поверхово орієнтуючись в його ключових моментах, можна приймати вірні рішення.

Якщо ви також задумалися про можливість самостійного просування інтернет-магазину, перш за все дайте відповідь на питання: чи готові ви стати повноцінним SEO-спеціалістом і щодня займатися пошуковою оптимізацією і просуванням веб-ресурсів? Адже SEO - це така ж робота, як і багато інших. Очевидно також і те, що вона вимагає не тільки теоретичних знань, але і багатьох годин практики. На шляху до досягнення основної мети буде багато складнощів і помилок, а тренувальним "полігоном" для вас стане ваш інтернет-магазин. Чи готові ви до таких експериментів зі своїм бізнесом?

Тому, вибираючи просувати сайт самостійно або за допомогою фахівців, врахуйте просте правило: досвід завжди коштує дорожче. Чим нижче вартість розкрутки - тим вище ризики.

Тим не менш, ми все-таки рекомендуємо розібратися в основах SEO. Це буде важливо для вас на етапах ведення переговорів з інтернет-агентством, формування ключових завдань і подальшої оцінки їх вартості. До таких висновків дійшла більшість наших замовників з Києва та інших міст України, які вже "наступили на граблі", намагаючись заощадити на просуванні своїх сайтів. У стратегічному плані, безкоштовне SEO обходиться набагато дорожче.

Якщо ваш пріоритет - розвиток бізнесу, а не власноручний оптимізація веб-ресурсу, краще замовити пошукову оптимізацію та просування сайту у відповідних фахівців або ж взяти SEO фахівця на постійну роботу. При цьому варто враховувати, що варіант SEOшніка в команді буде коштувати менше, але процес його вибору займе час, а також буде існувати ризик того, що одного разу він вирішить піти з команди. У той же час робота з агентством не має таких ризиків.

Як працює пошукова система Google?

Перш ніж замовляти розкрутку інтернет-магазину або сайту, краще самостійно розібратися в основах роботи пошукової системи Google. Як ми вже говорили раніше, базові знання SEO знадобляться власникам бізнесів на різних етапах просування сайту.

Одним з алгоритмів посилання ранжирування сайтів в Google є PageRank.

Значення PageRank для сторінки A вважається таким чином:

нехай T1, ..., Tn- сторінки, які посилаються на сторінку A. Алгоритм також використовує коефіцієнт демпінгу d, значення якого знаходиться в проміжку від 0 до 1, і зазвичай має значення 0.85. Функція C (T) дорівнює кількості посилань, що виходять зі сторінки T. Тоді значення PageRank сторінки A, PR (A), дорівнює:

При цьому значення PageRank - це випадкові величини сума яких для всіх сторінок дорівнює 1
При цьому значення PageRank - це випадкові величини сума яких для всіх сторінок дорівнює 1.

Останнє оновлення PageRank для панелі інструментів відбулося в 2013 році. Після цього Google поступово почав прибирати дані про рейтинг сторінок, оскільки було прийнято рішення згорнути програму відображення PageRank в панелі інструментів.

У чому ж полягає суть PageRank? Якщо спробувати пояснити зовсім просто, то кожній сторінці веб-ресурсу присвоюється певний рейтинг (від 0 до 10). Точне визначення як формується цей рейтинг зберігається компанією Google в секреті. SEO фахівці, в процесі просування сайтів, виводять певні закономірності, якими діляться на тематичних блогах, в книгах і на спеціальних конференціях.

Загальновідомо, що згідно PageRank кожна сторінка сайту ділиться своїм рейтингом з тими сторінками, на які у неї розміщені витікаючі посилання. Відповідно, сторінка отримує додаткові бали рейтингу за те, що на неї посилається інший - більш авторитетний веб-ресурс.

Завдання пошукового робота Google: знаходити нові ресурси, систематизувати зібрані дані і моніторити зміни в існуючих сайтах з метою формування рейтингу PageRank для сторінок. Але це не все. Також Google перевіряє:

 1. Вік домену;
 2. Авторитетність сторінок;
 3. Кількість вхідних і вихідних посилань;
 4. Релевантність контенту пошуковими запитами користувачів;
 5. Якість і унікальність текстів;
 6. Наявність технічних помилок на сторінці (в коді і верстці) і швидкість її завантаження;
 7. Наявність мобільної версії.

І це далеко не весь список критеріїв, які перевіряються пошуковим роботом. Тільки комплексне вирішення всіх питань на сайті може вплинути на швидкість просування сайту та його підняття в ТОП Google.

Що необхідно врахувати при просуванні інтернет-магазину в 2018 році?

Існує безліч критеріїв, які мають значення для просування інтернет-магазинів. Давайте окремо розглянемо ті, які матимуть значення для потрапляння в ТОП Google в 2018 році:

 1. Зростання мобільного трафіку. Ця тенденція залишається незмінною вже кілька років поспіль. Кількість пошукових запитів з мобільних пристроїв щорічно б'є рекорди попередніх років. Для Google особливе значення має те, наскільки ваш сайт коректно працює на мобільних пристроях.
 2. Ставка на локальні ресурси. Завдяки використанню елементів штучного інтелекту для навчання пошукових роботів, стало можливим передбачення намірів користувачів. Так, наприклад, Google вже розуміє, що при написанні "суші", більшість шукає інформацію про доставку суші додому, а не рецепт приготування страви. При цьому враховується місцезнаходження потенційного клієнта: в пошуковій видачі відображаються результати найближчих сервісів доставки суші.
  Локальні бізнеси отримують додаткову перевагу в просуванні сайтів в 2018 році (наприклад, якщо раніше потрібно було обов'язково набирати "Стоматолог Львів", то тепер досить просто набрати "Стоматолог", щоб побачити найближчу до вас клініку).
 3. Поведінкові чинники. Роль поведінкових факторів в 2018-му все також важливі. Для пошукової системи має значення відповідності title і description на кожній сторінці, швидкість завантаження контенту, юзабіліті інтернет-магазину, правильна структура і т.д. Варто звертати увагу на те, як користувач взаємодіє з сайтом, наскільки веб-ресурс йому зрозумілий і зручний.
 4. Блоки з відповідями. У 2018-му Google буде продовжувати удосконалювати блоки з відповідями.
  Для того, щоб налаштувати видачу інформації зі свого сайту в блок з відповідями, необхідно підготувати якісний контент (який перевершує конкурентів в даній темі), а також використовувати розмітку на сторінці сайту.
 5. Нарощування маси. Для розкрутки сайтів в 2018-му році все також буде мати значення посилальна маса. Ми вже говорили про те, чому посилання з більш авторитетних ресурсів важливі для вашого сайту. При цьому варто пам'ятати про те, що тепер при скануванні пошуковим роботом посилань враховуються і поведінкові чинники: для Google має значення чи доречна посилання і переходять по ній. Для того, щоб точно знати про це, можна скористатися картою кліків.
 6. Голосові запити. Кількість голосових запитів також поступово зростає. Згідно з даними Google кожен 5-й запит відбувається за допомогою голосу. Хоча в Україні дана тенденція ще не стала такою популярною - це, скоріше за все, справа часу. Можливо, що в 2018-м кількість таких запитів буде рости.

Більш детально про тренди 2018 го ми розповідали в статті " Методи SEO просування в 2018 році ".

Які особливості просування сайтів за допомогою SEO?

Просування сайтів, як і будь-яка інша робота, має ряд нюансів. Досвідчений SEO-спеціаліст знає більшість "підводних каменів" розкрутки веб-ресурсів, недосвідчений - знає лише те, що прочитав у відкритих джерелах. Мабуть, найважливішою особливістю SEO є мінливість правил.

Якщо спробувати згрупувати особливості просування, вийти наступна картина:

 1. Рішення технічних питань. До них відноситься серверні налаштування веб-ресурсу, "чистота" коду, швидкодія і т.д. Найчастіше розробники не знають про всі особливості просування сайту і створюють веб-ресурс, який потім ще потрібно буде доопрацьовувати або виправляти;
 2. Usability. Розкрутка сайту безпосередньо залежить від того, наскільки ресурс зрозумілий і зручний користувачеві. Одне із завдань SEO-фахівця полягає в проведенні юзабіліті аудиту сайту і надання рекомендацій щодо його поліпшення. Без цього неможливо поліпшити поведінкові чинники користувачів на веб-ресурсі;
 3. Питання контенту. Зміст - найважливіша складова будь-якого веб-ресурсу. Без семантичного ядра неможливо визначити як краще просувати сайт, про що писати, які ключові слова використовувати. Унікальні і якісні тексти не тільки сприяють залученню нових відвідувачів, але і формують імідж компанії;
 4. Авторитетність ресурсу. Ми вже говорили про те, що для сайту вкрай важливі зовнішні посилання. Чим більше посилань, тим вище його авторитетність і позиція в пошуковій видачі. Для цього варто приділити увагу написанню текстів для інших ресурсів (наприклад, у форматі гостьових публікацій), згадками партнерами, посиланнями з адміністративних та освітніх ресурсів, збір відгуків та т.д.

В одній статті неможливо розкрити всі особливості просування за допомогою SEO. Якщо вам цікаво дізнатися більше, ми рекомендуємо ознайомитися зі спеціальною літературою.
Для більш глибокого розуміння чим же займається SEO-фахівець, ви можете час від часу читати тематичний блог. Однак якщо ви не плануєте пов'язувати своє життя з просуванням сайтів, тоді краще замовити таку послугу інтернет-агентству.

Що потрібно знати про ключові слова?

Якщо ви цікавитеся просуванням сайтів, скоріше за все, вам вже відомо яку роль в цьому відіграють ключові слова. Ключові слова є основою для "розуміння" пошуковим роботом Google змісту тієї чи іншої сторінки. Кілька років тому ще існувала практика, коли просуваються сторінки просто заповнювалися такими словами (як правило, вони перераховувалися через кому внизу сторінки і були пофарбовані в сірий колір). Сьогодні такий метод вважається спамние і за нього можна потрапити під санкції Google.

Ключові слова повинні бути розставлені в тексті таким чином, щоб не дратувати читача багаторазовим повторенням. При цьому, головне дотримуватися "золотої середини" між занадто "сухим" (змістовним, але складним для сприйняття) і "водянистим" (безглуздим, але легким для читання) текстом.

Крім цього, просування веб-ресурсу в ТОП Google має на увазі не просто зростання числа відвідувачів на веб-ресурсі, а залучення саме потрібної (цільової) аудиторії. Вивчаючи аспекти підбору ключових слів, ви можете реагувати на зміни в ринкових умовах, прогнозувати скачки попиту і створювати контент, який особливо цікавить клієнтів, а значить і Google.

Як вибрати SEO-підрядника і не пошкодувати про це?

Напевно, це один з найбільш важливих питань для кожного власника бізнесу. Якщо ви дочитали до цього моменту, значить ви вже знаєте що таке SEO, навіщо займатися розкручуванням сайту в Google і чи варто замовляти просування агентству. Залишається зрозуміти як же вибрати компанію, якій можна довірити просування свого веб-ресурсу?

Вибираючи SEO-агентство варто порівняти ціни на послуги різних субпідрядників. При цьому має значення:

 • замовляєте одну послугу або комплексне продвижения? Вігідніше замовляті роботи "під ключ": так буде Надано весь комплекс послуг. У Вкрай рідкісніх випадки может буті Досить только однієї певної послуги, проти ВАРТІСТЬ однієї послуги, як правило дорожча, чем комплексне продвижения;
 • Проводиться в некогда будь-які роботи по SEO? Если сайт новий, нужно запасатіся терпінням и розраховуваті на ті, что для продвижения будут потрібні інвестиції. Если ж ВІН вже існує кілька років, дает результати и его необходимо просто немного «підправити», тоді и ВАРТІСТЬ таких робіт буде набагато менше;
 • скільки років інтернет-агентство існує на Сайти Вся? Як Вже говорилося вищє, одним з найважлівішіх крітеріїв для SEO є досвід. Чим довше компанія існує на Сайти Вся, тім вищє ціна и менший ризики. Найнадійнішій способ познайомитися з компанією - переглянутися кейси. Саме прикладом того, як просувався тієї чи Інший інтернет-магазин покажуть рівень професіоналізму агентства. Такоже з кейсів можна Побачити Які методи вікорістовуваліся и скільки Всього Було інвестовано в розкрутку;
 • де находится офіс компании? Ще один важлівій момент - Фізичне місце Розташування офісу. Так, например у агентства, что находится в Києві, ціни вищє, чем в аналогічної компании з будь-которого Іншого міста України. Справа в тому, что в ВАРТІСТЬ послуг буде такоже входити и оренда офісу, и більш високий рівень зарплат співробітніків. Єдиним плюсом для замовника може бути можливість відвідати офіс компанії. Але це справа звички, адже більшість SEO компаній зі своїми клієнтами працює віддалено;
 • чи є в компанії ваш персональний менеджер? Спілкування з менеджером значно спрощує роботу, оскільки він, по-перше, постійно знаходиться онлайн, а по-друге він є своєрідним "перекладачем" термінів і понять, якими оперують SEO-фахівці. В результаті вам не доведеться самостійно розбирати термінологію в звітах, з надією розібратися, що ж було зроблено для розкрутки сайту в минулому місяці.

Критеріїв, які можуть мати значення, як бачите, існує досить багато. Вибираючи агентство не варто поспішати: адже ви, в значній мірі, довіряєте їм долю свого інтернет-магазину.

На які "граблі" найчастіше наступають замовники?

Ми зібрали кілька найтиповіших помилок, які допускає більшість замовників.

 1. Віра в те, що очікуваний результат будуть максимально швидким. Це найпопулярніша помилка. Скільки про це не писали і не говорили, все одно знаходяться власники бізнесів, які хочуть бачити стрімке зростання відвідувачів і збільшення продажів в нереально стислі терміни. Що дивно: їх не зупиняє те, що агресивне просування сайту, в більшості випадків, призводить до санкцій. Ми вже розповідали про те, скільки часу потрібно для реального ростапоіскового трафіку без шкоди для репутації веб-ресурсу.
 2. Ігнорування SEO-аудиту. Деякі замовники не зовсім розуміють для чого потрібен SEO-аудит. Подібно до того, як лікар повинен спочатку провести діагностику, а потім лікувати пацієнта, SEO-фахівець повинен розуміти з чим йому доведеться мати справу.
 3. Занадто обмежений бюджет для просування. Звичайно, для маленького бізнесу складно виділити значні суми для розкрутки сайту. Проте, сьогодні саме SEO, а не реклама є двигуном продажів. Інвестиції в просування значно важливіше, ніж спуск маркетингового бюджету в рекламу або соціальні мережі. При всьому своєму бажанні SEO-компанія не забезпечить вам ефективне просування сайту в Google в Києві (втім, як і будь-якому іншому місті), якщо ваш мінімальний бюджет становить 2000-3000 гривень. Гарне агентство відразу відмовить у наданні послуг розкрутки, погане - пообіцяє зробити, візьме гроші і спише невдачі на зовнішні чинники або, навіть, на вас.
 4. Абсолютне нерозуміння SEO. Нерідко SEO-фахівці в своїх звітах, оперують термінологією, яка може заплутувати і збивати з пантелику новачків. В результаті спілкування на "різними мовами", замовник починає думати що його намагаються водити "за ніс" і викачувати гроші. Гарне SEO-агентство буде приділяти особливу увагу підготовці якісних і зрозумілих звітів, але краще якщо ви також будете розуміти основи SEO і відповідну термінологію.
 5. Завищена самооцінка замовником своїх знань. Це протилежна ситуація, в якій клієнт з непоганою теоретичною базою і нульовим досвідом намагається переконати SEO-фахівця в своїй правоті. При цьому, він не готовий нести відповідальність за свої ідеї і пропозиції. Якщо ви розбираєтеся в SEO і бачите некомпетентність фахівця - міняйте агентство. Але якщо ви поміняли чергове агентство через "некомпетентність", варто задуматися, а чому так відбувається?

Як контролювати процес робіт по просуванню?

Кожен власник бізнесу, який замовляє просування сайту, в подальшому прагне контролювати весь процес розкрутки або, принаймні, залишатися в курсі того, що відбувається на сайті. У деяких випадках він, навіть, може брати участь в цьому процесі.

Багаторічний досвід в оптимізації і розкручування сайтів показує, що успішні кейсипрінадлежат тим власникам бізнесів, які мали уявлення про SEO, а також прислухалися до рекомендацій фахівців.

З чого складається контроль за процесом робіт по просуванню?

 1. Ознайомлення зі звітами - щомісяця;
 2. Перевірка даних в Google Search Console - 1 раз в 2-3 тижні;
 3. Перегляд показників в Google Analytics (зміни трафіку, конверсій і т.д.) - 1 раз на тиждень;
 4. Спілкування з аккаунт-менеджером - кілька разів на тиждень

Крім цього, замовник має право отримувати інформацію про те куди і з якою метою витрачаються вкладені в просування гроші. А ось чого не варто робити, так це вимагати звіту за кожну витрачену копійку. Звичайно ж його нададуть, але складання звітностей забере час. Тому краще просто довірити інтернет-агентству виконання основних робіт і після закінчення обумовленого періоду перевірити наскільки якісно було зроблено просування.

З кожним роком в Україні зростає кількість товарів і послуг, які реалізуються онлайн. Разом з тим зростає і рівень конкуренції за увагу користувачів. Сотні тисяч людей щодня використовують інтернет в якості торгового майданчика. Якщо ви плануєте досягти успіхів в сфері електронної комерції, то без просування сайту вам просто не обійтися.

І наостанок хочемо відзначити, що жоден інший канал маркетингу сьогодні не може забезпечити такі можливості для бізнесу, як органічний трафік і безпосередня робота з цільовою аудиторією.


РЕКОМЕНДОВАНІ ПОСТИ

Давайте розберемося МОЖЛИВО ЦЕ?
Чи можна самостійно розкрутити сайт?
Як працює пошукова система Google?
Що необхідно врахувати при просуванні інтернет-магазину в 2018 році?
Які особливості просування сайтів за допомогою SEO?
Що потрібно знати про ключові слова?
Як вибрати SEO-підрядника і не пошкодувати про це?
На які "граблі" найчастіше наступають замовники?
Як контролювати процес робіт по просуванню?
Давайте розберемося МОЖЛИВО ЦЕ?