Просування сайту: ідилія між замовником і SEO-спеціалістом

 1. Клієнт попереду планети всієї
 2. Примарний замовник
 3. Продажі не ростуть: терміново потрібен аудит сайту
 4. Сюрприз від пошукових систем
 5. Негативна пошукова оптимізація. Як її перемогти?
 6. Семантичне ядро
 7. структура сайту
 8. Дизайн
 9. Мобільна версія сайту
 10. контент
 11. тестування

"Замовник завжди має рацію. За винятком тих випадків, коли не правий "- як-то раз подумав SEO-спеціаліст.

"Сайт впав, у всьому винен SEO відділ" - подумав замовник.

До такого замкнутого кола приходять дві сторони при неправильно збудованому співпраці. Чому? На негативний результат впливає безліч нюансів, більшість з яких пов'язані з людським фактором. Хто знає той зрозуміє. Хотілося б запобігти непорозуміння між замовником і виконавцем і оптимізувати процес їх роботи. Саме тому, ми розповімо про поширені проблеми і надамо рішення.

Вирішувати, хто правий, а хто винен в фейловой ситуації - як мінімум некоректно, особливо, якщо на кону доля серйозних бізнес проектів. Тому, перш ніж звинувачувати один одного, проаналізуйте власні дії, знайдіть "баги" в роботі і виправте їх негайно.

Клієнт попереду планети всієї

Проблема: клієнт не зобов'язаний знати всі тонкощі SEO-кампанії, але він повинен чітко розуміти, що потрібно його сайту і які результати він очікує. Але. Багато замовників поспішають зробити "як бачу я", намагаючись самостійно створювати дизайни, структурувати сторінки, писати текстове наповнення. І роблять вони це чи до того, як звернутися до фахівців, або під час, заважаючи процесу. Тоді, сеошник стверджує, що ці рішення не відповідають вимогам алгоритмів або створюють проблеми стратегіям просування. В результаті - дедлайни переносяться, а топових позицій можна не чекати ще місяці 3.

Рішення: заздалегідь складіть і затвердите маркетингову стратегію, яка буде містити всі пункти поетапної роботи. Прислухайтеся до рекомендацій сеошників, приймайте правки, адже вони спрямовані на результат. Від злагодженої роботи залежить не тільки ранжування у видачі, а й PR, соц.сети, фактори поведінки користувача на сайті, юзабіліті і т.д. Вивчайте принципи роботи оптимізації, не ігноруйте туторіали, надані сеошниками.

Примарний замовник

Проблема: замовник - неймовірно зайнята людина, у якого фізично не вистачає часу на спілкування з оптимізатором, а созвона раз в пару тижнів - вже успіх. Така ситуація є неприпустимою, адже вона відтягує результат і стопорить виконання поточних завдань.

Рішення: тут є кілька виходів. Перший і найкращий - ви укладаєте договір тільки в тому випадку, якщо замовник (або уповноважена ним професійне обличчя) погоджується бути на зв'язку в перші кілька місяців кампанії і готовий йти на контакт в разі будь-якого питання. А другий - менш продуктивний (на критичний випадок, так би мовити) - сеошник запитує доступи до продвигаемому сайту і має право на дії по оптимізації без підтвердження замовника.

Продажі не ростуть: терміново потрібен аудит сайту

Проблема: клієнт незадоволений тим, що не дивлячись на те, що відвідуваність на сайті непогана, дзвінків і заявок все одно мало, позиції в ТОПі нестабільні, а конкуренти раз у раз обганяють.

Рішення: виконавець повинен проводити щомісячний повний аудит не тільки сайту, але і роботи менеджерів клієнта, адже часто виявляється, що саме ці працівники виконують свої завдання не в повній мірі: не обробляють заявки належним чином, рідко відповідають на дзвінки і дають неточні відповіді. Відносно ТОПів, аудит потрібен для аналізу основних чинників ранжирування, від яких залежать позиції сайту в пошукових системах. У нього входять: перевірка технічної складової сайту, аналіз поведінкових факторів, аналіз структури всього проекту, окремий аналіз сторінок, редагування і рекомендації до SEO-копірайтингу і висновки з конкретними пропозиціями щодо поліпшення. Конкуренції можна буде не боятися при систематичному вивченні сайтів, стратегій і переваг "колег" в ніші. Завдяки професійному щомісячного аудиту, бізнес замовника буде завжди на крок попереду.

Сюрприз від пошукових систем

Проблема: раптова втрата позицій сайту, яка ніким не очікувалася і стала ударом для замовника. Перша думка клієнта - збій в роботі SEO-відділу. Але не поспішайте звинувачувати оптимізаторів, вони обов'язково розкажуть, з чим пов'язаний цей "сюрприз". Пошукові системи борються з "чорними" методами SEO просування, оновлюючи алгоритми (наприклад: Panda, Penguin, Kolibri), які опускають сайт-порушник на останні рядки в рейтингу.

Замовники спочатку роблять помилку, якщо хочуть досягти однієї єдиної мети: потрапити в топ по певних запитах. І навіть якщо оптимізація виконана безпомилково, цього мало, щоб уникнути покарання алгоритмів.

Рішення: потрібно забути про просування одного єдиного елемента. Комплексна робота над структурою сайту (контент, HTML-код, юзабіліті, трафік, позиції, видимість і т.д.) обумовлюється замовником і виконавцем на самому початку співпраці. Тільки при такому розкладі, неприємних наслідків можна уникнути.

Негативна пошукова оптимізація. Як її перемогти?

Проблема: чим вишу конкурентноздатність, тим більше стає ймовірність того, що підступи конкурентів не даватимуть спокою. Проти вашого сайту можуть використовуватися зломи, хакерські атаки, спамерських посилання в коментарях, копіювання контенту сайту і створення його клону, фейковий акаунти соціальних мереж і так далі. Повірте, конкуренти можуть бути дуже винахідливими, а їх дії часто призводять до зниження сайту у видачі або навіть банам.

Рішення: робота SEO-фахівців полягає не тільки в тому, щоб усувати наслідки негативної оптимізації, але і в тому, щоб її попередити. Ретельний аналіз конкурентної ніші і використання правильних інструментів убезпечить сайт від небажаних впроваджень. Оптимізатори виконують такі дії для захисту сайту замовника:

 • Завчасні повідомлення про збої сервера або шкідливих атаках від Google Webmaster Tools.
 • Використання Reconsideration Request , Який просить Google оглянути сайт після ручного виправлення недавніх проблем.
 • Захист джерел трафіку і оборона зворотних посилань (також використовують Disavow backlinks ).
 • Відстеження зворотних посилань автоматизованим Monitor Backlinks .
 • Відстеження дубльованого контенту.
 • Створення надійних паролів.
 • Спостереження за швидкістю завантаження сайту. Якщо він раптом завис або робота сповільнилася, швидше за все, саме в цей момент нежданий гість виконує атаку.
 • Вивчення соціальних мереж на предмет згадок про сайт.

Ну і звичайно, розповімо, які етапи роботи просто необхідно погоджувати з SEO-відділом.

Семантичне ядро

Перед початком роботи, замовник з оптимізатором складають семантичне ядро ​​сайту. Чітко визначений набір пошукових слів і всіляких морфологічних форм, повинні точно характеризувати тематику сайту, товари і послуги. Якщо не приділити цьому завданні достатньо часу на самому початку, потім можна виявити недостачу тематичних посилань, а видимість сайту буде низькою.

структура сайту

Правильно розроблена структура сайту не залишить байдужим відвідувача, якому має бути зручно шукати те, за чим він прийшов. Попередній пункт буде основою для створення посадочних сторінок для вдалої оптимізації сайту. Кожна складова сайту повинна бути врахована: сторінки, розділи, навігація, логічний зв'язок елементів. Добре структурований сайт не створить проблем з пошуковими системами і не буде перешкоджати просуванню.

Дизайн

Часто клієнти люблять експериментувати з дизайном, не розуміючи повною мірою, що він повинен бути узгоджений з SEO-спеціалістом. Обговоріть варіанти розробки дизайну кожної сторінки, це гарантовано підвищить юзабіліті, відгородить фахівців від додаткових версток і підвищить відвідуваність.

Мобільна версія сайту

Неможливо сподіватися просунути продукт, не маючи мобільної версії сайту. Кожен перший потенційний передплатник буде переглядати сайт з екрану свого смартфона. Нехай перше враження буде правильним. Користування сайтом як на мобільному, так і на лептопі і десктопі має бути зручним і зрозумілим. Обговорюйте і тестируйте мобільну версію, поки вона не стане ідеальною.

контент

Контент (або вимоги до нього) для кожної сторінки, починаючи від Лендінзі, закінчуючи контактною інформацією, повинен бути складений заздалегідь. Далі, сеошник з копирайтерами оброблять інформацію, напишуть продають тексти і узгодять остаточний результат з клієнтом. Пам'ятайте, що статті повинні бути зрозумілі простому користувачеві, не сильно збагачувались складної професійною лексикою. Google любить унікальні тексти, так дайте ж йому їх.

тестування

Коли сайт готовий, його не терпиться пустити в справу. Але занадто "свіжі" сайти погано сприймаються індексуванням пошукових систем. Результат прийде не скоро і не потішить обидві сторони. Тому, не варто поспішати, дайте майстрам все налаштувати, перевірити за допомогою Вебмастера і довести до стану повної готовності.

Як бачите, зовсім нескладно правильно побудувати роботу і отримати виправданий результат. Варто тільки приділити достатню кількість часу і сил для кооперації з SEO-відділом.

Як її перемогти?
Чому?
Як її перемогти?