Просування сайту на AJAX і React js

 1. Чому сайти на AJAX і React js так популярні?
 2. Індексація сайту на Ajax і React js
 3. Підводні камені
 4. Як оптимізувати такі сайти для пошукової системи Google?
 5. Вимоги Google до сайтів на Ajax і React js

Створення сайту на AJAX супроводжується однією серйозною проблемою - в такому випадку відсутні сторінки з унікальним (або окремим) адресою. Крім головної сторінки, пошукові системи не можуть нічого додати в індекс - бо нічого більше немає. Скрипт на сторінці дозволяє довантажувати інформацію без необхідності оновлення.

Технологія, на якій працюють AJAX-сайти, являє собою симбіоз Javascript і XML - тобто веб додаток. У свою чергу React - це уявлення, отрисовка коду, яка візуалізує елементи.

Чому сайти на AJAX і React js так популярні?

Причина криється в грошах: JS просування landing page обходиться дешевше і не вимагає такої довгої розробки. Крім цього, такі сторінки для користувача виглядають більш зручними. Оскільки оновлюється лише окрема частина сторінки, завантаження сторінок на Ajax займає менше часу і економить трафік (особливо якщо мова йде про мобільні пристрої).

сучасні Google інструменти для веб-майстрів дозволяють стежити, щоб користувачі розуміли статус сторінки - тобто бачили, як завантажується новий фрагмент завдяки оповіщення, індикаторами і до решти. Якщо уникнути цієї помилки і невеликого відсотка людей, у яких відключений JavaScript, ми повертаємося до першої проблеми.

Індексація сайту на Ajax і React js

У грудні 2017 року Google оголосив про те, що з другого кварталу 2018 року скасовуються існували раніше правила сканування. Індексація сайту на AJAX тепер буде проходити виключно через введення хешбенга.

У AJAX-сайтах завжди використовувалися анкорний частини адреси (позначаються через # - хеш). Але таке написання не може бути прочитано пошуковими ботами. Замість цього пошуковик вимагає хешбенг - поєднання #! Завдяки заміні хеша на хешбенг Google індексує js.

В результаті URL вашої сторінки повинен виглядати наступним чином:
www.demo.com/users#!name

Такі сссилкі можна використовувати і в карті сайту.

Підводні камені

Незважаючи на простоту і зрозумілі кроки, AJAX і react js індексація сайту може привести до неприємних наслідків для сайту.

 • Наслідки, які неможливо спрогнозувати. Зміна адреси у декількох сотень однотипних товарів може призвести до «просідання» сайту. На жаль, точно передбачити наслідки неможливо. Впроваджуйте нові версії поступово, невеликими сесіями - тоді пошукова оптимізація сайту нічого не зіпсує.
 • Збої в роботі розрахунку швидкості. Оскільки боти зчитують обидві версії сайту, не зрозуміло, яку він вибере за основу для визначення часу завантаження. Оскільки перевірити окремо версії сторінки можливості немає, єдиним рішенням є створення обох версій з рівними показниками. Тоді ваше просування сайтів на AJAX не буде залежати від одного варіанту ресурсу.

Перш ніж ви зважитеся на нове оновлювати та змінювати, випробуйте його на «чорновому» варіанті сайту. Ще одним підмогою стане Сканер Google для сайтів - інструмент, який дозволяє «побачити» ваш сайт очима пошукового бота.

Як оптимізувати такі сайти для пошукової системи Google?

Просування сайту на js небезпідставно викликає сумніви у представників SEO. Однак сам принцип і методи оптимізації таких сайтів для пошукових роботів Гугл точно такими ж, як і для звичайних HTML-сайтів (крім індексації, яку ми обговорили вище).

 • Зміст сайту повинен бути простим і корисним для користувача. У всіх цих експериментах з індексацією важливо не забути, що основа будь-якої react js і seo розкрутки - контент, а не ключі, ЧПУ та інше.
 • Звертайте увагу на заголовки і картки опису товару - у видачі результатів пошуку ваш майбутній клієнт побачить саме їх.
 • Продвигайте сайт в блозі, соціальних мережах, домовтеся з партнерами про згадках. Напрацьовуйте живу кількість посилань - це найкраще пошукове просування сайту .


Вимоги Google до сайтів на Ajax і React js

Оскільки старі правила створення HTML-версії відмінилися, тепер Google по суті нічого не вимагає - лише дає додаткові рекомендації по тому, як вам здійснювати JS просування сайту.

 • Увійдіть в Google Search Console як власник сайту. Таким чином ви отримаєте доступ до інструментів і провести аналіз вашого сайту.
 • Порівняйте обидві версії сторінок в сканерів.
 • Якщо на сайті є контент, створений у Flash, і ви хочете його індексувати, він повинен бути відконвертований в підтримувані формати.

Чому сайти на AJAX і React js так популярні?
Чому сайти на AJAX і React js так популярні?
Як оптимізувати такі сайти для пошукової системи Google?