Просування сайту в Google - основні особливості розкрутки

  1. Внутрішня оптимізація в Google
  2. Які посилання любить Гугл?
  3. І інші важливі поради

Просування сайту в Google

Багато принципів просування сайту однакові для більшості пошукових систем. Однак у розкрутки сайту в Google є свої особливості. Про них ми і розповімо в статті.

Користувачі Гугла - більш просунуті і активні, в основному це люди, яких цікавлять блоги, IT і SEO, гаджети і ПК. Як правило вони нечасто роблять покупки, в основному шукають інформацію. На вітчизняному ринку це не більше 1/3 користувачів, але на просторах колишнього СРСР це - пошуковик №1, також, як і в усьому світі.

Багато хто відзначає, що витрати на оптимізацію сайту в Google трохи менше, ніж розкрутка в Яндексі . Ймовірно, це пов'язано з тим, що комерційних тематик тут не так багато.

Внутрішня оптимізація в Google

Контент: Гугл любить лонгріди (великі статті), для зручності розбиті на підзаголовки. Але це не означає, що досить додати «води» до невеликого тексту і ви відразу опинитеся в ТОПі -чітателю і пошуковику потрібна тільки корисна інформація.

Контент, зрозуміло, повинен бути унікальним. Крім того, що будь-який пошуковик негативно ставиться до крадений контент, в Google дуже педантично ставляться до скарг правовласників і за це можна потрапити під фільтр.

Використовуйте синоніми і підказки, не потрібно спамити. При цьому щільність входжень ключових слів повинна бути злегка завищена. Але не перестарайтеся, щоб не потрапити під Пінгвін. Текст все одно повинен залишатися читабельним.

Мета-теги: приділіть увагу Description. Саме з нього пошуковик формує сниппет. Ідеальний сниппет повинен містити ключове слово і заклик до дії.

Обов'язково пропишіть Keywords, в цьому мета-теге повинні бути вписані через кому або пробіл обнародувано ключові слова.

Перелінковка: повинна бути обов'язково. Це важливо - важлива частина внутрішньої оптимізації . Перелінковка вирішує відразу два завдання - посилення ваги сторінок і збільшення внутрішніх переходів. Також проставляйте наскрізні посилання - вони сприймаються пошуковою системою на «ура».

Які посилання любить Гугл?

Донори: в першу чергу робіть акцент на якість (заспамленності, наявність сайту в каталогах типу DMOZ і інших авторитетних, докладніше можна прочитати в мануалі про зовнішньої оптимізації сайту ). Тематичність не так важлива - якщо вибір обмежений, можна розміщувати посилання на сайтах загальної тематики (новостнікі, блоги, портали). Головне вибрати розділ, відповідний до вашої тематики. І більш важливо врахувати дату створення сторінки і розміщення на ній посилання.

Анкор: Якщо в Яндексі зразкове співвідношення анкорний і безанкорние посилань - 30/70, то в Гуглі все навпаки. Але після введення Пінгвіна потрібно бути уважним і розбавляти анкор-лист неточними входженнями. Околоссилочний текст не повинен бути спамние, а анкор - виглядати як закінчена думка.

Уникайте покупки посилань у великих кількостях, особливо якщо сайт створений недавно або раніше посилання на нього не закуповувалися. Це неминуче приверне увагу, а потім можуть послідувати санкції.

Якщо вийде - розмістіть наскрізні посилання на свій сайт, для Гугла важливо кількість сторінок (а не доменів, як для Яндекса). Попросіть веб-майстра сайту закрити їх в nofollow, інакше є ризик потрапити під фільтр.

Немає сенсу розміщувати по 2-3 і більше посилань в одній статті, Google все одно врахує тільки найпершу.

Посилання не повинні знаходитися в футере або тих місцях, де їх складно побачити. Також не повинно бути прихованих посилань (в коді або одного кольору з фоном).

І інші важливі поради

Робота з «Google Search Console»

Є деякі нюанси, які слід враховувати при роботі в панелі Гугл Вебмастера. В першу чергу те, що вона оновлюється з періодичністю 1-3 тижні. Тому не чекайте миттєвих результатів при внесенні змін на сайт.

Якщо ви хочете додати нову сторінку, використовуйте інструмент «Подивитися як Googlebot» в розділі «Сканування».

Якщо вам потрібно дізнатися скільки сторінок в індексі, перейдіть на вкладку «Статус індексування».

«Заходи, прийняті вручну» можуть бути відсутні в одній з версій сайту, тому дивіться їх все.

«Google Мій Бізнес»

При додаванні в «Гугл Бізнес» ви зможете розмістити інформацію про час роботи, адреса, контактні дані. А користувачі зможуть залишати відгуки про вашу компанію (або ви самі, але пам'ятайте, що вони повинні бути максимально правдоподібними).

Додайте на сайті «Google Карти»

Додайте карту від Гугла на сторінку Контактів посиланням, а не скріншотом або малюнком. Так буде зручніше користувачам, а ви завжди зможете поділитися цим посиланням.

Впровадити мікророзмітки

Додайте на сайт найбільш підходящі структуровані дані. Можна розмітити адреса, картки товарів, рецепти і багато іншого. Перевірте її на помилки через сервіс Google «Перевірка структурованих даних». Якщо все зроблено правильно, у сторінок з'являться розширені сніппети. Однак працівники Гугла мають право застосувати ручні заходи і це вплине на інформацію в результатах пошуку. Наприклад, за Переспа. На жаль, інформація по цій темі не розкрита докладно в «Довіднику» Гугла.

Поліпшите швидкість завантаження

Через сервіс «PageSpeed ​​Insights» ви можете подивитися швидкість завантаження свого сайту і завантажити оптимізовані скрипти і картинки. Зверніть увагу, що картинки потрібно переглянути перед розміщенням на сайті - часто сервіс стискає їх до мікроскопічних розмірів. А краще прочитайте нашу статтю про оптимізації зображень .

Робота з мобільною версією сайту

В останні 2-3 роки офіційні представники Гугл пишуть і говорять на всіх семінарах і конференціях про важливість мобільної версії. Перевірити, чи все в порядку у вашого інтернет-ресурсу можна в тому ж сервісі «PageSpeed ​​Insights» або через інструмент «Mobile-friendly», або подивитися в панелі Вебмастера на спеціальній вкладці:

Тут ви можете побачити на яких сторінках сайту проблеми при перегляді з мобільних, а також поради щодо виправлення помилок:

Останнім часом багато розмов ведеться про AMP - це прискорені мобільні сторінки. Наявність таких сторінок допоможе збільшити швидкість завантаження в 2-3 рази. Цей проект Гугла був створений для того, щоб між сайтами низького і високого якості не було величезної різниці. Звіт по мобільним сторінкам також можна побачити в панелі Вебмастера Гугла.

В цьому році Google анонсував запуск пошуку «Mobile-first». Це означає, що навіть якщо у вас немає повноцінної мобільного або адаптивної версії ресурсу, Гугл буде все одно індексувати його в мобільному пошуку ( детальніше про SEO-тренди 2018 року читайте в цій статті ).

Пошуковий алгоритм Google Fred

На кожному ресурсі є важливі сторінки, а є ті, яким не приділяють достатньо уваги. Алгоритм Google Fred, введений в березні минулого року, знижує у видачі ті сайти, які мають неякісний контент, погані посилання і величезна кількість реклами на сторінках.

В першу чергу варто боятися маленьким сайтам-аффилиатам, які передають трафік на великі проекти. Однак в березні 2017 року видачу просіли і абсолютно білі проекти. При цьому оптимізатори не побачили повідомлень в «вебмайстрів Google». За деякими проектами позиції продовжували то падати, то рости, інші - з легкістю повернулися назад.

Якщо ви помітили у себе ознаки потрапляння під цей фільтр, зверніть увагу і на якість посилальної маси, і на контент, а також технічні параметри.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам зрозуміти основи розкрутки сайту в Google. Якщо у вас виникли питання або бажання знайти професіонала для просування свого проекту - ми з задоволенням вам допоможемо. Телефонуйте +7 (495) 229-31-41 або зв'яжіться з нами через форму нижче.

Які посилання любить Гугл?