Просування сайту в інтернеті: з чого почати?

 1. думаємо
 2. прицілюємося
 3. Стріляємо в десяточку?

Розчарування - річ неприємна

Розчарування - річ неприємна. Ось так купиш шоколадку, з'їж, але радісніше не стає. Або сайт замовиш, запустиш, а замовлення не валяться, як з рогу достатку. Чому так відбувається?

З шоколадом зрозуміло: що містяться в ньому ендорфінів не так багато, щоб настрій різко пішло вгору. Доповніть лікування бадьорою музикою, усмішками, позитивним настроєм - і буде вам щастя. Проблеми з сайтом вирішуються більш вигадливо.

Отже, ваша компанія обзавелася власним прегарним сайтом. У нього крутий дизайн, цікавий контент і зручність на висоті. Але чи буде він продавати?

Наша відповідь: сто раз ні!

«Яка нахабність. Все кругом твердять, що інтернет - золотоносна жила. А ви тут заявляєте, ніби сайти не можуть продавати. За що вам платять тоді? »- вже чуємо ми крики обурення. І готові порозумітися.

думаємо

Створити сайт рівнозначно тому, щоб надрукувати банер для білборда. Ви приходите в друкарню, отримуєте готовий плакат ... і складаєте його будинку в шафу. У кращому випадку його знайде дружина під час генерального прибирання, в гіршому - ніхто ніколи не дізнається про його існування. Однак, як тільки ви повісите банер на рекламний щит поруч з будинком, його побачать сотні, а то й тисячі людей, серед яких обов'язково будуть ваші майбутні клієнти.

Томас Маколей, британський політик і історик, свого часу дотепно зауважив, що робити гроші без реклами може тільки монетний двір.

Сайту теж потрібна реклама. Немає постійного трафіку відвідувачів - немає замовлень - немає продажів. Забезпечує відвідуваність сайту грамотне просування як в інтернеті, так і оффлайн:

Можливостей заявити про себе і своєму сайті безліч. Тим сильніше спокуса спробувати їх все (особливо, якщо є гроші). Однак ми радимо для початку визначити свою цільову аудиторію, щоб не злити бюджет.

прицілюємося

Коли на будівельному порталі висить банер про продаж дитячого одягу, це не спроба збільшити трафік на сайт, це бездумне просування. Відвідувачів, можливо, стане більше, але продажу не виростуть - клієнт нецільової.

Серед наших замовників 90% відсотків тих, хто вже володіє бізнесом в офлайні і зустрічається з покупцями лицем до лиця. Але навіть в цьому випадку виникають проблеми з визначенням цільової аудиторії.

Накидати портрет «вашого» клієнта допоможуть наступні параметри:

 • підлога
 • вік
 • місце проживання
 • діяльність
 • достаток
 • захоплення
 • типові риси характеру.

Маркетологи радять буквально «оживити» отриманий образ, уявити його як живу людину і спробувати передбачити хід думок: що він буде купувати, як він буде купувати, звідки дізнається про товар і скільки готовий витратити.

Конкретний образ цільового покупця і чітке знання особливостей вашого продукту або послуги допоможуть визначити тип просування (оффлайн або онлайн) і вибрати конкретні канали поширення інформації.

приклад

У сфері громадського обслуговування давно є послуги харчування, які виконує компанія-підрядник: фуршет на заході, харчування в офісах, виконання райдерів артистів і продаж готових страв.

З недавніх пір цю діяльність охрестили словом «кейтеринг». Слово це в Іжевську мало хто знає. Як просувати кейтеринг магазин?

Контекстна реклама в пошуку працювати точно не буде - люди ще не цікавляться цим в Яндексі. Найбільш розумне рішення - повісити рекламу на білбордах, щоб зацікавити і створити попит.

Стріляємо в десяточку?

Стріляємо в десяточку

Уявімо, що вироблена правильна стратегія просування: пишуться статті для видачі в пошуку, йде реклама в Яндексі і Гуглі, постійно оновлюється група в ВК. Кількість відвідувачів на сайті росте, а ось з кількістю заявок біда.

Аналіз поведінки показує, що людина заходить на сторінку, прокручує, переходить ще на пару сторінок (в кращому випадку) і йде з сайту.

Що за справи? Причина, швидше за все, в тому, що процес пошуку «свого» клієнта почався тільки перед запуском просування, а не на початку розробки проекту. Проект «Не заточений» під тих покупців, хто приходить через канали просування:

 • їм не вистачає інформації;
 • сайт не відповідає їхнім очікуванням;
 • їм складно знайти те, за чим вони прийшли і т.д.

Не можна починати роботу над проектом без підготовки фундаменту - визначення цільової аудиторії і вказівки переваг саме вашого товару / послуги. Сайт заради сайту - гроші на вітер.

Ось чому в роботі ми завжди робимо упор на комплексну розробку проекту: сайт + просування. Велосипед (як і ваш бізнес) не їздитиме на одному колесі. А якщо рух зупиниться, то ви ніколи не досягнете мети.

Просування сайту починається з того моменту, як ви замислюєтеся робити сайт. Від того, наскільки чітко визначено переваги компанії, зібраний образ цільового покупця і позначені функції і цілі проекту, залежить успіх інтернет-проекту в цілому.

Просування призводить до вас потенційних клієнтів, а ось конвертувати їх в реальних може тільки сайт.

Чому так відбувається?
Але чи буде він продавати?
За що вам платять тоді?
Як просувати кейтеринг магазин?
Стріляємо в десяточку?
Що за справи?