Просування сайту за допомогою сателітів. Розкрутка блогами-сателітами

 1. Які вимоги пред'являються для сателітів
 2. Размещение и обслуживание сателітів

Мабуть, один з найскладніших (скоріше навіть - копітких) методів просування сайтів

Мабуть, один з найскладніших (скоріше навіть - копітких) методів просування сайтів. Адже для просування ресурсу по висококонкурентних запитах необхідна значна мережа сайтів-сателітів, а нескладні запити простіше просувати більш простими методами. Проте даний спосіб все-таки використовується і перспективний в майбутньому. Перш за все хотілося б розглянути позитивні і негативні сторони даного методу просування:

мінуси:

 1. Великі трудовитрати на створення сітки сателітів (далі я уточню, які вимоги пред'являються до сайтів).
 2. На виготовлення мережі сателітів потрібен час, також суттєві часові витрати підуть на індексацію і нарощуванню ваги.
 3. Можливість потрапляння сайтів мережі під санкції пошукових систем в разі перелинковки.
 4. Підтримка мережі сайтів. (Необхідно займатися технічною підтримкою, подекуди оновленням контенту і підтримкою хостинг-акаунтів)

плюси:

 1. Відсутність в подальшому (мінімізація) високих щомісячних витрат на оренду посилань.
 2. Можливість просувати багато проектів одночасно за допомогою однієї мережі.
 3. Можливість покриття частини витрат з прибутку від розміщення контекстної реклами.
 4. Більш висока якість сайтів-донорів, ніж великої кількості сайтів з бірж посилань.
 5. Відсутність на сайтах величезної кількості явно продажних посилань.
 6. Ви менше залежите від можливих змін цін на оренду посилань.
 7. Можливість отримати трафік на обнародувано проекти з сателітів (адже ми можете розміщувати посилання на "клікабельних" місцях сайту.) Але в даному випадку важлива тематика, так як її відсутність призведе нецільових відвідувачів.

Які вимоги пред'являються для сателітів

Розглянемо основні вимоги, які мають найбільше значення для виготовлення подібних сайтів.

Текстове наповнення. Перш за все - сайти-сателіти повинні мати унікальний контент. Ця умова збереже сайти від можливих санкцій з боку пошукових систем і гарантує відсутність попадання сторінок сайтів в додаткові результати пошукових систем або часте "випадіння" сторінок з видачі. Як результат - ви отримаєте гарантовану передачу ваги від сайтів-донорів. Кількість сторінок з контентом на таких сайтах можна буде робити в межах 10 ... 40. При цьому слід пам'ятати, що мала кількість сторінок - меншу вагу "накачування" самого сайту і меншу кількість сайтів-акцепторів, які можна "прив'язати" до сателіту. Велика ж кількість сторінок потягне за собою великі витрати на виготовлення (в основному - покупка контенту.)

Тематика. Якщо ви все-таки просуваєте лише один ресурс за допомогою мережі сайтів - тоді дуже бажано, щоб тематика сателітів відповідала йому. Ідеальним варіантом у цьому випадку буде розбиття мережі сателітів на сайти, які ніби "доповнюють" основний ресурс. Наприклад, якщо ви просуваєте сайт з будматеріалів, тоді варто створити мережу з сайтів, наприклад, присвяченим - будматеріалів для платників, будматеріалів для мулярів або просто цеглин і їх історії, наприклад. Якщо ж мережа планується використовувати для великої кількості сайтів - тоді краще вибирати загальну тематику, або дивитися, який напрямок в просуванні сайтів у вас домінує - тоді орієнтуватися на нього (або на них з відсотковим розподілом)

Дизайн і шаблон. Важливо, щоб ваші сателіти мали дизайн, який відрізняв би їх один від одного. Нехай в google.com.ua, наприклад, ще не так розвинений метод "стуку" на конкурентів, але з посиленням конкуренції ви будете ризикувати все більше і більше. Сателіт при цьому може використовувати шаблонний дизай з коригуваннями під сайт і його тематику. Даний вибір є найбільш прийнятним для сателітів, де необхідно здешевити вартість сайту.

CMS. Важливою вимогою до системи управління сайтом для сателіта є відсутність громіздкість і швидкість її роботи. Адже в іншому випадку вона створить додаткові навантаження на хостинг. Для невеликих саттеллітов дуже зручно використовувати звичайну верстку без будь-яких cms. Але не дивлячись на обраний варіант "движка" для майбутніх донорів при використанні мережі сайтів для просування великої кількості ресурсів, під розміщення посилань на сателітах дуже бажана загальна адміністративна панель. Остання істотно полегшить роботу, але зажадає додаткових витрат у вигляді оплати програміста за її створення.

Домени. Важливий момент - ніяких піддоменів! Самі ж імена найкраще вибирати виходячи з основного або суміжного регіону (Україна, СНД), але це не настільки критично. Не потрібно використовувати "екзотичні" доменні зони і імена, рівень яких 4 і вище. Для України актуальні домени 3-го рівня в зоні ua і домени в популярних зонах другого рівня (насамперед ru, by, com, net, org)

Размещение и обслуживание сателітів

Хостинг. Для мережі сайтів-донорів необхідно вибирати кілька хостинг провайдерів. При цьому бажано, щоб ваші постачальники послуг були великими і відомими провайдерами, мали багато сайтів на одному ip адресу, серед яких могли б "загубитися" і ваші сателіти. Але навіть не дивлячись на це - на кожному окремому ip не рекомендується розміщувати більше 10 сайтів-донорів, щоб не викликати підозр у пошукових систем. Сам хостинг-план може бути не дорогим (адже ми підбираємо "легкий" движок або його відсутність, обсяг сайтів також мінімальний, а відвідування навряд-чи буде величезним).

Оновлення. Звичайно, ідеально було б наповнювати час від часу сателіти новим контентом (хоча б раз на місяць), але навіть це досить накладно для підтримки великої мережі. Для того, щоб пошуковий робот частіше відвідував ваші сателіти, можна зробити динамічно оновлюваний контент - коли, наприклад, на головній або будь-який інший сторінці сайту періодично оновлюється якась частина контенту (15 ... 20%). При цьому тексти, які беруть участь в такому оновленні можуть пускатися "по колу".

Перелінковка. Дозволяє збільшити переданий "вага" по посиланнях, але може бути згубною для мережі сайтів. Хоча, як показує практика, існує досить багато ресурсів в мережі, які безпосередньо пов'язані між собою і при цьому не піддаються явним санкцій. Проте ці сайти, на відміну від мережі сателітів, дійсно корисні широкому колу користувачів. Якщо ви робите перелинковку, тоді здійснюється її не між всією мережею, а лише між окремо взятими групами сайтів, що зменшить втрати в разі санкцій.

Збільшення переданого посилального "ваги" Друмев методами. Для накачування вагою сайтів-сателітів підійдуть хіба що такі банальні методи як автоматична реєстрація в каталогах сайтів і подібне, але і тут це найкраще робити обережно і не реєструватися в сумнівних ресурсах, так як це нічого не дасть.