Просування юридичних послуг (порталу) по Москві і Росії

 1. Інструменти
 2. Просування юридичної сайту послуг і статей
 3. Результати: відвідуваність, ліди
 4. висновки
 5. Що можу запропонувати вам

Ділюся досвідом побудови юридичної інформаційного порталу з наданням послуг (партнерка з оплатою за ліди).

Інструменти

 • Букварікс (Безкоштовний) - збір пошукового попиту рунета за словами «юрист», «адвокат» і неточна статистика по ключам.
 • KeyCollector (Платний) - збір точної статистики за ключовими словами в потрібному регіоні.
 • KeyAssort (Платний) - кластеризація семантичного ядра.
 • Xmind (Ум. Безкоштовний) - побудова MindMap.
 • Mutagen (Платний) - швидкий підбір назв статей (ключів) для інформаційних статей.
 • SEO Power Suite Website Audiotor (Платний) - незамінний інструмент для внутрішньої оптимізації сайту.
 • Lexprofit , Google Adsense - монетизація ресурсу.
 • Власний відділ контенту - написання / вичитування / коригування / розміщення контенту.
 • Інші «секретні» інструменти 🙂

Просування юридичної сайту послуг і статей

Нижче - чек-лист дій, протягом якого сайт почав приносити окупність і виходити в прибуток.

 1. Насамперед я обшерстіл пошукову видачу Яндекса і Google, «підглянувши» структуру майбутнього порталу, прописавши «юридичний портал Росії» в пошуку.
 2. Розробив структуру сайту в Xmind на підставі отриманих даних з пункту 1.
 3. Купив домен, хостинг для сайту, розгорнув сайт на WordPress на платному преміум-шаблоні з Themeforest, підключив рекламу Adsense і партнерські блоки (віджет «телефони», онлайн-консультант, форму зворотного зв'язку замість стандартних коментарів).
 4. Після технічної та дизайн налаштування порталу я заповнив його тестовим копіпаст-контентом і почав розробляти СЯ для інформаційних статей і послуг.
 5. Почав з інформаційних статей. Для їх наповнення знайшов теми для статей в мутагенів і написав ТЗ за наступною схемою . Наповнення виконувала моя команда по контенту.
 6. Для послуг я використовував Букварікс. Спочатку Спарс весь пошуковий попит за словами «адвокат» і «юрист». Зібрав по ключам свіжу статистику на всю Росію. Отфильтровал мотлох і те, що не шукають. Решта ключові кластерізнул. У підсумку вийшло СЯ за всіма юридичних послуг на всю Росію. Замовив спочатку 200 тис в червні і 500 тис в липні (ще пишуть). Почав наповнювати і їх.
 7. Паралельно запустив в роботу копіпаст - рейтинг юристів і юридичних компаній, бібліотеку, словник, інші розділи під копіпаст.
 8. Після 1 місяця наповнення в травні-червні провів базову (технічну) внутрішню оптимізацію і посторінкову оптимізацію сторінок (не всіх - основних, інші - шаблонна оптимізація Yoast).
 9. На даному етапі зменшили оберти по наповненню інформаційними статтями, весь упор доступного бюджету йде на створення нових сторінок послуг. За моїми підрахунками, поточного СЯ під послуги вистачить ще на 10+ млн символів.

Результати: відвідуваність, ліди

Найбільшими за відвідуваністю (як і очікувалося) стали в порядку убування: інформаційні сторінки, послуги, рейтинг.

Джерела переходів на сайт, як уже згадував, в більшості - Яндекс. Найпопулярніший регіон відвідувачів - Москва і область.

За лідам теж все в порядку наростання. Інформаційні статті щодо конверсії слабкі, але є і виключення (одна зі статей принесла 50% лидов при низькій відвідуваності). Найвищі по конверсії - сторінки серверів. На сьогоднішній день доходить до 15 лидов в день при відвідуваності 200-300 в день. З них продається тільки близько 20%. Але якщо наростити весь обсяг послуг, то при моїх підрахунках число лидов виросте мінімум в 40 разів. Тижневий заробіток на сьогоднішній день - 800-1000 рублів і з кожним тижнем зростає.

Adsense приносить мало кліків, але практично всі кліки дорогі. В якості додаткового мікро-доходу може продовжувати висіти на сайті.

висновки

Якщо підняти такий сайт для юридичної контори, вже на поточному етапі розвитку він приносить 15 лидов в день, при повному наповненні можу сміливо запевнити, що буде приносити більше 300 лидов в день. Такі інфо-сайти з послугами під партнерки можна створювати як для себе, так і під продаж (тим же юридичним конторам).

Що можу запропонувати вам

 1. Наповнення сайту під ключ (Складання тим, ТЗ на тексти, написання текстів, розміщення на сайті). Ціна: від $ 2/1000 символів. Можна замовити складові окремо.
 2. Продаж цього сайту. Всі подробиці можете дізнатися за контактам . Ціна обговорювана.
 3. Розробка проектів з наповненням під ключ з нуля (для компаній або веб-майстрів). Ціна обговорювана.