Просування в соціальних мережах

Питання просування інтернет-магазину хвилює більшість наших агентів. Багато хто знає, як організувати роботу з Таобао, доставку товару до клієнта, але не знають як зробити свій сайт популярним місцем для покупок. Тому виникають сумніви в ефективності інтернет-магазину. Давайте розберемося чому для роботи з покупцями потрібен сайт і як же його просувати. Питання просування інтернет-магазину хвилює більшість наших агентів

Інтернет-магазин викликає довіру у споживачів. Імовірність того, що людина замовить товар на офіційному сайті більше, ніж у посередника Таобао без сайту. Інтернет-магазин з контактами власника, призначеним для користувача угодою і власним ім'ям - це запорука того, що замовлений товар дійде до точки призначення, а посередник не зникне з грошима клієнта.

Інтернет-магазин розширює можливості покупців. Роблячи замовлення, безпосередньо у посередника, потрібно особисто поспілкуватися з ним. Це обмежує покупця. В інтернет-магазині особистий контакт з власником не обов'язковий. Користувач може робити замовлення в будь-який час дня і ночі. Ви спите, а ваш товар продається. Також зазначу, що інтернет-магазин на базі Коробки ВІД не обмежує споживача в асортименті, всі товари оновлюються автоматично.

Інтернет-магазин кращий не тільки для клієнта, а й для самого власника бізнесу з Таобао. В інтернет-магазин на базі коробки ВІД замовлення автоматично відображаються в адміністративній частині сайту. Досить вивантажити їх у Exel і передати логісту. Або товар можна викупити самостійно, забронювавши замовлення на Таобао. Для цього потрібен модуль Автовикуп .

Інтернет-магазин зберігає всю клієнтську базу, її не потрібно вести вручну. Жоден покупець не загубиться. Завжди можна підняти історію замовлень конкретної людини і забезпечити індивідуальний підхід кожному покупцеві.

Отже, інтернет-магазин зробить ваше життя і життя ваших клієнтів більш комфортною, забезпечивши зручний пошук товарів, економію часу і свободу вибору. А це те, що так цінують люди.

Що ж робити для просування інтернет-магазину Що ж робити для просування інтернет-магазину? Особливо хвилює це питання початківців бізнесменів і власників маленьких інтернет-магазинів, коли бюджет на маркетинг обмежений. В цьому випадку пряма дорога в соціальні мережі. На мій погляд, маркетинг в соціальних мережах або Social Media Marketing (SMM) - це один з найдоступніших методів просування на сьогоднішній день.

В першу чергу визначимося з цільовою аудиторією інтернет-магазину.

Цільова аудиторія - це та категорія людей, якою потрібен ваш товар. Визначення аудиторії дозволяє зрозуміти, хто саме буде купувати товар, представлений в вашому інтернет-магазині. Цільову аудиторію розрізняють за різними ознаками: демографічному, географічному, соціальному і т.д.

Приклад цільової аудиторії
Покупцями інтернет-магазину є дівчата від 18 до 35 років із середнім рівнем заробітку.

Детальніше про цільову аудиторію можна почитати на сайті http://powerbranding.ru/potrebitel/celevaya-auditoriya/

Для чого ж потрібна цільова аудиторія? Щоб визначити, де мешкає більшість ваших потенційних покупців для вибору найбільш ефективного майданчика просування.

На сьогоднішній день існує велика кількість соціальних мереж. Тому розглянемо найпопулярніші в Росії і країнах СНД. В інтернеті я знайшла багато різної статистики і вирішила узагальнити інформацію, використовуючи схожі дані з різних джерел.

За підсумками 2016 року перші місця в рейтингу займають Вконтакте і Однокласники. Ці сайти впевнено лідирують в Росії вже кілька років. За даними опитування користувачів інтернету, 39% і 32% опитаних мають акаунти в цих соціальних мережах.

На третьому місці знаходиться світовий гігант Facebook На третьому місці знаходиться світовий гігант Facebook. Він охоплює 24% опитаних. Варто відзначити, що Facebook - це найпопулярніша соціальна мережа в світі. Але в Росії велика частина аудиторії Facebook зосереджена в столиці та великих містах.

На четверте місце нашого рейтингу претендує Instagram. Популярність якого зростає з кожним роком. У 2014 році за своєю аудиторії він обігнав Twitter, який все більше втрачає свої позиції. Формат коротких повідомлень зжив себе, зараз в тренді невеликі фото і відео повідомлення.

На п'ятому місці знаходиться Twitter, але як вже говорилося вище, його популярність істотно знижується останнім часом. Тут можна вказати ще одну соціальну мережу, Мой Мир. У Росії вона не користується великою популярністю, але ось жителі країн СНД в ній дуже активні.

У нашому рейтингу, я не стала розглядати такі соціальні месенджери як Skype, Viber і WhatsApp, які стали популярні останніми роками. Так як просування в них варто розглядати окремо.

Для ефективного просування інтернет-магазину добре використовувати кілька зазначених майданчиків. Але якщо з якихось причин, це зробити не виходить, то краще акцентуватися на одній, яку використовує більшість ваших потенційних покупців. Наприклад, Однокласниками користуються в основному люди середнього та старшого віку. Facebook популярний серед жителів великих міст. Переважна більшість користувачів Instagram - це молоді дівчата. Врахувавши всі ці фактори, можна приступати до розробки програми просування.

У цій статті розглянемо тільки безкоштовні методи просування в соціальних мережах, щоб зрозуміти яким способом менш затратно просувати свій інтернет-магазин.

Перший метод - це розсилка повідомлень, запрошень в групу або заявок в друзі своєї цільової аудиторії. Причому знайти своїх покупців в соціальній мережі дуже просто. Наявність різних фільтрів в пошуку, дозволить швидко виділити потрібну вам групу людей. Мінус цього методу, в тому, що при розсилці повідомлень ви ризикуєте потрапити в спам.

Крім цього ви можете розміщувати повідомлення і рекламні пости в інших групах. Але тут потрібно пошукати, де це можна зробити безкоштовно. Не варто розміщувати рекламні пости, краще робити цікаві повідомлення, що містять приховану рекламу на ваш інтернет-магазин.

Є і ще один спосіб просування, і на мій погляд, це основний і найефективніший метод. Ми створюємо і ведемо сторінку або співтовариство, яке представляє інтернет-магазин. Щоб користувачі залишалися в групі, ви повинні наповнювати групу цікавими і якісними постами. Тому найважливішим для просування тут буде якісний контент. Яку інформацію розміщувати в групі інтернет-магазину, вирішувати тільки вам. Наприклад, якщо у вас магазин одягу, ви можете робити добірки модних трендів сезону або публікувати фотографії товару, який можна замовити в вашому інтернет-магазині. Можна розміщувати відгуки ваших покупців, реальні фотографії товарів. Загалом, все, що ви вважаєте за потрібне і цікавим для ваших покупців. Ви як продавець повинні добре знати свою цільову аудиторію.

Скільки ж повинно бути постів в день на сторінці інтернет-магазину?
Звичайно, все залежить від тематики спільноти. У комерційних групах рекомендують робити від 2 до 5 постів.
Бажано робити публікації в певний час доби. Найбільша активність користувачів спостерігається з 10:30 до 11:30, з 15:30 до 16:30 і ввечері з 20 до 23 годин.

Для зручності ваших покупців, в інтернет-магазині можна зробити авторизацію через соціальні мережі. Покупці зможуть заходити на ваш сайт, використовуючи дані зі своєї сторінки в соціальних мережах. Це дуже швидко і зручно. В коробці ВІД є навіть спеціальний модуль для цього.

Варто відзначити, важлива перевага просування в соціальних мережах. Вони добре структуровані, утворюють багато груп: друзів, спільнот, передплатників і т.д. Будь-які публічні дії вашого передплатника стають відомими іншим передплатникам або його друзям. Тут діє ефект вірусної реклами. Якщо ваші пости досить цікаві і привертають увагу, то передплатники можуть поділитися ними на своїй сторінці, що приверне увагу нових користувачів.

Хоча зараз не дуже багато безкоштовних методів просування, але вони є. Для їх ефективного використання важливі тільки ваші зусилля і час, який ви готові витратити для успіху вашого бізнесу.

Список використаних джерел

  1. Рейтинг соціальних мереж 2017. - http://zonkservice.ru/interest/reyting-sotsialnyih-setey-2017.html
  2. Рейтинг соціальних мереж в Росії 2016. - http://amblog.ru/reyting-sotsialnykh-setey-v-rossii/
  3. Російський соціальні медіа - найважливіші тенденції 2016. - https://habrahabr.ru/company/yambox/blog/303656/
  4. Найпопулярніші соціальні мережі в Росії 2016. - http://www.pro-smm.com/populyarnye-socialnye-seti-v-rossii-2016/

======================

Автор: Боєва Ольга

Повне або часткове використання тексту можливе лише з зазначенням автора, посиланням на OT Commerce і збереженням всіх посилань у тексті.

Що ж робити для просування інтернет-магазину?
Скільки ж повинно бути постів в день на сторінці інтернет-магазину?