Просування високочастотних запитів (ВЧ) на сайті

Перш за все, визначимося з самим поняттям «високочастотний запит» (ВЧ). Високочастотним називається слово / словосполучення, кількість запитів до пошукової системи за яким досягає декількох десятків і навіть сотень тисяч в місяць. Як правило, це якесь загальне поняття, назва категорії. Наприклад, «пластикові вікна». Користувачі, що вводять такий запит, можуть переслідувати абсолютно різні цілі: збирати інформацію, писати курсові і т.п. Вони далеко не обов'язково хочуть купити пропонований на сайті товар. Тому спочатку необхідно вирішити, чи потрібно вам просування по ВЧ, чи дасть воно саме ту віддачу, цільову аудиторію, конверсію, яку ви очікуєте? Для цього потрібно проаналізувати цілі самої рекламної кампанії.

Якщо рішення просувати сайт саме по ВЧ вже прийнято, то перше, що потрібно зробити - провести первинний аналіз, який дозволить визначитися з бюджетом. Адже технологія просування ВЧ запиту - це, в першу чергу, робота з зовнішніми. Однак, ці витрати не дадуть віддачі, якщо на сайті є помилки.

Для визначення термінів досягнення результату за запитом (за умови постійного моніторингу ситуації з позиціями), слід в першу чергу звертати увагу на такі фактори:

 1. Вік домену. Точніше, навіть не вік самого домену, а дата першої індексації - тобто, по суті, той час, який пошукова система знайома з сайтом. Наприклад, домен www.chguborka.ru зареєстрований в жовтні 2010 року, а був лише в листопаді 2011 року. Роботу по просуванню ВЧ рекомендується починати не раніше, ніж через рік після першої індексації сайту.
 2. Авторитетність ресурсу. Як відомо, при ранжируванні пошукова система враховує, скільки сайтів в Інтернеті посилаються на ваш ресурс, рекомендуючи його як якісне джерело корисної інформації. Таким чином, якщо на сайт проставлено мало посилань, у нього невеликі тИЦ і PR, то для просування його в ТОП може знадобитися не менше півроку тільки на роботу з посиланнями оточенням - для додання ваги ресурсу.
 3. Ступінь розвитку ресурсу. Звичайно, чим вище попит у запиту, тим складніше його просунути на сайті з 2-х або навіть 20-й сторінок. У загальному випадку ступінь розвитку ресурсу визначається конкурентностью ВЧ. Таким чином, якщо сайт не розвинений, буде потрібно немало часу для того, щоб перетворити його в потужний тематичний джерело інформації.

Після оцінки вихідного стану сайту, і, відповідно, часу, який буде потрібно для роботи, можна приступати до просування високочастотного запиту. Розіб'ємо весь процес на кілька етапів.

1. Внутрішня оптимізація

Якщо сайт не просувався раніше, перший час варто уважно проаналізувати кожну сторінку сайту, аж до правильності написання html-коду. Щоб уникнути можливих помилок при роботі з ВЧ, заздалегідь підготуйте свій сайт до просування:

 • Необхідно, щоб не тільки обрана для просування сторінка мала відповідні мета-теги, але і всі сторінки сайту мали унікальні мета-теги, релевантні вмісту. Головне - не перестаратися з оптимізацією. Не слід перераховувати безліч ключових фраз. Набагато краще тут, як рекомендує, з робити заголовок інформативним, актуальним і коротким;
 • Важливо перевірити установити відповідь сервера: неіснуючі сторінки не повинні створювати копії вже наявних;
 • Вкрай важлива коректна настройка основного: необхідно встановити 301 редирект з неголовне дзеркала на основне, а також прописати host в файлі robots.txt;
 • Потрібно знайти і закрити від індексації сторінки-дублікати і адміністративні елементи, а також різні службові сторінки;
 • Важливо стежити за тим, щоб сайт коректно відображався у всіх відомих браузерах;
 • Текст повинен бути унікальним, написаний грамотно і охайно оформлена.

Для оцінки цих та інших внутрішніх (і зовнішніх) параметрів сайту досить зручно використовувати такий інструмент, як. Він допоможе встановити вихідне технічний стан сайту, проаналізувати наявність і унікальність тексту на всіх сторінках сайту і навіть оцінити конкурентів (що, безумовно, важливо для оцінки конкурентності тематики і збільшення шансів обійти своїх суперників).

Уваги заслуговує і той факт, що сервіс відразу відображає статус перевірки: де все добре, а на що треба звернути увагу. Для початківців фахівців особливо актуальними виявляться рекомендації щодо виправлення, які також видає сервіс.

2. Зовнішня оптимізація

Як уже згадувалося вище, посилання на ресурс повинні бути численними, а головне - тематичними. Тут важлива наявність посилань з новинних ресурсів (їх перевага в швидкості індексації), а також з тематичних,, коментарів з форумів.

Для масової закупівлі посилань я використовую сервіс автоматизованого просування сайтів ROOKEE . При додаванні запиту вона автоматично розрахує необхідні параметри для виходу в ТОП. При розрахунку враховується не тільки попит, позиція і конкурентність, а й регіон просування і ряд інших параметрів.

Наступний крок - відбір майданчиків. Звичайно, закуповуючи посилання масово, досить складно дотримуватися тематичність ресурсів при високій планці інших параметрів (таких, як наявність в Яндекс каталозі, високий тИЦ, вік сайту, кількість сторінок та ін.). Але цим і відрізняється просування ВЧ від інших.

Масово закуплені посилання перетворюються в практично природну кількість посилань, вельми корисну в нашому випадку. Але для виведення в ТОП ВЧ все ж ніяк не обійтися без проставляння вічних посилань (таких посилань, які розміщуються назавжди у вигляді новини або оголошення і оплачуються один раз при покупці). При виборі майданчика для них я обов'язково оцінюю її якість особисто. Основні характеристики ресурсу, які важливі при аналізі це: співвідношення зовнішніх посилань до числа посилань на ресурс, оновлюваність сайту (новини, публікації), в яких розділах ставляться посилання (природним чином, або в спеціальному - «сміттєвому» розділі). Звичайно, я намагаюся вибирати ті сайти, які, на мій погляд, зроблені для людей.

При цьому текст посилань повинен бути природним. Однак не має сенсу створювати тексти посилань тільки з точним входженням або морфологією - це не вплине на результат.

Також відмінним варіантом є проставлення посилань з сайтів-партнерів або клієнтів.

Безумовно, щоб потрапити в ТОП, потрібно підготуватися до чималих витрат: такі майданчики коштують недешево. До того ж, потрібно ще почекати, коли вони проиндексируется і «отлежатся».

3. Робота з поведінковими чинниками

Відвідування головної сторінки сайту можна порівняти з походом людини в магазин. Як швидко він знайде все необхідне, зможе зорієнтуватися в асортименті, знайти касу, інформацію про товар, його ціну і т.д.? Тут велику роль відіграють маркетингові дрібниці. Тому необхідно приділяти увагу самому сайту - для того, щоб користувач якомога швидше міг отримати те, що він шукає на сторінці і сайті в цілому.

Ось кілька порад, які зможуть допомогти в цьому:

 1. Не слід використовувати в оформленні дизайну більше 3 кольорів. До того ж, у виборі кольору можна спиратися на, проведені психологами. Це допоможе підвищити довіру відвідувачів до сайту, зробити їх присутність на ньому більш комфортним і приємним;
 2. Якщо у вас інтернет-магазин (особливо це важливо для просування по комерційним запитам), подбайте про те, щоб на ньому були присутні ціни на продукцію, інформація про знижки, про умови доставки;
 3. Залучайте до розвитку сайту своїх клієнтів: мотивуйте їх залишати відгуки на сайті, побажання, дайте їм можливість висловитися: що їм подобається на сайті, а що викликає почуття незручності. Так ви отримаєте безкоштовний аналіз сайту неупередженими користувачами;
 4. Якщо дозволяє час, ви самі можете слідкувати за тим, чи зручно на сайті вашим гостям.

Підключивши, який зовсім недавно ще був доступний лише обраним, тепер кожен може встановити на свій сайт метрики і аналізувати відвідування.

Отже, повертаючись до питання про просування ВЧ: варто задуматися, чи потрібно витрачати стільки часу, зусиль і коштів для виведення високочастотного запиту в ТОП. І, навіть якщо це станеться, чи дасть ця позиція необхідну вам конверсію?

Як показує практика, краще зосередитися на НЧ (низькочастотних) і СЧ (середньо частотних), але більш конкретних запитах, які напевно приведуть на сайт цільову аудиторію.

Анна Ерікова, провідний спеціаліст по пошуковому просуванню, Ingate

Тому спочатку необхідно вирішити, чи потрібно вам просування по ВЧ, чи дасть воно саме ту віддачу, цільову аудиторію, конверсію, яку ви очікуєте?
І, навіть якщо це станеться, чи дасть ця позиція необхідну вам конверсію?