Просування Web-сайтів: основна термінологія і принципи

  1. Частина 1: Навіщо взагалі потрібно просування Web-сайтів? Що враховують пошукові системи при видачі...
  2. Частина 2: Негативні фактори. Що приховує SEO розкрутка сайтів?
  3. Частина 3: найважливіші кроки при просуванні Web-сайтів
  4. Частина 4: Просування Web-сайтів
  5. Частина 5: Що ж буде потім? Збереження успіхів просування

У сьогоднішній публікації ми не «відкриємо Америку» для більшості читачів нашого порталу. Так, після прочитання ви не навчитеся «розкручувати сайти за півгодини», але ось розбиратися в базових принципах просування Web-сайтів повинен кожен веб-майстер. Тема нашої статті - опис основних процесів, які включає в себе комплексна SEO розкрутка сайтів при досягненні конкретних цілей в просуванні.
Якщо ви вже знаєте всі перераховані нами нюанси - вітаємо, ви вже стали справжнім профі розкрутки сайтів! А ось для новачків наша публікація буде особливо корисною. Отже, ми починаємо!

Частина 1: Навіщо взагалі потрібно просування Web-сайтів? Що враховують пошукові системи при видачі результатів?

Так, розкрутка сайту (правильніше сказати - просування) в пошукових системах вже давно включає в себе безліч послідовних кроків. Зараз «розумні» пошуковики можуть визначати методи так званої «сірої» накрутки, що не вітається жодної пошуковою системою. Умовно кажучи, якщо факт нечесного просування підтвердиться, то дорога в ТОП пошукової видачі буде закрита для сайту раз і назавжди.
Параметри обліку при цьому унікальні практично у всіх пошукових систем. Наприклад, Яндекс і зараз «міряє популярність» за спеціальним індексом ТИЦ. Значення індексу цитованості означають реальні можливості того чи іншого сайту при конкурентності по середньо- і високочастотним ключам.
А ось всіма улюблений Гугл успішність SEO розкрутки сайтів визначає по Google PR. Так, команда розробників приховала видимість цього параметра в останніх версіях, але читають нас SEO-шники можуть бути спокійні: облік ведеться як і раніше по тим же самим алгоритмам, що і раніше.
Не менш важливе значення має показник активності користувача на сторінках сайту. Умовно кажучи, якщо користувачі натискають на кнопки, зупиняються на поточній сторінці для прочитання інформації, переглядають інші розділи порталу - все це має позитивне значення на популярність вашого веб-сайту.
Ну і наостанок - враховується і загальна кількість середньодобових відвідувань сайту з боку користувачів. Для зручного підрахунку цього показника є навіть спеціальні облікові сервіси від Google, Яндекс, Alexa та інших компаній.

Частина 2: Негативні фактори. Що приховує SEO розкрутка сайтів?

Дуже важливий фактичний вік вашого домену. Чим пізніше було отримано доменне ім'я, тим гіршими будуть можливості порталу при конкуренції з іншими сайтами по високо- і среднечастотним ключам.
Наведемо приклад. Якщо ви створили домен лише півроку тому, то можливості ранжирування по високочастотник складуть не більше п'яти відсотків. За среднечастотним ключам аналогічний показник складе 15-20%. Так якою ж має бути SEO розкрутка сайтів - «новачків» пошукової видачі?
Відповідь очевидна - конкурувати такі портали можуть тільки по НЧ-запитах. Між іншим, такі дії з боку пошукових систем створюють умови для здорової конкуренції різних ресурсів, а також уникають «сутичок» потенційних клієнтів на сайти, які представляють принципово різні сфери бізнесу.
Остерігайтесь СІРОГО ТРАФІКУ!
Нагадаємо, що «чорні» і «сірі» методи просування Web-сайтів можуть привести лише до видалення сайту з видачі пошукових систем. Іншими словами, якщо доменне ім'я і IP-адреса вашого хостингу мають низькі індекси довіри пошукових ресурсів - про накрутку відвідуваності можна надовго забути. З самого початку розкрутки порталу можна (і потрібно!) Користуватися виключно «білими» методиками просування:
- купувати вічні посилання на сайтах з хорошим індексом ТИЦ;
- купувати рекламні банери на порталах з достатньою відвідуваністю;
- заручатися підтримкою блогерів та інших особистостей, популярних в Мережі. Фактична відвідуваність каналу або профілю в соцмережі - визначальний фактор, пам'ятайте про це;
- використовувати сервіси Яндекс Директ або Google AdWords;
- закуповувати таргетовану рекламу в інших соціальних мережах.
Важливий нюанс. Сумнівний трафік, а також наявність тимчасових посилань (так звані тимчасові статті з анкорами) - методи просування, які просто неприпустимі для будь-якого сучасного Web-ресурсу. Користуйтеся реальним цільовим трафіком і вічними анкорами при просуванні. Результат не змусить довго чекати!

Частина 3: найважливіші кроки при просуванні Web-сайтів

Отже, почнемо з самого початку. У самий перший місяць життя порталу (тобто відразу після отримання домену) потрібно виконати наступне:
1. Підібрати хороші ключові слова для SEO-оптимізації порталу. Пам'ятайте про впорядкованості: всі ключі повинні бути зафіксовані в вашу Excel-таблицю. Крім того, запити повинні бути розділені на три групи по своїй частотності. Збирати інформацію для пошуку ключів потрібно і з аналогічних веб-сайтів (порталів-конкурентів). Пам'ятайте про це!
2. Оптимізувати сторінки порталу під КЗ з вашого Excel-файлу. Отже, ефективна SEO розкрутка сайтів має на увазі наявність входжень ключів в наступних елементах:
- в блоці опису (description);
- в тілі сторінки (body);
- в назві сторінки (title).

Поради по входженням ключових слів:

- низкочастотники. У блоці title їх можна і не включати, а ось в description має бути мінімум одне входження НЧ-ключа. У тіло сторінки (body) можна вставити від одного до трьох входжень, АЛЕ! Їх наявність обов'язкова тільки в разі просування саме по цих запитах;
- запити-среднечастотники. В title - хоча б одне, в description - хоча б пару входжень. Не забувайте і про входження в body: хоча б 3-4 появи ключа обов'язкові!
- високочастотні ключі. Включаємо їх в title мінімум два рази (але без втрати читабельності заголовка сторінки, це важливо!), В description - не менше чотирьох разів. А ось в body потрібно рівномірно розмістити ключі, причому кількість їх входжень має бути не менше 15-17.
Пояснення до SEO-термінології. Як бачимо, всі сторінки нашого сайту повинні мати певну кількість ключових слів в кожному з блоків. А що входить в саму структуру сайту?
- Title (означає заголовок сторінки);
- Description (короткий опис вмісту сайту, яке використовують пошукові системи);
- Keywords (включаємо сюди ключі, заповнювати блок потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО!);
- Body (власне в цьому блоці і міститься 99% наповнення сайту).
А якими ж бувають ключі?
- Високочастотними (ВЧ). Тут все просто - це фрази чи слова, які активні користувачі Мережі вводять найчастіше;
- середньо частотні (СЧ). Їх вводять вже куди рідше, ніж високочастотні. Найчастіше вдають із себе уточнення. Наприклад, піца - ВЧ, смачна піца або італійська піца - СЧ.
- низькочастотні (НЧ). Відрізняються високою точністю, яка дозволяє знайти саме те, що потрібно користувачеві. У прикладі з піцою Низькочастотник буде «італійська піца пепероні».

А що ж таке «релевантність»?
По суті це співвідношення «ваги» фрази або певного слова до загального текстового наповнення. Приклад очевидний: «італійська піца є хорошим способом перекусити на ходу, без відриву від термінових справ». Показник релевантності складе (2/13) * 100% = 15%. Іншими словами, текст (пропозиція) буде релевантним по відношенню до пошукової фразі «італійська піца». Само собою, чим більше входжень ключових слів буде в тексті, тим краще!
Анкорами називаються спеціальні посилання, розміщені в тегах сторінки. Використовують їх для планомірної розкрутки сайтів: якщо у одного з сайтів індекс ТИЦ дорівнює значенню, і на ньому присутня анкор з посиланням на інший портал, то цей портал зможе «успадкувати» частина значення ТИЦ від вихідного сайту.

3. Обов'язково! Створюйте окремі сторінки для кожного з ваших цільових запитів. Іншими словами, якщо є НЧ-ключ «італійська піца пепероні», то на вашому сайті повинна бути окрема сторінка з 1-3 ключами «піца» в title сторінки, 2-4 ключа потрібно включити в description «італійська піца» і 10-17 входженнями в тіло сторінки (повний ключ можна схиляти або розбавляти). Як цих сторінок можуть бути і FAQ, і текстові сторінки (з публікаціями), і навіть сторінка контактів з текстом на ній ... Пошукові системи не бачать різниці між тематикою сторінок вашого сайту, але наявність / відсутність SEO-оптимізації має величезне значення.

4. У CMS повинні обов'язково бути присутнім Такий модуль
- для стиснення картинок (наприклад WP Smush);
- для більш простої надбудови SEO та спрощення індексації;
- для кешування запитів до бази даних (WP Super Cache як приклад);
- для очищення кеша порталу.
5. Перевірте, ЩО ВСЕ КРОКИ БУЛИ ВИКОНАНІ ПОСЛІДОВНО!

Частина 4: Просування Web-сайтів

1. «аддурілку» (гра слів Add URL) називаються вже готові скрипти пошукових систем, які допомагають поліпшити індексацію кожній сторінці веб-порталу. Звичайно, адміністрація Яндекс, Google і інших поважаючих себе сервісів надає спеціальний інструментарій для власників сайтів. Сторінки можна дуже швидко додавати в хмару ранжирування - наприклад, ви опублікували статтю, і хочете відразу ж помістити її в пошукову видачу. Додаємо її в модуль швидкої індексації пошукових систем (радимо використовувати спеціальний продукт від Яндекса - Веб-майстер), і готово!
2. Крім блоку просування сайту є сенс використовувати і спеціальні аналізатори. Наприклад, allpositions або pr-cy. Всі аналізатори мають унікальне призначення і можуть бути використані для вирішення вузькоспеціалізованих завдань. Перший з представлених продуктів аналізує позиції сайту по конкретних запитах, другий частіше використовується для поверхневого аналізу. Особливо важливо проводити такий аналіз хоча б раз в 7-10 днів, оскільки ви зможете оперативно реагувати на будь-які зміни і приймати з мінімальною кількістю відходів подальшої оптимізації.
3. анкорний просуванням сайтів називається комплекс процедур, які включають в себе постійне розміщення публікацій на інших сайтах з анкорами на ваш портал. Найважливішим фактором є підбір «донорів» (ресурсів, де і будуть розміщуватися такі статті). По-перше вони повинні мати хороший ТИЦ (і Google PR, само собою!), А по-друге - посилання повинні бути «вічними». Уникайте використання тимчасових анкоров, співпраці з зламаними сайтами або ж інших «сірих» методів просування Web-сайтів.
Найважливіше зауваження! Анкорний просування не є синонімом підняття довіри до сайту з боку пошукових систем. Само собою, анкор на ваш сайт далеко не завжди означають гарантоване поліпшення цих самих показників. Такий вид просування може бути використаний лише в цілях підвищення конкурентоспроможності, але не для поліпшення зовнішнього довіри. Пам'ятайте про це!
4. КРАЩИМ СПОСОБОМ ЗБІЛЬШЕННЯ ТИЦ є просування вашого сайту за допомогою інших порталів. Посилання на ваш ресурс має бути на інших сайтах з хорошим рівнем ТИЦ. Само собою, використовувати потрібно тільки «вічні» посилання. І так, чим вище буде чисельний показник ТІЦ на вихідних сайтах, тим більшою довірою з боку пошукових систем буде користуватися і ваш сайт. Представлених МЕТОД Є МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНИМ, але про рівень і інформативності контенту забувати не варто ні в якому разі!
5. Використання партнерської реклами. Знаєте «класичне» звернення до рекламодавця? На кшталт «Здрастуй, власник порталу Іван, я буду купувати рекламу!». Так ось, цю фразу потрібно буде скопіювати і розіслати сотні (а то і тисячі!) Разів, перш ніж ви отримаєте хоча б якийсь приріст зацікавленої аудиторії з хороших джерел. ТІЛЬКИ якісні джерела трафіку забезпечать спалах активності на вашому сайті. Зрозуміло, вам доведеться включатися в діалоги з гостями сайту і проявляти непогану активність! Радимо використовувати для цього спеціальні сервіси типу JIVOSITE.
6. «Побита» тема, але ми все ж нагадаємо про неї. Якісне просування Web-сайтів неможливо без використання систем для розміщення рекламних банерів. Так, ми зараз говоримо про Google AdWords і Яндекс Директ. Ці продукти гарантують отримання потрібного вам трафіку МАКСИМАЛЬНО ШВИДКО! На цьому і закінчимо - докладних посібників про те, як користуватися AdWords і Директом в Інтернеті повним-повнісінько 🙂

Частина 5: Що ж буде потім? Збереження успіхів просування

1. Постійне (так, мова йде про регулярне розміщенні) додавання публікацій з анкорний посиланнями дозволить утримувати позиції вашого сайту на стабільно високому рівні. А ось якщо пошуковики визначать, що анкор на ваш сайт раптово закінчилися - позиції ранжирування помітно впадуть!
2. Публікація новинних матеріалів (як новостей можна використовувати і актуальні тексти) на сторінках порталу. Пошукові боти вважають цей показник мало не найголовнішим при визначенні того, «живий» або «мертвий» портал, і чи варто його індексувати далі. Не закидати свої сайти «в довгу шухляду», пам'ятайте, що повернути втрачені позиції буде дуже важко!
3. Не забувайте і про улюблених конкурентів. Так, на таких сайтах можуть постійно з'являтися круті ідеї, які ви зможете використовувати і в своїх особистих цілях! Отже, поради прості: перевіряйте ключові конкурентів, «крадіть» місця закупівель зовнішніх посилань, переглядайте нові розділи і публікації ... Чим частіше ви будете проводити всі перераховані процедури - тим легше вам буде обійти своїх конкурентів.
4. Контроль донорських посилань. Дуже важливо постійно співпрацювати з новими донорами (наприклад, блогерами або власниками великих порталів), з якими ви ще не працювали. Якщо у вас є співробітники, які займаються пошуком і покупкою таких посилань - хоча б раз на місяць проводите ретельну перевірку їх діяльності. До речі, хороша SEO розкрутка сайтів має на увазі і постійне згадка назви і тематики вашого порталу в працях блогерів або публіцистів. Наприклад, на самому початку ролика блогер каже «а сьогодні я пораджу такої-то портал, там реально круті пропозиції!». Так, такий метод просування буде максимально ефективним!
5. Постійна публікація банерів на біржах. Вибір бірж залишається лише за вами - в Інтернеті їх більш ніж достатньо. До речі, мета таких публікацій полягає зовсім не в припливі клієнтів (як думають багато власників сайтів), а в здобутті якісної трафіку, який служить для швидкого підвищення відвідуваності за доступні гроші.
6. Само собою, в текстовому наповненні вашого сайту не повинно бути ніяких СТОП-СЛІВ! Проведіть ретельний аналіз статей, видаліть непотрібні займенники, вступні фрази, вигуки ... Для більш ефективного аналізу ми рекомендуємо користуватися спеціальними сервісами, які визначають читабельність статті буквально за кілька секунд. По-перше це дозволить підвищити релевантність сайту, а по-друге - такі публікації читати куди приємніше, ніж марні і відверто «сміттєві» статті.

Рекомендуємо SEO оптимізацію веб-сайтів за допомогою алгоритму NoD

На сьогодні все, друзі! Сподіваємося, що у нас вийшло розкрити більшість секретів і побудувати правильну послідовність SEO-просування. Звичайно, повну інформацію неможливо вмістити ні в одній статті - щоб стати хорошим сеошник, потрібно постійно вчитися!

Для уточнення будь-якої інформації, що цікавить про просування сайту ми радимо звертатися до фахівців сервісу. ➡︎Связаться з нами

Замовити NoD тут

У сьогоднішній публікації ми не «відкриємо Америку» для більшості читачів нашого порталу

Частина 1: Навіщо взагалі потрібно просування Web-сайтів?
Що приховує SEO розкрутка сайтів?
Частина 1: Навіщо взагалі потрібно просування Web-сайтів?
Що враховують пошукові системи при видачі результатів?
Що приховує SEO розкрутка сайтів?
А що входить в саму структуру сайту?
А якими ж бувають ключі?
А що ж таке «релевантність»?
Знаєте «класичне» звернення до рекламодавця?