Провал стартапу Coolest Cooler

Історія, яку ми сьогодні розповімо - це відмінний урок, як для ФАУНДЕР, так і для інвесторів. Одні повинні пам'ятати про те, що найскладніша частина настає після того, як ви залучили інвестиції, а другим не варто забувати, що Kickstarter - це не Amazon, і роблячи попереднє замовлення ви всього лише допомагаєте підприємцю досягти поставленої мети, але далеко не факт, що він її досягне. І це як ніхто інший відчув на собі СЕО Coolest LLC Райан Гриппер.
Його переносний холодильник Coolest Cooler з обробною дошкою, блендером, Bluetooth-колонками і зарядними роз'ємами для мобільних пристроїв моментально охрестили королем Kickstarter. І не безпідставно, адже це високотехнологічний пристрій ціна якого за попереднім замовленням склала $ 200 зацікавила понад 60 000 чоловік, завдяки чому команді вдалося зібрати $ 13M.
За сценарієм продукт повинен був бути доставлений замовникам в лютому 2015 року, але як часто буває, що щось пішло не так: свої замовлення отримали лише 20 000 щасливчиків, і ще 10 000 нібито пообіцяли відправку. Але вже в серпні 2015 го керівництво проекту повідомило про затримки , Мовляв "доставити холодильник - це вам не лист відправити, тому чекайте!".

Насправді причина була в тому, що Фандера просто не вистачило грошей, тому в надії підтягнути ще хоча б пару мільйонів, було прийнято рішення запустити продажу на Amazon, при цьому піднявши ціну холодильника до $ 400.


У листопаді того ж року стало відомо, що там ще й проблеми зі складанням, а в квітні 2016 го замовників чекала ще одна цікава новина: керівництво компанії повідомило, що для того щоб отримати свій горе-холодильник потрібно доплатити ще по $ 97, а кого не влаштовує, доведеться чекати поки "прибуток від продажів на Amazon не покриє вартість доставки гаджета".
Звичайно, люди не тільки навідріз відмовилися доплачувати, а й відкрито висловили, що вони думають з цього приводу: одні почали особисто погрожувати сім'ї Райана гріппера, інші писали, що більше ніколи в житті не будуть зв'язуватися з Kickstarter, а треті почали складати колективний судовий позов проти компанії.
Ось так буває!