Регіональне просування сайту

  1. Як позначити регіональність сайту компанії в пошукових машинах
  2. Регіональні сайти-сателіти

Економічна інфраструктура і рівень задействованности в бізнесі Інтернету дуже сильно розрізняється в столицях і всіх інших областях

Економічна інфраструктура і рівень задействованности в бізнесі Інтернету дуже сильно розрізняється в столицях і всіх інших областях. Тому регіональність в пошуковому просуванні проявляється зовсім по-різному, як за вартістю, так і за ефективністю.
Весь основний бізнес зосереджений в Москві і Петербурзі. Саме в цих містах люди активно використовують інтернет-магазини для особистих потреб і корпоративні сайти для реального підприємництва.
Рівень трафіку і вартість просування в Москві в периферійних містах можуть відрізнятися і в десять, і в сто раз. Якщо в місті з населенням 300-500 тисяч жителів легко можна знайти місцеву контору, яка буде розкручувати локальний проект за 5000 рублів на місяць, то в Москві менше 30-50 тисяч і говорити нема чого.
Різні рівні регіональності по Рунету
1. Москва.
2. Московська область.
3. Петербург.
4. Міста-мільйонники. Плюс економічно розвинені області.
5. Міста приблизно в 250 тисяч жителів.
6. Просування по всі Росії.
7. Просування на кілька регіонів (областей) на вибір.
Столичні фахівці нерідко з погордою кажуть про просування в регіонах. Що там просувати? Кому це взагалі потрібно десь в Костромі? Там всі жителі один одного знають особисто. Інформація про послуги передається методом сарафанного радіо.
Однак не все так похмуро. Багато що залежить від продукту, що просувається і послуг. На пластикових вікнах світло клином не зійшовся. По суті, віконний ринок давно перенасичений. Офіси, де можна замовити установку склопакетів без попередньо оплати, без процентного збільшення вартості, розташовуються мало не в кожному будинку. Навіщо тут хтось буде шукати по сайтах?
Зате в якихось специфічних індустріальних галузях регіональне просування цілком може виправдати себе, навіть і при провінційної вартості в 5000 рублів.

Як позначити регіональність сайту компанії в пошукових машинах

Яндекс визначає регіональну приналежність проекту елементарно - аналізується контактна інформація на сторінках і ще регіональні ознаки в ключових словах. "Пластикові вікна в Самарі" - абсолютно очевидно, що саме до Самарі Яндекс і припише даний ресурс. Вважається, що більш корисно для просування, якщо пошукова система обчислює регіональність сайту самостійно, а не за рахунок примусових реєстрацій в каталогах.
Але не завадить конкретно вказати регіон при реєстрації сайту в Яндексі. Якщо компанія працює на всю Росію, регіон можна не вказувати зовсім або так і написати - Регіон Росія.
Як написано на сайті Яндекса, як регіону проекту визнається адреса фізичної місцезнаходження організації, а не місця проживання цільової аудиторії. Так що, якщо головний офіс компанії знаходиться в Москві, а фірма працює на всю Росію, як регіон все одно буде вказана Москва.
Що ще можна зробити додатково:
1. Використовувати назву місцевості в ключових словах і пошукових запитах.
2. Зареєструвати організацію в Картах Яндекса.
3. Зареєструвати сайт в Яндекс Каталозі. У цьому каталозі досить складно зареєструватися. А часто і дорого. Зате якщо вийде, сайт отримає серйозний приріст трасту і переваги при просуванні. В Яндекс Каталозі можна вказати до дев'яти регіонів для одного ресурсу. При цьому зазначений найпершим завжди матиме переважні права в пошуковій видачі. Тому необхідно відразу точно вибрати головний цільової регіон.
4. Дуже добре працює реєстрація сайту в локальних індустріальних каталогах. Якщо такі є, потрібно це вирішити.

Регіональні сайти-сателіти

Якщо для просування сайту по різним областям будуть використовуватися окремі сайти, всі вони повинні мати приписку до місцевій філії організації. Інакше Яндекс має звичку склеювати однотипні аффіліатов або навіть застосовувати фільтри і санкції. Мова знову йде про економію пошуковою машиною апаратних ресурсів і турбота про чистоту та якість видачі. І краще навіть публікувати корпоративні сателіти на різних хостингах, щоб уникнути підозр.
Є думка, що пошукова система може визначити регіон сайту по IP адресою. І тоді начебто буде призначений регіон розташування серверів хостингу. Практика показує, що це всього лише міф. Нічого подібного не відбувається. Набагато більш значимі адреси і телефони, вказані на сайті.
Для локального бізнесу буде корисно використовувати для просування сайту компанії матеріальні носії:
1. Опублікувати адреса сайту в місцевих безкоштовних газетах.
2. Роздавати в офісах візитки і листівки, що містять посилання на сайт.
3. Використовувати окремі промоакції.
Такі речі насправді працюють. Безкоштовна газета приходить часто, і довгий час може лежати в багатьох квартирах. Коли людині знадобиться послуга, він переглядає газети і цілком може попередньо відвідати сайт, щоб дізнатися подробиці співпраці.

Сподобався пост? Тисни "Мені подобається"

Читайте також:

comments powered by

Що там просувати?
Кому це взагалі потрібно десь в Костромі?
Навіщо тут хтось буде шукати по сайтах?
Сподобався пост?