Рекламна модель AIDA: що це таке, як писати тексти

 1. Attention: привертаємо увагу
 2. Interest: викликаємо інтерес
 3. Desire: бажання купити
 4. Action: здійснення покупки

Лют 09

Автору і замовнику завжди хочеться, щоб створений текст був ефективним, приносив максимально можливий потік відвідувачів, а, отже, і прибутку Автору і замовнику завжди хочеться, щоб створений текст був ефективним, приносив максимально можливий потік відвідувачів, а, отже, і прибутку. Ви напевно вже чули про модель AIDA, а можливо і користувалися нею.

Написання seo тексту або навіть контенту без ключових фраз має здійснюватися на базі певної «формули». У кожного автора є свої секрети, цікаві задумки, виверти. Універсальна рекламна модель AIDA стане відмінною шпаргалкою для написання тексту практично про будь-якому товарі, послузі.

Дана модель споживацької поведінки складається з 4 основних чинників:

 1. Attention (Увага);
 2. Interest (Інтерес);
 3. Desire (Бажання);
 4. Action (Дія).

Отже, вкрай бажано, щоб у вашому тексті були такі логічні складові.

Хвилинку уваги :)


Напевно, Вам цікавий додатковий заробіток в Інтернеті.
Пропоную інструменти, які кілька років використовую сам:
Марафон по створенню сайтів під контекст - дохід сьогодні = $ 351.
Замовити смачні тексти для своїх проектів МОЖНА ТУТ

Attention: привертаємо увагу

Увага читача ми приковуємо помітним заголовком , В якому загострюємо проблему, показуємо вигоду, спосіб досягнення поставленої мети. Вступні один або два абзаци так само дуже важливі. Часто користувач (потенційний покупець) переглядає тільки заголовок, якщо він не цікавий, не чіпляє, шанси на те, що стаття буде прочитана, різко зменшуються. Саме тому важливо якісне вступ.

Interest: викликаємо інтерес

Коли привернуто увагу читача, саме час завойовувати його інтерес. Згадайте своє дитинство. Коли в родині є брат і сестра приблизно одного віку, один з них обов'язково дражнить іншого чимось смачним: печенькой, цукеркою, шоколадкою. І чим активніше відбувається це процес, тим більше інтерес і бажання другої дитини роздобути настільки бажане ласощі.

Тобто, клієнту явно потрібен товар, що продається, інакше він пройшов би повз статті, нехай вона і приваблює своїм заголовком. Завдання автора тут - максимально посилити інтерес. Дана мета може бути досягнута перерахуванням вигод товару, що продається, розміром знижок, різних бонусних пропозицій, перевагами конкретної моделі. Максимально включайте креатив, поставте себе на місце представника цільової аудиторії. Що змусило б вас зробити покупку? Сміливо пишіть це, як одну з вигод.

Desire: бажання купити

Коли перераховані всі вигоди і переваги товару, дуже ймовірно, що користувач захоче його купити. Копірайтер може привести порівняння з конкурентами, показати переваги, знову-таки знайти вигоди. Слід пам'ятати, що бажання здійснити покупку виникає тільки тоді, коли з'являється велика мотивація купити товар.

Що може бути мотивацією:

 • Закінчення терміну дії акції;
 • Зменшення розміру знижки;
 • Чим пізніше здійснитися покупка - тим вище її ціна, своєрідний зворотний відлік;
 • Купіть дві - третя отримаєте безкоштовно;
 • Подарунок при покупці;
 • Багато-багато інших справді «зачіпок» моментів.

Action: здійснення покупки

Останнім логічним блоком описуваної моделі є заклик до дії. Клієнт, зваживши всі за і проти, вже прийняв рішення, підштовхніть його до нього. Можна використовувати як конкретний заклик до дії, так і ненав'язливі пропозиції. По-моєму використовувати фрази купити прямо зараз, замовити по телефону, здійснити покупку все-таки вигідніше.

Створюваний вами текст повинен бути логічним, легким для читання, послідовним і чіпляють. Тільки тоді буде продаж, тільки тоді ваша праця буде високо цінуватися. Рекомендую також ознайомитися до статті про продають текстах .

Які «фішки» ви використовуєте в своїх статтях, можливо щось істотне я упустив? Давайте обговоримо цю важливу тему в коментарях.

Підписуйтесь на RSS стрічку блога , Щоб стежити за новими цікавими матеріалами.

Подивіться також і інші записи

Що змусило б вас зробити покупку?
Які «фішки» ви використовуєте в своїх статтях, можливо щось істотне я упустив?