Ренд Фишкин: про тренди SEO та роботі чарівника країни Moz

Екс-CEO, а тепер просто «чарівник країни Moz» Ренд Фишкин поділився з читачами блогу розповіддю про майбутнє SEO, перспективних схемах просування і помилки американських клієнтів.

- Я б сформулював трохи по-іншому. Традиційне SEO і раніше, важливо. Якщо ваш сайт не може бути знайдений, проіндексований і правильно інтерпретований пошуковими системами, шанси того, що у вас будуть хороші результати в ранжируванні, мізерно малі. Проте, те, що робиться для підтримки бренду компанії або сайту - медіа, реклама, контент, впізнаваність, і т.д. - сьогодні більше впливає на SEO, ніж будь-коли раніше, тому що пошукові системи враховують все більшу кількість різних сигналів, а також контрольний граф інтернету (завдяки, зокрема, поширення соціальних медіа). Ось кілька важливих елементів побудови бренду, на яких я б зосередився:

 • Завоювати довіру. Створіть якісний сайт, щоб користувачі захотіли повернутися і поділитися з друзями вашим контентом.
 • Достукатися до кожного. Намагайтеся збільшити кількість користувачів, яких торкнуться ваші дії по просуванню контенту (як органічні, так і платні). Це може дати приголомшливий ефект для вашого бренду і SEO.
 • Подумайте про зачіпки для повернення на ваш сайт. Коли люди знайомляться з вашим контентом, у них в пам'яті повинні виникати стійкі асоціації цікавих тем саме з вашим сайтом.

Коли ви впораєтеся з цим, то помітите, що дуже багато користувачів стали повертатися, ділитися вашим контентом, стежити за вашою роботою і посилатися на вас. Це все прямо і побічно зачіпає SEO.

- Яка схема просування сьогодні найбільш актуальна?

Соціальні мережі - відмінне місце для початку просування, тому що вони поєднують низьку вартість початкових інвестицій і великі шанси достукатися до людей. Якщо ви хочете знати, резонує чи то, що ви створюєте / Шейру / публікуєте, то найлегше це вивчити саме в соцмережах. Також соцмережі дозволяють налаштовувати свій контент виходячи з поведінки ваших передплатників, поки він не стане цукеркою.

- Цікаво, твої американські клієнти просять просувати їх «по позиціях»?

Багато клієнтів SEO в США до сих пір покладаються на позиції в якості вагомого показника. Після того як Google прибрав дані про ключові слова, ми повертаємося до важливості ранжирування. Я до сих пір вважаю, що на пошуковий трафік важливо дивитися цілісно, ​​але розумію бажання використовувати позиції в якості показника. Я сам так роблю. Багато клієнтів SEO в США до сих пір покладаються на позиції в якості вагомого показника

- Назви топ-5 рекомендацій, які клієнти (або клієнтські програмісти) постійно відмовляються виконувати.

Ну, я не працюю безпосередньо з клієнтами (Moz орієнтований виключно на програмне забезпечення), але я можу розповісти про деякі поширені проблеми:

 1. Клієнт не бажає платити за внесення змін до свого веб-сайт і очікує результатів (божевільний!).
 2. Клієнт приділяє контент-маркетингу всього пару місяців. Часто потрібні роки інвестицій часу і коштів, щоб досягти хороших результатів.
 3. Компанії орієнтуються тільки на одні й ті ж ключові слова, і не хочуть розширювати альтернативну базу ключових слів.
 4. Досить часто клієнти не бажають займатися веб-аналітикою різних каналів (що робить трудноізмерімимі результати будь-яких маркетингових кампаній).
 5. До сих пір є компанії, у яких сайт зроблений не на CMS. Вони всі найменші зміни в контенті (title, структура URL, мета-дані, посилання на сторінках та інше) вносять зміни вручну, FTP-ю сторінки з сервера і назад. Це шокує, враховуючи кількість чудових, безкоштовних CMS.

Компаніям стане важче вимірювати деякі ключові параметри і робити аналітику. На жаль, на діяльність справжніх порушників конфіденційності - уряду, злочинців, хакерів - ці зміни не вплинуть. Зате боляче вдарять по компаніям, що використовують дані в комерційних цілях.

- На твій погляд, недавні події в Україні зробили українські агентства привабливіше для аутсорсингу в очах американського бізнесу?

На жаль, я думаю, що багато американських компаній і приватні особи не мають уявлення про те, що відбувається в політиці України. Історично у американців острівна мислення (і це ганебно). Проте, я не вірю, що останні події матимуть негативний вплив на американське сприйняття України або українських компаній.

- Які тренди будуть впливати на розвиток ринку SEO в 2014-2015 роках?

Я виділю кілька речей:

 • Значне зростання органічних запитів в цілому і особливо через мобільні пристрої.
 • Важливість диверсифікації каналів і тактик для позитивного впливу на SEO (тобто SEOшнікі стають контент-маркетологами, SMMщікамі, email-маркетологами, бренд-маркетологами і т.д., так як все це має пряме / непряме вплив на SEO).
 • Потенційний негативний вплив вхідних посилань і те, що великі сайти повинні будуть захищати себе від здатних завдати шкоди їхньому здоров'ю спам-посилань. Це завдання стане для багатьох головним болем, але і дасть додаткову роботу SEO-оптимізаторів.
 • Пошукові системи прагнуть давати миттєві відповіді, а не список результатів з посиланнями на сайти. Це створить багато проблем для сайтів з легким контентом.
 • Збільшення кількості показників, що впливають на ранжування і трафік (таких, як поведінка користувача, соцмережі, географія, гаджети і т.д.) означає додаткові труднощі в аналітиці та SEO-оптимізації.

) означає додаткові труднощі в аналітиці та SEO-оптимізації

- Як вважаєш, ролі аккаунт-менеджера, SEO-оптимізатора і аналітика повинні бути розділені, або всі ці функції може виконувати одна людина?

Я думаю, що це залежить від організації і співвідношення необхідного обсягу робіт і навичок виконавця. Я бачив невеликі компанії, де злиття цих ролей покращувало роботу і зменшувало бюрократичні процеси, але бачив також приклади, коли перевантаження співробітників вела до гальмування проектів, так як одній людині виконувати всі ці функції важко.

- Цього року ти пішов з позиції CEO і став «чарівником країни Moz». Що тебе найбільше приваблює в твоїй новій ролі?

Мені подобається те, що я можу працювати з більшою кількістю завдань в сфері інтернет-маркетингу та SEO, а також активно допомагати людям поза Moz розібратися з питаннями по тій роботі, що я роблю - по створюваному мною контенту і інструментам SEO, які я (сподіваюся ) допомагаю поліпшити.

- Сьогодні в Moz є будь-які методи вимірювання ефективності?

Ми намагаємося вимірювати такі показники, як середній дохід на співробітника і це - досить грубий і умовний метод вимірювання ефективності. Але ми не дуже морочитися з цього приводу :-)

- Які конференції та форуми, на твій погляд, найбільш корисні для SEO-фахівців?

Я не буду говорити про Mozcon , Так як ставлюся до нього упереджено. Ось конференції, які доставили мені справжню насолоду:

- Топ-5 рекомендацій по SEO-оптимізації.

Мій топ-5 буде виглядати так:

 1. Переконайтеся, що контент вашого сайту однаково добре задовольняє і вашу цільову аудиторію, і тих людей, які мають прямий вплив на вашу цільову аудиторію (часто це дуже різні групи, але звертаючись до них всім, ви можете збільшити шанси).
 2. Дотримуйтесь правило: один унікальний URL для однієї унікальної частини контенту. Велика кількість посилань і дубльований контент стає проблемою, а пошуковим системам все важче відокремити якусь частину контенту для ранжирування по даному запиту.
 3. Якщо у вас на сайті менше одного мільйона сторінок, то всі вони повинні бути на відстані не більше 3-х кліків один від одного.
 4. Не створюйте багато сторінок, орієнтованих на одну і ту ж ключову фразу і один пошуковий запит. Якщо ви відчуваєте, що частина контенту або вся попередня версія сторінки недостатньо гарні, то перенаправьте їх на нову сторінку з більш якісним контентом.
 5. Швидкість життєво важлива. Щоб залишатися крутими, сайти повинні бути швидкими, тому що користувачі (і, як наслідок, пошукові системи) стають все більш і більш вимогливими.

- Дякую за цікаву бесіду, Ренд!

Більш докладно про правила життя Ренда Фишкина і його принципах особистої ефективності можна прочитати тут . А про тренди контент-маркетингу і правилах життя успішного блогера читайте в інтерв'ю з Енн Смарті .

Яка схема просування сьогодні найбільш актуальна?
Цікаво, твої американські клієнти просять просувати їх «по позиціях»?
На твій погляд, недавні події в Україні зробили українські агентства привабливіше для аутсорсингу в очах американського бізнесу?
Які тренди будуть впливати на розвиток ринку SEO в 2014-2015 роках?
Як вважаєш, ролі аккаунт-менеджера, SEO-оптимізатора і аналітика повинні бути розділені, або всі ці функції може виконувати одна людина?
Що тебе найбільше приваблює в твоїй новій ролі?
Сьогодні в Moz є будь-які методи вимірювання ефективності?