Результати пошуку «директор фонду»

15 березня 2019 року в місті Саранську Республіки Мордовія пройшло Всеросійська нарада з капітального ремонту загального майна багатоквартирних будинків «Капремонт Upgrade V.2.0», в рамках якого були обговорені питання реалізації регіональних програм капремонту, фінансової стійкості систем капітального ремонту, а також розглянуті кращі практики і пріоритетні напрямки в цій сфері.

Брянську область на нараді представляв генеральний директор Регіонального фонду капітального ремонту багатоквартирних будинків Брянської області Віктор Михайлович Горін.

Організаторами заходу виступили Міністерство будівництва та житлово-комунального господарства РФ, Асоціація регіональних операторів капітального ремонту багатоквартирних будинків і Уряд Республіки Мордовія.

У роботі наради взяли участь представники Експертної ради Комітету Державної Думи з житлової політики і житлово-комунальному господарству, виконавчих органів державної влади суб'єктів РФ, відповідальних за реалізацію регіональних програм капітального ремонту багатоквартирних будинків, керівники регіональних операторів капітального ремонту.

Також у заході взяли участь заступник Міністра будівництва та житлово-комунального господарства РФ Максим Єгоров, директор Департаменту ЖКГ Мінбуду Росії Михайло Гилев, голова Комісії Громадської палати РФ по ЖКГ, будівництва та дорогах, член наглядової ради державної корпорації - Фонду сприяння реформуванню ЖКГ Ігор Шпектор, заступник генерального директора Фонду сприяння реформуванню ЖКГ Ольга Сердюк, директор Департаменту моніторингу регіональних систем капітального ремонту та експертно методичного забезпечення Фонду ЖКГ Тетяна Кузьміна, керівник Експертної ради Комітету Державної Думи з житлової політики і ЖКГ Ірина Булгакова. Модератором заходу виступила виконавчий директор Асоціації регіональних операторів капітального ремонту багатоквартирних будинків Анна Мамонова.

Вітаючи учасників наради, глава Республіки Мордовія Володимир Волков підкреслив, що в регіоні приділяється велика увага сфері житлово-комунального господарства, в тому числі реалізації програми капітального ремонту багатоквартирних будинків. Він також розповів про підсумки і плани реалізації вищевказаної програми на території регіону і зупинився на завданнях, які необхідно вирішити в рамках програмних заходів. Крім того, Володимир Волков зазначив досвід взаємодії з Фондом сприяння реформуванню житлово-комунального господарства:

- Ми позитивно сприйняли рішення про спрощення порядку отримання фінансової підтримки Фонду ЖКГ на проведення заходів з енергозбереження. Оскільки згідно з проектом ліміти між суб'єктами РФ не розподіляються, ми активно включилися в роботу. Зараз визначається список будинків, які можуть брати участь в даній програмі.

Заступник Міністра будівництва та житлово-комунального господарства РФ Максим Єгоров зазначив, що за 5 років реалізації програми капітального ремонту багатоквартирних будинків була пророблена масштабна робота:

- Громадяни стали довіряти програмі капремонту. Наше завдання - це довіра не втратити, а тільки примножити, підвищуючи якість проведених робіт, так, щоб люди могли бачити, на що витрачаються їхні кошти. Окремо відзначу, що в 21 столітті капітальний ремонт повинен проводитися із застосуванням енергоефективних і ресурсозберігаючих технологій, - заявив він.

У своєму виступі заступник генерального директора Фонду ЖКГ Ольга Сердюк повідомила, що в даний час в регіональні програми капремонту включені більш 736 тис. Багатоквартирних будинків. За підсумками 2018 роки роботи виконані в 47 тис. Багатоквартирних будинках, їх загальна вартість склала близько 170 млрд. Рублів.

- Безумовно, була виконана величезна робота. Однак ми повинні говорити не тільки про досягнення, а й виявляти ризики і мінімізувати їх. Необхідно звернути увагу на те, щоб вжили всіх заходів з проведення капітального ремонту в будинках громадян. Капітальний ремонт повинен бути якісним і приносити громадянам користь не тільки зараз, але і в майбутньому. «Підкреслю, що якісний капремонт - це енергоефективний ремонт», - сказала вона.

Крім того, Ольга Сердюк розповіла учасникам заходу, що відповідно до внесених змін до Федерального закону про Фонд ЖКГ, державною корпорацією буде проводитися моніторинг діяльності регіональних операторів, спрямований на забезпечення проведення капітального ремонту, в тому числі виїзної.

Ольга Сердюк також додала, що в рамках нових повноважень Фондом спільно з Мінбудом Росії проводиться оцінка фінансової стійкості регіональних систем капітального ремонту, за підсумками якої необхідно буде затвердити ряду суб'єктів в термін до 1 червня 2019 року план заходів щодо підвищення фінансової стійкості.

- Надалі надається інформація про хід реалізації розроблених планів буде аналізуватися Фондом ЖКГ спільно з Мінбудом Росії. Також держкорпорація буде надавати методичну допомогу суб'єктам РФ в підвищенні фінансової стійкості регіональних програм капітального ремонту, в тому числі в рамках вебінарів і нарад на зазначену тематику, - зазначила Ольга Сердюк.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства Мінбуду Росії Михайло Гилев в своїй доповіді розповів про оцінку фінансової стійкості регіональних програм капремонту, а також про модельний плані заходів її підвищення.

«- Міністерство продовжує роботу над удосконаленням законодавства і готове обговорювати пропозиції від суб'єктів РФ, що стосуються реалізації програми капітального ремонту багатоквартирних будинків», - сказав Михайло Гилев.

В рамках заходу директор Департаменту моніторингу регіональних систем капітального ремонту та експертно-методичного забезпечення Фонду ЖКГ Тетяна Кузьміна виступила з доповіддю, в ході якого детально розповіла учасникам наради про розроблену ним методику оцінки фінансової стійкості та особливості розрахунку кожного показника.

Тетяна Кузьміна повідомила, що на базі існуючої АІС «Реформа ЖКГ» Фонд розробив безкоштовний сервіс, який дозволяє вести облік та інвентаризацію багатоквартирних будинків, формувати і актуалізувати регіональні програми капітального ремонту та короткострокові плани, проводити їх моніторинг, включаючи облік і ведення договірної роботи та приймання робіт. В даний час пілотне використання сервісу запущено в Ульяновської області, ще в 5 регіонах знаходиться в процесі запуску.

Виконавчий директор Асоціації регіональних операторів капітального ремонту багатоквартирних будинків Анна Мамонова підкреслила, що в даний час в Стратегії розвитку житлово-комунального господарства основний акцент зроблений на застосуванні високотехнологічної продукції для забезпечення енергоефективності при проведенні робіт з капремонту, а також на цифровизацию і автоматизацію організаційних процесів системи капітального ремонту.

Голова комісії Громадської палати Росії по ЖКГ, будівництва та дорогах Ігор Шпектор зазначив:

- Сучасна інфраструктура, упорядкована міське середовище, комфортні умови проживання - все це відрізняє столицю Республіки Мордовія від багатьох інших міст. Тут проводиться робота по підвищенню енергоефективності, і зусилля регіонального оператора теж помітні.

Крім того, в рамках заходу відбулася дискусія в форматі «відкритий мікрофон», в ході якої його учасники змогли задати експертам свої запитання.

Крім того, в рамках заходу відбулася дискусія в форматі «відкритий мікрофон», в ході якої його учасники змогли задати експертам свої запитання

Дата публікації: 20.03.2019 9:11