RIOT, безкоштовна програма для оптимізації розміру зображень

Є у мене один сайт де, більшу частину вмісту складають картинки, притому задоволеного великого розміру Є у мене один сайт де, більшу частину вмісту складають картинки, притому задоволеного великого розміру. Щоб особливо не ламати голову підганяв зображення під потрібні розміри, своєю черговою програмою для перегляду графічної файлів. Нещодавно заради інтересу подивився, скільки файли займають місця на диску, і був неприємно здивований, деякі зображення виявилися занадто важкими. Відвідувачі мені дороги, тому вирішив спробувати оптимізувати найбільші графічні файли. Засукавши рукава, досить швидко знайшов цікаву програму RIOT, яка розрахована на зменшення розмірів графічних файлів.

RIOT,

RIOT можна встановлювати як окремий додаток або як зовнішній плагін, для популярних програм, які працюють з графікою (GIMP, XnView). Вирішив зупинитися на першому варіанті (окреме повноцінно працює додаток), щоб не мучаться в спробах розібратися, як змусити працювати дві програми разом, навіть якщо розповідають, як це легко зробити. Процес інсталяція стандартний, з усіма пунктами можна погоджуватися на автоматі, тільки коли доберетеся до улесливого пропозиції встановити DriverSacanner 2011 найкраща від цієї надкорисну програми відмовитися, адже ми зібралися працювати з зображеннями, а не шукати оновлення драйверів. Чекаємо кілька секунд і все готово до роботи.

За великим рахунком RIOT не просто зменшує зображення, а допомагає оптимізувати, видаляючи метадані і стискаючи, щоб на око не було помітно втрата якості.

Програмою на рідкість легко користуватися. Інтерфейс розділений на дві частини з лівого боку вихідне зображення, а з правої як буде виглядати після оптимізацій, щоб можна було відразу оцінити, що вийти, плюс над кожною картинкою висить підпис, скільки займає місця. Знизу розмістили настройки за допомогою яких регулюємо рівень компресії.

Програма підтримує більше ніж 20 штук різних форматів графічних файлів, в тому числі PSD і RAW, зате зберігати можна тільки в JPEG, GIF і PNG що й не дивно, найпопулярніші і є стандартом для зображень, що викладаються в інтернет. В якому форматі будете зберігати вибираємо в нижній частині над панеллю інструментів. Програма підтримує більше ніж 20 штук різних форматів графічних файлів, в тому числі PSD і RAW, зате зберігати можна тільки в JPEG, GIF і PNG що й не дивно, найпопулярніші і є стандартом для зображень, що викладаються в інтернет

Далі справа техніки пробігає по всі вкладках і робимо потрібні налаштування. Тут, навіть важко давати якісь конкретні поради, у кожного з форматів є свої особливості, що і накладає різні підходи для отримання збалансованого зображення, досить якісного, але й не занадто великого. Є чотири вкладки (в конкретному випадку не обов'язково все можуть відображатися):

- «Options», загальні настройки міняються в залежності від обраного формату файлів.

- «Metada», матаданние які зберігаються в файлах, від них спокійно можна позбавлятися.

- «Mask», можна окремі шари заливати суцільним кольором і задавати прозорості, правда вихідна картинка повинна мати кілька шарів.

- «Image adjustments» бажаючі можуть підкоригувати яскравість, контрастність зображення.

Після всіх маніпуляцій, переконавшись що отримані результати задовольняє, тиснемо зберегти.

Кому не хочеться гратися з різними настройками, але знає, в який розмір повинен укластися файл, шукаємо кнопочку «Compress to size», в віконці, що з'явилося вбиваємо скільки повинно вийти в кілобайтах і програма все зробить автоматично, хоча не завжди результат виходить нормальний, іноді зображення мають сильні артефакти, які впадають в очі.

Як бонус можна розглядати зачатки графічного редактора, який пропонує RIOT, обертання, дзеркальне відображення зображень і зміна розмірів картинки (в пікселях) з використанням декількох різних фільтрів.

У деяких виникне питання, що робити, якщо потрібно оптимізувати багато графічних файлів, невже розбиратися з кожним окремо У деяких виникне питання, що робити, якщо потрібно оптимізувати багато графічних файлів, невже розбиратися з кожним окремо? Все набагато простіше, спочатку робимо попередню настройку, і вирушаємо в пакетну обробку файлів, натиснувши кнопочку «Batch». Додаємо потрібні файли, вибираємо папку, куди буде записуватися готовий результат, і тиснемо «Start». Правда тут виліз один косяк, потрібно щоб зображення були однотипні, то наші люди можуть вийти дуже низької якості все в квадратиках.

За допомогою RIOT дійсно можна спокійно стиснути зображення приблизно 30-50 відсотків, при цьому зовні практично неможливо відрізнити від оригіналу. Звичайно, протягнути трохи, попрактикуватися, щоб відразу підбирати правильні настройки відразу на око без експериментів методом тику. Саме те, що треба для швидкої оптимізації зображень, без необхідності вникати в купу нюансів, рекомендую до використання.

Прекрасно працює в 32-х і 64-х бітових операційних системах. Інтерфейс програми тільки на англійській мові, без перекладу на інші мови, тому хто не розуміє, доведеться вивчити кілька англійських слів.

Офіційний сайт RIOT http://luci.criosweb.ro/riot/

Сторінка для безкоштовного скачування RIOT http://luci.criosweb.ro/riot/download/

Остання версія на момент написання RIOT 0.4.6

Розмір програми: інсталяційний файл 1,50 Мб

Сумісність: Windows Vista і 7, Windows Xp

У деяких виникне питання, що робити, якщо потрібно оптимізувати багато графічних файлів, невже розбиратися з кожним окремо?