Рішення проблем з Інтернетом - що робити, якщо система не бачить мережеву карту?

Вчора моя власна система ОС Windows XP завдала мені підлий удар "в пах"! Не смійтеся, бо це не стільки боляче, скільки неприємно. Отже, в чому ж була проблема?

Під час роботи мені раптово "посміхнувся" улюблений усіма "Синій екран смерті", пропонуючи подумати про те, що я зробив не так у своєму житті. Я не став вдаватися до філософських роздумів і тупо перезавантажив систему, наївно вважаючи, що на цьому система заспокоїться. Ага зараз! Система свиснула мені азбукою Морзе: один довгий і два коротких. Я був впевнений, що вона мене просто послала у відомому напрямку.

Повторно скориставшись послугами кнопки "Reset" я почув ту ж "трель" системного спікера: один довгий і два коротких гудки. "Млинець!" - я відключив комп'ютер і став перебирати плати. Витягнув - вставив - включив - хрін! Тут мене стали мучити смутні сумніви щодо відеокарти.

Хвала Творцеві - у мене була старенька слабенька, але зате робоча "видяха: вставив-запустив систему - працює! А що ж стара відеокарта? Я вставив її знову і - о, диво! - вона теж працювала! Знизавши плечима, я задоволено видихнув і включив Інтернет. Точніше - спробував його включити. Справа в тому, що при включенні система "радісно" повідомила, що з'єднання за вказаною адресою неможливо в принципі. "Клас!" - я був готовий взяти молоток і раз і назавжди налаштувати свій комп'ютер.

Але стримавши свій запал, я спробував розібратися в проблемі. Якщо немає Інтернету, то шукай проблему в мережі! Так я і зробив: відкрив папку "Мережеві підключення" і ... коротше, там повністю була відсутня іконка "Підключення по локальній мережі". А подивившись в трей, де зазвичай відображалися "телевізори" підключення - я їх теж там не виявив. Я був готовий просто знищити свій комп'ютер, який так підло мене зрадив: якого, питається ?!

Якщо система не відображає "Підключення по локальній мережі", то проблема криється саме в мережевих платах, точніше - в їх відсутності. "Пуск" - "Мій комп'ютер" - правою кнопкою на "Мій комп'ютер" - "Властивості" - "обладнання" - "Диспетчер пристроїв" "Мережеві плати". А ось як раз пункт "Мережеві плати" і відсутня. Цікаво? Ще б пак: адже заглянувши за системний блок, я побачив, що лампочка з'єднання з Інтернетом працює, як ні в чому не бувало. Значить, система тупо не бачить (або не хоче бачити) модем!
Як йому допомогти?

О, зараз я вже чую, як "вибухнули" порадники на онлайн-форумах, наввипередки даючи свої дебільні поради, на кшталт: 1) "перевстановити систему - і все стане на місце"; 2) "обнови драйвера"; 3) "неси в сервіс"; ; ) "Купуй у провайдера нову" мережевої "- твоя 100% згоріла"; 5) інший маразм!

Скажу відразу, друзі: нічого у вас не згоріло, і купувати нічого не треба. Не треба викликати додому наладчика: ви самі з усім впораєтеся! А що стосується онлайн-форумів, то з мого особистого досвіду, люди, які створюють подібні форуми - це просто вискочки, які хочуть показати свою обізнаність, але - на жаль! - демонструють свій негативний рівень інтелекту! І я вам зараз це доведу. Дивіться і вчіться!

Отже, якщо у вас стався глобальний збій, в результаті якого у вас не працює мережева карта, то немає причин панікувати. Все геніальне - просто, друзі.

По-перше, вам знадобитися (на всякий пожежний) пакет мережевих драйверів. Завантажити пакет можна або у одного, або в будь-якому Інтернет-кафе, благо адміни - народ позитивний і завжди підуть на зустріч "юзерам". Які драйвера вам потрібні? Скачайте "дрова" Realtek PCIe FE Family Controller. Ці "дрова" йдуть цілим пакетом і вся принадність у тому, що скачавши і встановивши, ви відразу зрозумієте, що до чого: система сама знайде все потрібне, якщо їй треба. Але це - на всякий випадок, оскільки "дрова" потрібні тільки в тому випадку, якщо їх "знесло" ударною хвилею глобальної системної збою.

А тепер переходимо до моменту, який допоможе вам змусити систему знайти мережеву карту. Отже! Заходьте сюди: "Пуск" - "Панель управління" - "Установка устаткування". (Від автора: в залежності від ОС алгоритм входу може трохи відрізнятися, але принцип - один і той же: вам потрібен "Майстер установки нового обладнання").

Запускаємо "Майстер установки обладнання". Привітайтеся з ним і уважно прочитайте все, що там відображено. Прочитали? Тисніть на "Далі". Так, бачите, там є два вікна: "Так, пристрій вже підключено" і "Ні, пристрій ще не під'єднано". Ставте "пташку" в віконці "Ні, пристрій ще не під'єднано" і тисніть "Далі". Там буде ще одне віконце, в якому треба теж поставити "пташку": "Відключити комп'ютер після натискання кнопки" Готово "...".

Все, комп'ютер здох! Жартую: увімкніть його знову. Тепер подивіться на лампочку Інтернет-з'єднання (вона на мережевої карти, біля входу): вона повинна мигати. Раз блимає - значить все в порядку: ваша мережева карта знову читається системою! Дивіться в трей: там також повинні з'явитися "телевізори" (або монітори - кому як подобається).

Ласкаво просимо в Інтернет!
Тепер деякі доповнення:
1) якщо мережева карта все-таки не читається, то тоді розпакуйте пакет драйверів Realtek і встановіть їх: мабуть, система не може відшукати драйвер, оскільки його дійсно "знесло" при збої;
2) якщо після перезапуску системи проблема не вирішилася, то повторіть алгоритм з "Майстром установки устаткування". Тільки "пташку" поставте у вікні "Так, пристрій вже підключено";
3) при установці драйверів, вибирайте пусковік "Setup" і тисніть на ньому два рази. А далі просто стежте за процесом установки - від вас більше нічого не знадобиться.
Підводячи підсумок до всього вищесказаного, скажу так: читайте все уважно і все у вас вийде. У мене ж вийшло, хоча в успіху я впевнений не був.

Переглядів: 71203

Схожі статті

Схожі питання

Коментарі

написати коментар

Отже, в чому ж була проблема?
А що ж стара відеокарта?
Я був готовий просто знищити свій комп'ютер, який так підло мене зрадив: якого, питається ?
Цікаво?
Як йому допомогти?
Які драйвера вам потрібні?
Прочитали?