Робота СЕО: вижити в щільному графіку

  1. фактично бездомний
Життя директора великої корпорації - це не тільки великі гроші або дорогі покупки. Робота CEO має на увазі часті перельоти, зустрічі з працівниками та клієнтами компанії. У такому щільному графіку директорам доводиться розробляти стратегії виживання, щоб не згоріти на роботі.
У свої останні години Крістоф де Маржері займався тим, що зазвичай очікують від генерального директора великої компанії: він представляв довгострокові плани своєї компанії на світовій арені.

На європейських біржах паперу Total дешевшають. Представлений цей емітент і на Нью-Йоркській біржі. Вона відкриється ввечері. І швидше за все, реакція також буде негативною.

Глава французького енергетичного гіганта Total загинув, коли його літак зазнав аварії на злітно-посадковій смузі в московському аеропорту "Внуково". 63-річний де Маржері повертався до Парижа, після того як висловився проти антиросійських санкцій на нараді з іноземних інвестицій під головуванням російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Серед тих, хто був присутній на нараді, 50 глав інших компаній.
"Сьогодні директора світових компаній зазвичай проводять в дорозі до 20 днів на рік, це дуже складно уявити, - говорить Джеффрі Зонненфельд, старший науковий співробітник факультету управління в Єльському університеті. - Це як очікувати від терапевта, що він буде працювати 50-годинну зміну на пункті швидкої допомоги. Хто зможе працювати на межі можливостей при такій кількості виснажливих поїздок? "
Зазвичай директора подорожують так, як мало хто з нас може собі уявити - в приватному літаку, першим класом або бізнес-класом комерційних авіаліній. Зарплата, яка досягає десятком мільйонів доларів в рік, справедливо винагороджує директорів за всі незручності такого напруженого розкладу.
Де Маржері і три члени екіпажу загинули, коли літак зіткнувся зі снігоприбиральної машиною в московському аеропорту "Внуково". У своїй промові, яку він виголосив на годину раніше, де Маржері заявив, що західні санкції проти Росії були "несправедливими і непродуктивними". На Росію припадає близько 9% щоденного обсягу видобутку нафти компанії Total.

фактично бездомний

Серджіо Маркіонне, голова Fiat Chrysler Automobiles, каже, що він фактично був бездомним протягом п'яти років, літаючи через Атлантику, що було необхідно для злиття Fiat і Chrysler.
"При тому способі життя, який я веду, мати будинок неможливо", - говорить Маркіонне, який часто їздить з Детройта в Турин і назад по кілька разів на тиждень. На цьому тижні він прилетів з Мічигану в Італію в п'ятницю і повернувся в США через 2 дня.
Маркіонне заявляє, що він піде зі свого поста, коли виконає свій план з розвитку компанії, складений до 2018 року, що дасть йому час на свої захоплення, наприклад теоретичну фізику.
"Мені подобається думати, а це не завжди можливо при такій роботі", - говорить він, колишній студент філософського факультету.

самозбереження

Іноді свої корективи вносять питання здоров'я або почуття самозбереження. Втомлений Тон Бюнхер взяв відпустку на місяць у вересні за порадою свого лікаря, всього через 6 місяців після того, як він очолив Akzo Nobel, найбільшого в світі виробника фарб. Йохан Руперт, глава Richemont, швейцарського гіганта в області luxury-товарів, що володіє брендом Cartier, минулого місяця повернувся до роботи після річної відпустки.
Макс Шірсон минулого місяця передав свої повноваження глави компанії MongoDB, заявивши, що він втомився від поїздок між Пало-Льто, штат Каліфорнія, і Нью-Йорком, які склали понад 480 тис. Км на рік.
"Поки я був в цих поїздках, я пропустив дуже багато сімейних розваг. Я не був поруч з моїми дітьми, коли нашого цуценя збила машина або коли моєму синові потрібна була термінова операція, яка, на щастя, виявилася успішною", - написав у своєму блозі Шірсон в серпні.

Особиста присутність

Загибель Крістофа де Маржері - величезна втрата для французького і російського бізнесу. Глава Total підтримував конструктивні відносини з Москвою навіть після введення західних санкцій.

Незважаючи на те що це дуже важко, директорам компаній доводиться часто подорожувати, щоб вони могли регулярно зустрічатися з працівниками та клієнтами по всьому світу, говорить Майкл усим, директор Center for Leadership and Change Management в університеті Пенсільванії.
"Найкращий спосіб, яким може скористатися директор, для того щоб пояснити стратегію компанії, її цінності і роботу, яку повинні виконати співробітники, це перебувати на місці, перед групою співробітників і акціонерів. Ніщо не діє так, як особиста присутність", - вважає він.
Мартін Сорелл, глава найбільшої в світі рекламної компанії, проводить третину свого часу в Лондоні, третина - в Нью-Йорку і ще одну третину - в одному з 111 офісів компанії WPP по всьому світу. "Я б не став цього робити, якби мені це не подобалося", - заявив Сорелл в своєму інтерв'ю.
Сорелл подорожує першим класом комерційних авіаліній, і у нього дуже щільний розклад поїздок починаючи з середини 1970-х рр.
Так як він весь час в дорозі, Сорелл каже, що він став частиною невеликої групи людей, які часто зустрічаються один з одним. "Вчора я був в Москві, і я зустрів клієнтів, які їхали і приїжджали в місто, - каже Сорелл. - Сьогодні під час ділового сніданку один з партнерів сказав мені, що він прилетів тим же літаком з Нью-Йорка, що і я" .

стратегії виживання

Меггі Вілдроттер, глава Frontier Communications, говорить, що вона теж веде бізнес під час поїздок, переїжджаючи з одного офісу компанії в інший: "Під час подорожей я зустрічалася з кандидатами на робочі місця і клієнтами і зробила кілька вигідних угод".
Директори компаній, яким доводиться подорожувати по всьому світу, розробляють для себе стратегії, які допомагають їм вижити в таких напружених умовах, інакше вони швидко згорять, каже Білл Джордж, колишній глава компанії Medtronic, який зараз є директором в компаніях Exxon Mobil і Goldman Sachs Group .
Він каже, що турбується про свого сина Джеффа, який очолює підрозділ Novartis AG і використовує медитацію і вправи, щоб впоратися з постійною напругою від частих перельотів між США, Європою та Азією.
"Коли ти керуєш бізнесом в різних країнах світу, у тебе немає вибору, - каже Білл Джордж, якому не доводилося подорожувати занадто часто, коли він керував Medtronic. - Тоді був зовсім інший час".Хто зможе працювати на межі можливостей при такій кількості виснажливих поїздок?