Розкриваємо секрети мобільного SEO

4.5 з 5 на основі 2 оцінок

07.12.2017

Підприємці та маркетологи, які усвідомлюють важливість пошукової оптимізації, готові заплатити максимальну ціну за адаптацію інтернет-проекту під вимоги Google. Ігнорування необхідності оптимізувати сайт для мобільних пристроїв може дорого обійтися.

Високотехнологічні гаджети перемогли стаціонарні комп'ютери. Неефективна оптимізація призводить до втрати трафіку, зниження його позицій в пошуковій видачі, зменшення обсягів продажів.

Стаття присвячена основним аспектам мобільного SEO, які довгий час залишалися непоміченими веб-майстрами, власниками інтернет-порталів.

1. При наявності швидкого і чуйного сайту, чи є необхідність використовувати AMP-сторінки?

Додавання додаткових елементів здається розробникам клопіткою справою. Втім, багато експертів вважають за потрібне впровадження AMP-сторінок, особливо за умови регулярного розміщення великих обсягів маркетингового наповнення.

Accelerated Mobile Pages, скорочено AMP - проект, розроблений корпорацією Гугл для прискореної завантаження веб-сторінок. Структура: HTML-розмітка, яка містить спеціальні теги, і бібліотека JavaScript.

З точки зору швидкості AMP- сторінок немає рівних. Оскільки фактор швидкості особливо цінується Google, впровадження зазначеної технології допоможе підвищити позиції ресурсу. Більш того, швидке завантаження підвищує коефіцієнт утримання клієнтів і знижує показник частоти відмов. Отже, рейтинг стане ще краще.

Фахівці вважають необов'язковим впровадження прискорених сторінок там, де вміст оновлюється нерегулярно. Що хорошого в сторінці генерації лідів при відсутності форми підписки або інших важливих елементів? Навіщо завантажувати веб-портал, якщо його єдиною перевагою є зручність читання?

Коли справа стосується інтернет-магазину, додавання прискорених сторінок і зовсім може обернутися серйозною проблемою. Огляди, матеріали користувачів, спливаючі вікна для промо-акцій, відео, стимулюючі зростання продажів - перераховані елементи доведеться видалити. Простіше кажучи, застосування технології для просування віртуального магазину - марна трата часу.

2. Припустимо, в мобільній версії контенту набагато більше, ніж в повній. Чи варто переживати з цього приводу?

Деякі підприємці просто дублюють версію для стаціонарного комп'ютера. Однак різний інформаційне наповнення в різних версіях, не викликає подиву.

Навіть Google розуміє, що компанії надають різні рекламні матеріали з урахуванням типу пристрою, що віддається перевага користувачем. Цим визначається наявність звичайного і мобільного пошуку.

У версії для смартфонів може не виявитися всіх матеріалів, доступних власникам персональних комп'ютерів. Обов'язкова лише інформація, що має безпосереднє відношення до підприємства. Як правило, сайт, орієнтований на користувачів десктопів відрізняється більш високим коефіцієнтом конверсії, отже, далеко не кожен Лендінгем потрібно оптимізувати під смартфони і планшети. Необхідно просто дати відвідувачам можливість переглядати сторінки продуктів, зв'язатися з представниками компанії за допомогою високотехнологічних девайсів.

3. На якому етапі подорожі покупця необхідно оптимізувати сайт?

Сайти треба оптимізувати для всіх етапів подорожі покупця. Неважливо, чи є основною метою залучення холодного трафіку на етапі «обізнаності», залучення споживачів на стадії розгляду.

кожен етап воронки продажів по - своєму важливий. Фокусуватися на одній певній стадії - допускати серйозну помилку. Майже 60% трафіку надходить з новомодних пристроїв, тому, коли ресурс приваблює споживачів на етапі усвідомлення, але виявляється абсолютно марним на стадії прийняття купівельного рішення, відвідувачі віддають перевагу конкурентам.

4. Для яких функцій SERP слід оптимізувати сайт в першу чергу?

Вибір конкретних функцій SERP цілком і повністю визначається особливостями конкретного бізнесу, поставленими комерційними цілями.

Вибирайте функції, що допомагають контенту постати перед очима зацікавленої аудиторії, вбивається в рядок пошуку ключові слова і пошукові запити, за якими ранжируется інтернет - портал. Подумайте, як вони співвідносяться із загальною стратегією формування контенту.

5. Які прогнози щодо майбутнього мобільної оптимізації

Фахівці висувають різні гіпотези. Більшість передрікає подальше зростання мобільного трафіку. Слід зазначити, що тут не все так просто. Недавні дослідження виявили ряд проблем безпеки щодо новомодних гаджетів. Опитування, проведене Hitwise, показав, що 72% пошукових запитів, пов'язаних з продуктами харчування та напоями надійшли зі смартфонів. Коли справа стосується банківської сфери, сучасними пристроями скористалися тільки 39% користувачів. Отримані відомості свідчать про неспокій аудиторії з приводу питань безпеки, які підприємцям необхідно терміново вирішити.

Зручність користування і раніше залишає бажати кращого. Реалії сучасного світу вимагають внесення рішучих змін. Розміщення матеріали повинні зручно проглядатися на будь-якому типі пристроїв: телефонах, планшетах, смарт - годинах. Аудиторія все частіше використовується спеціальними додатками, декстопов відходить на другий план, отже, виникає необхідність в розробці спеціального програмного забезпечення для зацікавлених клієнтів.

Деякі пророкують зростання впливу на мобільне SEO просунутих технологій. Одні бачать зв'язок зі штучним інтелектом, інші - з розширеними можливостями голосового пошуку. Остання технологія розвивається зараз особливо інтенсивно, вимагаючи створення контенту, який може послужити єдиним відповіддю на що надійшов голосовий пошуковий запит.

1. При наявності швидкого і чуйного сайту, чи є необхідність використовувати AMP-сторінки?
Що хорошого в сторінці генерації лідів при відсутності форми підписки або інших важливих елементів?
Навіщо завантажувати веб-портал, якщо його єдиною перевагою є зручність читання?
Чи варто переживати з цього приводу?
3. На якому етапі подорожі покупця необхідно оптимізувати сайт?
4. Для яких функцій SERP слід оптимізувати сайт в першу чергу?