Розкрутка інтернет-магазину ВКонтакте

 1. Робота з магазином без власного сайту
 2. Розкрутка магазину ВКонтакте з переходом на сайт
 3. Мета 1: Зібрати клієнтську базу в співтоваристві
 4. Мета 2: Зацікавити аудиторію
 5. Мета 3: Здійснювати продажу через сайт магазину
 6. Способи просування інтернет-магазину ВКонтакте
 7. таргетована реклама
 8. Публікація постів в паблік
 9. блогери
 10. Безкоштовні способи просування
 11. Особисті повідомлення
 12. Розсилка через чат-боти
 13. SEO-оптимізація
 14. Публікація в групах
 15. друзі
 16. медійні особистості
 17. Як збільшити обсяги продажів?

Сьогодні соціальні мережі дають небувалі можливості з розвитку бізнесу. Навіть не маючи сайту, можна організувати продажі через соц. мережі. ВКонтакте, крім зрозумілого інтерфейсу і навігації пропонує створити і вітрину магазину, і каталог товарів і запустити оперативну інформацію користувача підтримку. Хочете дізнатися, як здійснити просування інтернет магазину ВКонтакте? Читайте цю статтю.

Робота з магазином без власного сайту

ВКонтакте запустив сервіс зі створення вітрини свого магазину всередині спільноти. Ті, хто тільки починає бізнес, можуть заощадити на створенні і підтримці сайту. Тим, у кого вже є сайт, пропонується імпорт каталогу через популярні системи 1С, Бітрікс і т.д.

Сервіс «Товари ВКонтакте» сприяє підвищенню продажів. По суті, це каталог, схожий на той, який є на сайтах інтернет-магазинів. Є картки товару, всередині кожної можна викласти кілька фотографій, зробити опис, вказати ціну, додати категорії. Ваші покупці зможуть «написати продавцеві» прямо з картки товару і застосувати систему фільтрів, щоб швидко знайти бажаний товар.

Ваші покупці зможуть «написати продавцеві» прямо з картки товару і застосувати систему фільтрів, щоб швидко знайти бажаний товар

Розкрутка магазину ВКонтакте з переходом на сайт

Часто клієнти запитують, чи так необхідно створити і підтримувати співтовариство, маючи сайт? Давайте ми разом подивимося, як відбувається просування магазину у ВКонтакте.

Уявіть, що вам попалася реклама цікавого продукту, сервісу або послуги. Ви перейшли на сайт, почитали, зацікавилися, але ви не гарячий клієнт. Вам це потенційно цікаво, але не «тут і зараз». Що відбувається далі? У рідкісних випадках ви можете зберегти цікавий сайт в закладках браузера. Але набагато зручніше підписатися на аккаунт або вступити в співтовариство в соціальній мережі, щоб контакти не загубилися. Там же можна почитати відгуки клієнтів, вивчити пости, задати будь-яке питання.

Час від часу ви будете бачити в стрічці цей продукт, отримувати повідомлення, збільшиться число контактів, і вуаля - ви готові до покупки.

Тепер поставте на ваше місце потенційних клієнтів і ви зрозумієте, що підприємницькі кола потрібно для того, щоб підігрівати до покупки і не втратити теплих клієнтів. А таких набагато більше, ніж гарячих.

Сайт не замінює співтовариство в соціальній мережі. У той час як грамотно зроблене і розкручене співтовариство в мережі може замінити і сайт.

Мета 1: Зібрати клієнтську базу в співтоваристві

Першочергове завдання при розкручуванні інтернет магазину ВКонтакте, і не тільки в ньому - зібрати клієнтську базу. Це не ваші друзі, не куплені передплатники, які не нагнати масслайкінгом і массфоловінг люди - це реально ті, хто є вашою цільовою аудиторією. Є кілька способів привернути саме ваших потенційних клієнтів. Про них ми розповімо трохи нижче.

Мета 2: Зацікавити аудиторію

Уявіть, що у вашому співтоваристві є тисяча передплатників з цільової аудиторії (а це реально багато, якщо це дійсно «передплатники з цільової аудиторії»). Це теплі або думаючі клієнти. Як же зробити так, щоб вони не розбіглися до прийняття рішення про покупку? Правильно, їх потрібно зацікавлювати і підігрівати.

У соціальних мережах існує десятки способів це зробити:

 • Постите цікаві і корисні матеріали;
 • Влаштовуйте конкурси, квести та інші активності;
 • Відповідайте на запитання передплатників;
 • Прочиняйте виворіт свого бізнесу;
 • Даруйте подарунки, нараховуйте бонуси, бали.

Наприклад, відмінна ідея для того, щоб збільшити відвідуваність групи інтернет-магазину - раз в день в рандомноє час викладати промокод на знижку, який можуть отримати тільки 5 перших побачили його учасників.


Мета 3: Здійснювати продажу через сайт магазину

Якщо у вас є сайт - ваше завдання перевести теплих клієнтів із товариства на каталог магазину. Для цього обов'язково в кожному пості з товарами вказуйте посилання на них. Але не продавайте «в лоб». Розповідайте, як ваш товар може полегшити або прикрасити життя і прикріплюйте посилання на нього.

Способи просування інтернет-магазину ВКонтакте

Незважаючи на те, що соціальні мережі існують вже більше 10 років, які працюють способів просування інтернет магазину або іншого бізнесу ВКонтакте налічується не так багато. Під працюючими ми маємо на увазі ті, які можуть гарантувати вам залучення цільової аудиторії.

таргетована реклама

Найефективніший і вимірюваний спосіб - таргетована реклама. Запустити її можна або в самій соціальній мережі, або через спеціальні сервіси: Церебро Таргет, Segmento Target і так далі. Принцип простий: створюєте рекламне оголошення, в фільтрах вибираєте параметри своєї аудиторії і запускаєте рекламу. Спосіб хороший тим, що можна платити тільки за цільові дії - переходи. Як по всій рекламної кампанії, так і по кожному оголошенню ви отримуєте звіт про дії користувачів. Завжди можна скорегувати аудиторію, саме оголошення, виставити ліміти. Але найголовніше, ще раз повторимося, це можливість оплати за цільові дії і докладна, наочна статистика. Детальніше про налаштування таргетированной реклами читайте в цій статті .


Публікація постів в паблік

Ще один ефективний, але не настільки наочний метод - публікація постів в паблік з великим числом передплатників. В цьому випадку вам потрібно скористатися спеціальними біржами або домовитися безпосередньо з адміністраторами і заплатити за те, щоб вони розмістили ваш рекламний пост. Метод хороший, коли потрібно охопити широку аудиторію або підвищити впізнаваність. Але не для конкретних результатів у вигляді переходів, вступів або покупок. За публікацію ви платите, а вихлоп ніхто не гарантує. Дуже докладний мануал про цей спосіб розкрутки магазину і не тільки у ВКонтакте ми написали тут .

блогери

Хороший метод моментального приросту продажів - публікація у медійних персон. Як правило, ви надаєте їм товар, і після цього вони викладають на своєму каналі (в блозі / акаунті / групі) його огляд.

Підготуйтеся до зльоту продажів після публікації: перевірте складські залишки, підготуйте менеджерів до позаурочній роботі, «причешіть» представництва магазину.

Безкоштовні способи просування

Якщо попередні способи вимагають від вас вкладень, то представлені нижче - тільки часу і комунікативних навичок.

Особисті повідомлення

Необхідно вручну вибрати людей, які вам цікаві і написати їм пропозицію в особистих повідомленнях. Добре продумайте текст, щоб зацікавити користувачів. Цей метод трудомісткий, обмежений за кількістю повідомлень в день і не всім користувачам симпатичний, тому будьте готові до блокування облікового запису за спам.

Розсилка через чат-боти

ВКонтакте пропонує використовувати чат-боти. З ними ви зможете не тільки швидко обробляти повідомлення, але і здійснювати розсилку своїм клієнтам.

SEO-оптимізація

Створюючи групу, продумайте назву, за яким вона буде показуватися в топі при пошуку груп в соціальній мережі. Використовуючи ключові слова в назві і в меню, ви зможете вивести її в топ і в пошукових системах Яндекс і Гугл. Але це, звичайно, стосується нішевих запитів.

Публікація в групах

Можна знайти нішеві групи з вашими цільовими передплатниками і домовитися про безкоштовне розміщення в них. При виборі зверніть увагу на чисельність і наявність модерації в групі.

друзі

У всіх нас не одна сотня друзів в соціальних мережах. Використовуйте цей ресурс для просування свого бізнесу - зв'яжіться з ними, попросіть зробити репост вашої новини або просто вступити в групу.

медійні особистості

Знайдіть людей, чий спосіб життя має відношення до ваших товарів.

Подаруйте ваш продукт в обмін на публікацію огляду про нього в їх блозі або обліковому записі. Чи не орієнтуйтеся на «зірок», вибирайте більш скромних блогерів.

Як збільшити обсяги продажів?

Давайте підіб'ємо підсумки, що можна і потрібно робити для розкрутки інтернет магазину ВКонтакте:

 • Користуйтеся сервісом «Товари ВКонтакте». Не пошкодуйте коштів на якісні фотографії і докладний опис товарів.
 • Відповідайте швидко, дуже швидко. Чим оперативніше ви зреагуєте на питання від потенційного клієнта, тим більша ймовірність, що він купить - і купить саме у вас. Не забуде, не передумає, що не піде до конкурентів, а вибере саме ваш товар. Використовуйте чат-боти для швидкого реагування і відповідей на типові питання.
 • Розміщуйте текстові та фото-відгуки ваших клієнтів. Для першого пулу залучіть друзів, які користуються вашим товаром. Пропонуйте клієнтам бонус за надання відкликання.
 • Публікуйте застосування товару в реальному житті і з реальними людьми.
 • Постите новинки, гарячі пропозиції, популярні товари.
 • Організуйте прямі трансляції VK Live, де ви зможете презентувати свої товари, відповісти на питання покупців, провести майстер-класи.
 • Використовуйте віджет «Підписатися на новини». Так, клієнти будуть отримувати повідомлення про ваших акції, новинки і так далі.
 • Проводьте конкурси, даруєте подарунки, розміщуйте відео.

Влаштовуйте движуху, будьте помітними, відкритими, цікавими. І, звичайно, стежте за нововведеннями соціальної мережі, щоб використовувати всі можливості. Якщо вам потрібна допомога - звертайтеся до нас.

Якщо вам потрібна допомога - звертайтеся до нас

Хочете дізнатися, як здійснити просування інтернет магазину ВКонтакте?
Що відбувається далі?
Як же зробити так, щоб вони не розбіглися до прийняття рішення про покупку?
Як збільшити обсяги продажів?