Розкрутка канал Youtube або безкоштовне просування без ризику

 1. Розкрутка каналу - що це таке і навіщо це потрібно Розкрутка, а правильніше сказати - просування,...
 2. Розкрутка або накрутка
 3. Просування відео на Ютубі
 4. Назва
 5. опис
 6. ключі
 7. іконка
 8. хештеги
 9. Що таке хештеги в Youtube
 10. Скільки має бути хештегів
 11. Як просувати відео хештегом
 12. переклади
 13. субтитри
 14. просування плейлистів
 15. Просування Ютуб каналу
 16. шапка каналу
 17. опис каналу
 18. Трейлер
 19. Головна

Розкрутка каналу - що це таке і навіщо це потрібно

Розкрутка, а правильніше сказати - просування, це постійна робота, мета якої - збільшення активних переглядів ваших відео. Це збільшення кількості активних передплатників каналу, які дивляться ваші ролики, ставлять лайки, пишуть коментарі, клацають на рекламу. Без передплатників неможливий заробіток на Ютубі .

Які завдання вирішує просування

 1. Зробити так, щоб ваше відео і ваш канал легко знаходили в пошуку Ютуб, а також в інших пошукових системах.
 2. Зробити так, щоб ваше відео з'являлося в Рекомендованих - в правій колонці - у популярних роликів схожої тематики.

Просування складається з двох частин - внутрішньої і зовнішньої.

Внутрішня - це дії всередині каналу або, кажучи мовою SEO - його оптимізація.

У цьому пості я розповідаю, які параметри впливають на внутрішнє просування кожного відео і каналу в цілому і як я використовую їх для просування.

зміст сторінки

Розкрутка або накрутка

Накрутка - це обман. Це коли ви намагаєтеся обдурити Ютуб, порушуючи його правила, щоб збільшити циферки - кількість передплатників і переглядів, загальний час переглядів відео.

Навіщо це потрібно?

До накрутке вдаються початківці ютубери, щоб їх канал швидше набрав 1000 передплатників і не менше 4000 годин переглядів за останній рік і з'явилася можливість включити монетизацію. Однак, побачивши в статистиці кілька доларів за місяць, які неможливо вивести, тому що набирати «мінімалку» доведеться роками, вони гасять свій ентузіазм і кидають канал, або Ютуб банить його за накрутку.

Однак, побачивши в статистиці кілька доларів за місяць, які неможливо вивести, тому що набирати «мінімалку» доведеться роками, вони гасять свій ентузіазм і кидають канал, або Ютуб банить його за накрутку

Шахраї на розкручуванні Ютуб

Накрутка - це подвійний обман. Ви намагаєтеся обдурити Ютуб, а численні «сервіси по накрутці» намагаються обдурити вас, щоб отримати з вас гроші за дії, які не принесуть вам ніякої користі.

Щоб ваш канал жив і розвивався роками - ніколи не вдавайтеся до накрутці.

Просування відео на Ютубі

Просування - це прагнення збільшити кількість комерційних переглядів вашого ролика, а також кількість лайків та коментарів. Ці параметри безпосередньо залежать від кількості передплатників каналу і від того, чи цікаво їм ваше відео.

Ці параметри безпосередньо залежать від кількості передплатників каналу і від того, чи цікаво їм ваше відео

Просування відео на Ютубі

Назва

Назва відео - найважливіший параметр ролика для просування.

По-перше, назва використовує пошукач Ютуб і інші пошукові системи.

По-друге, за назвою глядачі вирішують, чи варто подивитися ваш ролик.

По-третє, за назвою Ютуб «призначає» ролики в рекомендовані.

Назва повинна одночасно розповідати, про що ролик, включати ключові слова для пошукових систем і містити деяку інтригу, щоб глядачам захотілося подивитися відео.

Довжина назви може бути до 60 і навіть до 100 символів, в залежності від розкладки (мови) і стоїть використовувати їх по-повній.

Наприклад: Мій # провіант для водного походу на 5 тижнів | Похідна кулінарія | Харчування в поході.

Назва складається з трьох частин, містить хештег і кілька ключових фраз.

Не варто назву набирати тільки великими літерами, так як це незручно читати і частина назви може бути не видно від того, що великі літери ширше малих.

опис

Опис відео - другий за важливістю елемент просування відео. Воно містить розгорнутий контент, що розкриває зміст ролика, хештеги, ключові слова, таймінг - посилання на фрагменти відео.

В опис можна включити посилання на ваші інші відео подібної тематики, на плейлисти і на ваші інші канали.

При перегляді відео на комп'ютері видно тільки три перших рядки опису, тому найважливішу інформацію варто розмістити саме в них.

Опис, як і назва відео, можна перевести на інші мови, хоча це дає дуже незначний приріст переглядів.

ключі

Ключі для просування відео

Ключі - вони ж теги - важлива складова просування в Рекомендовані відео.

Коли ви дивитеся будь-яке відео, в праву колонку, а також в плеєр після закінчення ролика, Ютуб поміщає Рекомендовані або Схожі ролики трьох типів:

 1. Відео тієї ж тематики, що і переглядається. Визначається ютубі шляхом аналізу назви, опису і тегів.
 2. Відео того ж автора або з того ж каналу.
 3. Відео, схожі по тематиці на ті, які ви дивилися недавно.

Правило використання тегів для просування в Рекомендовані просте - використовувати ті ж ключі, що і в популярному відео, до якого ви хочете «причепитися».

іконка

Іконки - це невеликі картинки, які відображаються на головній сторінці вашого каналу та в колонці Рекомендовані.

За іконці користувачі визначають, наскільки цікавим може бути ваше відео. Тому іконки повинні бути яскравими, містити велике зображення, помітне навіть на маленькій картинці, а також назва відео.

Файл іконки до завантаження на Ютуб має включати назву ролика або хоча б основні слова з нього. Це потрібно для того, щоб іконки можна було знаходити в пошуку по картинках. А назва ролика на самій іконі дасть зрозуміти, про що це відео. Тоді кліком по іконки користувач може перейти на сторінку відео в Ютубі.

хештеги

Відносно новий спосіб просування відео - використання хештегів.

Відносно новий спосіб просування відео - використання хештегів

Хештеги в Ютубі

Що таке хештеги в Youtube

Хештег - це символ «решітки» # і одне або кілька слів, написаних разом, без пробілів. Замість прогалин можна використовувати тире або нижнє підкреслювання.

Наприклад: # пріключеніенабайдарке, або # пріключеніе_на_байдарке, або # пригода-на-байдарці - це різні хештеги. Регістр не має значення.

Хештег в заголовку і описі працює як гіперпосилання. При кліці на нього відкривається сторінка з відео на схожу тематику.

Якщо в назві хештеги відсутні, то над ним відобразяться три хештег з опису.

Скільки має бути хештегів

Якщо ви додасте більше 15 хештегів, всі вони будуть відхилені. Крім того, ваш контент може бути прихований з результатів пошуку або навіть вилучений.

Оптимально використовувати від трьох до 10 хештегів, максимально точно відповідають тематиці ролика.

Як просувати відео хештегом

Якщо глядач чужого ролика клацне на хештег в назві відео, або описі, або набере його в рядку пошуку, то він потрапить на сторінку, де показані всі ролики, що мають даний хештег.

Якщо в назві або описі вашого відео також використано цей же хештег, то він буде в загальному списку і у глядача є шанс його помітити і перейти на ваш канал.

Якщо ви використовуєте дуже популярний хештег, наприклад, # рибалка, який шукають часто, то в результатах пошуку буде дуже багато роликів і у вашого відео мало шансів бути поміченим.

Якщо ви використовуєте рідкий хештег, наприклад, # рибалка_на_волге_в_твері_на_мормишку, то на сторінці пошуку можуть виявитися всього декілька роликів або взагалі тільки ваш. Однак такий хештег глядачі використовують дуже рідко і у вашого відео знову мало шансів бути виявленим.

Використовуйте хештеги різної популярності. Перед тим, як встановити хештег в опис свого ролика, має сенс «вбити» його в рядок пошуку Ютуб і подивитися, скільки відео в результаті і наскільки вони перетинаються з тематикою вашого.

переклади

Російськомовних користувачів Ютуб не так вже й багато - понад 100 мільйонів. Глядачів, які розуміють англійську, на порядок більше. Але ж є ще Європа, Азія, Латинські країни.

Заманливо було б, якби вони стали глядачами ваших роликів?

Будь-ролик, вірніше, назва і опис, можна перевести на кілька десятків мов.

Сам Ютуб рекомендує не створювати окремі канали, де будуть ті ж самі ролики, але все оформлення на іноземних мовах, а використовувати вбудовану функцію перекладу.

На моєму каналі « Пригоди на байдарці »Більшість описів відео переведено на 4 мови:

 1. Англійська - його розуміє півсвіту.
 2. Французький - на ньому говорять не тільки у Франції, але і в Швейцарії, Канаді та колишніх французьких колоніях.
 3. Іспанська - це Іспанія, США (там він другий, після англійської) і Латинська Америка.
 4. Німецький - на ньому спілкуються в Німеччині, Швейцарії та Австрії.

Інші мови вважаю використовувати нераціонально, так як глядачів там мало.

Переклад роблю за допомогою Перекладача Гугла. І що ж це мені дає?

За статистикою, локалізовану версію, тобто перекладені на інші мови, дають всього 0,6% від загальної кількості переглядів. У той час, як переглядів російською в інших країнах більше - в Німеччині 1,2%, в США - 1,0%. Швидше за все, це наші колишні співвітчизники.

Так чи варто перекладати іншими мовами, якщо це дає лише 0,6% переглядів? Вирішуйте самі.

субтитри

Субтитри на Ютубі

Ще один спосіб зробити ваші ролики доступними для перегляду іноземцями - використовувати субтитри.

Субтитри бувають автоматичні - коли під час перегляду Ютуб розпізнає мову, тут же переводить за технологією Гугл-транслятора на обраний глядачем мову, і відображає внизу відео.

Ручні субтитри - коли ви самі створюєте їх потрібною мовою. Процес створення, редагування і перекладу субтитрів досить трудомісткий. А чи варто витрачати час?

За статистикою, на моїх відео з англійськими субтитрами було всього 0,5% переглядів від загальної кількості, з німецькими - 0,1%. Але не уточнюється, були це автоматичні титри, які Ютуб зробив сам, або це плід праць моїх.

просування плейлистів

Ще один інструмент просування каналу і відео - плейлисти. Для пошукових систем має значення назва і опис плейлиста, в яких варто використовувати ключові слова.

Створити плейлистів можна дуже багато, а кожен ролик можна помістити відразу в кілька плейлистів. Причому, до кожного ролику можна додати коротку анотацію.

У листи можна додавати не тільки свої, але і чужі ролики відповідної тематики.

Таким чином, плейлисти можна використовувати для просування відео по безлічі пошукових запитів, розміщених в назві і описі плейлиста, а також в назвах і анотаціях роликів.

Просування Ютуб каналу

Як назвати канал на Ютубі

Назва говорить пошуковим системам про тематику і допомагає просувати його по тематичних запитах. Наприклад, канал «Риболовля на Кольському» за запитом «Рибалка» будуть знаходити набагато частіше, ніж якби той же канал називався «Ivan Petrov».

Найчастіше, в якості назви, використовують ім'я та прізвище користувача, причому на латиниці, як пропонує сам Ютуб. Однак, таку назву ніяк не сприяє просуванню каналу до тих пір, поки він не стане настільки популярним, що його почнуть шукати в назві автора.

Перейменувати живий канал можна, але тоді він випаде з пошуку і повернеться в нього дуже не скоро.

Краще відразу при створенні каналу на Ютубі дати йому назву, точно відображає його тематику.

Оптимально, коли назва містить від одного до трьох слів, наприклад: «Пригоди на байдарці».

Довший назву і важче запам'ятовується і не завжди відображається повністю, особливо на мобільних пристроях.

шапка каналу

Шапка для Ютуб

Шапка каналу на Ютубі не відіграє суттєвої ролі при просуванні, проте використовувати її обов'язково. Її оформлення впливає на рішення відвідувачів підписатися на канал. Адже, якщо шапки немає або вона «не в тему» ​​- відвідувач може вирішити, що канал якийсь «недороблений» і підписуватися на нього немає сенсу.

При розробці шапки потрібно подивитися, як вона виглядає на різних пристроях, щоб важлива інформація не опинилася «за кадром».

опис каналу

Частина користувачів, перш ніж підписатися на канал, натискає посилання «Про канал», щоб почитати, про що цей канал, які плани розкриває автор, з якою періодичністю обіцяє публікувати нові відео і т.д.

Опис грає важливу роль в просуванні на Ютубі, тому в ньому потрібно вказати тематику каналу, використовувати ключові слова і хештеги. Не зайвим буде запрошення підписатися на канал і стежити за виходом нових роликів.

Опис каналу можна перевести на іноземні мови, проте користі від цього мало.

Трейлер

Трейлер каналу, як і трейлер блок-бастера, це короткий ролик, що включає самі видовищні моменти відео. Це своєрідна реклама, що закликає відвідувачів підписатися на ваш канал. До створення трейлера слід підійти відповідально, адже по ньому випадковий відвідувач отримує враження про вашому каналі.

Головна

Головна сторінка повинна бути обов'язково оформлена, щоб створювати враження успішної, постійно розвивається каналу.

Для гостей каналу повинен відображатися трейлер, а для передплатників - найсвіжіше відео.

Потім слід розмістити завантажені ролики, щоб відвідувач одразу побачив найсвіжіше і зрозумів, що канал не покинутий, що він часто оновлюється.

А вже нижче розмістіть плейлисти. Загальна кількість плейлистів на головній - не більше 10.

Дивіться відео про основні кроки по оптимізації каналу

Виконуючи зазначені вище дії при створенні каналу і при завантаженні кожного відео, ви сприяєте безкоштовного просування каналу і через рік-два зможете «пожинати плоди» у вигляді подяк передплатників і заробітку на Ютубі .

Навіщо це потрібно?
Заманливо було б, якби вони стали глядачами ваших роликів?
І що ж це мені дає?
Так чи варто перекладати іншими мовами, якщо це дає лише 0,6% переглядів?
А чи варто витрачати час?