Розкрутка каналу в телеграм

 1. Створення і безпеку каналу
 2. Створення каналу в телеграм
 3. Контент для каналу
 4. Безкоштовна розкрутка каналу телеграм
 5. 2. Соцмережі
 6. 3. Взаімопіар (ВП)
 7. 4. Гостьовий постинг
 8. 5. Додайте в каталоги
 9. 6. Будьте організатором добірок каналів
 10. 7. Конкурси
 11. 8. Стікери
 12. Платна розкрутка каналу телеграм
 13. 2. Підбираємо телеграм-канали для реклами
 14. 3. Рекламний пост
 15. Навіщо просувати канал в телеграм?

Для розкрутки каналу в телеграм найперше і найважливіше - як зроблений сам канал, який на ньому контент і як часто він оновлюється. Немає жодного способу просування і заробітку на каналі, на якому нічого немає. Очевидне-неймовірне, але чомусь все продовжують шукати способи монетизувати канали ні про що з оновленнями раз в тиждень або копіпастним контентом.

Як розкрутити канал в телеграм? Працюють майже ті ж механіки, що і в інших соцмережах. Робимо контент, співпрацюємо і рекламуємо. Але є свої особливості. Наприклад, в телеграм жорсткіше контролюється спам і немає можливості массфоловіть. Але зате набагато вище охоплення і немає ранжирування, як на Фейсбук і Інстаграм.

Для початку потрібно підготувати телеграм-канал до просування.

Створення і безпеку каналу

Кожен канал потрібно створювати на нову сім-карту. Тому що якщо захочете його продати, то потрібно продавати сам акаунт телеграм - з сім-картою і всіма підписками.

Створення каналу в телеграм

Підбір тематики
Підбір тематики. У Телеграма більш «розумна» публіка, краще монетизуються експертні канали, а не розважальні.

Назва каналу і посилання на нього виду @name. Відразу повинно бути зрозуміло, про що канал і посилання повинне відповідати.

Аватар. Легкий спосіб виділитися на тлі інших.

Ясна і грамотне опис.

Детальніше: Створення каналу в телеграм

Контент для каналу

Більшість популярних каналів - авторські. Вони добре заробляють або на рекламі, продажу слуг або старий-добрий Інфобізнес (навчальні курси).

Про що писати:

 • тема, в якій ви експерт
 • хобі
 • які у вас були проблеми і як ви їх вирішували
 • live - ставите завдання і пишете, як ви йдете до мети день за днем

Універсальні види контенту

У телеграм, як і в будь-який інший соцмережі, для просування працюють три основних види контенту:

 1. інформаційний
 2. розважальний
 3. продає

Для будь-якого серйозного проекту важливий контент-план. Якщо ви будете вкладати свій час і гроші в розкрутку каналу телеграм, то потрібен чіткий план і регулярний постинг. Інакше все буде злито в трубу.

Детальніше: Контент-план і види постів в телеграм.

оформлення постів

Готуємо тексти і фото. Не забувайте перевірити орфографію, використовуйте емодзі (тільки не захоплюйтеся), розбивайте текст на абзаци (простирадла читати неможливо). Робіть реакції, опитування, коментарі.

Робіть реакції, опитування, коментарі

Три бота для створення постів:

@ControllerBot: відкладені пости, реакції, коментарі
@QuAnbot: опитування
@CommentsBot: коментарі, відгуки

Робимо перший пост-знайомство, закріплюємо його. Публікуємо перші кілька постів.

Безкоштовна розкрутка каналу телеграм

1. Запросіть свої контакти

Запросіть свої контакти

Коли ви будете створювати канал, телеграм запропонує «додати учасників». Ви зможете додати в новий канал до 200 контактів з тих, що у вас вже є на особистому акаунті. Робити це чи ні - оцінюйте самі. В ідеалі запрошувати тих, кому хоч якось буде цікава тема каналу.

Якщо ви хочете масово додавати людей, то краще робити з інших акаунтів, тому що можливе блокування за такий спам.

2. Соцмережі

Є розкручений аккаунт в Інстаграм, Фейсбук, Вконтакте? Зробіть рекламу своєму каналу.

У Інстаграм візьміть кілька акаунтів старше півроку, зробіть посилання на канал у шапці, промо в Сторіс і налаштуйте массфоловінг. Нові акаунти Інстаграм (до півроку) за массфоловінг блокують.

Вконтакте також беріть кілька акаунтів і налаштуйте розсилку в повідомлення.

Все це «чорні» методи розкрутки каналу в телеграм. Просуваючись ними можна набрати перших передплатників, але постійно таким спамом краще не займатися.

3. Взаімопіар (ВП)

Добре прижився в Інстаграме, працює і в Телеграма. Знаходьте канали зі схожою тематикою і кількістю передплатників, рекламуєте один одного. Можна також знайти більший канал і запропонувати ВП з ​​доплатою з вашого боку. Це буде дешевше, ніж просто реклама.

4. Гостьовий постинг

Знову берете канали зі схожою або пересічної аудиторією і пропонуєте свій експертний матеріал за згадку каналу. Від хорошого контенту мало хто відмовляється.

5. Додайте в каталоги

Знайдіть сайти з каталогом телеграм-каналів через пошуковик, напишіть адміну, щоб той додав ваш канал.

6. Будьте організатором добірок каналів

Будьте організатором добірок каналів

Але обережніше, багато передплатники і рекламодавці не люблять таких дліннопостов з перерахуванням різних каналів. Тому не робіть їх часто.

7. Конкурси

Конкурси працюють добре з не дуже «складною» аудиторією. У «серйозних» людей немає часу брати участь у розіграшах і чекати оголошення переможців, щоб виграти безкоштовну участь у вебінарі і т.д. Їм простіше заплатити, коли щось потрібно. Тому потрібен вам конкурс для розкрутки каналу чи ні - дивіться за цільовою аудиторією, яку хочете отримати.

8. Стікери

Ви можете зробити свій набір стікерів і в назві дати посилання на канал, або на самих стікерах.

Платна розкрутка каналу телеграм

1. Визначте цільову аудиторію

Створіть початковий аватар свого передплатника. Найпростіше - стать, вік, інтереси. Більш детально - «болю» (які проблеми хоче вирішити). У книжках з маркетингу можна дізнатися докладніше.

2. Підбираємо телеграм-канали для реклами

telemetr telemetr.me

tgstat tgstat.ru

Чек-лист для підбору каналів:

 • авторський контент (на копіпаст можна перевірити в одному з сервісів перевірки унікальності тексту)
 • розважальні канали (гифки, меми і т.д) - небажано
 • немає частою реклами (не частіше 3-х разів на тиждень)
 • хороша активність передплатників (реакції, участі в опитуваннях)
 • пости кожен день, без перерв
 • немає накрутки (часто можна зрозуміти за графіком приросту передплатників і згадок на інших каналах (tgstat.ru) - якщо різке зростання, а згадок немає - швидше за все накрутка, хоча необов'язково)
 • в описі каналу є контакти адміністратора
 • якщо вам запропонували рекламу на каналі, обов'язково перевірте контакти адміністратора, тому що шахраї можуть продати рекламу на чужому каналі
 • у адміністратора запитаєте, яка віддача буває зазвичай від реклами на його каналі
 • перевірте чорні списки каналів і адміністраторів

Аналітика статистики каналу

 • Чим більше переглядів у поста по відношенню до кількості передплатників, тим краще
 • Пост, якому більше трьох днів, повинен набрати переглядів> 60% передплатників
 • Кількість реакцій на пост> 1%

3. Рекламний пост

 • Підбираємо цікавий заголовок. У повідомленні на смартфоні видно тільки його, тому що саме за заголовком людина вирішить, чи читати пост
 • Кількість знаків - до 1000
 • В кінці - заклик до дії: заходь, підпишись і т.д.
 • Робіть пост максимально нативним. Почитайте інші пости автора, подивіться, як він їх починає і закінчує, які емоджі використовує, як звертається до передплатників (друзі, колеги, хлопці і т.д.).
 • Обов'язково промовляйте фінальний текст і точний час виходу рекламного поста в телеграм. Адміністратор каналу може внести свої «незначні» зміни, опублікувати не в той час. Все це може сильно зменшити конверсію.
 • Час публікації - ранок, краще в «нерівне» час - 9:06, 10:11 і т.д. Часто ставлять відкладені пости на рівне час - 9:00, 10:00 і т.д. Тому ваш пост можуть просто не помітити.

Як збільшити конверсію реклами?

Цей спосіб може не підійти для просування серйозних каналів бізнес-тематики через цільової аудиторії. Але для більш легких тем - працює на ура.

Робимо канал приватним, з доступом по посиланню. При цьому ви втратите свій унікальний адресу @name. Тому відразу ж створіть додатковий канал з цим ім'ям, щоб його ніхто не забрав, поки ваш канал приватний.

У рекламному пості робите кнопку «Підписатися» (@ControllerBot), посилання буде вести на ваш канал. Але щоб побачити його вміст, людина повинна буде спочатку підписатися на канал. Коли реклама закінчиться, знову робите телеграм-канал публічним.

Може не спрацювати на бізнес-аудиторію, тому що «Серйозні» люди на такі речі реагують негативно, відразу розуміючи, що канал закрили, щоб змусити їх підписатися не дивлячись.

Навіщо просувати канал в телеграм?

після новин про TON кількість користувачів телеграм абсолютно точно буде рости. Відповідно і конкуренція серед каналів. Розкрутити канал в телеграм зараз простіше, ніж буде вже через рік.

Основна перевага перед тим же Інстаграм - це ранжування за часом (про кожен ваш пост передплатник отримує повідомлення, якщо вручну їх не відключив) і через це набагато більші охоплення постів (в% від передплатників). До того ж передплатники в телеграм більш «розумні», вони люблять читати, а не просто дивитися картинки. І тому канал в телеграм якнайкраще монетизувати.

Як розкрутити канал в телеграм?
Як збільшити конверсію реклами?
Навіщо просувати канал в телеграм?