Розкрутка сайту самостійно для чайників

 1. Вплив виду сайту на його просування
 2. Просування інформаційного сайту в Гугл
 3. Просування інформаційного сайту під Яндекс
 4. Розкрутка комерційного сайту
 5. Особливості розкрутки бренду
 6. Скільки коштує і які гарантії?
 7. Підведемо підсумки

Практично відразу після створення блогу, приходить розуміння, що цього мало, його ще треба «розкрутити» або просунути в мережі так, щоб він виходив на першій сторінці видачі, щоб його можна було знайти не тільки по домену, який Ви повідомили своїм друзям і колегам .

З чого почати просування сайту новачкові?

Подумайте про просування одночасно зі створенням веб-ресурсу. Друга думка після вибору теми сайту - для якого виду заробітку ви його створюєте? І коли визначитеся який спосіб монетизації у вас буде, можна зрозуміти як його розкручувати.

Якщо уявити, що наш блог або інший веб-ресурс - це піца, то ось як будуть розподілятися частки, що безпосередньо впливають на розкрутку:

1/4 - технічна складова. Сюди можна включити такі параметри як зручність для користувачів, дизайн, швидкість завантаження в будь-якому з пристроїв (планшети, мобільні телефони і щоб картинки там були криві), зручні і надійні домен і хостинг, безпеку з'єднання для користувачів і безпеку від злому і втрати даних для власника і т.п.

1/4 - зміст або як прийнято говорити - контент. Якість контенту оцінюється корисністю для відвідувачів. Одночасно зміст інформації має задовольняти пошукові системи - вони ранжирують сайти (видають їх в пошуку вище як більш якісний ресурс) щодо відповідності змісту запитам відвідувачів. Тут говорять про СЕО-просування.

1/4 - зовнішні посилання. Це коли на сайт посилаються інші ресурси. Це можуть бути новинні майданчики, каталоги, біржі, тематичні майданчики.

1/4 - всі інші фактори. Сюди можна віднести такі фактори, як вік домену, доменне ім'я (яке може коштувати дорожче самого сайту), кількість опублікованих статтею і ін.

Вплив виду сайту на його просування

Ви повинні розуміти, що сайти бувають різні: інформаційні та комерційні, особисті (бренди) або каталоги, біржі, інтернет-магазини та ін.

Просування в кожному випадку має свої особливості. Погодьтеся, одна справа - продавати фізичні товари в інтернет-магазині і зовсім інше - висвітлювати будь-які пам'ятки.

Просування деяких видів веб-майданчиків треба розглядати окремо. З огляду на, що чайники по самостійній розкрутці власного сайту, як правило, це не генеральні директори великого супермаркету і не збираються розкручувати інтернет-магазин, зупинимося на тому, як залежить розкрутка від пошукачів інформаційних, комерційних і брендових ресурсів.

Ми будемо розглядати просування в Гугл і Яндекс. Звичайно, пошукових систем багато, але ці дві мають пріоритетне значення. Думаю, не треба пояснювати чому?

Просування інформаційного сайту в Гугл

Приклад. Якщо ви створили інформаційний сайт по жіночій тематиці, плануєте розміщувати рекламу від пошукових систем, а також партнерські програми, тому що у вас цільова аудиторія - молоді матусі, то так і пропишіть собі в планах по просуванню:

 • тема - виховання маленьких дітей;
 • ЦА (цільова аудиторія) - молоді матусі;
 • монетизація - реклама і «партнерки»;
 • просування - в Гугл - використання зовнішніх посилань.

У цьому випадку метою просування є якомога швидке нарощування трафіку, тому що веб-ресурс створений для заробляння на рекламі (хочеться швидше «відбити» вкладені в статті і посилання гроші).

Коли мова йде в першу чергу про відвідуваність, то просуватися найкраще через Гугл. Цей пошукач не буде прискіпливо оцінювати контент сайту, поведінкові фактори та інші заморочки, на відміну від Яндекса, йому важливо, щоб на ресурс посилалися інші. Чим більше зовнішніх посилань - тим краще для Гугл. Він бачить, що сайт «поважаємо» своїми побратимами, які поділилися з ним неважливо чому своєю вагою (коли будь-якої веб-ресурс розміщує посилання про інше веб-ресурсі, він ділиться з ним своїм «вагою»).

Зовнішні посилання можуть бути різного виду і новачкові слід уважно вивчити цей спосіб, перш ніж братися за нього. Для новоствореного сайту не слід відразу ж починати з цього, краще спершу наповнити його корисною інформацією, а потім, коли сайт почне залучати перших відвідувачів, займатися закупівлею посилань.

Просування інформаційного сайту під Яндекс

Яндекс ранжує всі веб-ресурси по корисності їх для відвідувачів. Він насторожено ставиться до того, що на сайт «раптом» почали посилатися і може накласти фільтр. Це не означає, що не можна купувати посилання зовсім. Можна, але дуже обережно. Треба перевіряти «донорів», треба стежити, щоб посилання не стали битими.

Краще всі зусилля спрямувати на якісний контент і поліпшення поведінкових факторів.

Поведінкові чинники - це коли на сайт заходить відвідувач і залишається на ньому більше хвилини (пошуковик вміє рахувати аж до секунди хто, звідки і на скільки зайшов), переглянув кілька сторінок, залишив коментар чи поділився посиланням на статтю в соц.сетях, зробив закладку на сайт ... Яндекс починає видавати такий сайт в пошуку все вище і частіше.

Виходить, що просування для Яндекса в першу чергу повинна бути спрямована на задоволення інтересів відвідувача.

Добре відвідувачеві - Яндекс заохочує видачею - сайт в ТОПі - трафік зростає.

Втім, все пошуковики постійно розвивають свої алгоритми і правила гри постійно доповнюються і поступово змінюються. І для Гугл, і для Яндекс стало важливим зміст веб-майданчика.

Розкрутка комерційного сайту

Участь у комерційних проектах мають свої особливості розкрутки. Чи можна новачкові самостійно просувати комерційний сайт?

Подивимося, що нам пропонують на ринку по просуванню? Ціни за просування починаються від 20-25 тис. Рублів на місяць до «індивідуальних розрахунків під індивідуальні вимоги». В середньому це коштує 50 тис. Руб. / Місяць.

Погодьтеся, вражає.

Якщо це так дорого коштує, значить, чайнику за просування сайту самостійно краще навіть не братися?

А як бути, якщо твоя майстерня тільки-тільки встає на ноги, і все доводиться робити самостійно - створювати продукт, шукати клієнтів, продавати, а тепер ось і розкручувати сайт?

Але не такий страшний чорт, як його малюють.

Для комерційних проектів я б рекомендувала дивитися на п.1. начальник завжди правий вище - просування інформаційного сайту під Яндекс.

Краще просуватися корисними статтями, тому що конкурентів у вас буде набагато менше, ніж у ресурсу, на якому тільки розміщується інформація, але самі послуги не виявляються (так звані інфосайт).

Візьмемо той же приклад з маленькими дітьми. Якщо ви - психолог або вихователь і перед вами стоїть завдання розкрутити свій проект в мережі, то складемо такий план:

 • тема - психологічні послуги (або послуги вихователя, репетитора і т.п);
 • ЦА - молоді батьки (зазнають труднощів у вихованні, шукають вихователя, репетитора);
 • монетизація - реалізація власних послуг;
 • просування - корисний контент - Яндекс.

Якщо на вашому сайті буде корисна інформація саме про виховання дітей з якої буде видно, що ви - високопрофесійний фахівець, то відвідувачі будуть не тільки читати, а й стануть вашими Якщо на вашому сайті буде корисна інформація саме про виховання дітей з якої буде видно, що ви - високопрофесійний фахівець, то відвідувачі будуть не тільки читати, а й стануть вашими  клієнтами, будуть замовляти у вас послуги клієнтами, будуть замовляти у вас послуги.

Звичайно ж, не забуваємо підключити контекстну рекламу (якщо показувати оголошення на регіон вона може коштувати зовсім недорого).

Статті повинні мати правильно складені заголовки, правильно оформлені і сео-оптимізованими. Все це можна зробити новачкові самостійно.

В цьому випадку просування може бути спрямоване не на весь світ або Росію, як у інформаційного сайту. Якщо послуга може бути надана тільки при особистій участі, то досить буде «просунутися» в рідному місті. Ті ж послуги, які можна надавати дистанційно (а нікого вже не здивувати репетитором по скайпу), потребують повномасштабної розкрутці.

Як надходити з посиланнями в цьому випадку?

Відповім так: посилання потрібні. Але вони будуть не в пріоритеті. Краще купити трохи вічних дорогих (за якістю) посилань. Повторюся, це якщо Ваш бізнес спрямований на весь світ.

Масштаби просування повинні відповідати виду бізнесу.

Особливості розкрутки бренду

Розглянемо ще один тип розкрутки - особистий бренд або бренд підприємства (так-так, російську мову ще не визначився як правильно писати це слово).

У разі, коли ви - психолог, тренер, музикант і в цілому цікава особистість, потрібен особливий підхід до розкручування блога. Те ж саме можна сказати про майстерню, студії або агентстві. Щоб виділитися з тисяч і сотень подібних тисяч людей і фірм, і придумали таке поняття як «бренд». І навіть є «брендування» - такий собі процес по вигадування і розкрутці чийогось імені.

Основний підхід в даному випадку заснований на просування через соц.сети. Наповненість сайту корисними якісними статтями з сео-оптимізацією залишається на першому місці, а на друге виходять поведінкові фактори - розкрутка через ВКонтакте, Інстаграм, телеграм та ін.

Як ви вже розумієте (адже по ходу читання Ви статус «чайника» безповоротно втрачаєте), просування бренду краще робити під Яндекс. Гугл сам підтягнеться, можливо навіть теж буде вас міцно любити, адже посилання і переходи з соц.сетей дорогого коштують.

Скільки коштує і які гарантії?

Якщо розкручувати свій веб-ресурс самостійно без допомоги фахівців, то вартість виражається в кількості часу. У скільки ви оцінюєте свого часу на те, щоб:

 1. Знайти інформацію. Про просування, про сео, про бізнес онлайн, про посилання, про біржах посилань, про копірайтингу ... Інформації нереально багато. Дуже багато. Можна настільки загрузнути в зборі інформації, що ніколи не перейти до реальних дій.
 2. Вибрати відповідний спосіб просування саме під свою веб-майданчик.
 3. Вчиняти дії по просуванню (писати, замовляти статті, посилання тощо);
 4. Аналізувати трафік і робити висновки про ефективність просування;
 5. Тестувати нові способи;
 6. знову аналізувати

У грошах витрати на розкрутку можуть виражатися в наступному:

 1. Купівля сео-оптимізованих статей.
 2. Купівля посилань.
 3. Купівля коментарів.
 4. Оплачувати лайки і інші такі штуки в соц.сетях.

Гарантій як в будь-якому вигляді бізнесу ніхто не дасть. Тільки Ви самі собі зможете чесно відповісти на це питання. Самостійна розкрутка містить ризики. Ці ризики, на мій погляд, набагато нижче, ніж при розкручуванні в будь-якому агентстві. По крайней мере, вкладаючи в розкрутку сайту час і зовсім небагато грошей, а може бути і безкоштовно, на виході Ви отримуєте в будь-якому випадку вражаючий результат - розкручений ресурс (можливо не так сильно, як планувалося, але все в наших силах, треба просто продовжувати працювати), цінні знання з багатьох актуальних веб-технологій (можна «продавати» себе як фахівця), практичний досвід просування, економію коштів щомісяця (ми ж пам'ятаємо, скільки коштує просування в агентствах).

Підведемо підсумки

Розкрутити сайт самостійно можна і потрібно, навіть якщо ви зовсім в цій справі новачок. Процес трудомісткий, але цікавий. Починати треба з того, щоб визначитися на яку пошукову систему орієнтуватися в першу чергу при розкручуванні. І самостійно писати якісні, сео-оптимізовані статті під Яндекс, якщо ви розкручуєте свій невеликий комерційний проект або особистий бренд, не забуваючи про інші складові просування. Якщо ж створюється інформаційний ресурс, то просування здійснювати кількістю не надто якісних, але дуже добре сео-оптимізованих статей, як слід приправивши це справа вічними дорогими посиланнями.

З чого почати просування сайту новачкові?
Друга думка після вибору теми сайту - для якого виду заробітку ви його створюєте?
Думаю, не треба пояснювати чому?
Чи можна новачкові самостійно просувати комерційний сайт?
Подивимося, що нам пропонують на ринку по просуванню?
Якщо це так дорого коштує, значить, чайнику за просування сайту самостійно краще навіть не братися?
А як бути, якщо твоя майстерня тільки-тільки встає на ноги, і все доводиться робити самостійно - створювати продукт, шукати клієнтів, продавати, а тепер ось і розкручувати сайт?
Як надходити з посиланнями в цьому випадку?
Скільки коштує і які гарантії?