Розробка авторського паблік: створюємо інструмент просування книг

  1. Чим паблік відрізняється від групи?
  2. З чого починати просування творчості?
  3. Корисні поради з ведення авторських паблік або груп в соціальних мережах

Отже, ви пишете. На літературних сайтах читачів мало, а коментарів - ще менше. Зате письменників - колег-конкурентів - з кожним днем ​​все більше. І знайти своїх читачів, відповідно, все важче. Але шукати їх треба - просуваючи і свою творчість, і свою творчу особистість заодно. І одним з найкорисніших інструментів просування є авторські паблік і групи в соцмережах.

Чим паблік відрізняється від групи?

Паблік, публічна сторінка - це творчий щоденник, більш особисте, на відміну від групи, простір. Паблік ви ведете самостійно, розповідаючи і про себе, і про свою творчість, і про свої пристрасті і інтересах. І про що хочете - про те і віщаєте.

Група - це інструмент для розваги і тусовки, де ваші інтереси - на останньому місці, а на першому - вимоги громадськості. Група припускає більший обсяг інформації і більше, на відміну від паблік, кількості постів на добу. І, відповідно, більшої кількості адміністраторів. Одного-двох разом з вами - як мінімум.

Відповідно, починати розкрутку творчості краще з паблік. Група імені «поки-нікому-ні-відомого-мене» виглядає ... дивно, а от паблік «замітки-початківця-фантаста» - вже краще. Втім, якщо ви хочете групу, то поради по паблік теж стануть в нагоді - принцип розробки один і той же. І групу теж можна зробити більш вузькою майданчиком. А функціонал у груп і публічних сторінок в соціальних мережах приблизно однаковий.

З чого починати просування творчості?

Простудіюйте написане вами і знайдіть найцікавіші епізоди і цитати. Невеликі. П'ятисторінковому «простирадла» читати ніхто не буде. Десяти-дванадцяти рядків в два абзаци цілком вистачить. Цитати зберіть в окремий файл - вони ще знадобляться для повторних постів.

Об'ємні розповіді краще публікувати частинами:

  • зав'язка (частина 1),
  • кульмінація (частина 2)
  • і розв'язка (частина 3).

Розбивайте, відповідно структурі, текст і в кінці поста підписуйте «Далі буде». Те ж саме стосується глав з романів або повістей .

В цілому, з публікаціями на стіні краще дотримуватися правила: максимальний обсяг поста - з вордівських сторінку.

Зберіть архів картинок. Ілюстрації завжди - завжди! - повинні бути новими. Так, їх можна повторювати - але через місяць, не раніше. І не частіше ніж раз на місяць. Інакше при перепис може трапитися так, що у людини в «стрічці новин» виявляться два поста з різним вмістом, але з однаковою ілюстрацією. Що не є добре. І до мотиваторів це теж стосується.

Мотиватори - взагалі річ корисна і затребувана. Але вони повинні бути новими завжди, а не улюблений мотиватор раз в тиждень, а за ним - всі п'ять штук, які є. А якщо ви тягнете мотиватор з групи або чужого паблік, потрудіться змазати рекламу. І вставити посилання на свій паблік. І фотошоп для цього вчити необов'язково - достатньо і програмки «Paint».

Далі - продумайте концепцію. Які ще, крім конкретних творів, теми вам цікаві? одним творчістю не заманиш, зате на цікаву інформацію народ йде з задоволенням. Однак вона повинна перегукуватися з вашою творчістю - або жанрово (ви пишете детективи і розповідаєте про улюблених авторів, книгах, фільмах), або контекстно (ви пишете психологічні трилери і розповідаєте про психологічні прийоми, про боротьбу зі страхами і комплексами).

Сюди ж - назва паблік і інформація. Просте, зрозуміле і гарне. Щоб люди одразу розуміли, в якому жанрі ви працюєте, що пишете і чим хочете поділитися. І, звичайно, аватарка. Бажано, з фото - будь-якій людині приємно бачити, з ким він спілкується. Додатково ви можете заповнити інформацію про паблік: більш детально розповісти про себе, про свою творчість, досягнення. І, звичайно, використовуйте рядок статусу - відразу під назвою. Впишіть туди короткий опис публічної сторінки або фразу-цитату, яка образно характеризує вас або вашу творчість.

Далі - розкладка постів за часом. У соцмережах є прайм-тайм - час пікового активності користувачів. У будні це ранній ранок, коли люди збираються на роботу або тільки туди прийшли, день - обід, пізній вечір і ніч, коли справи перероблені і є час для себе. У вихідні, відповідно, час зміщується. Прайм-тайм зазвичай відстежують за московським часом. І на цей час потрібно орієнтуватися, публікуючи пости - щоб вас помітили в новинний гілці.

Далі - кількість постів. Для початку вистачить трьох. Припустимо, ранковий мотиватор, денна інформація «про захоплення» - або стаття , Або перепост з групи, або ваш авторський пост, а ввечері - творчість. Або днем ​​творчість, а ввечері - мотиватор. Це кожен вирішує для себе. Але якщо народ піде активно, то кількість постів потрібно збільшувати. А після тисячі передплатників переводити паблік в групу - для більшої солідності.

Не забувайте і про хештег - це ключове слово або словосполучення, перед яким стоїть символ «грати» (#). Хештег - це мітка, яка об'єднує інформацію в тематичні групи. Наприклад, # творчість, # детективи і так далі. Через хештеги ваші пости будуть знаходити користувачі соцмереж, і один пост, як правило, відзначається декількома тематичними хештегом. Плюс до загальних придумайте і свій - назва роману чи оповідання, ініціали. Щоб читачі, користуючись цим хештегом, могли відсікти інші пости і прочитати тільки ваші - з розповіддю або романом.

Корисні поради з ведення авторських паблік або груп в соціальних мережах

1. Всі унікальні пости збирайте в архів. Або пишіть їх відразу в загальний файл, або раз на місяць переглядайте «стіни» і копіюйте. Вони вам знадобляться для повторних постів. Через півроку і народ новий збереться, і давні читачі вже забудуть про те, що ви колись публікували. Але зберігайте дати постів. Робити повторну публікацію треба хоча б місяця через три, і то перемежовуючи старі пости новими.

2. Не забувайте про літературної «майданчику» - про сайті, де розповідь або перші глави роману можна буде прочитати цілком. І, по закінченні викладки голови, чіпляйте посилання до останнього посту. Якщо ж майданчика немає, чіпляйте документ з главою (розповіддю) або до останнього посту, або в розділ «Документи». У людей має бути можливість перечитати текст, не плутаючись в публікаціях на «стіні».

3. Інформація в постах не повинна бути суперечливою. Читайте те, що підбираєте для статей, читайте те, що хочете перепостити. І дивіться, як все разом буде виглядати на «стіні». Казуси рідкісні, але непривабливі: буває, що за зворушливим постом про вегетаріанство слід стаття про корисність м'яса для здоров'я організму.

4. Якщо час дозволяє, заведіть додаткову групу - клуб за інтересами. І до неї причепіть посилання на паблік. У групі просувайте свою «адмінській» особистість, допомагаючи порадами, підказуючи, надихаючи, робіть репости з паблік. І народ до вас потягнеться. Не весь, звичайно, але хоча б два-три відсотки від частих відвідувачів ви приверне.

5. Аналізуйте ті пости, які набирають «лайки», якими народ охоче ділиться і забирає до себе на «стіну». Значить, саме ця інформація подобається, значить, потрібно шукати або писати подібне.

6. Заведіть теми для обговорень - як для обговорення творчості, так і звичайні Флудильня «для поговорити».

7. Використовуйте різні варіанти подачі інформації - не тільки тексти, а й відео-, аудіозаписи. Можна підбирати цікаві ролики, можна - робити самому . Те ж саме з аудіозаписами.

І, звичайно, не забувайте про розвиток паблік - нові теми, нові рубрики та нові твори будуть потрібні завжди. І вже якщо завели паблік і набрали передплатників - навіть двадцять чоловік для початку - не закидати їх. Постійно видавайте інформацію. Інакше народ або швидко розбіжиться, або перестане стежити за вашою творчістю. Так, найважче - це не початок, а продовження. Але все ж шлях в тисячу лі починається з першого кроку. 😉

Дарина Гущина
письменник, автор-фантаст
(Сторінка ВКонтакте «Дарина Гущина: реальність вигадки» )


Всі матеріали, розміщені на сайті, призначені для некомерційного використання і захищені законодавством РФ (Цивільний кодекс РФ, частина четверта).
Копіювання заборонено.
Часткове цитування статей і навчальних матеріалів можливо тільки з обов'язковим зазначенням джерела у вигляді активного посилання.

Чим паблік відрізняється від групи?
З чого починати просування творчості?
Чим паблік відрізняється від групи?
З чого починати просування творчості?
Які ще, крім конкретних творів, теми вам цікаві?