Розробка сайтів - особливості дизайну і принципи верстки

 1. табличної верстки
 2. блокових ВЕРСТКА
 3. Типи дизайн макетів за принципом верстки:
 4. Переваги фіксованого дизайну:
 5. Що важливо знати перш ніж замовити сайт або інтернет магазин
 6. Переваги гумового дизайну:
 7. Переваги адаптивної верстки:

Розробка сайтів для комерційного використання пред'являє особливо жорсткі вимоги до верстки і дизайну сайтів . У цій статті описані основні принципи верстки та пов'язані з цим особливості дизайн макетів.

табличної верстки

Довгий час була основним способом верстки сайтів, але і зараз вона досить широко використовується в різних випадках. За допомогою таблиць створюють рамки, вирівнюють елементи, роблять модульні сітки і фону.

При такій верстці шари являють собою елементи структури, які розміщуються на сторінці методом накладення друг на друга з високою точністю. Параметри шарів можна змінювати динамічно за допомогою скриптів.

Скрипти дають можливість динамічно змінювати параметри шару. Що дозволяє створювати на веб сторінці різні ефекти, наприклад, що випадають меню, плаваючі вікна, що розгортаються банери та інше.

блокових ВЕРСТКА

Здійснюється за допомогою верстки блоків з тегом <div> і таблиць стилів CSS, які їх описують. Таблична верстка набагато простіше у виконанні, ніж блокова верстка, але остання в даний час використовується набагато ширше.

Наприклад, ще недавно в якості основного інструменту верстки застосовувалися таблиці і фрейми. Але сьогодні фрейми, відходять у минуле. Стандарт HTML 5, який використовується верстці дуже широко, вже не включає підтримку фреймів.

Стандарт HTML 5, який використовується верстці дуже широко, вже не включає підтримку фреймів

Для комерційних сайтів дуже важливо, щоб верстка була виконана якісно, ​​так як помилки в верстці сайту можуть негативно вплинути на СЕО просування. Але не можна забувати про те, що ресур в першу чергу повинен бути зручний для цільової аудиторії.

Типи дизайн макетів за принципом верстки:

 • Фіксований - жорсткий дизайн макет
 • Гумовий - еластичний дизайн макет
 • Адаптивний - підбудовується дизайн макет

Фіксований тип дизайну - або табличний або блоковий. У такому типі дизайну ширина стовпця або малюнка задається в пікселях, тобто зафіксовані точно.

Переваги фіксованого дизайну:

 • Фіксований дизайн набагато легше розробляти і можна заздалегідь знати, як буде виглядати веб сторінка
 • Дизайнер має можливість задавати чіткий розмір блоків сайту.

Недоліки фіксованого дизайну:

 • У сайту є тільки один оптимальний дозвіл екрана, а на інших дозволах на сторінці може відобразиться горизонтальний скролінг.

Гумовий тип дизайну - такий, в якому ширина стовпця або малюнка задаються в% від дозволу екрану.

Що важливо знати перш ніж замовити сайт або інтернет магазин

Вам потрібно розробити сучасний сайт і вибираєте виконавця?

Тоді не гайте часу, напишіть нам прямо зараз!

Залишити заявку

Переваги гумового дизайну:

 • Сайт буде відображатися по всій ширині екрану і заповнить весь простір браузера.
 • Такий тип дизайну буде однаково виглядати на моніторах з різним дозволом.

Недоліки гумового дизайну:

 • Розробка гумового дизайну - це суцільний експеримент. Не можна передбачити, як буде вести себе структура сайту в різні моменти.
 • При великих дозволах екрану з'являються занадто довгі рядки, що істотно псує вигляд і незручно для користувачів.

Адаптивний дизайн - використовує принцип верстки, який адаптується (підлаштовується) під поточний розмір екрану. При цьому відбувається переміщення блоків, або заміна одних блоків іншими, відображеними тільки при призначеному розмірі екрану.

Переваги адаптивної верстки:

 • Сайт спеціально розробляється під різні розміри екранів, що звичайно збільшує трудомісткість розробки
 • Веб сторінки будуть коректно відображатися як на планшеті, так і на великому моніторі - це максимально зручно більшості користувачів

Недоліки адаптивної верстки:

 • Трудомісткість роботи дизайнера в кілька разів вище, так як потрібне ретельне опрацювання кількох макетів, призначених для різних розмірів екранів.

Таким чином ми зробили невеликий огляд за видами комп'ютерної верстки і порівняння за типами дизайн макетів. У кожного типу дизайну є як свої мінуси, так безперечні плюси. Тому вибір типу дизайну залежить від того завдання, яке повинен вирішувати розробник при створення комерційного сайту .

Вам потрібна розробка сучасного сайту, щоб залучити максимум клієнтів, але залишилися питання, зателефонуйте нам щоб отримати консультацію, або заповніть форму, щоб замовити сайт. Бажаємо успіху і процвітання вашому бізнесу!

← Поділитися з друзями!