Сам не знав: правильна карта сайту для магазину Opencart 2.x

 1. Включаємо карту сайту для Google в Opencart
 2. Включаємо карту сайту для Яндекс в Opencart
 3. Налаштування індексації для карти сайту Opencart
 4. Налаштування частоти індексації
 5. Налаштування пріоритету індексації
 6. Додаємо карти сайту в панель вебмастера

Кожен магазин, який хоче просуватися в пошуку, повинен мати свою правильну карту сайту. Зараз я розповім, як сам встановлюю і налаштовую карту сайту для магазину на базі панелі управління Opencart.

Трохи теорії для тих, хто ще не до кінця розуміє, навіщо йому правильна карта сайту в магазині. В кожному шаблоні є безліч потрібних сторінок: товари, категорії, статті, виробники і т.п.

Припустимо ви вчора розмістили новий товар і хочете, щоб про нього дізнався пошуковик і поставив його до себе в пошук Яндекса або Google. Так ось питання: як пошуковик дізнається про те, що у вас з'явилася нова сторінка з товаром? Ну звичайно, його робот коли небудь прийде в черговий раз на ваш сайт, наприклад, через тиждень або місяць, почне обхід сторінок, наткнеться на нову сторінку - ура, ура! - додасть її в пошук.

Але хіба потрібно чекати так довго? Чому б не внести сторінку в індекс на наступний день або всього через кілька годин? Адже час - гроші, швидше з'явиться ваш товар, швидше про нього дізнаються через пошук клієнти і підуть продажу.

Для цього придумали карту сайту.

Коли у вас відбуваються зміни на сайті, наприклад, додали товар, видалили категорію, змінили шлях до виробника - вони відразу відображаються в карті сайті. А так як вона відправляється часто, наприклад, кожну годину, то пошуковик дізнається про зміни на вашому сайті миттєво, зайде і проиндексирует ці сторінки.

Тому карту сайту потрібно обов'язково включати для швидкої індексації, щоб всі зміни з магазином максимально швидко відбивалися в пошуку.

У Opencart карта включається досить просто, та й взагалі ця CMS відносно проста, зрозуміла і Мегапопулярні, тому я і вважаю її оптимальною для створення бюджетного магазину (читати докладніше кращий движок для магазину ).

Включаємо карту сайту для Google в Opencart

Спочатку в Opencart вбудований модуль, який генерує карту сайту для Гугла, тому вам потрібно тільки включити його, встановлювати нічого не потрібно.

Потрібно відправитися в Доповнення, щоб знайти там Канали просування.

Потрібно відправитися в Доповнення, щоб знайти там Канали просування

Ну і включити зелене квадрат навпаки модуля Google Sitemap

Ну і включити зелене квадрат навпаки модуля Google Sitemap

- щоб він став червоним.

Так активується модуль.

Тепер я натиснув на синій квадратик Редагування.

І вже всередині побачите що можете включити модуль, щоб він став активним. Там же я відразу скопіював посилання на карту сайту, вона напевно стане в нагоді потім для додавання в панель Google.

Все готово, карта сайту для Гугла буде автоматично генеруватися за адресою цієї посилання.

Включаємо карту сайту для Яндекс в Opencart

А ви знали що для Яндекса в Opencart потрібен свій sitemap?

Я - не знав до сьогоднішнього дня, поки не побачив, що сайтмап для Google обробляється з помилками, точніше з попередженнями.

Я - не знав до сьогоднішнього дня, поки не побачив, що сайтмап для Google обробляється з помилками, точніше з попередженнями

Справа в тому, що Яндекс не підтримує останні формати sitemap для Google, зокрема теги image: image, він вважає, що це якесь сміття і ігнорує його, ну і хіба мало чим це ще може вам загрожувати.

У будь-якому випадку хто заважає поставити окрему карту сайту для Яндекса, тим більше що є офіційний модуль для карти сайту Opencart. Цей модуль майже повністю нагадує вбудований для Google, тільки в ньому немає тих тегів, які Яндекс не розуміє - і отже у вас не буде помилок при його застосуванні. І вам не подзвонить стривожений клієнт (як мені сьогодні) - ой, у мене тут помилок багато, напевно, ви щось зламали У будь-якому випадку хто заважає поставити окрему карту сайту для Яндекса, тим більше що є офіційний модуль для карти сайту Opencart

Я вирішив на майбутнє уникнути подібних ситуацій і поставити окремий модуль.

Зрозуміло, що цього модуля немає спочатку в дистрибутиві Opencart, тому зараз потрібно буде його окремо встановити. Для цього вам потрібно його спочатку завантажити, наприклад, тут: https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=23912&filter_category_id=19

Або качайте з мого сервера, через соціальний замок, з моїми модифікаціями (там і google, і yandex).

Завантажити безкоштовно

Прямо зараз ви можете завантажити потрібний файл з мого сервера - це просто і безкоштовно. Досить клікнути на будь-який значок соцмережі, в якій ви, зрозуміло, маєте акаунт і залишити повідомлення в обраній соцмережі, після чого вам відкриється приховане вміст.

Якщо після кліка на соціальний замок не показується вміст (таке буває іноді в залежності від браузера), тобто такі варіанти:

 • Спробуйте іншу соцмережу або зайти з іншого браузера.
 • Перевірте, відключений чи у вас Adblock або інша вирезалка кодів з сайту.
 • Залиште сторінку почекати якийсь час (в соцзамке є таймер зворотного відліку, він в кутку показує час, що залишився до самовідкриття).
 • Заходьте в спецархив - я тут зазвичай викладаю посилання на файли, може і цей там буде ( https://moytop.com/about-archive-moytop )
 • Якщо нічого не вийшло, напишіть мені в Контакти і вкажіть посилання на сторінку, версію браузера і приблизний порядок дій.

Отже, я скачав модуль і поставив його в магазин, це робиться через звичайний FTP ( як працювати з FTP ), До речі, в модулі є проста інструкція російською мовою, проблем не виникне.

І тепер як і у випадку з модулем карти сайту для Google я відправився прямо в Канали просування і про чудо, тепер там з'явився ще й модуль від Яндекса.

Далі все активував аналогічно схемі вище, ну і отримав інше посилання вже на карту для Яндекса. Дуже добре, копіюю ...

Налаштування індексації для карти сайту Opencart

І ось ще я вирішив перевірити, а які там параметри стоять в цій карті сайту. Ну тобто як часто модуль буде генерувати оновлення? Адже там може бути і місяць, і день, і годину задані.

Ці параметри, на жаль, на відміну від мого улюбленого WordPress CMS (чому я волію для сайтів-візиток і блогів саме Вордпресс ), Не задаються прямо в модулі, потрібно колупати код, благо він не дуже складний.

Отже, знову я відкриваю FTP-клієнт і заходжу по шляху / catalog / controller / feed

Бачу ціль: google_sitemap.php і yandex_sitemap.php

Тепер потрібно прямо в коді поміняти значення.

Налаштування частоти індексації

Редагую, ага, що це? За замовчуванням Google і Яндекс хочуть мене оновлювати щотижня, це задається в параметрі <changefreq> weekly </ changefreq>.

Ні, ні, мені треба товари, статті та бренди щодня, а категорії - щогодини! Навантаження великої не буде, товарів у мене не багато, у кого сотні тисяч товарів, ставлять спеціальні модулі для зниження навантаження від індексації, а у кого 1000 або 2000 товарів або 50-100 категорій, то це мінімальне навантаження, особливо, якщо сторінки віддають last -modified.

Значить, міняю <changefreq> weekly </ changefreq> на <changefreq> daily </ changefreq> (якщо щодня) або <changefreq> hourly </ changefreq> (якщо щогодини).

Ах так, ще пріоритет заодно поміняю.

Налаштування пріоритету індексації

Пріоритет вказується за допомогою параметрів <priority> 1.0 </ priority>. За ідеєю, чим вище пріоритет, тим більш значуща сторінка для пошукових роботів.

Найвищий пріоритет 1.0 в Opencart за замовчуванням віддається товарам, це неправильно на мій погляд, найвищим пріоритетом для SEO повинні бути категорії, адже саме вони просуваються в магазині по середньо- і високочастотних запитах. А то вийде, що за запитом "купити кондиціонер" буде показуватися якийсь один з тисячі товарів, а не категорія "Кондиціонери".

Але ви можете встановити будь-які свої параметри, тут на особистий розсуд. Але я з такими параметрами, як вам повідомив вище, вже кілька магазинів цілком нормально в ТОП вивів.

Якщо не зрозуміло, який параметр у файлі конкретно відповідає за товар / категорію / статтю і т.п., то просто міняйте значення прямо в файлі, зберігайте і дивіться за посиланням результат згенерованої карти - ви відразу побачите, які посилання у вас який мають пріоритет і частоту сканування і зрозумієте, що ви тільки що змінили. Я принаймні на увазі не найвидатніших знань програмування, поступаю саме так Якщо не зрозуміло, який параметр у файлі конкретно відповідає за товар / категорію / статтю і т

Додаємо карти сайту в панель вебмастера

Ну добре, карти сайту для магазину готові, а куди їх додавати? Звичайно, в панелі вебмастера.

Заходжу в панель Яндекса і панель Google, знаходжу пункт Карта сайту (або типу такого) і туди вставляємо наші посилання:

ваш сайт /index.php?route=feed/google_sitemap
ваш сайт /index.php?route=feed/yandex_sitemap

В Google вставляється карта сайту без домена, ну ви побачите, там буде підказка. Ну а в Яндексі повна посилання вставляється, ось так:

Ну а в Яндексі повна посилання вставляється, ось так:

Справу зроблено, тепер мій (і ваш) магазин буде індексуватися і в Google, і в Яндексі швидко, правильно і без помилок.

Зрозуміло, що в моєму готовому магазині на Opencart , Який я пропоную клієнтам і сам використовую, я всі ці операції вже зробив, тепер вам рекомендую зробити це у себе.

Так ось питання: як пошуковик дізнається про те, що у вас з'явилася нова сторінка з товаром?
Але хіба потрібно чекати так довго?
Чому б не внести сторінку в індекс на наступний день або всього через кілька годин?
Php?
Ну тобто як часто модуль буде генерувати оновлення?
Php?
Php?