SEO 2.0: Як інтернет-магазину домогтися повернення на інвестиції в 3000%

 1. Крок 1. Підбір запитів і визначення тематики статей
 2. Крок 2. Створення контенту
 3. Крок 3. Публікація на сайті
 4. Крок 4. Зовнішнє просування

Багато власників інтернет-магазинів цікавляться тим, чи можна досягти високого ROMI (коефіцієнта повернення інвестицій) при невеликому бюджеті. Практика показала, що це можливо при грамотному використанні так званого SEO 2.0.

Олександр Докучалов Олександр Докучалов

Так, наприклад, для одного нашого клієнта з невеликим бюджетом довелося шукати нестандартні рішення, щоб забезпечити хорошу окупність реклами. На даний момент, середній ROMI пошукового просування на цьому проекті становить 3300% і постійно зростає. Тобто, при вкладенні 1000 рублів в SEO клієнт отримує близько 200 000 рублів виручки і близько 34 000 рублей прибутку. Звичайно, домогтися таких результатів відразу не можна - на більшості проектів період вимірювання та оцінки ROMI становить один рік.

Успіх в просуванні цього проекту полягає в підвищеній увазі до нізкоконкурентним інформаційними запитами. Більшість бізнес-сайтів концентрують свою роботу тільки на комерційних запитах типу «купити холодильник» або «Samsung Galaxy S5», а робота над інформаційними запитами практично не ведеться.

Робота з інфозапросамі дає проекту кілька незаперечних переваг:

 • Більш низька конкуренція. Конкуренція за інформаційними запитами нижче, ніж по комерційним. Вивести по ним сайт на перші рядки рейтингів не становить великих труднощів. Найчастіше можна обійтися тільки підготовкою якісного контенту під потрібний запит.
 • Інформаційний попит практично завжди більше комерційного. Тобто, люди в основному шукають в інтернеті якусь некомерційну інформацію. Запити, пов'язані конкретно з покупкою, складають лише невеликий відсоток від загальної маси тематичних запитів. Це означає, що за інформаційними запитами можна привести на сайт набагато більше цільового трафіку.
 • Підвищення ступеня релевантності сайту. Додатковий тематичний контент збільшує релевантність сайту в тому числі і по комерційним запитам. Якщо на додаток до сторінці товару на сайті є ще кілька статей про цей товар, то сама картка товару ранжируется вище за своїми цільовими запитами.
 • Підвищення поведінкових факторів ранжирування сайту. Додатковий контент допомагає підвищенню таких показників, як глибина перегляду, час на сайті і так далі. Ці чинники є зараз одними з основних чинників ранжирування і сильно впливають на позицію сайту в пошуку.

Наприклад, ось статистика по кількості замовлень тільки з двох інформаційних статей за останній рік:

Перша стаття являє собою інструкцію до поясу для преса, перекладену в HTML, а друга - відгуки про цей поясі, зібрані в інтернеті.

Клієнтська вартість виготовлення цих двох статей склала 1200 рублів і, як бачимо, за рік вони принесли 66 замовлень. За даними клієнта, ці цифри відповідають дійсному кількості продажів, тому що частина з заявок з сайту в результаті не переростають в замовлення (є ще замовлення по телефону, які компенсують це, але не відображаються в статистиці «Метрики»).

Вартість зазначеного пояса становить 2450 рублів, середній прибуток з продажу - 650 рублів. Таким чином, прямого прибутку за рік було отримано 42900 рублів, що дає окупність інвестицій на рівні 3475%.

У цьому розрахунку не враховуються продажу, отримані за рахунок додаткового трафіку на картку товару, який утворився через підвищення її позиції у видачі пошукових систем за рахунок додаткових статей.

Крім того, цей контент існує на сайті вже близько 4 років, і якщо порахувати прибуток нема за останній рік, а за весь період його існування, то повернення інвестицій перевищить 100 раз. До того ж, ці статті будуть приносити трафік і продажу ще довгий час.

Аналогічно поступово проводяться роботи по оптимізації всього цього проекту, при цьому ефективність вкладень залишається на тому ж рівні.

Розглянемо алгоритм, завдяки якому можна домогтися схожих результатів на інших проектах.

Крок 1. Підбір запитів і визначення тематики статей

За допомогою сервісу wordstat.yandex.ru потрібно вивчити інформаційний попит, пов'язаний з вашими товарами або послугами:

В даному випадку, очевидно, що будуть користуватися попитом дві статті - «Відгуки» і «Інструкція».

Чим вужче буде обрана тема статті, тим на більш високу позицію в пошукових системах можна розраховувати.

Чим вужче буде обрана тема статті, тим на більш високу позицію в пошукових системах можна розраховувати

Наприклад, в даному випадку можна як об'єднати всі ці запити в одній статті, так і підготувати шість вузькотематичного статей. У другому випадку трафіку буде набагато більше.

Крок 2. Створення контенту

Основний принцип при створенні SEO-контенту - він повинен нести якусь додаткову цінність для користувачів мережі. Тільки в цьому випадку він зможе зайняти високі позиції в пошукових системах і залучити трафік на сайт.

Існує кілька варіантів додаткової цінності:

 1. Авторський свіжий погляд на проблему. Наприклад, огляд телефону від співробітників компанії з незвичайними тестами.
 2. Добірка «все найкраще на одній сторінці». Береться все найкраще з усіх статей, які можна знайти у видачі пошукових систем, і компонується на одній сторінці. Наприклад, добірка відгуків з інтернету з різних сайтів, добірка відеороликів і так далі.
 3. Корисний сервіс. Калькулятор, сервіс для підбору чого-небудь, тест, обговорення.

Створення вмісту сторінки ділиться на 5 етапів:

 1. Підготовка тексту - написання або збір текстового контенту.
 2. Підготовка фотографій. Якщо використовувати фотографії власного виробництва, то сторінка збере більше трафіку. Однак, якщо виготовити фотографії немає можливості, то можна створити добірку кращих фотографій з інтернету з максимальною роздільною здатністю.
 3. Підготовка відео. Аналогічно, наявність власного відео дає серйозні переваги в ранжируванні. Також непогано працює грамотна добірка існуючих роликів.
 4. Верстка контенту. Поведінкові фактори зараз мають велику вагу в формулі ранжирування сайтів. Тому, контент повинен не тільки бути цікавим, але і легко сприйматися. Цьому сприяють підзаголовки, короткі речення і невеликі абзаци, виділення напівжирним шрифтом важливих фраз, списки, таблиці, «врізки» (невеликі виділені текстові блоки).
 5. Оптимізація під пошукові системи. На цьому етапі готуються заголовки Title і h1, створюються опис для тега Description, URL статті та URL картинок, прописуються Alt-теги картинок. Потім здійснюється SEO-оптимізація відео (якщо воно власного виробництва), перевіряється наявність слів, що входять до цільових запити, в тексті статті, впроваджується перелинковка (посилання на продають сторінки, на інші корисні матеріали по темі), замовляються початкові коментарі до статті, наприклад, через сервіс qcomment.ru . За нашими дослідженнями, статті з коментарями ранжуються набагато вище статей без коментарів.

Крок 3. Публікація на сайті

Тут все зрозуміло, і ніяких складнощів виникати не повинно.

Крок 4. Зовнішнє просування

Якщо конкуренція по цільових запитах висока, то для забезпечення високих позицій у видачі необхідно провести роботи по зовнішньому просуванню статті.

Основне завдання на цьому етапі - помістити посилання на статтю там, звідки, на вашу думку, по ній перейде велика кількість зацікавлених відвідувачів.

Типові рішення по зовнішньому просуванню:

 1. Промо-пости в групах в соц. мережах з відповідною аудиторією,
 2. Промо-статті в ЗМІ і в блогах з анонсом на їхню базі передплатників,
 3. Посилання з форумів і з сервісів питання-відповідь,
 4. Посилання в коментарях до вже популярним статей по цій темі,
 5. Анонс статті по власній базі передплатників по E-mail або в соцмережах.

Слідуючи цьому простому алгоритму, ви зможете забезпечувати високий ROMI для будь-якого комерційного проекту.