SEO 2017 - ТОП 5 гарячих трендів

Оновлено: 2 року назад

Тільки ледачий сьогодні не говорить про останні тенденції пошукової оптимізації, але головне питання в тому, наскільки обгрунтовані ці міркування. У статті ми не збираємося «ворожити на кавовій гущі». Проаналізувавши безліч думок експертів, ми вирішили представити вам головні тенденції, які вже стали реаліями для SEO-фахівців.

У світі SEO та інтернет-маркетингу зміни - це добре до тих пір, поки ви залишаєтеся в темі.

У світі SEO та інтернет-маркетингу зміни - це добре до тих пір, поки ви залишаєтеся в темі

Що чекає пошукову оптимізацію в майбутньому? У нашому випадку це «запитай 100 сеошників і отримай 100 відповідей». Звичайно, в числах ми трохи перебільшуємо, але суть залишається незмінною - скільки людей, стільки й думок. Вся принадність і складність SEO-індустрії в тому, що тут немає будь-якої визначеності, перефразовуючи колишнього міністра оборони США, скажімо «there are so many known knowns, known unknowns, and unknown unknowns» (тут багато відомих відомо, відомих невідомих і невідомих невідомі).

Чи будуть такі роки ерою голосового пошуку? Або ж настав той час, коли штучний інтелект назавжди змінить світ просування в пошукових системах, яким ми знали його до цього. Урізноманітнюють чи компанії джерела трафіку в рамках цілісної стратегії? Чи змінять оптимізацію такі технології, як асистенти Siri або Cortana; Internet of Things?

Так що ж вам необхідно знати про SEO, щоб генерувати більше трафіку і лидов, одночасно залишаючись попереду своїх конкурентів? Далі ми представили список деяких тенденцій пошукового просування, які очікували побачити експерти в 2017 році, і не помилилися:

 1. Мобільний формат або «давайте жити дружно»

Всім нам доводилося мати гіркий досвід «спілкування» з сайтами, які «не дружать» з мобільними пристроями. Скільки зайвого часу і нервів ви витратили на прочитання тексту подібних сторінок? А перехід по посиланнях взагалі стає завданням з розряду «місія нездійсненна».

З урахуванням того, що 80% користувачів здійснюють дії в інтернеті саме з мобільних пристроїв, як ніколи актуально звучить питання про "мобілізацію" сайтів.

З урахуванням того, що 80% користувачів здійснюють дії в інтернеті саме з мобільних пристроїв, як ніколи актуально звучить питання про мобілізацію сайтів

Багато вже адаптувалися до mobile-формату, який отримав офіційну назву Accelerated mobile pages (веб-сторінки, адаптовані під мобільний формат) або скорочено AMP. Це технологія, яка дозволяє миттєво завантажувати веб-сторінки на мобільних пристроях. Ми вже знаємо, що Google в захваті від AMP і чорним по білому закликає всіх до використання тренда . Також в цьому році він запускає mobile-first індекс. Це означає, що при ранжируванні вашого сайту в першу чергу оцінюватиметься його мобільна версія.

Вищевказана інформація дозволяє припустити, що високі позиції в пошукових системах будуть асоціюватися з поняттям "mobile friendly".

 1. Штучний інтелект вже в SEO

Революціонер пошукового ранжирування сайтів - штучний інтелект або як його називають наші друзі з Заходу AI (Artificial Intelligence). Напевно, ви вже чули про RankBrain від Google - самонавчального штучному інтелекті, який вже встиг змінити підхід до оптимізації сайтів (на практиці це означає, що ваші тексти повинні бути написані простою зрозумілою мовою). Відтепер Google може аналізувати релевантність сторінки по певних запитах навіть якщо її контент їх не містить.

Вже протягом 12 місяців експерти очікують зростання числа компаній, які почнуть адаптуватися під новий пошукової алгоритм.

 1. Schema.org - необхідний елемент коду вашого сайту.

Якщо ви не знаєте, що таке schema.org, то як раз настав час познайомитися ближче. Ця форма оптимізації є одним з найбільш потужних, але в той же час і найменш використовуваних прийомів SEO, які доступні сьогодні. Schema допомагає пошуковим системам краще розуміти і отримувати ключову інформацію з веб-сайтів, а також покращувати результати пошуку. Фактично Schema - це код, який ви розміщуєте на своєму сайті, щоб допомогти пошуковикам видавати користувачам найбільш інформативні результати.

Додавання мікророзмітки на сайт не найскладніше завдання, але все ж, для цього необхідно знати код. Якщо ви не володієте такими навичками, радимо звернутися до розробника.

 1. голосовий пошук

Не перший рік ви знайомі з цією функцією і, напевно, вона є в вашому телефоні. Now від Google, Alexa від Amazon і Siri від Apple вже давно дозволяють користувачам поставити запитання за допомогою голосу, і отримати відповідь на нього у вигляді усної відповіді або ж сторінки результатів пошуку. Але в 2017 голосовий пошук обіцяє стати глобальним явищем, що тягне за собою:

 • нові типи ключових слів
 • оптимізацію структури контенту під формати готових відповідей, які будуть використовувати пошукові системи
 • необхідність стежити за загальним обсягом, не обмежуючись узагальненої статистикою

Це означає, що пошукові запити стануть набагато довше, відповідно сайтам необхідно буде оптимізувати контент під нові формати long tail.

Вже сьогодні 20% всіх пошукових мобільних запитів - голосові, а до 2020 року нам буде лінь гуглити вручну в 50% випадків.

 1. HTTP> HTTРS

Перехід на https - це те, що обов'язково має увійти в ваш список "to do" на 2017 рік. Навіть більше, це потрібно було зробити "ще вчора". Робота з безпечного протоколу стала як ніколи важлива в умовах боротьби зі зломами веб-сайтів. Перехід з http на https також підвищить ваш рейтинг пошукової видачі. Аналогічно попереднім тенденціям, в 2017 році це стане просто необхідною умовою успішного розвитку.

Для досягнення результатів мало лише одних знань - бути в курсі подій ще не означає процвітати. Щоб не тільки зберегти свої позиції серед конкурентів, але і вийти в лідери, необхідно зуміти впровадити ці тенденції в стратегію розвитку компанії і реалізувати їх.

Очевидно, що у вас відразу промайнула думка «Як?», Але поспіх може зіграти з вами злий жарт в цій справі. Перш ніж діяти, необхідно зрозуміти нинішню ситуацію, яка склалася навколо вас і, виходячи з цього, позначати для себе вектори подальшого розвитку. Тому ми пропонуємо взяти приклад зарубіжних країн, які вже давно користуються SaaS-платформами для аналізу і моніторингу конкурентів в SEO та PPC. Пора перейняти успішний закордонний досвід і почати аналізувати конкурентів, моніторити ситуацію на ринку в режимі реального часу. Так ви завжди будете знати, на яких позиціях перебуваєте ви і ваші прямі конкуренти, бачити свої слабкі місця і суперників.

Наприклад, універсальним інструментом для вирішення цього питання може стати Serpstat - багатофункціональна SEO-платформа, яка буде корисна як професіоналам, так і новачкам.

Наприклад, універсальним інструментом для вирішення цього питання може стати  Serpstat  - багатофункціональна SEO-платформа, яка буде корисна як професіоналам, так і новачкам

Досліджуйте конкурентів в пошуку, відстежуйте зміни на власних сайтах за допомогою широких можливостей сервісу, в число яких входить:

 • моніторинг позицій (проведіть аналіз грунтуючись на ключових фразах, а не по домену)

моніторинг позицій (проведіть аналіз грунтуючись на ключових фразах, а не по домену)

 • backlink аналітика (проаналізуйте кількість посилань як свого сайту, так і сайтів конкурентів)

backlink аналітика (проаналізуйте кількість посилань як свого сайту, так і сайтів конкурентів)

 • аналіз ключових слів (платформа дозволяє провести глибинний keyword-аналіз по домену та URL, а також знайти втрачені фрази для кожної сторінки сайту)

аналіз ключових слів (платформа дозволяє провести глибинний keyword-аналіз по домену та URL, а також знайти втрачені фрази для кожної сторінки сайту)

 • SEO-аудит веб-сайту (перевірте наскільки добре оптимізований ваш сайт, порівняйте показники з результатами конкурентів)

SEO-аудит веб-сайту (перевірте наскільки добре оптимізований ваш сайт, порівняйте показники з результатами конкурентів)

 • аналіз конкурентів (отримаєте повний список прямих конкурентів, а також інформацію про них)

аналіз конкурентів (отримаєте повний список прямих конкурентів, а також інформацію про них)

Це лише короткий список пріоритетних напрямків роботи SEO-платформи, ознайомиться з повним описом ви зможете на офіційному сайті .

Serpstat - це ціла команда професіоналів, яка працює на вас в будь-який час доби.

В умовах очікуваних змін SEO-платформи знайдуть ще більшу популярність. Так як всупереч заявам про «смерть», SEO пророкують глобальне розвиток. Мало того, експерти говорять про те, що більшість змін, починаючи з 2017 року будуть стосуватися саме технічних елементів розвитку (подібних семантичної розмітки сторінки, AMP, автоматизації і т.д.).

Щоб нововведення не застали вас зненацька, стежте за новинами світу інтернет маркетингу разом з нами!

Що чекає пошукову оптимізацію в майбутньому?
Чи будуть такі роки ерою голосового пошуку?
Урізноманітнюють чи компанії джерела трафіку в рамках цілісної стратегії?
Чи змінять оптимізацію такі технології, як асистенти Siri або Cortana; Internet of Things?
Так що ж вам необхідно знати про SEO, щоб генерувати більше трафіку і лидов, одночасно залишаючись попереду своїх конкурентів?
Скільки зайвого часу і нервів ви витратили на прочитання тексту подібних сторінок?
Очевидно, що у вас відразу промайнула думка «Як?