SEO 2017: тренди і рекомендації

 1. Перехід від десктоп-first до mobile-first світу
 2. Розуміння мови - заповітна мета машинного навчання
 3. SE.LO.MO (Search Local Mobile)
 4. Відео
 5. зображення
 6. Віртуальна реальність

Автор: Жанлука Фіореллі (Gianluca Fiorelli) - консультант з міжнародного SEO, Web Strategist, засновник компанії ILoveSEO. В індустрії онлайн-маркетингу з 2004 року. Один з провідних експертів спільноти Moz.

2016 добігає кінця. Це був насичений рік, особливо, що стосується SEO в цілому і Google зокрема. Вивчивши нові продукти, поновлення алгоритмів, патенти і придбання пошукової корпорації за останній рік, ми можемо зробити наступні висновки:

 • Google неухильно рухається в сторону mobile-only світу. Майбутній запуск mobile-first індексу - неминучий наслідок цього переходу.
 • Хоча посилання все ще важливі для ранжирування, Google все більше уваги приділяє сутнісному, Інтелектуальне і персоналізованого пошуку - що цілком логічно, якщо брати до уваги такі пристрої, як мобільні гаджети та домашні асистенти.
 • Голосовий пошук по тій же причині є наступною віхою в розвитку пошуку. Найбільш сильним конкурентом Google на цій арені може стати Bing.
 • З тих пір, як Джон Джанандреа став старшим віце-президентом з пошуку в Google, машинне глибоке навчання почало використовуватися за замовчуванням практично у всіх аспектах роботи пошукової системи. У 2017 році їх застосування буде розширено. Можливо, це відбудеться за рахунок спеціальних алгоритмів, що поліпшують роботу основного алгоритму Google - Hummingbird - на кожній фазі.
 • В mobile-only світі релевантність результатів локального пошуку буде ще вище. З цим трендом пов'язаний запуск поновлення Possum і всіх тих тестів, які ми бачимо в цій вертикалі. Тій же меті служить покупка Google компанії UrbanEngines, яка спеціалізується на розробці систем моніторингу та аналізу в області «Інтернету рухаються речей» ( «Internet of Moving Things»).
 • Придбання таких стартапів, як MoodStock , EyeFluence , Anvato і Famebit , Говорить про те, що відео / зображення і відеомаркетінга будуть в центрі уваги для Google.

Перехід від десктоп-first до mobile-first світу

До недавнього часу SEO-фахівці розглядали мобільний пошук як одну із спеціалізацій в галузі пошукової оптимізації - того ж рівня, що локальний пошук або міжнародне SEO.

після запуску проекту Google AMP в 2015 році ця ментальність не сильно змінилася. Більш того, оптимізатори розглядають AMP як ще один «додатковий пункт» в своєму списку завдань, а не сигнал реальних намірів Google: зробити весь пошук мобільним.

після повідомлення про майбутній запуск mobile-first індексу ці наміри стали на 100% ясні і знаменують собою революцію в пошуку: після 18 років панування десктопних пристроїв, ми повинні віддавати пріоритет мобільним.

Причина цього епохального зміни стане очевидною, якщо ми подивимося на джерела трафіку (платні і органічні) для наших сайтів:

Причина цього епохального зміни стане очевидною, якщо ми подивимося на джерела трафіку (платні і органічні) для наших сайтів:

На діаграмі вище використовуються дані Similarweb за листопад. По всіх галузях, які виділяються Similarweb, були взяті перші п'ять сайтів за обсягом трафіку в США. Цей аналіз можна назвати вичерпним. Однак його результати говорять про те, що мобільний пошук приносить сайтам більше трафіку, ніж десктопний. Ця ситуація спостерігається по 20 нішах з 24. За рештою чотирьом категоріям була зафіксована зворотна ситуація. У їх числі значаться такі:

 • Комп'ютери та електроніка;
 • Інтернет і телеком;
 • наука;
 • Подорожі.

Звичайно, це не означає, що сайти в зазначених тематиках не відвідувати з мобільних пристроїв. Крім того, в майбутньому частка мобільного трафіку у них буде зростати.

За даними «Споживчого барометра Google» за 2016 рік, відсоток людей, що використовують переважно смартфон, росте. При цьому частка користувачів, які віддають перевагу десктопів, знижується.

При цьому частка користувачів, які віддають перевагу десктопів, знижується

Чи означає це, що ми повинні забути про десктопном пошуку? Звичайно ж ні. Це було б великою помилкою. Особливо, що стосується продають сайтів. Музичні кліпи залишаються основним пристроєм для пошуку товарів:

Музичні кліпи залишаються основним пристроєм для пошуку товарів:

Що планувати на 2017 рік?

Готуйтеся до запуску mobile-first індексу. Швидше за все, він відбудеться в 2017 році. Google дав вебмайстрам достатньо часу на підготовку до цієї зміни:

 • Створення мобільної версії сайту, якщо її ще немає.
 • Приведення до єдиного знаменника контенту і сторінок в деськтопной і мобільної версії. При цьому оптимальним варіантом буде використання адаптивного дизайну.
 • Додавання розмітки структурованих даних на мобільні версії сторінок.
 • Перегляд UX і оптимізацію конверсії.
 • Переосмислення і розробку нової стратегії лінкбілдінга, якщо використовувалися різні стратегії для десктопних і мобільних сайтів. Поки невідомо, чи будуть враховуватися посилання на десктопні версії сторінок після запуску mobile-first індексу.
 • Якщо ви знаєте, що не зможете створити повнофункціональну мобільну версію сайту до кінця 2017 року, то оптимальним рішенням буде залишити тільки десктопну версію ресурсу. В Google неодноразово повторювали, що перехід до mobile-first індексації не означає відмову від сканування деськтопной версії. Якщо у сайту немає мобільної версії, Google проиндексирует десктопну. Такий же підхід використовуватиметься , Якщо у сайту є AMP-версія, але відсутній мобільний.
 • Нарешті, ми настійно рекомендуємо вам встановити останню версію Screaming Frog.

AMP

Цей проект був одним з найбільш важливих для Google в 2016 році. запуск AMP відбувся в жовтні 2015 року. Якщо спочатку новий формат був доступний тільки для новинних сайтів, то тепер Google також показує AMP-результати для сайтів рецептів і e-commerce.

Якщо ваш ресурс уже отримує великий обсяг трафіку з мобільного пошуку, вам потрібно внести створення AMP-версії в свій список завдань. Це завдання має бути пріоритетною для блогу, новинного ресурсу або сайту рецептів.

Що стосується інтернет-магазинів, ви можете експериментувати з AMP, але пріоритетом і стратегічним вибором для вас повинні стати PWA.

Progressive Web Apps (PWA)

Ми впевнені, що одним з головних трендів в 2017 році стане PWA. На даний момент e-commerce сайти не можна повністю перевести на AMP. Крім того, 3 секунди - це новий стандарт для завантаження сайту. Навіть добре оптимізований адаптивний або мобільний сайт навряд чи зможе видати такий показник.

Ще один важливий аспект для Google - це безпека. PWA працює тільки з HTTPS. Склавши 1 + 1, легко передбачити, що компанія буде спонукати вебмайстрів впроваджувати PWA.

Якщо ви є власником сайту, що продає, у вас немає програми або ж ви розглядається можливість постійної підтримки двох додатків (для iOS і Android), тоді технологія Progressive Web Apps буде для вас найкращим вибором. Вона дозволяє сайту працювати за принципом додатки. У тому числі офлайн.

Розуміння мови - заповітна мета машинного навчання

Ця фраза є заголовком сторінки команди Natural Language Understanding (NLU) на сайті Google Research. Її автор - віце-президент з пошуку Google Джон Джанандреа.

На тій же сторінці говориться наступне:

Цей фрагмент дозволяє нам краще зрозуміти, над чим нині працює Google, і в яких напрямках він буде розвиватися в найближчому майбутньому.

Однією з основних завдань для команди NLU є робота над розумінням контексту. Контекст має основоположне значення для осягнення неявних і складних аспектів будь-якої розмови, що надзвичайно важливо для розробки абсолютно нових середовищ пошуку, таких як Google Assistant або Google Home .

Нарешті, контекст і природна мова - це, почасти, основа RankBrain , Оскільки вектори також є контекстуальних.

Більш того, в Google також серйозно налаштовані щодо розуміння одного з найпоширеніших (і найскладніших) аспектів мови - метафор. Як тільки пошукова система буде здатна осягати значення метафор, вона зможе швидше досягати розуміння всіх інших риторичних фігур, які люди використовують у спілкуванні.

Чому Google так зацікавлений в природній мові?

Перш за все, Google хоче більш ефективно відповідати на запити користувачів. Для цього пошуковику потрібно:

 • Розуміти, про що йде мова в кожному веб-документі (семантика);
 • Розуміти, що користувачі шукають, обробляючи їх голосові і текстові запити (обробка природної мови);
 • Ще одна причина - «користувач не повинен бути біля столу, щоб отримати відповідь».

Якщо подивитися з точки зору бізнесу, то причини цього інтересу можуть бути наступними:

 • Популярність голосових помічників росте.
 • 40% користувачів віртуальних асистентів почали використовувати їх лише півроку тому.
 • На даний момент 20% мобільних запитів вводиться за допомогою голосу. Згідно Microsoft, до 2020 року ця цифра досягне 50%.
 • Основними місцями використання голосового пошуку є будинок і автомобіль.
 • Найбільша частка голосових запитів припадає на підлітків. Про це Google повідомив ще в 2014 році. Ці підлітки виростають, влаштовуються на роботу, обзаводяться сім'ями і стають батьками.

Саме тому Google створив Assistant і Google Home. Крім того, в майбутньому пошуковик обіцяє додати в Search Console звіти по голосовому пошуку.

Що планувати на 2017 рік?

 • Додавання розмітки структурованих даних на мобільну версію сайту.

Це потрібно не тільки тому, що Google в кінцевому рахунку перейде на mobile-first індекс. Мікророзмітки - один з основних інструментів, які пошуковик використовує для розуміння веб-документа.

Більш того, Google розширює функціональність rich cards в мобільному пошуку. В деякій мірі він повторює стратегію, яка використовується раніше для просування розширених фрагментів.

Якщо ви турбуєтеся про продуктивність, зараз саме час впроваджувати JSON-LD (можливо, саме тому Google віддає перевагу даного формату розмітки).

 • Оптимізацію під позицію № 0.

У мобільному пошуку готових відповідей більш помітні. Крім того, вони використовуються в Google Home. На даний момент є кілька інструментів, які дозволяють виявити запити, за якими показуються розширені відповіді. Серед них: GetStat ; Moz (Як Keyword Explorer (SERPS Analysis), так і MozPro Campaigns (SERP Features і Analyze Keywords в розділі Rankings)); SEMRush (На сторінці Positions в розділі Organic Research в Domain Analysis).

 • Почніть використовувати Google Assistant API і експериментувати з одними голосовими командами.
 • RankBrain - одна з головних складових в пошуковій системі, що працює на основі природної мови. Тому, якщо ви цього ще не зробили, почніть переосмислювати процес підбору ключових слів.
 • Почніть розглядати брендинг як SEO-стратегію.

Одна з головних характеристик Google - це персоналізований пошук. Персоналізація стає ще більш важливою, коли на арену виходять голосові асистенти. Вона означає, що Google буде частіше показувати користувачеві контент з тих сайтів, які він раніше відвідував, а через пошукові суті - ті сайти, на які посилаються ці ресурси.

Це означає, що якщо на тактичному рівні важливо зосередитися на long-tail запити, то на стратегічному рівні потрібно працювати над тим, щоб зробити свій бренд синонімом своїх товарів і послуг.

Цього можна досягти, націлюючись на більш високі рівні купівельної воронки за допомогою відповідного контенту в потрібному форматі, опублікованого і продукту, що просувається в потрібний момент для потрібних людей. Цей підхід добре описав Джоно Алдерсон (Jono Alderson) на конференції Searchlove London в 2015 році. Відеозапис його виступу можна подивитися тут .

 • Переосмислення ролі Bing.

Якщо ви вважаєте, що Bing - це «та пошукова система, у якій класні фонові фото», прийшов час поміняти свою думку. На базі технології Bing працює пошук в Siri і Alexa. Bing також є пошуком за замовчуванням в голосовому помічнику Cortana. Прикинувши, скільки пристроїв на базі iOS, OSX, Windows 10 і Amazon Echo використовується людьми в усьому світі, можна уявити, наскільки важливою стане ця пошукова система в міру зростання голосового пошуку.

SE.LO.MO (Search Local Mobile)

Всього лише кілька років тому digital-маркетологи багато і часто говорили про SO.LO.MO (SOcial, LOcal і MObile).

Однак зараз, коли основним джерелом трафіку стають мобільні пристрої, а персональні асистенти і чат-боти набувають все більшої популярності, маркетинг ще більше повинен концентруватися на mobile і локальному пошуку.

Можливо, в найближчому майбутньому ми будемо спостерігати наступний тренд: поява більш багатослівних запитів в зв'язку з активним ростом голосового пошуку.

Результати пошуку по цим запитам представляють для вебмайстрів одну проблему і одну можливість. Проблема полягає в тому, що, не дивлячись на ясний локальний Интент, сторінка пошукової видачі досить часто не містить блоку результатів локального пошуку. Можливість же в тому, що Google не завжди здатний надати релевантні результати у відповідь на подібні запити.

Таким чином, сприйняття локального SEO тільки як оптимізації в Google My Business, може обмежити ті можливості, які можуть бути у бізнесу для отримання видимості в пошуку і трафіку.

Крім того, сайти місцевих компаній повинні почати працювати над тим, щоб перехопити потенційний трафік, що генерується запитами такого роду. У цих запитах лежить реальна можливість - просто тому, що (поки ще) ніхто про них не думає.

Як цього досягти?

Не потрібно намагатися охопити всі можливі комбінації локальних пошуків, які може здійснювати користувач щодо вашої категорії бізнесу та місцезнаходження. Це було б тим же самим, що створювати контент дуже низької якості, орієнтуючись на «Колібрі» та RankBrain.

На противагу цьому підходу Девід Мім радить думати про сайті (своєму або клієнтському), як про API:

Відео

Споживання онлайн-відео росте, хоча традиційне телебачення поки зберігає лідируючі позиції:

Однак якщо ми подивимося на статистику за різними «поколінням», то побачимо іншу ситуацію:

На цій діаграмі, правда, не відображено наймолодша аудиторія - діти у віці від 4 до 13 років. Якщо у вас є дитина цього віку, то ви знаєте, що вони дивляться відео здебільшого онлайн.

Основними пристроями для перегляду онлайн-відео є ноутбуки та десктопи, але популярність смартфонів в цьому сегменті швидко росте.

Основними пристроями для перегляду онлайн-відео є ноутбуки та десктопи, але популярність смартфонів в цьому сегменті швидко росте

Нижче - ще трохи статистики:

 • Середній вік дитини, що одержує у володіння смартфон, - 10,3 року.
 • Діти у віці від 5 до 13 років краще сприймають візуальну інформацію, ніж текстову.
 • Про їх вплив на купівельні звички їх батьків відомо вже багато років.

Хоча вище йшлося в основному про дітей, тенденція зростання споживання онлайн-відео спостерігається практично в кожній віковій групі серед користувачів інтернету.

З огляду на, що паралельно з ростом відео спостерігається стрімке зростання нативной реклами, стає зрозумілим придбання Google таких компаній, як Anvato (Платформа для монетизації відеоконтенту) і Famebit (Медіамережа, яка полегшує творцям контенту взаємодія з брендами). Google потрібно знайти нові способи монетизації відео. Одного YouTube більше недостатньо.

Іншими словами, якщо говорити про стратегію для SEO та інтернет-маркетингу в 2017 році, відео - той канал, який потрібно вивчити більш грунтовно. Звичайно, якщо ви цього ще не зробили.

зображення

У 2017 році очікується відновлення інтересу до маркетингу зображень, особливо в пошуку Google.

Image Search - це динозавр в складі пошукової системи Google. Для SEO він не уявляв інтересу, тому що не допомагав залучити трафік на сайт. Для Google він просто неприбутковий. Можливо, це одна з причин покупки Google компанії Moodstock і збільшення вкладень в розпізнавання зображень.

запуск підтримки розмітки Schema.org/Product для фото товарів дозволить Google без праці пов'язувати зображення товарів з іншими характеристиками, такими як ціна, знижки та наявність на складі. В результаті, він зможе почати монетизувати пошук за картинками.

Віртуальна реальність

 • Яка компанія стала останнім придбанням Google? Eyefluence .
 • Який продукт Google випустив в жовтні? Гарнітуру DayDream VR .
 • Що є найбільш вражаючою функцією, яку запустив YouTube (та інші платформи)? Підтримка фото та відео в форматі 360 градусів.

Які ж перспективи відкриває VR для інтернет-маркетологів? Можливо, в 2017 році віртуальна реальність буде залишатися технологією, доступною лише обмеженій кількості користувачів. Однак на вашому місці я б почав готуватися сам і готувати своїх клієнтів до зростання її популярності.

Чи означає це, що ми повинні забути про десктопном пошуку?
Чому Google так зацікавлений в природній мові?
Що планувати на 2017 рік?
Як цього досягти?
Який продукт Google випустив в жовтні?
Що є найбільш вражаючою функцією, яку запустив YouTube (та інші платформи)?
Які ж перспективи відкриває VR для інтернет-маркетологів?