SEO або контекстна реклама: що краще, чим відрізняється

 1. Що таке пошукова оптимізація (SEO)?
 2. Як працює контекстна реклама?
 3. Чим відрізняється SEO від контекстної реклами?
 4. Які плюси у SEO перед контекстом?
 5. Коли варто поєднувати SEO і контекстну рекламу?
 6. Що краще - контекстна реклама або SEO?

06.03.2018 Час прочитання: 4 хвилини

Що таке пошукова оптимізація (SEO)?

SEO - це комплекс заходів по зовнішньої і внутрішньої оптимізації сайту. Основна мета - підвищення позицій в результатах видачі пошукових систем по ефективним, які продають запитам.

Користувачі, вводячи той чи інший запит в пошуковому рядку, вже зацікавлені в конкретній інформації, товар або послугу. Цей намір виражається у вигляді пошукових запитів. Здійснити бажану дію, тобто замовити товар або послугу, вони можуть, якщо пройдуть на який їх цікавить сайт з пошуку. Проводиться пошукова оптимізація на основі ядра запитів - списку найбільш ефективних ключових слів, які потенційні покупці вводять в пошуковому рядку.

Як працює контекстна реклама?

Як працює контекстна реклама

Оплата пошуковику в контекстній рекламі проводиться за переходи по оголошеннях. Показів може бути будь-яку кількість, але оплачується сам клік по рекламі. Вартість сильно варіюється і безпосередньо залежить від конкурентності запитів в різних регіонах. Приблизний місячний бюджет вкладається в 5000 руб. і вище, але іноді ви можете не витратити навіть 2500 руб.

Рекламодавці часто використовують контекст для швидкого продажу, тому що вже на наступний день після настройки контекстної реклами можна почати отримувати дзвінки від клієнтів. Зрозуміло, є і мінуси. Вам потрібно буде постійно платити за кліки. А якщо бюджет закінчився, і ви відключаєте рекламу, то і дзвінків більше чекати не варто. Бізнес встане.

Дуже рідко контекст обходиться рекламодавцеві дешево. Найчастіше це досить дороге задоволення. Якщо середній чек з клієнта не надто великий, то і дохід з такої реклами не принесе відчутного прибутку.

Задіяти контекст можна і для одностранічнік (landing page), і для повноцінних багатосторінкових сайтів компаній і інтернет-магазинів. Але за статистикою працює контекстна реклама краще, посилаючись на одностранічнік, тому що на нього за конкретним товаром або послугою приходить цільової користувач.

Чим відрізняється SEO від контекстної реклами?

Чим відрізняється SEO від контекстної реклами

Жоден сайт не зможе потрапити в ТОП без мінімальної початкової оптимізації. Якщо безперервно користуватися контекстом, може бути такий веб-сайт і потрапить в ТОП, але як мінімум через рік, а швидше за все набагато пізніше. І це при невеликій оптимізації. Якщо не займатися мета-тегами головної сторінки, то сайту в принципі не варто думати про ТОПі.

На відміну від контекстної реклами seo-оптимізація допоможе вашому сайту потрапити в ТОП ПС в термін від 1 до 6 місяців по різним пошуковим запитам. Йдеться про оптимізацію сайту компанії на 1-2 міста. При дуже конкурентних запитах потрібно трохи більше часу.

SEO не може коштувати дешево за визначенням, але в порівнянні з контекстом різниця відчутна. Після того, як сайт потрапить в ТОП, потрібно буде просто підтримувати його за допомогою періодичного написання нових статей. Тільки уявіть - ви перебуваєте в п'ятірці кращих і не платите за це ні рубля. У контекстній рекламі вам навпаки доведеться постійно поповнювати бюджет.

Landing page теж можна оптимізувати, але вихід такого сайту в ТОП може зайняти більше часу, ніж веб-ресурсу хоча б з 20-сторінками, кожна з яких спрямована на просування певних запитів.

Які плюси у SEO перед контекстом?

 • Низький цінник за залученого клієнта.

Seo-оптимізації не потрібні великі витрати. При цьому ціна на просування сайту виправдана якісної і численною аудиторією з пошукових систем.

 • Тривалий результат, навіть в разі припинення рекламної кампанії.

Позиції при seo-оптимізації будуть знижуватися порівняно повільно. При контексті ж ви відразу перестанете отримувати дзвінки від клієнтів, коли закінчаться рекламні гроші.

 • Клієнтське довіру.

Користувачі довіряють результатам пошукової видачі більше, ніж платним рекламних оголошеннях. Багато хто сприймає рекламу негативно і ставляться до неї з підозрою. Результати пошуку ж навпаки сприймаються як незалежні, а це збільшує довіру до сайтів, що знаходяться на верхніх позиціях.

 • Накрутка результатів.

При бажанні оголошення контекстної реклами можна легко проклікать (накрутити). Це робиться для збільшення переходів. При проведенні seo-оптимізації таким способом в ТОП-10 пошукової видачі не потрапиш, бо високих позицій можна досягти тільки якісними і тривалими роботами на сайті.

 • Охоплення аудиторії.

Seo-просування дозволяє охопити безліч потенційних клієнтів. Просуваючи веб-сайт в одному пошуковику якому регіоні, він також набирає позиції і в інших ПС та регіонах, що дозволяє збільшити кількість аудиторії. З контекстом все інакше - потенційні клієнти обмежені певними майданчиками - один пошуковик і сайти-партнери.

Коли варто поєднувати SEO і контекстну рекламу?

Забудьте про те, що при розміщенні реклами в Яндексі ви автоматично отримуєте переваги при ранжируванні. Це міф. Якщо у сайту невиразне вміст і сам він поганої якості, про переваги годі й мріяти.

Контекстна реклама діє на видачу ПС за рахунок поведінкових факторів. Яндекс дивиться на поведінку користувачів на сайті, а контекстна реклама дозволяє прив'язати цю поведінку до конкретного пошуковому запиту. Якщо користувач прийшов на сайт за запитом «міжкімнатні перегородки» і провів на цьому ресурсі 3 хвилини, для Яндекса це явний сигнал того, що сайт відповідає очікуванням користувача і відповідає конкретним запитом. Подібні сигнали через ПФ враховуються при загальному ранжируванні сайту.

Таким чином, у вас з'являється додатковий спосіб заявити про новий сайт в мережі і поліпшити його позиції в органіці. Природно, перед стартом рекламної кампанії сайт повинен:

 • відповідати всім вимогам ПС і не поступатися конкурентам;
 • містити цікавий контент, який затримає відвідувачів на тривалий час і тим самим підвищить його в очах пошукових систем.

Додатковими позитивними сигналами для ПС можуть стати налаштовані цілі і їх виконання в системах статистики Яндекс.Метрика і Google Analytics.

Отже, коли ж слід поєднувати SEO та PPC, щоб це принесло користь?

 • Просувний сайт повинен бути повністю справний на будь-яких пристроях і готовий приймати відвідувачів 24 години на добу. Володіти хорошим дизайном і юзабіліті. Обов'язкова наявність на ньому унікального і цікавого контенту або товарів, вигідно відрізняються від пропозицій конкурентів.
 • Необхідна тісна інтеграція з соцмережами і розміщення інструментів для взаємодії користувачів з сайтом. Вигідні акції і знижки можуть стати додатковим сигналом для ваших відвідувачів поділитися ресурсом з друзями.
 • Точно підібрані запити в рекламній компанії, на які б відповідав просувний сайт і розкривав тему найбільш повно. Ваші відвідувачі повинні залишатися на сайті якомога довше.
 • Встановлені системи статистики (Яндекс.Метрика, Гугл Аналітика) з налаштованими цілями.

При дотриманні всіх вимог і грамотному підході до ведення кампанії платна контекстна реклама може дати додатковий імпульс для природного розвитку вашого сайту!

Що краще - контекстна реклама або SEO?

Дане питання не зовсім коректний, тому що для найбільших результатів необхідно займатися і тим, і іншим.

В процесі роботи ви зможете скоротити бюджет на контекстну рекламу (все залежить від конкретного випадку і наявних фінансових ресурсів). Іноді це не зовсім доцільно. Скорочуючи витрати на контекст, ви знижуєте кількість конверсійних користувачів, а значить, позбавляєте себе додаткового прибутку.

попередній матеріал

Що таке пошукова оптимізація (SEO)?
Як працює контекстна реклама?
Чим відрізняється SEO від контекстної реклами?
Які плюси у SEO перед контекстом?
Коли варто поєднувати SEO і контекстну рекламу?
Що краще - контекстна реклама або SEO?
Як працює контекстна реклама?
Чим відрізняється SEO від контекстної реклами?
Які плюси у SEO перед контекстом?
Коли варто поєднувати SEO і контекстну рекламу?