SEO або контекстна реклама що краще для просування сайту

 1. Ми пропонуємо дотримуватися такого плану:
 2. Яких результатів ви хочете добитися за допомогою просування?
 3. Виконання порівняльного аналізу SEO і контекстного просування
 4. 1) Швидкість забезпечення позитивного ефекту. особливості:

Привіт, сьогодні ми будемо обговорювати, що ефективніше SEO або контекстна реклама, а також доцільність застосування інструментів SEO оптимізації і контекстної реклами з урахуванням обмеженого бюджету, різнопланових бізнес-цілей і оптимізації воронки просування сайту в цілому.

Сьогодні розкрутка сайту в інтернеті в умовах минимизированного фінансування - явище нерідке Сьогодні розкрутка сайту в інтернеті в умовах минимизированного фінансування - явище нерідке. Найчастіше web-підприємці змушені стикатися з розстановкою пріоритетів в рамках оцінки ефективності контекстних рекламних оголошень і пошукового просування.

Чому слід віддати перевагу на тому чи іншому етапі впровадження продукту на споживчий online-ринок? Будемо розбиратися.

Ми пропонуємо дотримуватися такого плану:

 • в першу чергу давайте сформулюємо ключові цілі, завдання просування;
 • потім перейдемо до побудови порівняльної характеристики вищевказаних інструментів.

Завершальна стадія нашого дослідження буде присвячена розробці оптимального інвестиційного алгоритму. Отже, приступимо.

Яких результатів ви хочете добитися за допомогою просування?

Ми знаємо, що будь-який інструмент застосовується для вирішення конкретного завдання. Нижче представлений перелік основних комерційних намірів.

 1. Збільшення обсягу трафіку, що надходить на web-сайт. Суть завдання: чим більше потенційних покупців знаходить вашу майданчик, тим більше прибутку і ресурсів для розвитку бізнесу ви отримуєте. Все просто.
 2. Збільшення кількості замовлень. Мета - виявлення максимально ефективних джерел трафіку і визначення актуальних конверсійних показників.
 3. Оптимізація клієнтської залученості при зменшенні фінансових витрат.
 4. Стимулювання потоку покупців за допомогою впровадження безкоштовних тактик просування. Таке взагалі можливо? Про це поговоримо трохи пізніше.
 5. Просування сайту в пошукових системах . Цілі - активне протистояння конкурентам і зростання позицій по конкретним ключам.

Виконання порівняльного аналізу SEO і контекстного просування

Для того щоб об'єктивно оцінити рентабельність підключення розглянутих інструментів, ми будемо вивчати їх потенціал на основі 7 параметрів.

1) Швидкість забезпечення позитивного ефекту. особливості:

 • при правильному налаштуванні контекстної реклами і її подальшому запуску перших клієнтів ми зможемо отримати протягом одного тижня;
 • у випадку з SEO стартовий трафік почне надходити мінімум через 2-3 місяці.

2) Темпи повернення вкладених коштів:

 • в рамках контекстної реклами цей параметр розраховується на основі показника ROI (окупність інвестицій), проте є свої нюанси (наприклад, ви не зможете на початковій стадії запуску реклами дізнатися, якою буде вартість кожного приведеного клієнта);
 • з SEO (якщо бути точним, то з оптимізацією web-проекту) спостерігається інша ситуація: спрогнозувати формування органічного трафіку теоретично можливо, але справа в тому, що вартість відвідувача залежить від тривалості роботи з ефективним пошуково-оптимізаційних комплексом (роз'яснення: як тільки площадка піднялась в топ-5 видачі, необхідність в проведенні масштабних SEO-заходів пропадає; надалі вам просто потрібно буде підтримувати сайт на плаву, при цьому кількість потенційних клієнтів буде регулярно збільшуватися) .

3) Самостійна реалізація стратегії просування:

 • створення цільової контекстної рекламної кампанії (за умови вивчення, а також розбору всіх тонкощів і налаштувань) може здійснити будь-який початківець web-підприємець;
 • повністю освоїти SEO досить складно (по-перше, тільки частина робіт ви зможете виконати якісно і технічно коректно, не вдаючись до допомоги фахівців з боку, по-друге, наявність на сайті серйозних помилок, що виникли за рахунок некомпетентного самостійного втручання, загрожує неправильним його функціонуванням в майбутньому, що негативно позначиться на відвідуваності і призначеному для користувача взаємодії).

4) Вплив зовнішніх обставин:

 • для контекстної реклами воно обмежується лише зміною ставок і системи настроювання командою розробників;
 • в рамках SEO ігнорування хоча б одного фактора пошукового ранжирування або поновлення алгоритмів може привести до істотного зниження позицій сайту.

5) Вартість використання:

 • ведення контекстної реклами має на увазі тільки оплату кліків (вартість показу оголошень залежить від тематики);
 • що ж стосується SEO просування, то обсяг витрат встановлюється з урахуванням широкого спектра факторів (застосовуваної системи управління контентом, типу та специфіки робіт і т. д.).

6) Періодичність внесення коригувань:

 • для того щоб контекстна реклама приносила прибуток, необхідно постійно відстежувати поведінкові характеристики цільової аудиторії, тестувати нові (більш ефективні) інструменти залучення трафіку;
 • з SEO-просуванням все набагато простіше (більшу частину заходів ви реалізуєте раз, однак оновленням інформаційного наповнення та вивченням нововведень в пошукових фільтрах слід займатися регулярно).

7) Рейтинг майданчики (позиції на першій сторінці видачі):

 • підключення контексту є єдиним виходом виключно для молодих web-проектів (без наявності оголошень над органічним пошуком можна не розраховувати на те, що потенційні клієнти вийдуть на ваш сайт);
 • SEO-оптимізація найбезпосереднішим чином впливає на зростання / падіння позицій ресурсу (забезпечення стабільно високого ранжирування досягається шляхом постійного вдосконалення SEO-стратегії).

SEO або контекстна реклама що краще для просування сайту

Зараз вам буде представлений оптимальний алгоритм фінансування з урахуванням орієнтування на конкретні цілі розкрутки бізнесу в мережі:

 • збільшення трафіку -> робимо акцент на SEO;
 • нові замовлення -> кидаємо всі ресурси на контекстну рекламу;
 • збільшення числа замовлень при скороченні витрат -> знову перемикається на SEO;
 • безкоштовне стимулювання потоку клієнтів -> SEO (виключно в перспективі, для початку вам доведеться добре вкластися в зростання позицій);
 • розкрутка в пошукових системах -> тільки SEO;
 • підвищення конкурентоспроможності майданчики -> SEO + контекст (так, для досягнення цієї мети необхідно інвестувати в обидва інструменту).

На цьому поки все. Сподіваємося, що стаття «SEO або контекстна реклама» допоможе вам правильно розпорядитися обмеженим бюджетом на просування інформаційно-сайту, що продає.

Хто хоче навчитися просувати сайти в ТОП пошукових систем і стати професійним SEO фахівцем, приходьте до мене на навчання SEO оптимізації сайту . Успіхів!

Чому слід віддати перевагу на тому чи іншому етапі впровадження продукту на споживчий online-ринок?
Яких результатів ви хочете добитися за допомогою просування?
Таке взагалі можливо?